Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » PCOS kezelése, mi lenne a legjobb megoldás? fórum

PCOS kezelése, mi lenne a legjobb megoldás? (beszélgetős fórum)


26. 51304696aa (válaszként erre: 25. - 51304696aa)
2019. ápr. 15. 20:49

Jajj, igen. A felírt gyógyszert nem szedtem be és az orvoshoz sem mentem vissza, azóta sem. Most a férjemmel viszont ez miatt elmentünk meddőségibe. Ott kiderült, hogy nincs ciszta, a hormonjaim rendben vannak, és IR-em sincs. A 10 év alatt 1x vagy 2x maradt csak ki a menzeszem, volt, hogy késett, de az a stressz miatt volt. Én kb. 30kg-al lettem könnyebb, bár vissza jött egy kevés, de így is jó minden.

Drukkolok, hogy sikerüljön helyre jönnöd! :)

25. 51304696aa (válaszként erre: 1. - Selyna.)
2019. ápr. 15. 20:40

Szép estét!

Én 6 évig fogamzásgátlót szedtem. Mikor leálltam vele, nem állt be a menstruációm. Egy év után elmentem nőgyógyászhoz, mert nem jött a baba. Elküldött ultrahangra. Ott azt írták a papírra, hogy PCOs. Cisztát is talált. Vissza mentem a nőgyógyászhoz aki csak annyit tett, hogy felírta duphaston nevű gyógyszert és azt mondta, hogy ha megjön akkor menjek vissza hozzá. Semmit nem mondott erről a dologról. Akkoriban még a neten is igencsak kevés infó volt fent. Aztán nemsokkal később egy volt kolleganőm ajánlotta, hogy igyam az almaecetet. Fogyás miatt kezdtem el inni. Pár kiló le is ment. Viszont amit nem gondoltam volna, helyre állt a ciklusom. Nem tudom, hogy az almaecettől volt-e, vagy sem. De minden esetre egy próbát megér. Ártani nem árt, hisz természetes alapanyagból van. Segít a méregtelenítésben is. Olvass utána. Én csak ajánlani tudom.

24. Ágio8405 (válaszként erre: 22. - Selyna.)
2019. ápr. 9. 19:36
Bab az nagyon jó ha ennyit fogytál, ügyes vagy. A pajzsmirigy értékeket küldd el legyszi mert sajnos az neme elég ha ref határon belül van, a tsh-nak elavult sajnos a ref határ. Terhelni 3 havonta szokás amíg nem áll be és nincs meg a megfelelő dózis. Olyan meg nincs hogy ezt kene azt kene. A szervezet nem így működik. Van aki egy hónap után rendesen menstrual van aki évek után sem jó terhelés mellett sem (lásd pl én) A progeszteronod persze hogy alacsony volt mivel nincs peteeres jelenleg. Az ovulacio után termelődik és emelkedik.
23. delbuk
2019. ápr. 9. 09:20

Terheléses vérvizsgálat nem is javasolt túl gyakran, 3 hónapnál gyakrabban semmiképp, de inkább 6 hónap. A gyógyszer is van, akinél több hónap után hat.

De az alhasi fájdalmaid miatt én elmennék egy kifejezetten endometriózishoz értő nőgyógyászhoz, mert sajnos az is benne van a pakliban, és azt jobb mielőbb kideríteni.

2019. ápr. 9. 07:41

Terheléses cukorra/inzulin gondolsz?

Minden hónapban járok vérvételre de van, hogy megsem terhelnek mert magas a vizeletben a cukor és ott ahol vértvesznek nincs orvos így igazán terhelni nem tudnak

sokszor. Ma megkeresem a papirokat az eredményekről. Pajzsmirigyem az rendben van.

Nagyobb kivizsgálásom volt néztek hormonokat is, ott elég alacsony volt a progeszteron de fejből már nem is tudom mennyi.

Fél év lehet nem sok de a doktor szerint már menstruálnom kellene és ez a leghosszab idő ami eltelt menzesz nélkül.

Fogytam igen tizenkét kilót, de ezt már amúgy is leakartam adni. Plusz doki szerint ezt le is kellet most 60kg körül lehetek.

2019. ápr. 9. 07:35

Szia! Kb 18 éves korom óta kezeletlen PCOS ben szenvedek.

Mivel nem akartam gyereket, nem mentem vele sehová. A menstruácio sem hiányzott meg voltam az évi 3-4 el.

Mivel állando kapcsolatom van, nem védekeztünk, ha jönni akar a pici had jöjjön alapon. 30 évesen spontán terhes lettem, már 5 hónapos a kislányom. De ehhez kb 10 év kellett. Mivel nem az volt, hogy mindenképpen gyermek kel, nem is bántott a dolog. De jött mikor jönnie kellett. Azóta viszont fogamzásgátlot szedek, mert félek egy újabb teherbeeséstől, nem szeretnék második babát.

20. Ágio8405 (válaszként erre: 18. - Selyna.)
2019. ápr. 9. 07:25
Fogynod kell? Sikerült már? Csak mert az sem törvényszerű hogy minden ir-es túlsúlyos. Sokaknak nem kell sőt van akinek hizni kell és ha nem tartja az étrendet csak fogy és fogy.
19. Ágio8405 (válaszként erre: 18. - Selyna.)
2019. ápr. 9. 07:24
Hát jó páran vagyunk akiknek sikerült ciklus nélkül is a baba. Vagy épp nem időben. Nekem mielőtt sikerült fél évvel legalább nem volt petefészek müködésem de valószínűleg inkább egész évben. Hozzáteszem én csodabogár vagyok a pco-ban mivel nekem tökéletes cukor inzulin mellett sem javult. De ez ritka. A 11 év alatt amióta ebben vagyok nem hallottam más ilyen esetet mint én pedig aktív tag vagyok pco-s körökben és tényleg a legjobb dokikhoz jártam. Terheleseid milyenek? Amióta szeded a gyógyszert nem nézte? Teljes pajzsmirigy labor volt? Tsh, t3,t4, atpo,Atg? Sajnos van olyan pm gond amire itthon csak két endo doki ad gyógyszert csak ök kezelik. Vetélés kockázata nagyban csökken ha van progeszteron pótlás mivel amiatt nagyobb rá az esély mert a magas inzulin szint pusztítja a progi szintet (az segít megtartani a terhességet az gátolja a nyálkahártya levàlását) Egyébként ha súlyosabb ir-ed van/volt a fél év nem sok még. Ez évek alatt romlik ide érthető módon nem 1-2 hónap amire helyre jön. De sajnos az is simán lehet hogy neked a met ront.
2019. ápr. 9. 06:50

Köszönöm a válaszokat. A dokim 5-6 hónapot szeretett volna várni hat e a gyógyszer. ( ő endokrinológus/ belgyógyász) Azt mondta ha úgy érzem közben keressek fel nőgyógyászt megtettem de a fogamzásgátlón kívűl semmit sem javasolt, valamint azt mondta a pcos a leggyakoribb oka a női meddőségnek. Valamint nagyobb a vetélés kockázata. Én ezért is "ilyedtem" meg, hisz valóban hogyan lehetne gyerekem ha szinte nem is menstruálok... Plusz rendszeres alhasi fájdalmaim vannak még mellé.

Mindenki azt hitte a diéta, mozgás, fogyás segít de nem pedig komolyan veszem.

Hátha még változik...

17. Ágio8405 (válaszként erre: 16. - D2ddaff700)
2019. ápr. 8. 23:03
Véglegesen meddővé a pco nem tesz, sőt pl lassítja a petefeszkek öregedését mivel nem fogy a petesejt. Szép magas AMH-kat produkáltunk mellette sokan. Az tény hogy sokaknak nehezíti a teherbeesést, de szerencsére legtöbbeknek simán sikerül ha más gond nincs es az ir javul.
2019. ápr. 8. 22:48
endokrinologushoz menj el és ott kivizsgálnak!! ne halaszd sokáig mert akár meddővé is válhatsz!!!
15. Ágio8405 (válaszként erre: 11. - Selyna.)
2019. ápr. 8. 22:42
A met sokaknak ront. Ilynekor gyógyszer váltás kell, de mondjunk dózis varialas. Ha ezt nem mondja a dokid nem a megfelelő. Igazán hozzáértő 3-4 van az országban.
14. 51304696aa (válaszként erre: 13. - 51304696aa)
2019. ápr. 8. 21:59
Jav.: inzulinrezisztencia
13. 51304696aa (válaszként erre: 11. - Selyna.)
2019. ápr. 8. 21:59
Igen. Hozzáértő orvos kell. Nem csak diéta, az inzulin fezisztenciát is kezelni kell. És sok mozgás mellé!
12. Fisica (válaszként erre: 9. - Selyna.)
2019. ápr. 8. 21:31
Én 100g körül ettem amikor számoltam még, de gyógyszert nem szedek. Keress fel egy hozzáértő orvost.
11. Selyna. (válaszként erre: 10. - 51304696aa)
2019. ápr. 8. 21:11

Semmi javulás, inkább úgy érzem csak romlik.

Még mindíg nem jött meg, a vérvizsgálatok szerint pedig csak emelkedik a vércukorszintem.

10. 51304696aa (válaszként erre: 9. - Selyna.)
2019. ápr. 8. 21:08
És azóta se semmi javulás?
9. Selyna. (válaszként erre: 8. - 51304696aa)
2019. ápr. 8. 20:56

Jelenleg 160g-os szénhidrátdiétán vagyok.

5 hónapja kb.

8. 51304696aa (válaszként erre: 7. - Selyna.)
2019. ápr. 8. 20:54
Utólag olvastam. Bocsi. Akkor viszont az utánam szólohoz csatlakozok. És annyit tennék még hozzá, hogy személyre szabott diéta kell.
7. Selyna. (válaszként erre: 5. - 51304696aa)
2019. ápr. 8. 20:47

Írtam lentebb, inzulinrezisztens vagyok.

Voltam, novemberben egy nagyobb kivizsgáláson ott derült ki.

Ott néztek hormonokat, inzulint, vércukrot.

2019. ápr. 8. 20:38
Ha csak ez a gond 99%-nak sikerül spontán ha javul az ir. Ehhez jó endokrinologus kell aki rendszeresen ellenőrzi hogy javulsz. Legtobbeknek ir mellett van pajzsmirigy alulmukodes is sajnos kéz a kézben jár a kettő.
5. 51304696aa (válaszként erre: 1. - Selyna.)
2019. ápr. 8. 20:25
Ha ilyen problémával küzdesz, azt tanácsolom neked, hogy menj el a hozzád közelebbi meddőségi központba, ott jobban ki fognak vizsgálni. Hormonok, 3 pontos inzulin és vércukor vizsgálat. Ez utóbbi nagyon fontos, mert ha pcos-d van akkor nagy valószínűséggel inzulin rezisztenciád is. De ezt csak vizsgálatok sora fogja megmutatni.
4. Selyna. (válaszként erre: 3. - Selyna.)
2019. ápr. 8. 19:59
*de
3. Selyna. (válaszként erre: 2. - Fisica)
2019. ápr. 8. 19:51
Tavaly november óta én is diétázom, akkor derült ki az inzulin rezisztenciám, Merckformint szedek te azóta sincs semmi.
2019. ápr. 8. 19:47
Nekem a szénhidrát diétát javasolták, amikor már 10 hónapja nem jött meg. 1,5 hónap múlva már volt peteérésem, 2 hétre rá meg is jött. 40-60 nap között ciklusaim vannak azóta.
2019. ápr. 8. 19:35

Régóta küszködöm a menstruációmmal sajnos az évek alatt csak roszabb lett...

11 éves korom óta menstruálok sosem volt rendszeres és mindíg borzasztó fájdalmas volt.

15-16éves voltam amikor a menstruációm több mint 15 napig tartott, és volt amikor többször is megjött, de előfordult az is, hogy egy hónapig végig meg volt. Ekkor orvoshoz mentem aki azt mondta pcos-em van, kaptam egy gyógyszert egy hónapig szedtem visszamentem a dokihoz aki azt mondta ennyi volt ő nem tud mást tenni.

Teltek az évek 19 voltam amikor átfordult az egész és azóta csak nagyon ritkán menstruálok. Volt, hogy kimaradt egy év is. Most ott tartok, hogy max 2x egy évben de ez is csak pecsételő és egy napig sem tart. Sajnos alhasi fájdalmaim is vannak rendszeresen. Voltam ismét orvosnál de megsem vizsgált csak felírna fogamzásgátlót ami állítólag nem igazán jó, több pcos betegtől hallottam, hogy nem tudott utánna teherbe esni.

24 éves leszek a nyáron szeretnék majd édesanya lenni de félek nem lehetek így az. Esetleg aki hasonló helyzetben van, tudna tanácsot adni? Mi lenne a legjobb megoldás a kezelésére? (Tudom mindenki más de bármit meghallgatok)

A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook