Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Perzsamacska-akiknek ilyen cicusuk van fórum

Perzsamacska-akiknek ilyen cicusuk van (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
2013. márc. 20. 13:38

Nahát. Az udvarra nehezen megyek ki a 3. emeleten a panel lakásból, de majd megpróbálom. :-)))

Persze, azért van erdő-mező, rokonság, tehát hozzá tudok jutni. Bármilyen fű jó? Simán kitépem gyökerestől, belenyomom egy cserépbe, és kész? Eheti a cicó? Valamiért azt hittem, hogy ez valami speckó fű, amit árulnak. Na tessék, nekem aztán könnyű eladni aranynak a kakit. :-)


Hmmm.. Szakááács! Hú de jó lehet, ha valaki profin tud főzni! Jól elboldogulok a konyhában, de profinak lenni biztos egész más! Főleg most tűnik vonzónak, hogy fogyókúrázom, és állandó vergődésben vagyok a főzéssel-evéssel. :-))

279. szundika90 (válaszként erre: 278. - Libus2000)
2013. márc. 20. 13:24

:D

anyum vette azt a füvet....az a kép már régen készült..azóta nem is láttam olyant.....hogy hol vette?pontosan nemtudom...vagyis sejtem....itt nálunk egy üzletbe ahol minden kacat megtalálható...:DDD amúgy azt a dobozos füvet én is ismerem.....:DD

ha gondolod otthon kreállhatsz magadnak egy ilyent..keress vmi cuki kis tálat...amibe majd beleteheted a földet...kimész az udvarra és keressel az udvarba vmi szép kis füvet mármint amit gyükestől kivehetsz a földből és majd beleteszed a kistálba :DDD én ezt fogom majd csinálni..csak most nem akaródzik :D van egy helyünk ahol kimondottan szép hosszú guszta(még én is megkóstolnám :D) füvünk van..néha abból szoktam szakítani és megetetem a cicóval :DDD


amúgy már nem tanulok....szakács a szakmám 3éve vizsgáztam :DD

2013. márc. 20. 07:30

Megnéztem a képeket, nagyon jók! A vizes cica brutális. :-)

Hol vettél ilyen jó macskafüvet? Én eddig csak béna műanyag tálcást kaptam, és elég hamar tönkre is ment.

Milyen suliba jársz, mit tanulsz?

2013. márc. 19. 22:51
töltöttem fel a naplóba vagy 9 képet :DDD ha gondoljátok lessétek meg :DD
2013. márc. 19. 22:35

a ti cicótokat is átlehet verni ?:DD jáj enyémet nagyon és imádom átverni :D...mikor megmakacsolja magát és elbújuk az ágy alá...az atya úr istennek se jön elő...akkor fogom a jól bevált módszert.....tudni illik chipszmániás vagyok így mindig van itthon chipszem..na és ha nemjön elő akkor csak előveszem a chipszet kicsi megrázom és tadaaaaa....már elő is jött...na igen...de rájött csak átverem így ez már nem válik be...

néha elég csak a fiókot kihúznom amibe a kajája van ...akkor kiles az ágy aló kiveszem a kajadobozt és már jön is :DDDD

amúgy ő is mádja a chipszet....ne tudjátok meg milyen szemtelen....képes a mancsával benyúlni a számba....szó szetint....este mindig az ágyba nassolok ő rámmászik és a mancsával nyúkál a szám felé hogy adjak neki :DDD tietek csinál vmi hasonlót?

2013. márc. 19. 20:00

Jaj, hát nagyon jót nevettem ezen a kaki-témán! Seggbunda! :-))))

Szerencsére az enyémnél nem gyakori, egyszer-kétszer fordult csak elő.


Igen, tényleg olyan, mint egy két-három éves kisgyerek, éppen úgy kell figyelni rá, gondozni, foglalkozni vele. Meg kb. annyi esze is van, csak a macska nem fejlődik tovább. :-))))

Nekem sincs még gyerekem, csak egy unokaöcsém, de én is így látom.

2013. márc. 19. 18:29

észrevettétek hogy olyanok a cicák mint egy kisgyerek?igaz nincs még gyerekem....de akkor is egy csomót kell velük törődni.


ti elhiszitik h a cicák lássák a szellemeket?mondjuk enyém szokott néha figyelni vmit főleg így estefelé....

2013. márc. 19. 18:25
na az ebédlőasztalos akció csúcs lehetet.....enyém mikor elpottyantja a padlón a kakit akkor szegény elkezdi túrni...mármint mint aki beakarja takarni csak nincs mivel.......én is leszoktam vágni a szőrt de még nemvolt rá alkalmam......ti cicátok szokott fosni.?enyémnek már rég volt ilyene hála istennek.....mondjuk kajától szokott......de akkor minden bajom van mert mikor megy kakálni akkor gyorsan odamegyek az alomhoz és mikor végzett kizavarom őtet nem hagyom h túrjon.....mert ha túr akkor tiszta fos a segge.
272. szafaripók (válaszként erre: 270. - Szundika90)
2013. márc. 19. 17:35

Az enyémmel is előfordul, jellemzően télen, amikor hosszabb a bundája. Az első alkalom után általában levágom rövidebbre a feneke körül, meg a hátsó lábán a bundát, akkor azért nem nagyon fordul elő.

De már olyat is csinált, hogy annyira ásott, hogy kifocizott egy darabot a járólapra... A fedelesből is, de én már levettem a fedőt, nincs nagy jelentősége...

271. pocokfarok (válaszként erre: 270. - Szundika90)
2013. márc. 19. 17:31

De, de ... az enyemek seggbundajaba is beleragad a kaki. Volt, hogy lepcson lefele talaltam ra, de elofordult, hogy az ebedloasztalon sikerult neki lepottyantania. Na ez mar elegge gaz, de hat szegeny kis segge nem tehet rola. :(


Nekunk is fedeles macskawc-nk van, ajtoja is volt. Volt igen, mert ezeknek itt mindig annyira sietos, hogy 2x is sikerult nekik letorni a kisajtot. Azota nem is tettem vissza, ki is dobtam. Raadasul akkorak, hogy nem is csoda, hogy letortek a nagy rohanasban befele. Gondolkodtam, hogy felrakok nekik valami csipkefuggony szeruseget a ajto helyett! :D Csakis a poen kedveert! :D :D :D

2013. márc. 19. 16:38
a macskámnak most olyan mániája van hogy kakilás után álandóan a seggére tapad a kaki....mármint a szőrére.....tudom nemtehet róla de olyan vicces.....és mindig morgok rá....utána meg szanaszét potyog a kaki.....tietek nem csinál ilyet
2013. márc. 19. 07:01

Nekünk nagy, fedeles cica vécénk van, még ajtaja is van, így tényleg szinte teljesen le van zárva. Szerencsénk volt, amikor vártuk a cicát, és vásároltunk, pont volt egy ismerősnek, akinek kinőtte a cicája, és ajándékba megkaptuk. Csak lapátot kellett hozzá venni.

Én is jó sok almot öntök bele (a legtöbb alomra rá is van írva, hogy kb. 8 cm vastagon kell önteni), így tényleg nem büdi, és sokáig elég.

2013. márc. 18. 21:29

és ti mennyit töltöttek az alom dobozotokba?én eleinte csak egy annyit amennyi egy pisire vagy egy kakira elég......de vhogy nemvált be ez a módszer.......

aztán elkezdtem úgy hogy jó sokat öntök bele...majdnem félig legyen az alomtároló....na ez bevált :DDD nem is szaglig és vagy 1-1,5 hétig kibírja hogy nem kell cserélnem.....igaz mikor már kevés van benne akkor a pisit nagyon megérezni.....meg nem is csomósodik be...mondjuk a macskám néha össze vissza pisil :DDDD

2013. márc. 18. 21:21
Sziasztok... Végre net közelben kerültem.......atyám mennyi hó leesett....... Na visszatérve a cicákhoz.... Én kicsit drágább almot használok..... Vagyis nekem drága forintba átszámolva 1500ft.mikor meglett a cicám olcsó Tesco almot vettem de az semmit se ért .... Mihejst a cica belepisilt dobhattam ki szinte az egészet meg nem is volt jó mert a pisi nem csomósodott össze....... Aztán felfedeztem ezt és ez nagyon bevált.... Ugyanez van szagosba is.... De az még drágább...... Gondoltam h majd egyszer kipróbálom...... Olyan szilikonost is láttam... Aszondjátok h az jó?.... Amúgy nektek milyen alom tálatok van?.... Én először kartondobozt használtam..... Hát gondolhatjátok mi volt akkor..... De a Tescóban találtam egy erre való dobozt meg alom kiszedő lapátot..... És nembánom h megvettem
2013. márc. 18. 19:53

Hát bizony egy ilyen kis 10 hónapos babacicának óriási csodák vannak még a világban! Most találkozott életében először egy szívószállal. Mindjárt megzabálom olyan édes, ahogy játszik vele! :-)))

(na ennyit a drága macskajátékokról...)

2013. márc. 18. 19:16

MI is az aldis alommal kezdtünk, mert ajánlotta ismerős. De sajnos tényleg szaglik. Persze neked így nem gond a lépcsőházban, de nekünk elég durva lenne így a lakás közepén. Ezért kikísérleteztem ezt a keveréket, nem is drága, és tökéletesen szagtalan.

Nekem nagyon jó a szaglásom, mindent megérzek. Adok belőle neked egy kicsit.. :-)))

264. pocokfarok (válaszként erre: 261. - Libus2000)
2013. márc. 18. 18:58

Mi sima @ldi-s almot hasznalunk. 4. honaposan vettuk a cicakat a tenyesztotol, az asszonynal is ebbe az olcso alomba piszkitottak. Ajanlotta az asszony, hogy ne valtsunk, mert elofordulhat, hogy a cica nem akarja majd hasznalni, mert megszokta a regit. Igy maradtunk ennel.

Nem is erne meg ha dragabbra valtanank. A termetukre valo tekintettel viszonylag tobbet esznek, mint a kisebb cicak, igy tobbet is potyogtatnak, raadasul ket cica kakijat es pisijet dobalgatni kifele egy dragabb alombol, ajajjj ... Ez az @ldis 10 kilos kiszerelesben van es jobbik esetben elegendo 1 csomag 1 hetre ... (700ft/db), szoval fel kene am kotni a gyatyaszarat, ha dragabbra valtanank. :D

De ezzel sincs gond, jo, porzik meg minden, meg szag is van (sajnos), de pont a lepcsohazban van az almos doboz, ahol csak en kozlekedek, se vendeg se senki, engem pedig nem zavar. :) A szobamba csukott ajtonal nem jon at a szag hala istennek ... MEg amugyis ritka fos szaglasom van. Mas mar megdoglik a buztol, en meg akkor sem erzem! :D Ha valamit megerzek, na az akkor tenyleg iszonyat budos! :D

263. Libus2000 (válaszként erre: 262. - Little Raspberry)
2013. márc. 18. 17:32

Szia!


Először is a neveden mosolyogtam jót, mert az én cicám neve Málnai Szonja! :-)))

A kiscica.hu-n nagyon sok hirdetés szokott lenni, én is ott találtam a cicámat. Folyamatosan frissül, és perzsák, ha nem is ingyen, de jó áron szoktak lenni. Lehet, hogy érdemes még egy hónapot várnod, április-májusban születik nagyon sok cica, és a tavaszi születésűek általában egészségesebbek, erősebbek is.

2013. márc. 18. 16:08

Sziasztok!

Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy hol tudnék perzsa cicához jutni? Nyilván ajándék cica lenne a legjobb, de ha korrekt az ár, fizetnék is érte.

Kiscica perzsát szeretenék. Én zalai vagyok, de ha kicsit messzebb kell mennem, úgy is jó.

Köszi!

2013. márc. 18. 11:28
Ti milyen almot használtok? Én találtam egy nagyon jó párosítást. Egy viszonylag drágább szilikátost keverek össze egy nagyon olcsó kamillás alommal. A kettő együtt teljesen szuper. Semmi szaga nincs (maximum egy kis kamilla), és sokáig elég. Néhány naponta rátöltök egy kicsit, amikor a kilapátolt pisigombócok miatt csökken a mennyiség, és két-három hetente kell csak az egészet kiborítani.
2013. márc. 18. 06:58

Néha én is találok bajuszt. Körmöt még nem találtam, bár ez nem jelent semmit, mert úgyis állandóan tiszta alom, meg szösz, meg morzsa minden, fel sem tűnne egy karomka.

Öt napot otthon voltam, most eljöttem dolgozni, az én kis szörmókom ott sírt az ajtóban. Nem baj, "apukája" otthon van vele, majd eljátszanak.

2013. márc. 17. 23:23
A ti cicatok is szanaszét hadja a bajuszát? Én mindig találok bajuszokat de érdekes hogy mindig dús a bajsza. Na a levedlet körömről nem is beszélek.....
258. szundika90 (válaszként erre: 256. - Pocokfarok)
2013. márc. 17. 22:55
A kis bolhása mindensegit neki....... De legaláb megoldodtak a dolgok
257. Libus2000 (válaszként erre: 255. - Szundika90)
2013. márc. 17. 19:42
Az enyém is csinál néha ilyet kaja után. Először én is frászt kaptam, azt hittem, hányni fog. De nem jöttem rá én sem, hogy mi ez. Talán büfi...
2013. márc. 17. 11:36

Hello! :D

A cicusainkrol kiderult, hogy vegul bolhasak voltak. Semmi elit betegseg ... allergia, ruh ... ugyanmar! Sima bolha kerem szepen! :D

Ugye atvittuk oket a szegedi dokihoz. Eleg kalandos ut volt, mivel csak egy cicahordo boxunk van, igy a tigris szabadon garazdalkodhatott a kocsiban. Sikerult neki odafele betojni, visszafele behugyozni! :D De a lenyeg, hogy felirta a doki ezt a csodaszert, amit a nyakukra kellett belemasszirozni es meg aznap este kihullottak beloluk a bolhak, hala istennek ... Azota is persze van, hogy vakaroznak, de legalabb nem harsog a haz a vakarozastol. Meg amugyis, melyik macsek nem vakarozik? Csak az a sima termeszetes vakarozas maradt meg.


A tigris napok ota egy alj nelkuli kietlen dobozban fekszik, ez lett a kedvenc helye ujabban. A masik egy fedett cicakosarban, amibe alig fer be, bele kell, hogy preselje magat. Ha mar elfekudte mindenet, akkor nagy nehezen kikuszik belole elgemberedve es eldol a kosar elott kinyujtozkodva. Olyan kis hulyek! :D

255. szundika90 (válaszként erre: 254. - Libus2000)
2013. márc. 17. 10:37

látod és még ingyen is van :DDD


jaj elebb a cicóm azt hitem fulladozik vagy mit csinál :SSS szerintem vmit rosszul nyelt vagy felbüffent neki..vagy hányni akart :SS nem is tudom....úgy megijedtem.....

2013. márc. 16. 20:19
Ma én is kipróbáltam az árnyjátékot, pont úgy sütött be a nap. Bejött! Nagyon jót nevettem, ahogy próbálta levadászni az ujjaim árnyékát! :-)
2013. márc. 16. 11:44

Igen, már alakul! :-)))

Cirmike is kezd felnőni. Már úgy tud éjjel odafeküdni mellém, hogy észre sem veszem. Nem fekszik a fejemre, csak szépen odabújik mellém, és alszik. Tök jófej. Imádom.

252. szundika90 (válaszként erre: 251. - Libus2000)
2013. márc. 16. 11:13
áh ne is reménykedj :DDma már tiszta szőr lesz minden :DDDD
2013. márc. 15. 15:55
Na megfésültem a pindurt. Szépen néz ki a kezem, már megint összekarmolt. De legalább ő szép lett. Meg talán pár napig a szőnyeg is az marad, mert délelőtt kiporszívóztam.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook