Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Perzsamacska-akiknek ilyen cicusuk van fórum

Perzsamacska-akiknek ilyen cicusuk van (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
550. 99279bb06f (válaszként erre: 549. - Catmother)
2014. máj. 28. 15:23
:@@@@@@@
2014. máj. 28. 11:19

Nekem most hétvégén a szomszéd cicával volt "sztorim" :)

Hátra mentem letisztítani a műanyag székeket, a cica meg bement a sufnimba,és nem akart kijönni onnan :) A szomszéd kutya is kijött, aztán ketten játszottak bent, ezeknek tök jó játszóterük lett ott, a gazdájuk meg röhögött rajtam, mert úgy szólítottam őket, hogy "gyerekek" :))) Aztán egy-két óra múlva, mikor kijött a cica, gondoltam, becsukom a sufnit, (ő éppen a gazdája mellett leskelődött), és amikor meghallotta, hogy becsukom az ajtót, rohant ám visszafelé, és rendesen mondta nekem a magáét, hogy én hogy gondolom azt, hogy az ajtót becsuktam, azonnal nyissam ki! :)))) Hát mit volt mit tenni, mondtam, hogy "Elnézést, bocsánat már, hogy becsuktam, parancsára azonnal kinyitom" :))) Nem semmi volt ez a cica, rendesen beszélt nekem, hogy kifejezze a méltatlankodását :)))

2014. máj. 27. 10:40
A cicáknak (még kettő van Kyttin kívül) most a Whis... nem ízlik, viszont az aro vadasért képes körbeforogni a tálat, nehogy a másik vegyen belőle. Mindegyik kap külön tálban, de annyira finom ez most, hogy Liza gyorsan felfalja. Kyttike viszont komótosan, lassan eszik - olyan úrilányosan. Ő csak akkor siet, ha meglát egy idegent a területén. De akkor nagyon. Úgy szalad, hogy a hátsó két lábával (párosával) kétoldalra kirúgja, és komolyan olyan, mint az oroszlánok, akik a zsákmányt üldözik. Egyik cica sem csinálta így. :)
547. 99279bb06f (válaszként erre: 546. - Catmother)
2014. máj. 27. 10:34

Aznap úton voltam, későn jöttem haza, és bizony elfelejtettem. :(

Gombóc nagyon finomat kapott, gondolom csámcsogott is ezerrel! :)

2014. máj. 27. 09:21
És napott valamit Kittyke gyereknapra???? Mert gombóc kapott fincsi Gourmet Goldot!! :)
545. 99279bb06f (válaszként erre: 544. - Catmother)
2014. máj. 23. 12:02

Most támolygott elő Kyttike és szegény nagyon tele volt apró bojtorjánnal. Az olyan ragadós, szúrós növény. Nagyon utálom. A szomszéd még idén nem nyírta le a füvet és a gaz is nekem mellmagasságig ér(t), mivel tegnap volt este egy kis szél, ezért most eldőlt az egész. Már kaszálni sem lehet így, mert a hétvégére ígérte, hogy eljön nyírni.

Kyttike nagyon türelmes kislány, mert vagy negyed óráig tépkedtem ki a szőrméjéből először a bogyókat, szárakat, aztán fésülgettem át. Szerencsére kullancs ma nem volt benne. :)

Most elment aludni, kb. 4 óráig fog aludni, akkor ébresztője van (belső) és megint megy ki. Napnyugtáig a teraszon szokott nézelődni. :)

544. catmother (válaszként erre: 543. - 99279bb06f)
2014. máj. 23. 11:30
Hehe, ez aranyos :))) Gombócnak is nagyon tetszenek a madarak, de még egyet se fogott. Az egérről meg azt se tudja, hogy mi az? :)) Egyszer mutattam neki egy egeret, és megijedt, elkezdett hátrálni :)) A kutyákat meg simán megtámadja!! Fordítva van ez a macska bekötve! :))
2014. máj. 21. 17:36
Kyttike ma nagyon össze lett zavarva. Egyszerre 5 rigó is kapirgált a kertemben. Azt sem tudta, hogy melyiket cserkéssze be. Ráadásul a fű is rövid, hiába lapult le, a szürke hab teste látszott messziről. Azért igyekezett macska módjára "dolgozni". Az eredmény: nagy röhej a rigók részéről! :)
542. 99279bb06f (válaszként erre: 541. - Catmother)
2014. máj. 20. 13:38

Ez igazi macskabeszéd! :D

Kytti viszont azt mondja, hogy "mmmeee" (mélyen, szinte dörmögve - nem nyifogva). Először csak néztem, hogy mi ez a "zörej", mert ez nem jellemző a macskára, hogy ilyen hangot adjon ki. :)

Az árvízkor idevetődött cica, Liza viszont olyan magasan vágja ki a "míííjúúú"-t, hogy ki akar menni, hogy belefájdul a fülem. :)

2014. máj. 20. 13:19
Egyemismeg, de aranyos :))) Gombóc is nagyon diszkréten tud ülni a tálkája előtt, türelmesen :)Azt már viszont nehezebben tűri, ha nem vele foglalkozok :) Akkor előtte szól, eleinte halkan, hogy "nyaú!" Aztán ha továbbra se foglalkozok vele, akkor kicsit idegesebben, hogy "nyagúú". (rendesen kimondja a "G" betűt :)) És ha még akkor se reagálok, akkor a legcsúnyább káromkodása az, hogy "Nyagugúúú!!" :)))
540. 99279bb06f (válaszként erre: 539. - Catmother)
2014. máj. 20. 09:12

Egy egész csirkét? Mert azt biztos bírná! :)


Amikor elhoztam Kyttit, akkor már 3 éve élt egyedül egy üres telken. Úgy kapott ennivalót, hogy kétnaponta egy 450 gr-osat. Addig ott is maradt a tálnál, míg mindet meg nem ette. Mert ha otthagyta volna, akkor a többi cica, vagy patkány, nyest...stb. megette volna. A legnehezebb az volt, hogy leszoktassam arról, hogy ne zabáljon. Most már 3. éve van nálam, és megszokta, hogy mindig van ennivalója, ha megéhezik. Akkor viszont annyira édes, mert csöndben, hang nélkül ül a tányérja előtt, míg észre nem veszem. Ha kint vagyok a kertben, akkor odajön, és behív. Pár hónapja van egy kidobott kutyus is nálunk, akit még nem tudtam megtanítani, hogy ne egye meg az összes ennivalót, ami ki van téve - keményen dolgozom rajta, mert nekem is könnyebbség lenne, ha kiteszem a szárazat pld. és nem a kutya, hanem a cica eszi meg.

2014. máj. 17. 14:00

Köszönjük szépen! :)

Töltött fürj??? Az igen!!! :)

Gombócka sült csirkehúst kapott :)

538. 99279bb06f (válaszként erre: 534. - Catmother)
2014. máj. 17. 10:01

Boldog névnapot Gombócnak! :)

Mit kap? Mi a kedvence?

Az én öreg cicám szülinapjára töltött fürjet kapott (akkor még meg tudtam venni). Direkt az egyik fürjecske az övé lett. :)

537. catmother (válaszként erre: 536. - 99279bb06f)
2014. máj. 13. 10:33
Köszönjük szépen :)
536. 99279bb06f (válaszként erre: 534. - Catmother)
2014. máj. 12. 19:11
Megnéztem Grétádat! Csuda csinos! :)
535. 99279bb06f (válaszként erre: 534. - Catmother)
2014. máj. 12. 19:06

Micsoda név! :)


A sima, mezei cicámat hívom Grétának. 14. éves. :)

2014. máj. 12. 10:19
Gombócnak hívom, bár a törzskönyvi neve Csepel-Gyöngye Gréta :) Most nézem, a macskanaptár szerint szombaton lesz Gombóc-nap :)
533. 99279bb06f (válaszként erre: 532. - Catmother)
2014. máj. 6. 16:26

:) Mi a neve?

Az esőt is szereti, mert az enyém carrá ázva jön be, kint ül az esőben a bolondja. :)

2014. máj. 6. 15:59

Sziasztok, itt egy új fórumtag! :)Nekem is van egy fekete-fehér bicolour perzsa cicalányom, 12 éves lesz nyáron. Nem igazán akarja tudomásul venni, hogy ő szobacica, legszívesebben az udvaron van :)

És nagyon szereti a hideget :)

531. 99279bb06f (válaszként erre: 530. - Libus2000)
2014. jan. 16. 20:25

Kertünk van, és már 4 telek az ő birodalma. Őrzi is rendületlenül. Úgy tud rohanni, ha valakit észrevesz, hogy a két hátsó lába párosával megy jobbra-balra (mint az oroszlánoké). Imádom, ahogy begyorsítja magát! :D)))

Pici kis ezüstöm most épp valamit nagyon figyel a szomszéd telken. Lehet, hogy megint van egér. Ha hazahoz belőlük, megcsinálom neki grillen! :D

2014. jan. 16. 17:19

Szia!


Nahát újra indul a fórumunk? :-)

Az én cicám biztosan imádná ezt az időt, de nincs rá lehetősége a panelban a harmadikon. Amikor akarja, kiengedem az erkélyre, de általában pár perc alatt megunja és bekéretőzik. A bútora, amiről kilát a korlát felett, nem lehet kint mert tönkremenne a párás időben. Az ajtót meg nem hagyhatom nyitva, mert ahhoz hideg van. Szóval szegény cicu így járt, hiába van jó idő, ő itt rosszalkodik a lakásban. Elég idegesítő szegényke, most is csinálja a fesztivált. De imádom! :-)

2014. jan. 16. 14:55
A ti cicátok is imádja ezt az időt? :)
2014. jan. 7. 03:04

Jó, már minden macskás tud róla.

Köszi.

2013. aug. 22. 17:06

Most már talán nem lesz olyan iszonyú meleg, a cicukáink is jobban fogják bírni.

Az enyém talált egy helyet a kertben, ahol hűs volt, árnyék és a szellő is lengedezett. Általában ott feküdt egész álló nap.

Aztán lett egy feladata: távol kellett tartania a kandúrokat. Ugyanis egy fiatal cicalány idevetődött valahonnan. Nagyon össze volt szegény verve, tépve és ráadásul két hét múlva még tüzelt is. Ezért kint hagytam a kertben éjszakára őt, hogy őrizze (na nem a szűzességét), hanem a területét, mert a 6 telek az övé. Na most jöjjön be a kandúr, ha mer! (Nem jött.)

2013. aug. 2. 10:12
Szerencsére azóta nem hányt, úgy tűnik, hogy semmi baja. Rossz, mint az ördög és édes, mint egy angyal. :-)
525. szundika90 (válaszként erre: 524. - Libus2000)
2013. aug. 1. 15:45

nem vagy hülye h aggódsz érte én is aggódnék hidd el...


az enyém is szokott hányni..mikor bezabál szó szerint vagy a sok szőr miatt.....

de lehet h a melegtől is hányhatott a cicód...azért nemcsoda..főleg olyan bundába amit hordanak... :DD

2013. júl. 30. 18:55
A ti cicáitok szoktak hányni? Az enyém már négyszer hányt az elmúlt pár hónapban. Kétszer biztos, hogy hirtelen evett, és nem rágta meg, egyben visszabukta, amit lenyelt. Egyszer szőrt hányt, ez is oké. Ma reggel viszont teljesen indokolatlanul produkált egyet. Kicsit aggódom érte. Azóta evett rendesen szárazat, meg most elkérte az alutasakos vacsoráját is. Utána azt hittem, hogy játszani akar, de csak nézte lustán, amit lóbáltam, meg dobáltam neki. Most meg elaludt, pedig ilyenkor nem nagyon szokott. Remélem, csak a meleg, meg a front van rá ilyen hatással, és nincs semmi baja. Hát még figyelem, hogy mi lesz vele, aztán, ha megint hány, akkor irány az orvos. Vagy hülye vagyok, hogy ennyire aggódom érte?
523. 99279bb06f (válaszként erre: 522. - Szundika90)
2013. júl. 20. 06:45
El is képzeltem, hogy miképp: Van egy animáció, amin egy cica zenét hallgat fejhallgatón, valami jó kis rock-ot! :D
2013. júl. 19. 15:55
az én cicóm nagyon régen űződött már...szerintem egy éve se csinálta....bár most a kinti macskák nagyon nyávognak..félek ha meghallja őket elkezdi ő is...(lelesi h mikor kell bagzani :D)így mindig elterelem a figyelmét h ne hallja :D
2013. júl. 18. 12:40

Kis gyantásomnak új feladat jutott. Már egy hete itt él egy foltos cica. Nem fél a kutyáktól, a cicáktól (vagyis lehet, hogy fél, de nem szalad el - ez a jó, mert nem kergetik meg).

Cicukámnak a területén él, de nem zavarja. Ülnek egymás közelében, beszélgetnek.

A napokban volt egy szép kandúrének a szomszéd telken, amit a kiscicának adtak. Ez nem jó jel, mert hamar megtörténhet a baj, és jönnek a kismacskák! :(

Az a telek is Cicukámé, így hamar el lett üldözve a kandúrka. Most kint van szinte állandóan Cicukám, hogy védje ezt az új cicát (na azért az úgy van, hogy a telkét védi, de egyúttal a kiscica erkölcsire is vigyáz). :) Védje is, mielőtt meg lesz szelídítve és operálva.

Mert azt hiszem, hogy a cicáim/kutyáim választottak - lesz egy új családtagunk. :)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook