Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pedagógusok 32 órás munkaideje fórum

Pedagógusok 32 órás munkaideje (beszélgetős fórum)

2012. máj. 30. 09:12
az.bocs
65. d940a253b8 (válaszként erre: 52. - Tavasz007)
2012. máj. 30. 09:12

Bocs, de mint pedagógus ,ezt ki kérem magamnak!!!!!Én dolgoztam szalag mellett gyárba,mert nem volt ,mint pedagógus ,munkahelyem .És nem érdekelt milyen iskoláim voltak ,meg kellett élnem ,el kellett látnom a gyerekeimet !Azért mert fősulim van se több- se kevesebb nem vagyok , ember vagyok ,aki adni próbál valamit a társadalmának , ha kell azt melózza ami van !

Az iskola nem tesz semmivel sem többé!!!!

Tisztelem és becsülöm azokat az embereket , akik a két kezükkel keresik meg a betevőjüket .Én estére elsősorba agyilag fáradok el , de néha fizikálisan is ,mert mondjuk a 15 kg-os gyereket emelem fel a pelenkázó asztalra !ÉS EZT NAPI 32 ÓRÁBAN CSINÁLOM!!!Nem hiszem ,hogy óvodapedagógust hallotatok volna sírni már a heti 32 óra miatt !!!Pedig nekünk is van szinte ugyan az a kötelezettségünk mint a tanároknak vagy tanítoknak csak dogát nem javítunk !

64. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 61. - Farkasfalka)
2012. máj. 30. 09:12
az a baj,hogy sok kivülálló nem értékeli a tanárok munkáját.csak azt látják amit kívűlről.ezért is vélekednek így.de arra kiváncsi lennék hogy agy egyet nem értők közül hányan mennének el tanárnak?
63. migerben (válaszként erre: 59. - Zsanci79)
2012. máj. 30. 09:11

Nem hallgatod meg a másik felet, csak hajtod a magadét.

Azért mert egy munkát nem végzek, még nem nézem le azt, aki végzi. A te szavaidból viszont süt a pedagógus ellenesség. Te lenézel minket, de a "cipőnket" te sem vagy hajlandó felvenni. Pedig előtted a lehetőség - ahogy előttünk is ott van a másik irány.

62. 093a17e5d8 (válaszként erre: 52. - Tavasz007)
2012. máj. 30. 09:10
Mi az, hogy nem is egy diplomája? Az több mint nevetséges, hogy a különböző szakokat, különböző diplomaként emlegetik.
61. farkasfalka (válaszként erre: 35. - Csabi3)
2012. máj. 30. 09:09
Nézd én nem azt mondtam, hogy nem bírom a gyerekeket, csupán azt,hogy amikor kikapcsolódnék akkor nélkülük tenném..Szerintem a szakács sem akar szabadidejében főzőcskézni...22 éve vagyok a pályán, és ha lesz lehetőségem el is megyek még az országból is, nemcsak a pályáról.Pontosan ezért a társadalmi megbecsültség, no meg az anyagi megbecsültség miatt, nem azért mert nem szeretem a gyerekeket.Évek óta nem képeznek tanárokat, mert senki nem akar ennyi pénzért "lábtörlő" lenni. Persze ismerem a hozzád hasonlóan vélekedőket, úgysem lehet meggyőzni és én nem is akarom.Nekem elég ha minden nap úgy megyek haza, hogy mindent megtettem amit kellett- a magam lelkiismerete szerint és cseppet sem érdekel,hogy erről a kedves szülők mit gondolnak.
2012. máj. 30. 09:09

Hát nincs nagy véleményem a "pedagógusokról". Terrorizálják a gyerekeket és a szülőket, akik ki vannak szolgáltatva nekik. Árulja már el valaki mit készül egy olyan tanár az órára, aki pl. 20 éve tanítja ugyanazt a nevetséges mennyiségű anyagot. Itt nem az ovis technika órára gondolok, hanem pl. egy töri tanárra ém még nem láttam olyat, hogy vki eljátszott volna vmi csatát stb. A kémiatanár sem otthon készül a kísérletekre. Miért várnak a gyerekek heteket egy dolgozat kijavítására?

Ráadásul kevesen választják hivatástudatból ezt az egyébként elvileg szép szakmát. Jellemző, hogy a gimiből a leghülyébbek mentek tanítóképző főiskolára, mert csak oda vették fel őket és most ezek tanítják a gyerekeinket. Hát a hideg kiráz. Természetesen vannak kivételek.

59. zsanci79 (válaszként erre: 52. - Tavasz007)
2012. máj. 30. 09:06

Pont erről beszéltem. Hogy ilyenkor bezzeg mennyire le tudják nézni a melóst!

Akkor miért nem olyan diplomát szerzett, ami piacképesebb, versenyképesebb?

Te írtad, hogy nem jobb tanárnak lenni sok más munkánál! Összehasonlításként írtam!


De nem ragozom tovább, aki érti, érti, aki nem az nem!

58. migerben (válaszként erre: 50. - Zsanci79)
2012. máj. 30. 09:03
Nagyon sok pedagógus vállal hasonló nyári munkát a szabadsága idejére.
57. zsanci79 (válaszként erre: 48. - Tavasz007)
2012. máj. 30. 09:03

Én biztosan nem irígységből beszéltem, hanem abszolút reálisan közelítettem meg a dolgokat. Hogy mielőtt panaszkodok, átgondolom, hogy én mégis mit, milyen körülmények között, mennyi szabadidővel, rugalmasságal, stb. dolgozom.

Saját munkámra is így gondolok.....most én is leírhatnám, hogy milyen pl. ügyfelezni....vannak finoman fogalmazva is érdekes emberek. Ez is idegörlő pl. Mint minden munkának megvan a maga jó és rossz oldala. Slussz-passz! :)

56. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 52. - Tavasz007)
2012. máj. 30. 09:02
így van
55. migerben (válaszként erre: 44. - Csabi3)
2012. máj. 30. 09:02
Nekem az a tapasztalatom, hogy a pedagógusok is úgy állnak a szülőkhöz, ahogy azok hozzájuk. Szakmától, végzettségtől függetlenül.
2012. máj. 30. 09:02
meg szerintem, minel jobb vagy magasabb valakinek a kepzettsege, annal jobb munkakorulmenyek jarnak neki, ez nem igy szokott lenni?
53. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 50. - Zsanci79)
2012. máj. 30. 09:01
igen. de a felelőssége is kissebb.annyira sok az anyag,hogy azt megtanítani a gyereknek ráadásuul jól,sokkal nagyobb felelősség.
52. tavasz007 (válaszként erre: 50. - Zsanci79)
2012. máj. 30. 09:00

miert menne elegy tanar baromifeldolgozoba dolgozni? hat tanult, lett diplomaja, alt. nem is egy.


Miert nem tanulnak a baromfifeldolgozoban az emberek es mennek el tanarnak? Felfele epitkezzunk, ne lefele.

51. Csabi3
2012. máj. 30. 09:00

Tudjátok az élet velejárói a gyerekek, hermetikusan el kell zárkózni, olyan helyen kell pihenni:)))

Azt tudom még mondani amíg ilyen a fölfogásotok addig sajnos nem igazán van miről beszélni:)))

50. zsanci79 (válaszként erre: 47. - C69ff6d3e9)
2012. máj. 30. 08:58

Jó, akkor mondom én is ezt a hülye dumát:

Akkor mondjuk csak egy hónapot menjen el a pedagógus mondjuk a baromfifeldolgozóba napi 10-12 órát "ácsorogni" (magyarul keményen melózni) a 7-10 fokba!

Sírva rohan vissza tanítani!

Bocs, de ez a véleményem!

Jah, és ott az 50-58 éves nők dolgoznak keményen! A fiatalaok nem bírják a melót.....

49. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 48. - Tavasz007)
2012. máj. 30. 08:57
sokszor még hazamennek még éjjel is javítják a dolgozatot.csak kívűlről látják azt hogy milyen könnyű.de azért nem biztos az
2012. máj. 30. 08:55

nekem arrol, hogy a pedagogus is maradjon be bent du 4-ig az jut eszembe, hogy az en tehenem megdoglott, akkor dogoljon meg a szomszed tehene is!


nehogy mar , ha en du 4ig vagyok bent, akkor o du 1kor mondjuk hazamehessen!! mi ez, ha nem irigyseg?


sok pedagogus otthon csinalja tovabb a feladatait. elviszik nyaron a gyerekeket osztalykirandulni, ez hany oras melo osszeseN?


meg farsasng, stb....

van ismeros akinek kell sutnie rendevenyre. Eszem megall.

47. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 40. - Zsanci79)
2012. máj. 30. 08:54
nem jobb.ismerősöm alsós tanár.kell hozzá idegrendszer,sok felelősség hogy tudd megtanítani a gyereknek amit kell, felmérd a képességeket helyesen.ütközz a szülőkkel.hát nem tudom...
46. csgybzs (válaszként erre: 44. - Csabi3)
2012. máj. 30. 08:54
Értem... a te rossz tapasztalataid alapján általánosítod az összes tanárt... nem szerencsés...
45. Pan Dóra (válaszként erre: 42. - C69ff6d3e9)
2012. máj. 30. 08:53
Ez a mi iskolánkban emberemlékezet óta így van :)
44. Csabi3
2012. máj. 30. 08:52

Igazad van zsanci79!

Mindenki sírhatna, de én azt tapasztaltam a gyerekeim pedagógusai viselkedéséből, azok úgy álltak hozzánk szülőkhöz, hogy ők fölsőbb kategóriás emberek ők tanítják meg a " hülye" gyerekeinket.Van, biztosan van olyan aki normálisan viselkedik, de egy segédmunkást sem kell lefikázni, sőt senkit mert mindenkire szükség van. Az orvosok is dolgoznak, sőt ők arra esküdtek, hogy életeket mencsenek, akár a szabadságuk alatt is, nincs itt min fölháborodni!

43. csgybzs (válaszként erre: 39. - Csabi3)
2012. máj. 30. 08:52
De miért zavar az, hogy a munkaidején kívül nem azokkal akar lenni, akikkel munkaidőben is?? Neki nem jár a függetlenedés a munkájától???
2012. máj. 30. 08:50
sziasztok.nem könnyű a pedagógus szakma.én nem lennék tanár.egyetértek azokkal akik azt mondták, hogy ne gyerekekkel töltse a nyarat.kell nekik is a kikapcsolódás.persze nem vetném meg hogy legalább alsóban egy-két hetet lehetnének felváltva ügyeletbe napköziben nnyáron.hogy ne kelljen drága táborba vinni a gyereket.
41. Pan Dóra (válaszként erre: 39. - Csabi3)
2012. máj. 30. 08:47

Akkor szerinted a vérbeli pedagógus menjen oda nyaralni, ahol van egy csomó gyerek, sőt, ha igazán rátermett, szedje össze őket, és foglalkozzon velük, hadd pihenjenek a szülők :P


Neked nem az jelenti a kikapcsolódást, ha kiléphetsz abból, amit nap mint nap csinálsz?!

2012. máj. 30. 08:44

Hmm, milyen érdekes, tavaly egy fórumon kardoskodtam az értelmiséggel, a melósok védelmében, hogy nekik mennyire sz@r a helyzetük, s velük aligha foglalkozik bárki is. Nem, nem, nem 8 órát robotolnak a szalag mellett.....40 év munka után milyen nyugdíjat kapnak? Inkább nem mondom.

Ott engem úgy kiosztottak, hogy teccettek volna ezek az emberek más pályát választani, s akkor nem kéne morgolódniuk.....na igen, most mondjam azt én is, hogy nem kell tanárnak lenni, ha nem tetszik???? Nem, nem mondom. De mindenféle melósra szükség van. Éppúgy tanárra is, mint ahogy fizikai melósra is.

Nem hiszem, hogy a mai viszonyokban olyan hűdesok embernek happy lenne a munkahelye. Csak én is mielőtt mérgelődök, hogy keveset keresek, elgondolkodom, hogy a mai világban örüljek, hogy egyáltalán van munkahelyem, irodában, nem 12 órát robotolva szalag mellett. Mert én látom azokat az embereket is, hogy mit gürcölnek!

Egyébként biztosan a gyerekekkel is sokkal több a probléma mint anno, nehezebb a pedagógusok helyzete is, de azért még mindíg sok mindennél jobb.....

39. Csabi3 (válaszként erre: 38. - Csgybzs)
2012. máj. 30. 08:38

Komolyan gondoltam, aki így gondolkodik menjen máshová dolgozni!!!

Nem kötelező pedagógusnak lenni!

38. csgybzs (válaszként erre: 35. - Csabi3)
2012. máj. 30. 08:36
Ez most komoly? Ezen felháborodsz? És ha boncorvos lenne? akkor mondhatná, hogy a nyaralásán nem hullákkal akar lenni? Esetleg detoxos orvos esetén full benyomott idiótákkal? Ne túlozzuk már el ezt ennyire....
37. miel77 (válaszként erre: 35. - Csabi3)
2012. máj. 30. 08:34

Igen ez így van, nem kötelező ebben a szakmában lenni, nem mindenki ide való, tapasztalom beteg testvérem mellett eleget a különböző bánásmódokat!!

Én tényleg örülnék neki, ha foglalkozhatnék végre gyerkőcökkel! :) de már elkezdtem egy másik szakmát kitanulni, mert úgy látszik itt esélytelen a dolog!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook