Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS és hátrahajló méh. Szeretnék beszélgetni sorstársakkal. fórum

PCOS és hátrahajló méh. Szeretnék beszélgetni sorstársakkal. (beszélgetős fórum)


1 2 3
44. kiraanyu (válaszként erre: 43. - Kiraanyu)
2010. ápr. 7. 21:34

Bocs, megnéztem az adatlapodon (2 év 2 hónap)


ÉS milyen kezeléseken vagy már túl?

Closty, inj.stimu, inszem, lapar?


Párod rendben?

43. kiraanyu (válaszként erre: 42. - Youlcsi)
2010. ápr. 7. 21:22

:-)


NÁlatok a párod rendben van?


És most nem emlékszem, pedig biztos beszéltük már, h mióta próbálkoztok?

42. youlcsi (válaszként erre: 41. - Kiraanyu)
2010. ápr. 7. 21:19

a ciklus elején megbeszéltük, hogy húsvét után megyek. nagyjából ennyi :)


optimizmussal nem állok túl jól :) csak úgy tűnik ;)

41. kiraanyu (válaszként erre: 40. - Youlcsi)
2010. ápr. 7. 21:17

ok :-)


örülök, h ilyen pozitív vagy!


Küldj nekem egy kis pozitivizmust:-)


Egyébként elmondod, h miért voltál ma dokinál?

40. youlcsi (válaszként erre: 39. - Kiraanyu)
2010. ápr. 7. 21:11

nem... nem kell sajnálni. a dokim szerint semmi jelentősége nincs :)


csak olyan vicces volt a helyzet :)

39. kiraanyu (válaszként erre: 37. - Youlcsi)
2010. ápr. 7. 21:10

Hm.

Még ez is. Sajnálom.


És a dokid nem mondott rá semmit?

38. kiraanyu (válaszként erre: 36. - 3889c2242e)
2010. ápr. 7. 21:09

És hány cm vagy?


És hogyan fogytál le ennyit 3 hó alatt?

2010. ápr. 7. 21:07

ma voltam orvosnál... mellékesen megjegyezte a vizsgálat közben, hogy hátrahajló méhem van :)

nem tudta, min mosolygok :)

2010. ápr. 7. 21:05
hát nekem is nagyon vissza kellett:) 75 voltam karácsonykor most sikerült 63ra lemennem de kiegyeznék az 59ben. az mégis 60 alatt van:)meg nem mindegy hogy 60ra hízok 20 kilót terhesség alatt vagy 75 re:S azt leadni kínszenvedés lenne...
35. kiraanyu (válaszként erre: 34. - 3889c2242e)
2010. ápr. 7. 20:23

Drukkolok!:-)


Én nemtom, mi van velem.

Egyszerűen nem bírom magam tartani, állandóan esnnék, és eszem is sajna.

És ilyenkor a ciklusom is össze-vissza van, PÉ sincs.

Amikor diétázom, van 32-33-34 napos ciklusom, ez a PCOS-nál jó sztem.


Valahogy vissza kéne szorítanom az evészetet:-(

2010. ápr. 7. 11:01
megbeszéltük a férjemmel, hogy májusban nekiiramodunk, ha normálisan megjön. alig várom:):):)
33. kiraanyu (válaszként erre: 32. - 3889c2242e)
2010. ápr. 6. 21:31

Köszi, Nektek is minél hamarabb kívánom ezt a Csodát!!! :-)


Na, meg persze magunkanak is újra :-DDDD

2010. ápr. 6. 19:44
Az biztos:) büszke is lehetsz Rá:)
31. kiraanyu (válaszként erre: 28. - 3889c2242e)
2010. ápr. 6. 17:56
Köszi, ő a mi Csodánk, szó szerint :-)
30. kiraanyu (válaszként erre: 29. - Valerka78)
2010. ápr. 6. 17:46

Szia!


Már mi is a kistesóra "gyúrunk", sajnos egy éve sikertelenül.


Nagyon szerencsés vagy, h ilyen könnyen sikerült! :-)


Nálunk a férjemnek 18millió körüli volt a spermaszám, nekem PCOS, és most már erőteljesen hátrahajló méhszáj sajnos.

Lehet, h nekünk lombikkal lesz a 2.baba (csak pénz kéne hozzá, ami egyelőre nem adott sajnos)

2010. ápr. 6. 11:20
Hátrahajló méh ügyben nem tudok nyilatkozni, nekem is kicsi volt a méhem, amire annyit mondtak, hogy majd megnő, ha baba lesz benne, és tényleg így lett. Férjem spermaszáma 15 millió volt, én PCOS vagyok és másodszori próbálkozásra spontán baba sikerült, pedig lombikra készültünk. Az első ciklusban is terhes lettem, csak elment a baba (preklinikai vetélés). Ennyit a valószínűségekről... Drukk-drukk, mi már a másodikra készülünk
2010. ápr. 6. 10:39
jah és gyönyörű a gyerkőc:)
2010. ápr. 6. 10:38
De jó nektek, örülök neki. és gratula:) hát igenminden doki más. engem a kaáliban kezelnek. örülök én is hogy tudtam fogyni. vigyázok is vele, nehogy visszaszedjem. majd ha terhes leszek akkor is azért vigyázni akarok ne legyek 90 kiló, mert az a babának sem jó, meg nekem sem. jah és köszi a jelet:D cuki vagy
26. kiraanyu (válaszként erre: 25. - 3889c2242e)
2010. ápr. 6. 10:15

Értem, és sajnálom, de legalább már nem kell minden orvost végigjárni és várakozni, már úton vagytok a lombik felé.

Mert én azt is hallottam, h elég nehezen adják az urológusok az ajánlást a lombikra.

(Ez nem saját tapasztalat, csak egy távoli ismerősé)

Drukkolok, h eldőre sikerüljön.

Majd gyere beszámolni ide mindidg ,ok? :-)


Akkor úgy látszik minden doki más, mert nekünk azt mondták, h a 19-12millió még jó az inszemhez.

Ez alatt lombik kell, de az a spermák állapotán múlik, h "sima" IVF vagy ICSI.

És a 18millióra azt mondta egy másik, h fél év próbálkozás után menjünk vissza, ha nem sikerül spontán a baba.

De mi nem vártunk, elmentünk egy magánrendelésre, ahol adták a clostyt (a 18milliós eredményre).

És addigra már én is sokat fogytam és kilenc hónapja szedtem a metformint, és laparos műtétre vártam, tehát nem görcsöltem, mert abban voltam, h majd a műtét után sikerül a baba valamikor.

Már megvolt az előjegyzés, de a menzeszem nem jelentkezett.

A + teszt és az uh alapján stornózta a dokim a műtétet hála Istennek.

2010. ápr. 6. 08:45
Ez már urológus tuningolta fel ennyire, itt az a bibi:S már három havi closty kúra és 4 hónap ferulant kúra után:S nekeünk meg a doki azt mondta szóba sem jöhet az inszemináció, mert csak időpocsékolás, hanem rögtön lombik, sőt nem az ivf hanem az icsi.
24. kiraanyu (válaszként erre: 22. - Youlcsi)
2010. ápr. 5. 18:08

Reméljük annyira nem gáz ez az eredmény.

Inszemhez elég, de hátha egy jó urológus föltuningolja 20millióra:-)


Mert nekünk anno azt mondta a nődoki meg az urológus is, h a 20millió még jó a spontán teherbe eséshez, az alatt viszont hatványozottan csökken az esély:-(

23. kiraanyu (válaszként erre: 21. - 3889c2242e)
2010. ápr. 5. 18:05

Nekünk a páromnak 15millió volt és elég sok mozdulatlan.

Azután kapott az urológustól 2gyógyszert, értágítót és antibiotikumot, ettől lett 18 millió és kicsit gyorsabbak.

Később pedig clostylbegytet kapott egy másik urológustól a számukra.

Aztán 3hó múlva vissza kellett volna menneie kontrollra, de a kislányunk közben beköltözött valahogyan a pocakomba:-))))

Így nem mentünk vissza.

(De azóta rosszabb lett a PCOS-m és a méhem nagyon nagyon hátrahajló lett :-( és a férjemnél sem tudjuk mi újság jelenleg)


Nektek nem mondott semmit az urológus?

22. youlcsi (válaszként erre: 21. - 3889c2242e)
2010. ápr. 5. 15:17
ohhh, ez valóban gáz... nekem a dokim anno azt mondta, hogy ha 20milla alatt van, akkor ő szóba sem áll velem, hanem irány a meddőségi...
2010. ápr. 4. 10:56
Köszi csajok. aranyosak vagyok. nálunk is kevés a sperma és lassúak 16 millió és kb a 40 % ép, és mozog:S Elég drasztikikus. Hát a dokim azt mondta szednem kell terhesség alatt is a metet, a hormon viszont kell mert több petesejtet kell érlelni, és tüszőrepedésem sincs, úgyhogy ezeket tuti kapni fogom a doki szerint. 3 a max amit beültetnek, remélem egy minimum megmarad benn. már alig várom. olyan izgatott vagyok. de még apára várni kell. úgyanis epeműtétre várunk, és már két hete kórházban van. és csak 16 án akarják műteni.... felépülés is időbe telik. nah majd lesz valahogy.
20. youlcsi (válaszként erre: 16. - Kiraanyu)
2010. ápr. 3. 20:44

köszi :)


egyébként nőgyógyászok véleménye is az általában, hogy a hátrahajló méh nem okozhat gondot :)


nekem kicsi a méhem... lehet, hogy éppen a pcos-nek köszönhetően... vsz hormonális fejletlenség :o a doki szerint a terhesség során rendbe jön... csak hát kellene a baba :)

19. youlcsi (válaszként erre: 15. - 3889c2242e)
2010. ápr. 3. 20:39

metnek éppen az a lényege, h a cukorháztartáson keresztül a hormonokat is rendezi... szóval ha hat a met, nem kell hormon...


persze az már más, ha apa-gond is van... viszont a lombiknál arra is figyelni kell, hogy hiába a met, az ott adott gyógyszerek ronthatják az IR-t.

18. kiraanyu (válaszként erre: 15. - 3889c2242e)
2010. ápr. 3. 13:49

Nálunk is van apánál is gond.

Nálatok mi?


Nekünk kevés és lassú spermák, meg úgy néz ki, h candida :-(

Most véreredményeket várunk, és urológushoz is megyünk, csak pénz kéne hozzá sajnos :-(, amiből vajmi kevés van jelenleg :-(

17. kiraanyu (válaszként erre: 12. - 3889c2242e)
2010. ápr. 3. 13:46
Sajnálom, és remélem a lombik-baba elsőre sikerül!!! :-)
16. kiraanyu (válaszként erre: 14. - Youlcsi)
2010. ápr. 3. 13:45

Drága vagy!


De szülés előtt nem volt hátrahajló méhem, valósz. a szülés okozta ezt a gondot.

Meg hát apánál is baj van, úgy néz ki sajnos nem is kicsi. :-(


Na, de miért is nyavajgok, ugye?

hisz van már egy kislányom (csak több okból is kéne a kistesó:-))

Drukkolok, h Neked is mielőbb sikerüljön a babó!! :-)

2010. ápr. 3. 08:43
már márciusban olyanok voltak az eredményeim , hogy a dokim azt mondta mostmár hajrá, de én várok, mert áprilisban a férjemnek epeműtét, május június vizsgaidőszak nekem. egész életemben kell szedni a meforalt azt mondta a doki, szóval akárhogyis de kellenek a hormonok. egyébként nálunk apával is gond van. szóval sz@r a helyzet:S de majdcsak ... nem adjuk fel:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook