Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pedagógusok 32 órás munkaideje fórum

Pedagógusok 32 órás munkaideje (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. máj. 31. 13:23

a legtöbb fanyalgónak a nyári szünet b*ssza a csőrét, ezt nyugodtan be lehet ismerni, hiába is mondják, hogy ilyen szar pedagógusok meg olyan szar pedagógusok vannak, akkor is a nyári szünet az, ami tulajdonképpen mindenkinél kiveri a biztosítékot. A többi csak szöveg....


Postai dolgozóban, bankárban, ügyvédben, orvosban, utcaseprőben is van kutyaütő, ugyanúgy, ahogy pedagógusban.


A nyári szünet a szálka mindenki szemében, ha jobban magukba néznek.

185. 9536810fa1 (válaszként erre: 182. - Mazsinka)
2012. máj. 31. 13:20
ööööö.... moooooos' mi vaaaan? Már pénzért mérjük a gyerkőcöket is? :OOOO
184. csgybzs (válaszként erre: 182. - Mazsinka)
2012. máj. 31. 13:17
Na jó... tudjuk mindketten, hogy nem összehasonlítható, ugye??
183. turkkati (válaszként erre: 180. - Pan Dóra)
2012. máj. 31. 13:17

Főleg tanító néninek lenni, amikor ilyen levelet kap: "Egészhéten lyóleszek denaggyon? Szeretlek katitanárnéni'

Azért ez olyan jó, még ha az a gyerek nem is szép, nem is jó, meg nem is okos, de rajtunk kívül szép szót és szeretetet nem kap senkitől, a szüleitől pláne nem:(

182. Mazsinka (válaszként erre: 181. - Csgybzs)
2012. máj. 31. 13:13
Hogy nagyobb-e a felelősségük? Ahogy vesszük. A gyárban, ahol dolgoztam, Németországba szállítottak ki babák táplálására spenótport. Ha egy hajszál is belekerült, küldték vissza az egész szállítmányt (több kamion rakománya), ami nem kevés anyagi veszteséget jelentett a cégnek. Szerintem az is felelősség.
181. csgybzs (válaszként erre: 178. - Mazsinka)
2012. máj. 31. 12:57
Talán mert kicsit nagyobb a felelősségük????
180. Pan Dóra (válaszként erre: 177. - Kis Cidri)
2012. máj. 31. 12:56
Egyébként meg annál jobb dolog nemigen van a világon, mikor az ember magára csukja a terem ajtaját, és kirekeszt minden sallangot :)
179. Pan Dóra (válaszként erre: 178. - Mazsinka)
2012. máj. 31. 12:54
Mert szem előtt vannak :D
178. Mazsinka (válaszként erre: 176. - Kis Cidri)
2012. máj. 31. 12:42
Köszi, de ez nem önfényezés akart lenni a részemről. Én nem kampányolok a fizetésemelésért se, miközben tudom, hogy fizikai munkások minimálbérért dolgoznak, nem tartom magam nagyon jó tanárnak, van hová fejlődnöm, csak felvillantottam az érem mindkét oldalát. Korábban én is azt hittem, hogy a tanároknak milyen jó, milyen könnyű, mennyi szünet, és amikor benne voltam, akkor láttam, hogy azért ez nem annyira fenékig tejfel-ezzel nem azt akarom mondani, hogy annyira rossz is lenne egyben. A lelkiismeretes tanár olyan kellene, hogy lgyen, amit a korábbi hozzászólásomban leírtam. Persze sokan nem ilyenek,akkor rögtön támadják őket. De kérdem én, melyik gyári munkás ilyen? Aki négykor kel, egy órát utazik, hogy aztán egész nap a büdösben, piszokban húzza az igát, de azért elvárják tőle, hogy legyen nagyon ügyes, aktív és jó képet vágjon mindenhez. Lássuk be, a gyári munkások se tudják ezt maradéktalanul teljesíteni, akkor miért a tanárokon van mindenki felakadva?
177. Kis Cidri (válaszként erre: 173. - Pan Dóra)
2012. máj. 31. 10:58

Hát ez a mai világ. Én mégis úgy fogom fel, hogy akár mennyire nehéz is örülök, hogy van munkám, mert így van kenyér is az asztalon (meg hozzá való is), be vannak fizetve a számláim stb. Sajnos vannak sokan, akiknek nincs munkájuk, meg kenyerük se. Jobb mindig lehet, de rosszabb is.

Persze öntsük ki a szívünket néha, hogy könnyebb legyen folytatni.

AZ ELHIVATOTT TANÁROKAT MA IS ELISMERIK SOKAN.

176. Kis Cidri (válaszként erre: 162. - Mazsinka)
2012. máj. 31. 10:47

Le a kalappal!

Te vagy az aki a kivétel. Az ilyen tanároknak tényleg kellene a fizetésemelés, de ha az tesz a fizetésedhez, akkor a tisztán látó szülő megbecsüli és példaképként kezeli az ilyen pedagógust.

Nekünk is ilyenek a tanítóink, és látszik is rajtuk, mennyire kimerülnek a tanév végére. Nem sajnálom tőlük a szünetet. Szerintem ezt szülőként is átérezhető, mert mi is dolgozunk a saját területünkön, és mi is átéljük azt, hogy még az álmaink is a munkánkról szólnak.

175. Mazsinka (válaszként erre: 174. - 093a17e5d8)
2012. máj. 31. 09:58
Nem kell sajnálni, ez a munkám. Ahogy másnak a sz.rlapátolás egy huszadrangú cégnél. Így ők se, senki se várjon tőlem se megértést, együttérzést, toleranciát, hogy nekik milyen rossz, bezzeg nekem, mert nem érdekel! Csak arra próbáltam rávilágítani, hogy diplomás létemre nehéz, fizikai munkát végeztem, hogy legyen pénzem, így én ismerem az érem mindkét oldalát, s egyik sem jobb, mint a másik, mindkettőben helyt kell állni, és mindig lesz, aki kötekedik, ujjal mutogat, hülyézi a pedagógusokat, vagy bunkózza a gyári munkást. Azért gratulálok az építő jellegű hozzászólásodhoz!
174. 093a17e5d8 (válaszként erre: 162. - Mazsinka)
2012. máj. 31. 08:05
Ez a munkád. Sajnáljunk érte? Ha kinlódsz benne,nem baj, de mindenkinek jobb ha mást keresel.
173. Pan Dóra (válaszként erre: 170. - Farkasfalka)
2012. máj. 31. 07:47

Így igaz. Egyébként az iskolában munkával simán el lehet tölteni a 32 órát, az a nem mindegy, hogy a letanítandó kötelező óraszám mennyi. Mert a gyerekeknek összesen nincs annyi órájuk, amennyit a tanároknak tanítaniuk kellene :((( Ez vezet majd elbocsátásokhoz, óraadók alkalmazásához, az oktatás színvonalának további csökkenéséhez.


Mert akárhonnan nézzük, az óraadó megtartja az óráit, némelyik még azt is érezteti, hogy vegyük szívességnek, amit tesz. Hazamegy, felveszi a díját, nincs felelőssége, nem kirándul, nem értekezletezik, nem csinál műsort, nem része az iskola életének, a megmaradt, csonka tanári kar nyakába szakad minden, akik köszönet helyett azt kapják, hogy örüljenek, hogy még van állásuk :(((

172. Pan Dóra (válaszként erre: 169. - Mazsinka)
2012. máj. 31. 07:39
Pontosan ezt írtam én is. De ez az, amit úgysem hisznek el a kívülállók. Ők azt látják, hogy a gyerek otthon van, gondolják, mi is... tisztelettel közlöm, ilyenkor szoktam pl. - néhány lelkes szülővel - a termem kimeszelni, felújítani :D
171. farkasfalka (válaszként erre: 170. - Farkasfalka)
2012. máj. 30. 21:42
8-kor, ez kimaradt
2012. máj. 30. 21:41
Egyébként én a magam részéről el tudom fogadni,hogy 32 órát töltsek a munkahelyemen,mindegy hol javítok és készülök HA A FELTÉTELEK ADOTTAK. Amitől én tartok az az,hogy ez sem a gyerekekért lesz, hanem hogy újabb embereket küldhessenek el. A tervek szerint 26 órát kell gyerekek között tölteni.No, az sem mindegy,hogy 32-vel a napköziben, vagy 4-5 tehetségessel pl az angol szakkörön..Amivel ugye mindkét oldal, sőt mindhárom tanár-gyerek-szülő is jól járna.Mi nagyon sokszor megkapjuk a saját főnökeinktől, hogy belefér a 40 órába..Van hogy wc-re sem tudok elmenni amikor ügyeletes is vagyok..(-kor kezdődik a tanítás és fél nyolcra megyek.Nos a 32 óránál bizony az ügyeletet és hasonló jókat is majd számolni kéne.
169. Mazsinka (válaszként erre: 168. - Farkasfalka)
2012. máj. 30. 21:39
A zargatásmentes nyár konkrétan három hét, ami más munkásnak is kijár.
168. farkasfalka (válaszként erre: 162. - Mazsinka)
2012. máj. 30. 21:34
Frappánsan összefoglaltad a lényeget.Mi akik benne vagyunk értjük is.A másik tábor úgyis csak azt hajtogatja, hogy nyáron otthon vagy és milyen jó neked.
167. migerben (válaszként erre: 162. - Mazsinka)
2012. máj. 30. 20:40

Teljesen igazad van!

Ez az, amit a kívülálló nem lát.

Van egy tanítványom, tanév közben költöztek haza Angliából. Eleinte minden feladatlapra, színezőre rácsodálkozott, hogy ezt szabad? El lehet venni? Ingyen van?

166. Gavrilo1 (válaszként erre: 163. - Pan Dóra)
2012. máj. 30. 20:34
Hogy mennyire igazad van!
165. migerben (válaszként erre: 106. - 57aa4ea1e8)
2012. máj. 30. 16:53

Ez egy kis alföldi város, amelyiknek nincs pénze fenntartani az iskolát, ezért minden létező pályázaton részt veszünk. A táblákat, az épületek felújítását is ilyen pályázaton nyertük.

Ára van: továbbképzések, és igen, tanulmányi időben építik át az épületeket, úgy, hogy ott oktató-nevelő munka folyik.

164. Pan Dóra (válaszként erre: 162. - Mazsinka)
2012. máj. 30. 16:08
Ezt gyönyörűen megfogalmaztad! És milyen igaz!!!
163. Pan Dóra (válaszként erre: 161. - Csgybzs)
2012. máj. 30. 16:05

Feltételezem, hogy a bukásokért a szülőt meg a gyereket okolják... ha pedig a tanár azt mondja, ő mindent megtett, akkor nagyon szegényes az eszköztára. Nálam presztízskérdés, hogy ne bukjon meg senki, de ezért nekem is keményen meg kell dolgoznom.

És még valami, amit a kollégák jó része nem lát, mert nem ezt tanítják: nem a tudáshoz kell mérni a gyereket, hanem a gyerekhez a tudást - és ebből következően már lehet hozzáadott értéket, fejlődést mérni, és nem lesz szükség buktatásra.

2012. máj. 30. 16:04

Én pedagógus vagyok, de pár éve dolgoztam gyári munkásként is, napi 12 órákat, nehéz, fizikai munkát, éjjel-nappal. Minden nap piszkos voltam, büdös, elfáradtam, hogy másra már alig maradt energiám. 10-25 kilós zsákokat kellett emelgetni, cipelni, húzni-vonni, öntözgetni, csomagolni. Persze semmibe se vettek minket, a fizetésünk kb. 160 euró volt havonta.


Én mindig többre vágytam, kreatívabb munkára, úgy éreztem, hogy ez a mókuskerék nem nekem való. Alig vártam, hogy munkát kapjak az iskolában, hogy végre azt csináljam, amit szeretek.


Tévedtem. Ott sem volt jobb, sőt. Ha a gyárban végeztem, hazamentem, és kikapcsoltam az agyamat, többé nem gondoltam rá másnap reggelig. Az iskola egy olyan mechanizmus, amely egész nap, éjjel,nappal ott zakatol az ember agyában: hogy is készülök fel holnapra, mikor lesz időm fénymásolni, ki kell kölcsönöznöm pár könyvet, el kell olvasnom egy-két cikket, ki kell javítani vagy 100 dolgozatot, de lelkiismeretesen, mert ha hibát találnak benne, csorbul a becsületem, akkor meg kell tartani a szakkört azoknak a gyerekeknek, akik ígérték, hogy jönnek, csak közben mégsem jöttek, így két-három órával később tudtam csak hazamenni, mert nem volt buszom, ott az emelt szintű, a versenyek, a rendezvények, a gyerekfesztivál. Közben legyek kreatív, készüljek fel minden órámra, vigyek, és saját pénzemből vegyek szemléltetőeszközöket, mert az iskolának olyan nincs, haladjak az óraterveimmel, fogadjam a szülőket, és mindig legyek kedves, toleráns, segítőkész, emberséges, neveljek és tanítsak, miközben a gyerek szemtelenkedik órán és pár perc alatt tönkreteszi egész délutános munkám termését azzal, hogy épp utálja a csoportmunkát, amire órákig készültem, nem érdekli a zene, amit miatta töltöttem le, hogy ennek tudásával is jobb és több legyen, vagy a saját pénzemen és energiámon készült frappáns feladatlapok, hogy nehogy unatkozzon szegény egy kicsit is.


Nos, volt úgy, hogy arra gondoltam, de szeretnék megint gyári munkás lenni! Persze minden megy tovább, ez is, mindenki cipeli a saját keresztjét, csak épp mindenkinek más az.

161. csgybzs (válaszként erre: 160. - Pan Dóra)
2012. máj. 30. 15:56

Persze, egy-egy gyenge képességű gyereknél érthető, de mondjuk 30-40%-os bukási aránynál is?

Igen a szubjektív viszonyok nem egyszerűek... :(


Nehéz ez.

160. Pan Dóra (válaszként erre: 159. - Csgybzs)
2012. máj. 30. 15:46

A tanár teljesítménye nem mérhető úgy, mint egy gyári munkásé. Ha egy nagyon gyenge képességű gyerekből kihozza a kettest, abban sokkal több energiája és nagyobb tudás van, mintha a kiemelkedő képességűvel országos versenyt nyer. Csak látványosságában ez fordítva működik :(((


A másik: az iskolában a főnök és beosztott személyes, napi kapcsolatban áll egymással, ebből következően a viszonyok szubjektívek. Így, ha a barátja abszolút alkalmatlan is, akkor sem azt rúgja ki alkalomadtán. :(

159. csgybzs (válaszként erre: 158. - Pan Dóra)
2012. máj. 30. 15:33
Magyarul bárki bármit akar csinálni, totális patthelyzet lesz? Mert ami minden tanárnak jó, az csak a fizetésemelés szankciók nélkül, tehát annak is járna, aki egyébként totálisan alkalmatlan.. mert amíg más munkavállaló ha elront valamit simán lapát már aznap, addig egy tanár (ha csak nincs leépítés) nincs igazán ellenőrizve... vagy igen?
158. Pan Dóra (válaszként erre: 151. - Csgybzs)
2012. máj. 30. 15:26

Az biztos, hogy a tanárok fizetésemelésével nem javulna az oktatás színvonala!


A differenciált bér viszont azért veszélyes, mert azt az igazgató dönti el. És mivel ő is ember, nem feltétlenül az arra érdemeseknek jutna több pénz :(((

A szülők és gyerekek véleményére azonban legfeljebb papíron kíváncsiak, a gyakorlatban nem használják fel, ha nem egyezik az iskolavezetés nézetével. Nálunk erre is volt példa...

157. csgybzs (válaszként erre: 155. - 9536810fa1)
2012. máj. 30. 15:22

Általánosságban én sem arra gondolok, de a megvesztegethető tanároknak nincs helye szerintem... csak letették szakmunkások közé, értük ugye nem kár... pff....


És akkor ezzel mit lehet tenni? Mert nem kevés van...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook