Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pedagógusok 32 órás munkaideje fórum

Pedagógusok 32 órás munkaideje (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
306. gyöngyi (válaszként erre: 305. - Grtm)
2013. febr. 24. 16:42
Nálunk az már rég nem volt!
305. grtm (válaszként erre: 304. - Grtm)
2013. febr. 24. 08:47
Ja,és az év végi "jutalom" ötöde volt kb., a szokásosnak.
304. grtm (válaszként erre: 303. - Gyöngyi)
2013. febr. 24. 08:46
Nekem semmilyen pótlékom sincsen, de a túlórámat nem kaptam meg. Mivel informatikatanár vagyok, 19 év után kérdéses a a munkahelyem úgy 3 év múlva. Azt hiszem én ezt nem várom meg, hanem lelépek.
2013. febr. 24. 08:44

Tanítók, Tanárok!

Nektek mennyivel lett kevesebb a fizetésetek?

Nekem-12 ezer Cafetéria

-10 ezer minőségi bérpótlék


30 éve tanítok, nem több, de kevesebb lett a fizetésem, mint volt!

302. grtm (válaszként erre: 301. - Nicole.)
2013. febr. 23. 11:24
Na ja, és mindezt bölcsészek döntik el. Bulgáriában 7-ig heti 2, utána 12-ig heti 3 infoóra van, Romániában 3 féle info tárgy van egyszerre, még a művészeti tagozaton is fut végig egy.
301. nicole. (válaszként erre: 300. - Grtm)
2013. febr. 23. 11:22
így van...ez van amikor odafenn ahol a döntéseket hozzák nem szakmabeliek, nem is sejtik mekkora baromságokat alkotnak, de ha mégis... akkor ez a gyerekek, a tudás és a boldogulás elleni merénylet...talán úgy gondolják könnyebb minket terelgetni ha butuskák maradunk
300. grtm (válaszként erre: 298. - Nicole.)
2013. febr. 23. 11:17
Van ilyen, mint minden tantárgyból. Szerintem ezt kéne rendbe rakni, és nem a normális tanárokat szívatni, a gyerekektől meg tudást elvenni.
299. grtm (válaszként erre: 297. - Nicole.)
2013. febr. 23. 11:15
Bocs, egy kicsit nagy bennem a nyomás, félreértettelek, visszavonva.
298. nicole. (válaszként erre: 294. - Grtm)
2013. febr. 23. 11:11
van ahol a nullával van így is egy szinten az informatikaoktatás...
297. nicole. (válaszként erre: 296. - Grtm)
2013. febr. 23. 11:08
ezt nem értem, mit is szeretnél? :)
296. grtm (válaszként erre: 295. - Nicole.)
2013. febr. 23. 11:06
Én úgy gondolom, hogy az általad említett vállalkozókat sürgősen ott kell hagyni, akkor egy kicsit helyükre kerülne az agyuk.
295. nicole. (válaszként erre: 293. - Lina35)
2013. febr. 23. 11:02
mi a baj ezzel? nem csak ezen a munkaterületen kell ennyit dolgozni...sőt vannak ennél sokkal húzósabbak is...egy, két, sok gyerek, család mellett...van ami óriási felelősséggel is jár, emberek élete feletti döntéssekkel, valamint vannak a vállalkozók, akiknek senki nem ad fizetést, neki kell minden fillért megkeresni, minden feltételt megteremteni, napi 24 óra melóval és rengeteg stresszel...ne érts félre, semmi bajom a pedagógusokkal, sőt tudom hogy mivel jár/járna a tanítás, nevelés, mennyi minden múlik rajtatok, az orvosok után titeket is nagyon megfizetnélek ha rajtam múlna....de lehetne ennél sokkal rosszabb is, most ez a helyzet, ezt kell túl élni, ez a feladat, ezt kell csinálni...türelem, hidd el senkinek sem könnyebb
294. grtm
2013. febr. 23. 10:47
Mi a véleményetek az informatikaoktatás erős leépítéséről?
293. Lina35
2013. febr. 23. 10:40

Üdv! Látom, régóta nem írt ide senki, de ez a téma egyre aktuálisabb lesz. Nem olvastam el minden hozzászólást, csak az elejéről néhányat.Én egy 8 osztályos gimiben tanítok, heti letanított 25 órával, dolgozom a felnőttképzésben is és minden nap bent vagyok minimum 4-ig a munkahelyemen. Kb. heti 2-3 alkalommal előfordul, hogy este 6-7-ig vagyok bent (megbeszélések, értekezletek, versenyek, müsorok stb.)Most, hogy újra kell írnunk a helyi tanterveket még bonyolultabb a helyzet.Jegyeztem az elmúlt 2 hétben, hogy hány órát töltöttem sulis doglgokkal. Volt olyan napom pl. hogy reggel 7,20-től bent voltam este 6,30-ig, hazaértem, kijavítottam 2 kupac dogát, majd készültem a másnapi órákra és este 10 óra lett. Közben nem volt időm semmi másra. Semmire. Nem tudtam takarítani, elmenni a boltba, kikapcsolódni, sportolni stb.Fogalmam sincs hogy csinálnám mindezt ha pl. lenne 2 gyerekem. Minden elismerésem a teljes állásban dolgozó anyáké!!!A helyettesítéseket legalább kifizetik és a versenyfelkészítésekre is kapunk egy-egy órát. A 32 órás terv szerint ezután ez benne lesz az alapbérben, vagyis ingyen csináljuk. Nekem kb. 110 ezer az alapbérem. Ha helyettesítek, felkészítek, akkor egy 10-essel több. Namármost, a pl. a téli számlák + bérlet, egyéb számlák 60 000 körül van. Ráadásul támogatom a nővéremet, akinek nincs munkája, de van két gyermeke.Ki lehet számolni, hogy mennyi jut egy napra egy hónapban.És én egyedül vagyok.

Mi van azokkal, ahol 3-an, 4-en vannak? Ez olyan méltatlan, hogy már a tűrés határán vagyok.Semmi másról nem szól az életem, csak a munkahelyemről és azért dolgozom, hogy ne haljak éhen. Én azok közé tartozom, akik lelkiismeretes végzik a munkájukat, ezt ki merem jelenteni, szeretem a tanítást,( bár sok magánéleti és egészségügyi jellegű probléma nehezítette az életem az elmúlt években. )Mostanra kezd elfogyni a türelmem.

292. csgybzs (válaszként erre: 291. - Tavasz007)
2012. jún. 4. 09:28
Hidd el nem ezért vannak kikelve magukból. Én is említettem legalább három példát, amiért jogosan kikelhettek. Például mikor negyedikben a töritanár egy újsággal a kezében jött be és közölte, hogy ilyen fizetésért nem tanít, de egyértelművé tette, hogy megvesztegethető, vagy az a matektanár, aki azért nem jött egy hónapig, mert a diszkóban a lépcsőn részegen eltörte a lábát.. igaz, a matekosok bukási aránya 45% volt..... és még sorolhatnám.....
291. tavasz007 (válaszként erre: 290. - Csgybzs)
2012. jún. 4. 09:26
hat en nem mondanam, hanem megprobalnam nevelni, de a szulo ne jojjon sirva, meg kikelve magabol, hogy micsoda pedagogusok vannak!! :)
290. csgybzs (válaszként erre: 289. - Tavasz007)
2012. jún. 4. 09:23
És akkor erre fel mondhatja egy pedagógus, hogy ha te elcseszted 7 évig, akkor most már én is sz.rok rá? Szép is lenne... :)
2012. jún. 4. 09:14

hat....benak??

szuloket mikor lehet szurni, hogy ki a bena?

es attol vegyuk el a gyereket?


pl.

van egy ismerosom, majdnem 2 eves a gyereke, a gyerek maximalis anarchiaban el. Nem alszik a kisagyban, soha nem is aludt, valoszinu mar nem is fog. Ha nincs kedve, nem kell az asztalnal ennie, anyuka szalad utana arkon-bokron, szonyegen keresztul, tanyerral es kiskanallal. Dobalhatja az etelt, ha ugy tartja kedve, anyuka minden szo nelkul lehajol, akar 10x (lattam!!) es zokszo nelkul visszarakja a gyerek ele, aki megint csak ledobja.


Mas gyerektol amikor elveszi a jatekot, akkor ka egy kedves "nem, ezt nem csinaljuk mas gyerekekkel" ami a gyereknek annyi, mint semmi, mert a hangsuly nagyon kedves, ha nem hallanam, hogy azt mondja, "nem", azt hinnem szerelmet vall..



Mi lesz belole 7 eves koraig?

Hat mindenki dontse el maga..

288. Pan Dóra (válaszként erre: 287. - Csgybzs)
2012. jún. 4. 08:50
Be :((( De az iskolák megítélése ugyanígy zajlik. Vannak válogatott gyerekekkel dolgozó zseniképzők, ezek az ország legmenőbb iskolái, akiket a tantestületükkel együtt nap mint nap példaképnek állítanak. Aztán vannak a rájuk kényszerített integrációval dolgozók, amelyek soha nem érhetnek a nyomukba, hiába a nagyobb szaktudás, a jóval több befektetett munka, azt senki nem tartja eredménynek, ha egy értelmi fogyatékost vagy diszlexiást megtanítunk olvasni :(((
287. csgybzs (válaszként erre: 286. - Pan Dóra)
2012. jún. 4. 08:40
Szuper.... :S Nos, hát akkor ennyit erről... be is zárult a kör, nem?
286. Pan Dóra (válaszként erre: 282. - Csgybzs)
2012. jún. 4. 08:32

Pedig pont a "bénábbak" kiszűrésére kellene. Csak erre nem lehet országosan érvényes tesztet felállítani, henem helyi értékelés kellene. És nem az elért látványos eredményeket kellene vizsgálni, mert jó képességű gyerekekkel könnyű megváltani a világot, de az igazi munka a magatartás- vagy tanulási problémás gyerekekkel való foglalkozásban van.


A tanárok viszont ódzkodnak a megmérettetéstől. Egyszer, régen volt egy "verseny", az ország legjobb tanárai, vagy ilyesmi volt a neve. Az iskolákban a gyerekek szavaztak arról, hogy kit tartanak a legjobbnak, és miért. Az iskolavezetésünk szilárdan meg volt győződve arról, hogy a kiskosarukban lévőkre esik majd a választás, de nem úgy lett. 1 gyerek szavazott az igazgatóhelyettesre, egy szavazatot kapott egy másik kolléga, az összes többit én... "elfelejtették" továbbküldeni az eredményeket... és bár a verseny a következő években is zajlott, többé nem vettünk részt benne :(((

2012. jún. 4. 08:30
Majd Rózsikánk, és a sok pénzt bezsebelő szakértők jól kitalálják - újra. Mert a szakfelügyeleti rendszert a rendszerváltáskor szétverték. Hogy az jó volt-e, vagy sem nem tudom. Én csak gyerekként emlékszem rájuk, amikor vártuk a szakfelügyelő nénit, és jól begyakoroltuk az óra menetét, hogy minden rendben legyen... Tanítani már a rendszerváltás után kezdtem.
284. csgybzs (válaszként erre: 283. - Migerben)
2012. jún. 4. 08:17
Hát ez az. Mivel lehet mérni?
283. migerben (válaszként erre: 282. - Csgybzs)
2012. jún. 4. 08:13

Mivel méred?

Amíg nem kellett minden gyereket integrálni én az enyhe értelmi fogyatékosok tagozatán tanítottam, összevont osztályt. Évekig.

Szerinted milyen versenyen tudtunk elindulni?

282. csgybzs (válaszként erre: 281. - Pan Dóra)
2012. jún. 4. 08:07

Én egyszer olvastam erről egy cikket, miszerint a tanárok sem (!) örülnének az alkalmasságinak, legalábbis a bénábbak nem... meg ugye mivel méred? Hány továbbképzésre megy, milyen az osztálya átlaga? Mennyi versenyre megy? Miben mérik a jó pedagógust? Ha már a szülő/gyerek páros véleménye nem mérvadó.....

Egyébként szerintem erre nem kell még mérget vetni, rengeteg ötlet és tervezet van a közigazgatásban, amiből végül nem lesz semmi... kicsit ilyen hiszem ha látom alapon működik...

281. Pan Dóra (válaszként erre: 280. - Csgybzs)
2012. jún. 4. 08:04

De kik fognak bennmaradni?! A kisiskolák tönkremennek, pedig ezekre lenne a mai beteg világban a legnagyobb szükség, hiszen a személyre szabott törődésre itt van a legnagyobb esély...

a nagy iskolák tantestületében pedig benn maradnak az aktuális igazgató kedvencei, akik nem feltétlenül a legalkalmasabbak :(((

Nagy baj, hogy a pedagógusoknál nincs alkalmassági vizsga, ill. olyan mérőeszköz sem, amely legalább valószínűsíthetné a rátermettséget.


Vagyis van: a szülők és a gyerekek véleménye, de erre senki nem kíváűcsi :(((

280. csgybzs (válaszként erre: 278. - Geranna7)
2012. jún. 4. 07:57
Reméljük, hogy az életpályamodell keretében a megmaradók legalább jól fognak keresni..... bár, ebből mire lesz valami.....
279. 9536810fa1 (válaszként erre: 278. - Geranna7)
2012. jún. 4. 07:24
:((( ....
2012. jún. 3. 21:25

Egy kis izelítő....:(((


Egy múlt heti közigazgatási államtitkári értekezleten is megfordult a nemzetgazdasági minisztérium háttéranyaga, amely szerint több mint tízezer pedagógus munkája válik feleslegessé a következő években a közoktatási rendszer átalakítása miatt. A törvénnyel rövid távon több tízmilliárdot megspórol az állam, de a tanulmány szerint ennek lehetnek káros hatásai: tömegesen kerülhetnek az utcára képzetlen fiatalok, és falvak néptelenedhetnek el,magyar közoktatási rendszert átalakító törvény intézkedései 633 iskola bezárásához, több mint tízezer pedagógus elbocsátásához vezethetnek.

Az államtitkár csütörtökön azt mondta, "nem bocsátanak el tömegesen pedagógusokat, és nem lesznek tömeges iskolabezárások sem". A kormány által kedden elfogadott törvénytervezethez bevezetésként csatolt tanulmány ehhez képest már rögtön a legelején, a reform költségvetési és foglalkoztatási hatásait összefoglaló táblázatában számszerűsíti, hogy a jelenlegi, 2 + 2 éves szakképzést felváltó hároméves rendszer bevezetésével 2284, a tankötelezettségi korhatár 16 éves korra történő leszállításával 4904, a gyereklétszám demográfiai csökkenése miatt 4183, a felső tagozatok összevonása miatt pedig 2820, vagyis összesen 14 111 pedagógus válik feleslegessé 2015-ig. Ezt csak részben ellensúlyozza, hogy az újonnan induló alsó tagozatokhoz 822, a fejlesztőpedagógiai osztályokhoz 182, a lemorzsolódó 14-16 éveseket felzárkóztató Híd-programhoz 160, a mindennapos testnevelés bevezetéséhez pedig 4039 új tanári státus szükséges. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy ennyi tanárt bocsátanak el egyszerre, hanem például a nyugdíjba vonulók mindegyike helyett nem fognak felvenni újakat.

277. migerben (válaszként erre: 271. - Csgybzs)
2012. jún. 3. 18:17

igen

sok feleslegessé vált tanár lesz

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook