Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pedagógusok 32 órás munkaideje fórum

Pedagógusok 32 órás munkaideje (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
36. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 34. - D940a253b8)
2012. máj. 30. 08:25
Ez de gyönyörű volt! Le a kalappal! Respect!
35. Csabi3 (válaszként erre: 16. - Farkasfalka)
2012. máj. 30. 08:24

Kedves farkasfalka, mélységesen felháborít amit írtál, "Lehet,hogy nem szép tőlem, de én olyankor szívesebben lennék gyerektársaság nélkül. "

Nem kötelező, lehet más szakmában dolgozni, sőt az ilyen ember hogyan viszonyul a gyerekeinkhez???

Tudod volt egy eset mikor a gyerekeim iskolásak lettek a pedagógus öngyilkos lett, az igazgató telekürtölt mindent, hogy kikészült idegileg a tanár mert olyan "hülyék és bolondok " a gyerekeink, csak pislogtunk szülők, aztán az egésznek az lett a vége, hogy egy pasi otthagyta mert nem bírta a viselkedését ezért kaptunk mi és a gyerekeink.Aztán 1-2 szülő összefogott és el kellett mennie, de egy idegileg kikészült ember van a gyerekeimmel, ez nem normális dolog.

2012. máj. 30. 08:20

Nem tudom ti hogy tanultátok annak idején de én úgy ,hogy én vagyok a gyerkért elsősorban és rajta keresztül a szülőért .Tele lehet sírni a fórumot ,hogy milyen rossz és nehéz egy pedagógus helyzete ,de elgondolkodtatok-e már azon :

-július elejétől 20nap szabadsága lesz minden melósnak ,akinek munkahelye változtat a szerződésén ,letlégyen akár hány éves ,akár hány év munka viszonnyal .Nekünk mennyi van ? 46 ? plusz a gyerekek után járó

-dolgoztál már napi 8 órában szalag munkába ahol 2x20 perc minden féle szünet van -nálunk a szülők fele igen ,le a kalappal előttük

Mennyi a mi bérünk ? Kevés , de azok termelik ki akinek a gyerekére vigyázunk ,mert napi 8 órába gürcöl egy gyárba létminimumért ,szabira akkor engedik ha nincs meló .Mindenért utazik naponta 2x 1órát a városba be!

Szóval elv : Megszoksz vagy megszöksz !

Nekünk se jó , de a kisembernek sem.Igen lesznek akiknek mindig jobb lesz irodában dolgozgatnak .....és már hallom a kifogásokat , de akármennyit keres a versenyszférában valaki ,nem cserélnék vele ,egyenes út az idegbajhoz és a gyomorfekéjhez !

Én, 20 éve ,32 órában dolgozom ,most már 2évestől 7évesig vegyes csoportba , néha dajka nélkül,mert a 2 csopiban 2 dajka van heti váltással és néha nem az én dajkám van az én műszakomban!Jelenleg 32 gyerek van a csoportba ,ebből 3 pelusos .

MIRŐL BESZÉLÜNK KEDVES KOLLÉGÁK ?!

33. miel77
2012. máj. 30. 08:14
Én szívesén cserélnék egy morgolódó pedagógus kollégával, mert 1 év tanításom van az egyetemi tanítási gyakorlat, és azóta munkanélküliként lesem, hogy valahova felvesznek-e??? És sajnos sehova nem kell fiatal munkaerő, mert mindenhol azt kapom hogy sajnos 2-3 év tapasztalat minimum kell!!! El vállalnék már 12 órás eladói munkát is, de oda túlképzett vagyok! Nem tudom melyik lenne jobb?? Szóval engem nem zavarna ha épp reggeltől estig bent lennék, mert más munkahelyen is ez van, és még nem is azt dolgozod, amit szeretnél! :( de hát ilyen az ország... leépítés van, nem felvétel, túl sokan vagyunk.
32. Pan Dóra (válaszként erre: 30. - Manó2000)
2012. máj. 30. 08:10
Mert olyan dologba ütötted az orrod, amit kívülről látsz. 30 éve vagyok a pályán, tippeld meg, mennyi a nettó bérem!
2012. máj. 30. 08:06
Részemről ennyit!
30. manó2000 (válaszként erre: 25. - 7a23ed9179)
2012. máj. 30. 08:06

Ja, akkor a keresetet is meg lehet nézni...

De tényleg nem kellett volna ilyen értelmetlen vitába keveredni, ha csak annyi érv van, hogy én már csak tudom, meg annyi hogy kikéri magának. :DDD

29. Pan Dóra (válaszként erre: 27. - 7a23ed9179)
2012. máj. 30. 07:57
Köszönöm!!!
28. Pan Dóra (válaszként erre: 24. - Manó2000)
2012. máj. 30. 07:56
Ezt kikérem magamnak! Magamról beszélek, és a kollégáim zöméről. A mienk egy kis falusi iskola, és nálunk nem oszlanak úgy meg a feladatok, mint egy 50 fős tantestületben.
27. 7a23ed9179 (válaszként erre: 24. - Manó2000)
2012. máj. 30. 07:54
Tudja.
26. Pan Dóra (válaszként erre: 21. - E8e3b19bd0)
2012. máj. 30. 07:53

A pedagógus heti munkaideje is 40 óra, mint bárki másé! Hogy ebből a kötelezően letanított órák száma mennyi, az más kérdés. És lehet, hogy van, amit haza tudunk vinni, de akkor a családunktól vesszük el az időt - azt az időt, amit senki nem fizet meg nekünk.

A kirándulásokra is ingyen megyünk, több napra, saját költségen. Az értekezletek, továbbképzések sokszor belenyúlnak a délutánba, estébe. Ezért sem számolnak túlóradíjat.

A helyettesítési- és túlórapénzt már évek óta nem kapjuk. Azt mondják, belefér a 40 órába. A cafetériát rég elfelejtettük. Nincs rá pénz... Folytassam?!

25. 7a23ed9179 (válaszként erre: 15. - Manó2000)
2012. máj. 30. 07:53
Mondom, tanítottam iskolában és imádtam, sőt mit meg nem adnék érte, ha újra tehetném. Nem a nyári szünet és a délután miatt. Emlékszem, milyen fáradt tudtam lenni 6 óra után, emlékszem, hogy ilyenkorra kipurcant az ember rendesen...DE szülői egy évben kétszer van, fogadóóra mondjuk havonta, nem mindennap, mert ez sem igaz, hogy minden nap estig van valami az iskolában...És vannak olyan kollégák, akik nem győznek gyerekprogramot szervezni, csupa szívből, lelkesedésből, a gyerekek mosolyáért és vannak, akik úgy-ahogy lenyomják a napi órákat és illa berek, már hírük-hamvuk sincs. De ettől még nem fog kiesni a világ feneke, hogy ugyan, legyél már tanév közben picit többet az iskolában...
24. manó2000 (válaszként erre: 20. - Pan Dóra)
2012. máj. 30. 07:50

Tényleg? EZ jó! :DDD

Lehet, hogy van ilyen kolléga, de sztem nem tudod miről beszélsz!

23. 7a23ed9179 (válaszként erre: 20. - Pan Dóra)
2012. máj. 30. 07:48
Na itt is van egy igazság...
22. manó2000 (válaszként erre: 16. - Farkasfalka)
2012. máj. 30. 07:47

Pontosan. Így van. A szabikat sem akkor veszed ki, amikor szükséged van rá!


Én személy szerint az óra közti szünetekben sem tudtam elintézni a mosdót, mert vagy ügyeletes voltam, vagy gyerekkel vagy kollégával kell megbeszélni a dolgokat, vagy naplót írok, mert az sem maradhat el.....

21. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 10. - 7a23ed9179)
2012. máj. 30. 07:45
Hát bizony...Én is olvasom a "hatalmas" problémát,az aprócska számokat és totál átjön az,amit a szülők megtapasztalhatnak:Fogggalmuk sincs a pedagógusoknak,hogy a szülők,akik nem pedagógusok, mit kínlódnak az elszabadult munkaórákkal.Hogy mi megy kint a nagy világban.Hogy az emberek zöme hírből sem ismeri a 8 órás munkaidőt,de még csak túlórapénzt sem kap.A földhöz vernék a feneküket örömükben,ha a munkát haza tudnák vinni.Aztán jönnek azok,akik ingyen túlóráznak a napi 8 óra felett,meg még haza is kell vigyék a munkájukat.Igen.
2012. máj. 30. 07:44

Pár évvel ezelőtt tételesen kellett vezetni, hogy mennyi időt töltünk munkával. Nekem heti 50-60 alatt még szűken számolva sem jött ki kevesebb... de tényleg vannak kollégák, akiknek a munkaidő egyenlő a letanított órák számával :(

Ők háborognak most...

19. manó2000 (válaszként erre: 18. - Orsy27)
2012. máj. 30. 07:43

Igen, én is azt érzem, hogy egyáltalán nem könnyű a helyzet.

Három gyerekem van, majd azokat a szülőket fogom megkérni akik így gondolkodnak, hogy hozzák már el az oviból, suliból a gyerekemet, mert este érek haza.

18. Orsy27 (válaszként erre: 15. - Manó2000)
2012. máj. 30. 07:39
Abszolút egyetértek! És mi van a művészetoktatással? PL én zeneiskolában dolgozom. 12-18ig vannak az óráim. Előtte persze fél órával most is bent kell legyek, de én is készülök az óráimra itthon is, a suliban is. Plusz 8 óra a suliban azt jelentené, hogy reggel 10től este 18ig dolgoznék! Ráadásul kijárok Bp-ről, 80 perc csak oda az út...szóval reggel fél 9kor indulhatnék, és este fél 8ra érnék haza...Bp-en pedig nem nagyon van most állás. :(
2012. máj. 30. 07:38
ja, és elsősorban létszámleépítésről szól majd a dolog.A 32 órából 26 lesz amit órarendbe illesztve töltünk,így nem lesz szükség napközisre...
16. farkasfalka (válaszként erre: 13. - Farkasfalka)
2012. máj. 30. 07:36
Na, már írni sem tudok.Szóval,nálunk SEMMI más alkalommal nem adnak szabadságot.Csak a szünetekben.Ha meghal valaki, akkor ha nem tudsz rokonsági fokot igazolni nem mész el.Nyaralás ugyebár csak főszezonban,a síelésről nem is beszélve.Ha itthoni wellnessről van szó akkor mehetsz amikor tele van a szállodák gyerekkel.Lehet,hogy nem szép tőlem, de én olyankor szívesebben lennék gyerektársaság nélkül.
15. manó2000 (válaszként erre: 3. - 7a23ed9179)
2012. máj. 30. 07:35

Ebéd után??? Jó vicc!

CSak az a gáz, hogy ha haza is megy a pedagógus, otthon is kell készülni, meg ilyenek. Szóval nem annyi az annyi. Szülőin, fogadón nem egyszer estig, rendezvények estig. Aztán óravázlat meg a kellékek otthoni elkészítése.

Én se vagyok elragadtatva ettől a tv-től.

14. szemmelver (válaszként erre: 12. - Szemmelver)
2012. máj. 30. 07:30
most látom, hogy fordítva írtam a betűket:) még kora van:))
13. farkasfalka (válaszként erre: 10. - 7a23ed9179)
2012. máj. 30. 07:30
Nagyon tipikus a hozzászólásod. Minden sztereotípia ami a pedagógusokkal kapcsolatban jelen van a társadalomban benne van.Ilyen a megbecsülésünk sajnos.Az első amit a képembe vágnak a nyári szünet...Ne feljtsük el azonban
2012. máj. 30. 07:28

Ha majd a feltételek is biztosítva lesznek!!

Amíg nálink 1 azaz egy számítógép van az egész tanáriban és az is olyan lassú,hogy vége a szünetnek, mire bejön valami, addig miről beszélünk?? vagy nyomtató sincs, szóval miről beszélünk?? ja és tanári azstal sincs mindenkinek!!hol dolgozzál??

2012. máj. 30. 07:25

Bocsi ,lehet ,hogy nem leszek népszerű , de nekünk óvodapedagógusoknak mióta világ a világ 32 óra a kötelező óraszámunk!Dolgozatot ugyan nem kell javítanunk , de reggel fél 7-től délután 1-ig , vagy fél 11-től 5-ig ,szünetek nélkül ,ledolgozzuk a napi 6.5 óránkat .Pisilni csak lopva tudunk elmenni , vagy fedési időben .Enni csak alvás alatt , vagy ha hazamentünk . Nincs téli, őszi, tavaszi szünetünk ,nyáron 1 hónap zárás , szabink a legtöbbször bentmarad mert nem tudjuk kivenni .A délelőttös hétre keményen készülünk , a foglalkozások szinte egész délelőtt vannak .

Ezzel nem azt akartam írni , hogy a tanító és tanár kollégáknak úgy kell és nekik se legyen jobb , hanem azt , hogy minden megoldható .

10. 7a23ed9179 (válaszként erre: 9. - Turkkati)
2012. máj. 30. 07:19
Van is min morogni sajnos. Én is közalkalmazott vagyok, tudom jól. Viszont ha én kibírom, hogy napi 8 órát a munkahelyemen töltök, a pedagógus is kibírja. Nem igaz, hogy minden felkészülés, javítás csak otthon megoldható a kanapén. Kirándulás és egyéb program sincs annyi, amennyire hivatkoznak a kollégák, mert nekik ezt senki nem veszi figyelembe. Én tavasszal szinte egy hétvégét nem tölthetek itthon a családommal rendezvények miatt, pedig nem is munkaköri kötelességem, csak muszáj, különben hamar nézhetek az állásom után.És én sem kapok sem túlórapénzt, sem rendes szabadidőt helyette. Amúgy itt a nyári szünet, mikor dolgozni sem kell a pedagógusnak, ne már a napi munkahelyi bentlét miatt zúgolódjanak.
9. turkkati (válaszként erre: 7. - Abigél)
2012. máj. 30. 07:11

Nálunk meg épp az alsósok teszik oda jobban magukat, a felsősök azért is zúgolódnak, ha lyukas órán helyettesíteni kell.

Mint minden, ez is az emberektől függ:)


Egyébként meg megcsináljuk, mert a pedagógus teszi a dolgát, mert ez az élete. Legalábbis nálunk az én korosztályom dolgozik, csinálja, mert szereti, még ha morog is néha. (Gyakran)

2012. máj. 30. 07:08
Egyébként annyiban igaz, hogy ettől még nem lesz jobb tanár az, akinek csapnivaló a munkája. Mert sajnos vannak ilyenek is, akik egyáltalán nem valók gyerekek közé. A lelkiismeretes pedagógus tényleg felkészül másnapra, vagy rendesen kijavítja a dolgozatokat, ezt fotelből is lehet otthon. Viszont az itteni iskolában már délután egy órakor nem találni bent senkit, csak a portást. Más intézményből vagyok most kapcsolatban az iskolával és ha beszélni kell valakivel, vagy órája van délelőtt, vagy hazament. Se szülő, se más el nem éri őket, külön kell nyomozgatni, mikor van esetleg szakkör ilyesmi, mikor bent lehet. Azért ez sincs jól.
2012. máj. 30. 07:04

Én is általános iskolában dolgozom, és bizony nálunk rengeteg alsós kolléga olyan, hogy azt lesi, mikor mehet haza már... Egy rendezvényen nem voltak ott végig, mert "megy a busz", vagy valami más bajuk volt mindig.

Velük szemben a felsős kollégák előtt tényleg le kalappal. Szóval, pedagógusa válogatja, kinek milyen a hozzáállása....

Amúgy, nálunk a napközisekkel lesz gond, hogy nekik hogy adják ki majd a 32 órát... Vagy majd csak bejönnek hamarabb, hogy meglegyen a 32 óra? Nem tudom.


Szerintem meg ezzel az volt a cél, hogy ne menjen el olyan sok pénz helyettesítésre, hanem férjen bele a 32 órába a helyettesítés. Én ezt látnám a legértelmesebbnek.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook