Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért ilyen furák egyes anyukák? fórum

Miért ilyen furák egyes anyukák? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
544. 171925f409 (válaszként erre: 543. - Csincsinlány)
2013. aug. 26. 13:29
Nem is élt velük oda adták valakinek
543. csincsinlány (válaszként erre: 542. - 171925f409)
2013. aug. 26. 12:00
Na az a kutya sem élne velünk tovább az biztos, amelyik az én gyerekemet megharapná!
542. 171925f409 (válaszként erre: 541. - Márta82)
2013. aug. 26. 11:43

Na igen ha megkér más de mikor alpári bunkó stílusban át ordítunk a szomszéd padra az már nem valami nagy intelligencia.

De hát ez a nő ha velem ezt művelte biztos mással is megteszi meg még durvábbakat is:)


2 napja kellemes sztori volt.Megyünk a kutyám fel a töltésre a lépcsőn de látom,hogy halad lefele a babájával egy nő.Megvártam lent míg lejönnek félre álltam mire a nő megkérdezi mire várok.Mondom megvárom míg lejönnek.Azt mondja nem kell nem félünk mi egy kutyától jöjjön csak.

Mikor felérünk melléjük a pórázt átteszem a másik kezembe és a kutyát is erre a nő azt mondja,nem ennyire félni elhiszi Ő,hogy a kutya nem bánt és nyugodtan engedjem oda a gyerekhez a kutyát közben már tette is a gyereket oda.(kb.1 éves volt)

Én voltam meglepődve ezen mondtam neki sok negatív dolog ér minket ez ügyben.Azt mondta nem kell ezzel foglalkozni vannak anyák akik elvannak szállva maguktól mert lett egy gyerekük.És igaz:)

Azt mondta nem félti a gyerekét had ismerjem meg a kutyákat és a saját Westi kutyájuk harapta arcon a kicsit szóval egyáltalán nem félti a gyereket csak a kis méretű kutyáktól.

Ez azért jó volt ritka az ilyen nő:))

2013. aug. 25. 19:24

Lehet volt előzménye annak hogy az anya meg a gyerek félt de bunkón reagálta le.

Ha elmegyek valahova és ott mondjuk olyan valakiket latok ami számomra nem szimpatikus vagy akár félelem keltő nem zavarom szét az embereket hanem elmegyek mashova. Vagy elment volna masik cukrázdába vagy szépen megkért volna elnondva mi a helyzet hogy üljetek egy kicsit odébb mert a gyerek ezért meg ezért fél a kutyától. Szerintem akkor te is megértőbb lettél volna de sok a paraszt sajnos.

Nem tudom hogy nem lehet azt felfogni és tiszteletben tartani hogy van akinek a kutyája családtag és nem tudom hogy éreznék magukat ha az ő gyerekükről így beszélnének. Ha csak egy hétig átélnék hogy fáj ez a gazdinak többett nem csinálnák. Biztosan van sok felelőtlen kutya tartó de nem kell álltalánosítani. Egy kutya sokkal több irigylésre méltó tulajdonsággal rendeljezik mint az ember. Nézzünk már körül mit teszünk ezzel a világgal és egymással és utánna akadjunk ki hogy a kutyus lepisili fa tövét.

540. gyomcsil (válaszként erre: 537. - Bd55e3f068)
2013. aug. 21. 12:08
Itt isteni finom kaját ettünk, mellette udvarias kiszolgálásban volt részünk! :) Budapesten van ez a hely, épp kirándulni indultunk amikor rátaláltunk az étteremre. A II kerültben van a Szépvölgyi úton! :))
539. 171925f409 (válaszként erre: 538. - Fiúsmami)
2013. aug. 21. 08:20

Mint mondtam semmi értelme ennek az anyák a nőt, a kutyások nekem "adnak igazat" ennyi.

Gyere el ahol mi lakunk meglátod mennyi kedves figyelmes kutyás van.Egy sincs, és még soha nem láttam volna olyan szitukat amiket itt páran leírtak,hogy hogy is kellene helyesen cselekedni néha.( kérdezzem meg a szemben közeledő gyerekest,hogy fél e a kutyától mert ha igen átmegyek a másik oldalra:) )Esetleg csak szeretnék az emberek.DE ilyet sosem láttam,olyat igen ,hogy a kutyákat pórázon úgy viszik az emberek között,hogy nincs a gazda mellé szorosan odahúzva és soha senki nem reklamált ezért.legyen ez kis vagy testű kutya.


És mikor a játszótéren a koma bicajjal futtatja póráz nélkül lemaradva a pitbullját senki nem szól érte.Pedig talán ebben lenne valami.Vagy ugyan ez épp gyalogosan történik.

2013. aug. 20. 23:34
Kedves Niki!Két kisfiam van,világ életemben volt kutyánk,de mióta gyerekünk van és elköltöztünk kertes házból nincsen.Azért mert egy gyerek megijed nem hülye.Minden gyereknek,mikor te gyerek voltál neked is volt olyan korszaka amikor akár alaptalanul is fél ,akár kutyától akár bármi mástól.Ha gyerekkorban ez kimarad ne akkor van igazán probléma.A törvény sajnos rád is vonatkozik nem tudom milyen kutyád van,de ha nem is volt rajta szájkosár érdemes lenne magadnál tartani.És legközelebb ilyen esetben türelmesen elmondani,hogy nem bánt a kutya ha a gyerekek félnek tőle ráteszem gyorsan a szájkosarat és meg is engedem,hogy megsimogassa.A környékünkön egy srácnak van egy staffija ,nagyon szelíd.A srácaim szeretik ,de!A gazdája engedélye nélkül sosem engedném a közelükbe.Egyszer mikor a kisebb fiam még babakocsiban volt,felsírt a kutya megijedt és rárontott a kocsira.Senkinek nem kívánom azt az érzést.Lehet anyuka kicsit túl reagálta,de az állattartónak kell alkalmazkodni elsősorban .Mért menjen másik boltba ?Persze ő is megkérhetett volna szebben.De lehet ő is félt vagy csak megijedt.Lehet te meg a vérvételtől félsz vagy beöntéstől és egy másik fórumot egy nővér indít,hogy milyen fura emberek vannak.
537. bd55e3f068 (válaszként erre: 536. - Gyomcsil)
2013. aug. 20. 23:18

Én is tudok olyan helyet ahol van játszósarok kint is, bent is, csak ehetetlen a kaja egy része, és szar a kiszolgálás, úh. mínusz pontos :D


Amúgy az ajánláshoz legalább annyit ossz meg, hogy mely tájon van ;)

2013. aug. 20. 23:06
Gondoltam megosztom veletek a tapasztalataimat. A mai nap találtam egy számomra nagyon szimpatikus kis éttermet. Ezt csak azért írom ide le mert tudom hogy manapság rossz szemmel szokták nézni ha valaki gyerekkel indul el valahova. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Ez a hely ahol voltunk, abszolút oda figyelt a részletekre. Külön étel nevek a gyereknek ami a gyerekeknek nagyon tetszett! :) Illetve az éttermen belül játszószoba volt kialakítva játékokkal! Mivel ha leírnám az étterem nevét reklám lenne ezért ha valaki kíváncsi rá annak privát üzenetben megírom. Nekünk tízből tíz pontos ez a hely és gondoltam másokkal is megosztom az élményem hátha sikerül örömet okoznom!
535. pzm3
2013. aug. 20. 13:00
534. ranna (válaszként erre: 532. - Andi6020)
2013. aug. 15. 06:58
:D Ennél találóbb nem is lehetne.
2013. aug. 14. 19:08
:DDDD
532. andi6020 (válaszként erre: 530. - 171925f409)
2013. aug. 14. 19:04
531. cicakaktusz (válaszként erre: 530. - 171925f409)
2013. aug. 14. 18:23
Amiről mi beszélünk, az a tolerancia. Amiről te, az a megalázkodás más előtt. Rohadt nagy a különbség. És még igazad is lenne, ha nem ilyen mereven ragaszkodnál a magad elsőségéhez. Ha csak egyszer is felmerült volna benned, hogy arrébb mehettem volna. Ha csak egyszer belegondolnál és átéreznéd, hogy ami neked a kutyád, az másnak a gyereke, sőt, annál több!
530. 171925f409 (válaszként erre: 529. - Cicakaktusz)
2013. aug. 14. 18:08

Szerintem ennek már semmi értelme:)Elmondtátok Ti is,én is a véleményt ennyi.

És továbbra is azt mondom nem én jöttem oda hanem Ők,ha nekik valami nem jó akkor el lehet menni.Én se lennék olyan helyen ami rossz vagy a gyereket zavarja elmegyünk keresünk mást ha ennyire nagy gond a kutya láttán.És nem lett volna ekkora zűr.


Tulajdonképp nem az én társaságomba jött oda ahol beszélgettünk hanem egy üzletbe aminek van belül is leülős része max bemehettek volna oda ha annyira idegesítette a gyereket a kutyám és megoldották volna.

Tudod ez olyan,mint mikor megyek a gyerekkel egy üzletbe és kint kell várakozni mert nagy a sor bent és 2 házzal arrébb van egy másik bolt és ott is kint várakozik egy illető a kutyájával mondjuk Biztos nem ordítok oda ,hogy menjen el amíg mi bemegyünk hanem én megyek el és keresek egy másik üzletet mert az az illető nem tehet semmiről.Nekünk nem jó akkor mi távozunk és nem a másik.

529. cicakaktusz (válaszként erre: 528. - 9b10f3d7ff)
2013. aug. 14. 17:53
Kíváncsi vagyok, mi lenne, ha szerepet cserélne az anyával, vagy gyerekkel?
528. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 526. - Cicakaktusz)
2013. aug. 14. 17:38

Aki vadnak ítéli meg szájkosárban,az anélkül is annak véli.

De milyen érdekes kettős mérce, gyerek fél nem baj, neveljék meg, nem kell adni rá. De bezzeg ciki rátenni a kutyára a szájkosarat, vagy odébb lépni, mert mit szólnának a többiek?

527. andi6020 (válaszként erre: 524. - Csincsinlány)
2013. aug. 14. 17:35
Teljes mértékben egyetértek minden egyes szavaddal.
526. cicakaktusz (válaszként erre: 524. - Csincsinlány)
2013. aug. 14. 17:25

És tegyük hozzá, hogy mennyivel jobb a megítélése annak a gazdának, vele együtt a kutyának, aki a kutyáját szájkosáral sétáltatja, fajtától függetlenül! Valahogy eszembe sem jutott soha, hogy hamis a kutya, ha szájkosárban láttam, de engem is kért meg eg 6-7 éves fiúcska anyja, hogy megsimogathatja-e a kutyát a fia, mikor sétáltattam a tesóm hatalmas, doberman-német dog keverék kutyáját szájkosárral.

Döbbenetes, hogy sokkal több egyéb fajtán látni szájkosarat, mint harci kutyákon. Nem kell a kutyának hamisnak lenni ahhoz, hogy a gazda érezzen valami kis felelősségtudatot.

Bár mindenki úgy állna ehhez a témához, mint Te!

525. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 524. - Csincsinlány)
2013. aug. 14. 17:17
Teljesen igazat adok, az a csepeli anyuka is megbízott a kutyájában akinek az iker csecsemőit ölte meg a kutya, amíg az anya kiment a konyhába,tehát pillanatok alatt. Ennyit a bizalomról. Nem sűrűn fordul elő szerencsére, de gondolom az anyukát nem vigasztalhatta, hogy ő a milliomodik (csak a hasamra ütöttem a számmal) akinél tragédia történt.
524. csincsinlány (válaszként erre: 523. - 171925f409)
2013. aug. 14. 17:09
Engem az nem érdekel, hogy harcikutya szimbólumot mutatok,vagy sem. Számomora a biztonság a legfontosabb! Kutyában soha nem lehet teljesen megbízni! Írom ezt úgy, hogy imádtam őket és mindig volt kutyánk. A kani kutyánk kiszökött egyszer az utcára, mert anyám nem jól zárta be az ajtót. Mikorra hazajöttünk a kutya az ajtóbal ült és várt minket. Jöttek a szomszédok felháborodva, hogy a kutya kiszökött, mert ugyan senkit nem bántott, nem morgott, stb. mégis jogos volt a felháborodásuk. Soha nem lehet azt tudni, hogy egy ismeretlen zajra pl. hogy reagál. Lényeg a lényeg, hogy az emberek tartanak tőlük amit én meg is értek. A gazda feladata, hogy a lehető legbiztonságosabban tartsa a kutyát. Lehet itt hangoztatni, hogy micsoda szelíd jószágok, soha nem bántottak még senkit, csak sajnos nem egy eset bizonyítja, hogy ez megváltozhat. A legtöbb kutyatámadásnál a gazda azt bizonygatja, hogy a kutyája szelíd, barátságot, soha nem ártott még senkinek, szereti a gyerekeket. Aztán egyszer csak valamitől ez megváltozhat.Sokszor nem tudni, hogy mi váltja ki a kutya indulatait, hiszen nem látunk a fejükbe. Ez persze bármyelyik kutyafajtára igaz, csak nem mindegy, hogy egy csivava harap meg valakit, vagy egy piti.
523. 171925f409 (válaszként erre: 521. - Csincsinlány)
2013. aug. 14. 16:42
De tudod a szájkosárral az a baj,hogy még jobban az emberekben a "harcikutya"szimbólumot mutatod közben meg nem.Így biztos egy kutyás sem engedni,hogy játszon a Te kutyáddal közben meg egy ártatlan kedves a kutyád.Ezzel még jobban félnének az utcán a Tiedtől mert ha már szájkosár van biztos harap.
2013. aug. 14. 16:12
Az én kutyám soha nem támad más kutyákat,staff létére nagyon nyugodt kiscsaj.en bizom benne mert ismerem..az előzöben ennyire nem biztam mert ő talált volt nem ismertem annyira.nagy szerepe van az idegrendszerüknek a vérvonalhoz,szülőkhöz is mert onnan öröklik.az egyik ismerősöm 3 èves fia imádja,labdáznak mindig,Kyra terelgeti a kisgyereket ha nagyon az ut felé menne elé áll és nem engedi arra.hozzá kell a gyerekekhez is szoktatni kutyákhoz is..ez ezzel jár..a harapásuk hát igen..jó erős de szájzárat egy keverék is ugyanúgy kaphat..nem szokásom tukmálni a kutyát aki akarja és megkérdezi simogatni lehet,de nem szeretem sok emberbek engedni..akit meg a kutya nem akarja hogy simogassa azt a kutyára sem eröltetem :)
521. csincsinlány (válaszként erre: 520. - Nedzsita55)
2013. aug. 14. 15:35

Volt egy staffi kanunk és mellé egy piti szuka kutyánk. Már nem élnek betegség és öregségük miatt. Imádtuk őket. Nagy udvarunk van, szabadon játszhattak, foglalkozva is volt velük. De, tisztában voltunk a testi adottságaikkal. Azzal egyetértek, hogy a kissebb testű kutyákra általában jellemző, hogy agresszívabbak, de amire egy piti ráharap nem ereszti el. Tény az is, hogy legjobban más kutyákra támadnak, de sajnos előfordul, hogy embert, leghamarabb gyereket támadnak meg. Iszonyatos erő lakozik bennük és nagyon szívósak. Én a magam részéről teljes mértékben soha nem bízok meg egy kutyában sem. Gyereket pedig nem hagynék egyedül semmilyen kutyával sem. A mi kutyáink is bennünket annyire tiszteltek, hogy az ételt elvehettem a táljából vagy akár a szájából is, de soha nem lehet tudni, hogy mikor mit gondolnak. Aki ilyen kutyát tart legyen tisztában a fokozott veszéllyel és ne nézze hülyének azokat akik félnek tőlük. Amikor tudtam, hogy vendégek jönnek hozzánk inkább megkötöttem a kutyákat. Sétálni szájkosárral mentünk. Ezek olyan alap dolgok a számomra, hogy más emberek érzéseit figyelembe veszem ezzel.

Nekünk pl. gekkóink is vannak. Na azok a világ legártatlanabb jószágai. Mégis sokan félnek tőlük. Megértem és elfogadom, nem tukmálom rájuk őket.

2013. aug. 14. 15:18
Na ez most tényleg jó volt,és teljesen igaz niki :)itt is van 1-2 hülye aki nem foglalkozik a staffijével vagy pitjével,és nem is merik sétálni hozni velünk..:(pedig olyan közösségi kutyák :D elbandáznak 4en 5en és tökre boldogok :) tény és való hogy ez pont az a kutyafajta,amit erős kézzel kell nevelni,és nagy odafigyelést,sok törődést igényelnek..nem csak kirakni egy kennelbe vagy az udvarra,mert azok jogosan meghülyülhetnek..mondjuk nem csodálom..
2013. aug. 14. 07:51

Ismerőseim között is van aki nem szereti sőt utálja ezeket a kutyákat.Ezt is megértem hisz a média imádja z ilyen támadásokat nyilvánosságra hozni és mit lát az ember?Ezt.(Bezzeg ha németjuhász vagy rotweiler támadás van arról ne beszélnek.

A 11 éves Beagle kutyám sem jön már ki más kutyákkal néha ez nem fajta kérdése és ha kell igen is Ő is odamordul.

De a 1,5 éves Amsaffom mindenkivel kijön játszik ha szembe jön egy kutya már lefekszik kúszva megy eléjük.Biztos azért is ilyen mert rendszeresen van vele foglalkozva.Szerintem amelyik kutya támad ráadásul a gazdára ott komoly gond van nem tanították meg a kutyának a ki a falkavezér nem volt vele törődve semmi:(((


Több Amstaff tenyésztőnek van gyerek és látom kint meri velük hagyni az udvaron és egy se bántja ,persze nagyrészük kiállításra jár szóval elég keményen foglalkoznak vele.

Mind a szocializáción múlik,hogy kiskorában hogy és mennyit nevelik.Egyik ismerősnek Pitje van egész nap egy kennelben van bezárva,kérdeztem miért ne hozza el a többi kutyához játszani azt mondta mert neki menne mindnek.DE azért mert les.arja a kutya foglakozást becsukja oda azt kész ennyi ki sem engedi.Na igen ha ez kiszabadulna biztos nagy baj lenne.

518. cicakaktusz (válaszként erre: 517. - Nedzsita55)
2013. aug. 14. 07:25
A fájdalomküszöb miatt, igen. Meg azért, mert szájzárat kapnak, ha valamire ráharapnak. Meg azért, mert halálig küzdenek. Ez utóbbi tenyésztés rossz mellékhatása. Ugyanis a kutyák nem harcolnak halálig. A vesztésre álló kutya hanyatt fekve elismeri vereségét, a győztes meg hagyja futni, nincs oka megölni. A pitbullbl viszont ez az ösztön kiveszett. Sem a vereségét nem ismeri el, sem a vesztest nem hagyja életben. A 3/4 részben németjuhászom viszont 100%-ban betartja az etikettet, a kisebbik keverék kutyámat mindig életben hagyja, ha az odakeveredik, és beleköt. De életben hagyta a szomszéd szukáját is, épp csak megtanította neki, hol a határ a két udvar között. És ez az etikett egyetemes a kutyák között, még a farkasok is használják, nekik is ez a törvényük. A pitbull viszont nem egy kutyatörvény tisztelő eb.
2013. aug. 14. 00:27
Ezzel annyiban nem értek csak egyet,hogy a kisebb kutyák az agresszivabbak mert kisebbségi komplexusuk van..a németjuhász pl az a fajta,ami annyira túl van tenyésztve,hogy az idegei pillanatok alatt pattannak.az amstaff am egy pitbull "szmokingban" állt.igy emlegetik őket,mivel a pit erejét átörökitették a staffokba,viszont ők család és munkakutyának lett kifejlesztve nem agressziora.a piteket sem az agresszivitás miatt harcoltatták,hanem az állati nagy fájdalom küszöbük miatt :)
516. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 513. - Nedzsita55)
2013. aug. 14. 00:13
Minden kutya veszélyessé válhat tény, de tény az is, hogy a pitbullok idegei sokkal "kiélezettebbek.
2013. aug. 14. 00:09

Itt van egy cikk és videó az emberi hülyeségről, kapzsiságról, milyen szörnyeket teremt :(((

Igaz ezek nem kutyák, de még szörnyűbbnek tartom.

[link]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook