Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Perzsamacska-akiknek ilyen cicusuk van fórum

Perzsamacska-akiknek ilyen cicusuk van (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2013. jún. 27. 10:13

Sziasztok! Nekem is Ezüst perzsa cicám van. Kertes házban lakunk és minden nap többször is át kell fésülgetnem a bundáját, mert vagy kullancs, vagy apróbojtorján mag van benne. Már tudja, hogy ha bejön a lakásba, első dolog, hogy megyünk fésülködni.

Nagyon okos, hamar tanul, kedves, bújós, játékos és amellett erélyes (egyedül élt 3 évig egy üres telken). Elfogadta a kutyáimat és a másik, 9 éves cicával is már egymás mellett esznek. A napi rendszeres evésre szoktatás volt a legnehezebb feladatom, mert hozzá volt szokva, hogy ha kap kétnaponta 40 gr-os, dobozost, akkor azt egy ültő helyében el KELL fogyasztania. Ha nem sikerült, akkor ott ült és őrizte. Ezt még ma is teszi, ha nem tudja azt az 5 dkg-ot elfogyasztani, amire ráállt a szervezete, amióta nálunk van. :)

2013. jún. 24. 08:19
Az enyém is sokat fekszik most hanyatt, szellőzteti a bundát. Na ma már nincs olyan meleg, biztos felélénkül. A napokban nem is nagyon játszott, nem is erőltettem, mert kétszer átszaladt a szobán, aztán már lihegett.
2013. jún. 23. 11:55

sziasztok....

jáj bizony a cicóknak se mindegy...főleg akinek olyan nagy bundája van....az enyém is úgy széttobja magát mindenhol....hol az ablakba punnyad..de van hogy az ágy alatt....

vmelyik nap meg reggel mire ébredek.....kinyitom a szemem erre az egyik szék alatt a hátán fekszik felfordul a 2elülső mancsát meg keresztbe tartotta felfelé...no mondom mivan...úgy kellett felkelnem megnézni h él e még....de csak kurváskodott ugyanis enyémnek szokása így feküdni :DD

2013. jún. 18. 15:07
Na látod, a kád még az enyémnek nem jutott eszébe. Oké, nálunk nem kád van, hanem zuhanyzó, de nagy, mély mély tálcával, abba beköltözhetne. De még nem jutott eszébe. Kérlek szépen, a szőrnek a szőnyegen a helye! :-) Ezt minden cica tudja. Porszívózás után két nappal már nálam sem látszik ki a szőnyeg szőr alól. Furminator ide vagy oda.
2013. jún. 18. 14:34
Az enyém egész nap a kádban alszik. Szegényt úgy sajnálom. De ki is tudnám nyiffantani, mert az összes szőrét konzekvensen a szőnyegen dobja le...:)
2013. jún. 18. 07:26
Nagyon eltűntünk. A ti cicátok hogy bírja ezt a meleget? Az enyém tegnap este nagyon pihegett, úgy sajnáltam. Ide feküdt-oda feküdt, nem találta a helyét és nyitott szájjal lihegett. Ugye nem lesz semmi baja ettől a melegtől? Ma hagytam neki egy csomó vizet, meg leengedtem a redőnyöket nagyjából, de hagytam nyitva ablakot, hogy menjen be levegő. Ennél többet sajnos nem tudok tenni érte.
2013. jún. 1. 19:34

Jaj de drága! Annyira édesek, mikor a kis nózijukkal feltérképezik a terepet! És az a szuszogás! :-)

Az enyém is aranyos nagyon, sokat van körülöttem. Bár egyre többet nyávog, most már hajnalban is rázendít néha. Remélem, idővel abbahagyja, mert nem leszünk így jóban, ha állandóan kiabál. :-)

2013. máj. 31. 18:30

ma hajnalba a kis mucikám mit csinált. :D

fél6 körül feküdtem be az ágyba ... és épp ahogy lefeküdtem még megnéztem h hol a cicóm pont elment enni...épp hogy becsuktam a szememet arra lettem figyelmes h vmi szuszogást hallok ..kinyitom a szemem és szó szerint jó hogy le nem smárolt a cicóm :DDAnnyira cuki volt...elkezdett szimatolni :D

2013. máj. 29. 19:32
Nem lehet tudni, hogy kitől mit akarnak. Az enyém mostanában pl. mindig a férjemmel akar játszani. Ha nagyon bohóckodok neki, akkor tessék-lássék elszaladgál, de a férjemnek csak elég megmutatnia a játékot és máris rohan, meg ugrál, mint egy őrült, elképesztő magasakra felugrik. Persze kajáért nekem nyirvog. De legalább bújik is hozzám, és az a legjobb! :-)
2013. máj. 28. 23:02

az én cicóm most tojik rám....elkezdtem új melóba járni ...és alig látom....

bezzeg ha tesómat meglássa... tűkön ülve várja h rámászáhasson.. :DD ilyenkor kis seggnyalónak hívom :D...én meg csak etetem itatom és semmi....


na de lesz még olyan napja h hozzám fog bújni és csak én fogok neki kelleni :DD

480. szundika90 (válaszként erre: 479. - Libus2000)
2013. máj. 28. 22:57
hehe ez vicces lehetett :DD
2013. máj. 27. 18:50
El vagyunk tűnve? Hogy vannak a kis szőrmókok? Az enyém nagyon jól. Itthon voltam hétvégén, és odáig jutottunk, hogy tegnap már délután is dorombolt nekem, amikor ébredezett és felvettem az ölembe. Este meg nagyon nevettünk, elmentem pisilni, a férjem meg kiabál, hogy a cica is most megy- "ti már pisilni is egyszerre jártok?" :-)))
2013. máj. 25. 16:35
Jaj szegénykék, meg szegény anyacica! Na tiszta jó, hogy ez a veszély minket nem fenyeget! :-)
2013. máj. 25. 12:38

Jáj mit hallottam :(( van egy ismim akinek szintén van perzsacicusa,csak szegény cicus már eléggé idős és hát kijár nekik az udvarra....

na vmi cica meg felcsinálta és lett neki 4 cicája,de mint halva született:(((( jaj istenem szegény cicuskák :(((

2013. máj. 23. 14:05
Jaj, hát boldog szülinapoooot! Hányadik?
2013. máj. 23. 12:03
Ma van a nyuszikám szülinapja :DD Tőlem már kapott egy nagy szeretgetést :DDmég a fülecskéjét is meghúzogattam :D
474. szundika90 (válaszként erre: 473. - Libus2000)
2013. máj. 23. 11:51

Ez nagyon izginek és érdekesnek hangzik.sose hallottam erről....csak mint egyszer említettem már,hogy vhol a nagyvilágba van egy cica vagy már szegény elhunyt nemtudom :((( hogy az a cica megérezte a halált,vagyis akikre ráfeküdt (betegekre) azok valóban meghaltak.

Ezt még a tv-be láttam régen.


Lehet akkor a cicád is megérzi ha fáj neked vmi:D ez tök izgi :D

enyém sose fekszik rám bezzek tesómra állandóan.Meg mindig elfoglalja a helyét.Dorombolni azt viszont szokott..

viszont ha belegondolok volt már olyan eset hogy mikor sírtam és nagyon magam alatt voltam akkor figyelt engemet és odabújt hozzám.

2013. máj. 23. 09:04
Találtam egy régebbi cikket és fórumot itt az állatok gyógyító erejéről. Hogy sokszor oda fekszenek, ahol baja van az embernek, meg ilyesmi. És most elgondolkodtam. Hosszú évek óta gyakran fáj a bal oldalon a nyakam-vállam. Néha iszonyatosan tud fájni, biztos valami porc kopás, vagy izületi gyulladás, vagy nem tudom, mert orvoshoz még nem mentem vele. Viszont most gondolkodtam el, hogy a cicám mindig a bal oldalamon fekszik a nyakamba hátulról és úgy dorombol. Kizárólag ott és akkor. Egyébként nem is igen bújik, meg nem is dorombol soha senkinek. És így, hogy belegondolok, mostanában egyre ritkábbak és enyhébbek a fájdalmaim. Ma is pl. hidegfront van, ilyenkor nagyon szoktam szenvedni, most meg egyáltalán nem fáj. Lehet, hogy a cica bújása és a dorombolása javított az állapotomon? Vagy hülye vagyok? Mit gondoltok erről?
2013. máj. 22. 19:02
A légy meg a kisebb bogarak az az enyémnek is megy, de ettől a nagy, kemény, zümmögőtől már betojt. :-)
2013. máj. 22. 16:33

a kis hamis :DDD

nem csak a te cicád gyáva nyuszi :D

bár az enyém imádja a legyeket...még meg is eszi,amire nagyon mérges vagyok....sunyisan elkapja és gyorsan megeszi:SSS ....mondjuk 1-et láttam h megevett :S de akkor is....

2013. máj. 21. 19:21

Szerintem sem lesz baja néha egy pici nyers husitól. De tényleg nem szabad túlzásba vinni.

Jaj, a bogarat nem is meséltem még. Hát az én kis cicám igazából egy gyáva nyúl. Tegnapelőtt valahogy találkozott az erkélyen egy nagy rózsabogárral. Csak gondolom, hogy első lelkesedésében lecsapta, és aztán nem mert hozzá nyúlni. Szaladt be hozzám nyávogva, és mutatta, hogy menjek az erkélyre. Hát szerencsétlen bogár ott pörgött a hátán. A macska meg csak nézte, és nyávogott nekem, hogy csináljak vele valamit. Hát annyira nevettem! Ez, ahogy beszaladt, hogy "anya gyere, ott egy nagy bogár"! :-)))

2013. máj. 20. 22:27

heheh...az én cicóm is mikor vihar van akkor bebújik az ágy alá és megkeresni az ágy leg eldugottabb zugát és ott húzza meg magát.


milyen nyers husit adok neki,hát csirke,sertés és marhát is.Megeszi...sőt mikor belépek az ajtón és megérzi a friss husi szagát akkor már tűkön ülve várja h lerakjam eléje.

Fura én meg pont azt hallottam hogy néha jó adni neki nyers husit,persze nem minden nap...

2013. máj. 20. 14:21

Milyen husit adsz neki nyersen? Nekem azt mondta egy állatorvos, hogy inkább nyersen ne, egy kicsit legalább pároljuk meg. De azért néha kap pici cafatkát a pulykából.

Kicsikém ma átvészelt egy zivatart egyedül. Elmentünk biciklizni, ő meg itt maradt nyitott erkélyajtóval, és jött közben egy zuhé. Mi megáztunk, ő meg biztosan megijedt, mert nagyon bújt, amikor hazaértem. Most meg olyan boldogan szaladgál! Csak én nem tudok vele szaladgálni, mert kb. 3-4 éve nem ültem bringán, és most ez a Veszprém-Balatonalmádi-Veszprém túra kicsit betett a kanapéhoz szokott izmaimnak. :-)

2013. máj. 19. 22:00
enyém ma finom ebédet kapott,nyers husit :D csak úgy csamcsogott vele:DDD
2013. máj. 18. 20:31

A régi cicámnak mi is vettük valami pasztát, amit nagyon imádott, ha csak meglátta a tubust, úgy dorombolt, mint egy helikopter. :-)

Na majd körülnézek.

Ma nagy aranyosság van, majdnem egész nap itthon voltunk vele, és ilyenkor olyan kis aranyos meg normális. Délután nem tévéztetek? Volt egy csomó Pokoli macskák rész az animal planeten. Este 9-kor is lesz!

465. pocokfarok (válaszként erre: 464. - Szundika90)
2013. máj. 18. 20:17

Hat ez jo! :D


Nekunk is volt/van ilyen szoroldos tubosos akarmint, de ezek a finnyas disznok az istenert sem ennek meg! Volt amikor ugy probaltam adni nekik, hogy leterdeltem, a terdem koze szoritottam a macskat, egyik kezemmel kitatottam a kis szajat es nyomtam bele a cuccot! :D Abban az idoben sokat hanytak, ezert eroszakoltam belejuk, illetve akartam volna, de semmi haszna nem volt, kikopte, ellenkezett, menekult. Abba is hagytam. Szerencsere ritkan hanynak, de ha hanynak, akkor iszonyatosat! :D

2013. máj. 18. 19:53

na az enyém meg ma az ágyon nyalakodott fekve,majd azt látom h felült és öklendezett...vagyis én öklendezésnek néztem....gyorsan papírt tettem alája,de nem lett szerencsére semmi belőle.....bár lehet az este vagy reggelre hányni fog..


én is gondolkoztam h veszek a gyomrára vmit...igaz egyszer vettem ilyen tubusos vitamint neki,nyomni kellett mint a fogkrémet..mit ne mondjak egyszerre bevette volna az egészet annyira ízlett neki :DD Mindig úgy adtam neki h kinyomtam egy kicsit ő meg mint aki dudlizni akart volna :D

2013. máj. 17. 19:53

Szerintem a kakaszerű hurka az a szőr miatt van. Sőt, nem is olyan, mint a kaka, hanem mint egy meztelen csiga. Szonja még olyat nem csinált, de a régi perzsám többször is.

Szonja eddig csak egyszer hányt, amit le is írtam nektek, volt benne egy-két pici csomó, de simán kitaccsolt valami ócska jutalomfalattól.

Most jól van, azóta nem hörgött, bár elgondolkodtam, hogy veszek valami szőroldót, hogy megelőzzem a bajokat...

2013. máj. 16. 22:35

Hat azert nem szaglasztam meg, hogy kaki szagu-e ... :D Epp eleg volt, hogy jo sok zsepkendot egymasba teve belemarkoltam a meleg hanyasba ... Hat en is majdnem kidobtam a taccsot.

Az enyemek is mar reg hanytak, de ez a mostani elegge szarul nezett ki szo szerint! :D

Van, amikor egeszbe kihannyak a bambusz levelet meg ilyesmik ... szorlabdakat, de ez olyan furi volt. :$

Mindenesetre a ciconak szerencsere kutya baja, trillazik, nyavog, legyeket hajkurassza az udvarba meg a betevedt bekakat ... elvan! :D

461. szundika90 (válaszként erre: 460. - Pocokfarok)
2013. máj. 16. 20:28

az nem kaki volt nefélj...anyum is mindig azt hiszi,de az nem az....egyrészt nem olyan büdi mint a kaki,másrészt ha megnézed jobban akkor teljesen más....szerintem olyat evett vagy csak simán vmiért nem tudta megemészteni szegény..meg ugye a sok szőr is odatesz ...és ezért hányák ki a dolgokat...

én lekopogom de az enyém szerencsére már rég hányt...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook