Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Páros magány fórum

Páros magány (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Páros magány

1 2
40. 43b4291bc6 (válaszként erre: 1. - 27a97e511f)
2012. júl. 5. 08:23
Sajnos, amikor a gyanú felmerül, hogy valami nem stimmel, akkor nagy a valószínűsége, hogy nem is. És Nálad ott vannak a jelek, amikkel érdemes foglalkoznod ahhoz, hogy ne szívasd meg saját Magad. A gyerekekre vonatkozólag, mivel nekem is három van, és egyedül élek: hidd el, hogy amikor egy boldogtalan anyát látnak, és éreznek, nekik sokkal rosszabb, mintha elmeséled nekik, az igazat. Nem fogod őket ezzel kímélni, illetve jobban felzaklatja őket, amit éreznek Rajtad, márpedig érzik, anélkül, hogy bármit mondanál. Minden rezdülésed. Én szakítanék vele, mert még mindig jobb az, hogy rövidtávon szenvedsz, mert szereted, mint hosszútávon kikészülni. S aztán dolgozz azon, hogy felépítsd Magad, és tudd, hogy ennél sokkal jobbat érdemelsz. Komoly munka, de megéri hidd el. :) Sok sikert!
2011. jan. 10. 20:26
szia. elolvastam a cikkedet,mert a címe eléggé hasonlít az én életemhez..a különbség annyi,hogy nekem nincs gyermekem...csak épp én is szerelmes vagyok egy pasiba,aki valszeg már rengetegszer csapott be...mégis sokat gondolok rá, várom a pill-ot,hogy talizzunk.. sokat szenvedtem már miatta, holott ő lehet,hogy nem is tud róla :S
2011. jan. 8. 16:31

Már 2x olvastam el az írásod. Nem mindent értek. Azt viszont nagyon értem és átérzem, hogy szenvedsz.

ne tegyünk már egyenlőséget a társfüggőség és a szerelem közé.

Mennyire vártam az őrjítő szerelemre ! És lett benne részem.30 éve volt az első, amiből 20 évig tartott összeszedni magam. És azt hiszem ez az utolsó 3. éve tartó valóban szó szerint megőrjít. Kétségbe ejt, megnyomorít, egekbe emel,....

Félek , kedves cikkíró, hogy erre nincs orvosság, senki nem tudja, mi a jó döntés. Megértelek, sajnállak. csak egy másik őrjítő szerelem fogja veled feldtetni.

37. genlips (válaszként erre: 31. - Bichi)
2011. jan. 5. 15:14
akkor duplázom a tétet...
36. Niké.. (válaszként erre: 35. - A284cbe523)
2011. jan. 5. 11:16
Az h pontosan mizujs,azt egy pszichológus tudná egyértelműen megmondani,de pont azt mondtam ha a társfüggő nagyon is tud kötődni,csak az a baj h a szokásosnál jobban,néha a józan gondolkodásnak ellentmondva is.A férfi pedig nem tud kötődni,mert mindig újabb nőket keres.
35. a284cbe523 (válaszként erre: 34. - Niké..)
2011. jan. 4. 22:38
Szerintem itt ennél jóval bonyolultabb a történet, hiányzik pár fontos momentum. Mindenesetre az amit idéztem gyanús. Társfüggő, nem tud kötődni... Olyan sok különbség nincsen a kettő között. Ha valaki tud kötődni, az nem lehet társfüggő, kizárja, nem?
34. Niké.. (válaszként erre: 33. - A284cbe523)
2011. jan. 4. 18:45

Szerintem nem egyforma:

a psi nyilvánvaló h nem tud kötődni,neki pedig alacsony az önértékelése,ez pedig: "Terhes lettem, méhen kívüli, elvették a gyermekem, ő pont dolgozott, nem jött hozzám. . . egyedül is mentem haza a kórházból, úgy éreztem semmit sem jelentek neki. A barátnőm is egyetért velem, és jött a jó tanács, menj vissza az exhez írj neki, és megtettem. De rájöttem, hiba volt. Nem szeretem már, nem akarok tőle semmit. Nem is akarok tőle semmit. Nem mondtam el neki."


Nyilvánvalóan nem a kötődés hiányát mutatja,sokkal inkábbb azt h már akkor nem törödött vele,tehát ő erre ki akart lépni a kapcsolatból,mert már akkor nem volt jó neki,de társfüggő tehát túlzotttan is kötődik a pasihoz ezért vissza ment hozzá,pedig mindkettőt ott kellene hagyni a fenébe.

2011. jan. 4. 17:07

Hasonló cipőben jártam már én is, hitegettem magam, de tulajdonképpen az egész csak egy délibáb volt, egy illúzió. És így utólag én is csak azt mondom, hogy nem éri meg. És ami gyanús, ami valaminek tűnik, az sajnos az is.


"Terhes lettem, méhen kívüli, elvették a gyermekem, ő pont dolgozott, nem jött hozzám... egyedül is mentem haza a kórházból, úgy éreztem semmit sem jelentek neki. A barátnőm is egyetért velem, és jött a jó tanács, menj vissza az exhez írj neki, és megtettem. De rájöttem, hiba volt. Nem szeretem már, nem akarok tőle semmit. Nem is akarok tőle semmit. Nem mondtam el neki."


Nos azért itt más valaki is vissza-vissza nézett? Már a kapcsolat mélyén. Nem olyan biztos az, hogy csak a pasi nem tud kötődni. Miért jött a képbe az ex? Azért nem a barátnő tanácsára, az csak megerősítés volt.


Hasonló hasonlót vonz...

32. Talian35 (válaszként erre: 29. - Niké..)
2011. jan. 4. 16:30

A "szereti" ebben a helyzetben elég egyedi eset. Szerintem egyszerűen retteg hogy egyedül marad, vagyis társfüggő, nem bir egyedül lenni (nem derül ki, mennyi ideig volt egyedül a két kapcsolat között). Jó az, hogy mindent megkap, jól elvan a gyerekekkel és úgy érzi, ez a legfontosabb. Az, hogy közben a pasi lábtörlőnek használja - hát erre nem tudok mit mondani - mindenkinek más a sorrend.

Mondjuk én az összes pasit leszarnám, nekem a gyerekek az elsők, nincs az a férfi, aki miatt ne a gyerekeket sorolnám első helyre...

31. Bichi (válaszként erre: 30. - Genlips)
2011. jan. 4. 15:41
Kettővel? Már eddig is 3 van...
30. genlips (válaszként erre: 1. - 27a97e511f)
2011. jan. 4. 15:16

jajj, dehogyis szereted. azt szereted, hogy szeretnek. emberi tulajdonság, nem kell szégyellni. látszat


ha ilyennek gyereket szülsz...!!!!!

elvált anyuka leszel két gyerekkel

29. Niké.. (válaszként erre: 23. - Talian35)
2011. jan. 4. 15:13
Igen pontosan egy pszichológus kellene a pasinak,viszont neki is hogy helyre álljon az önértékelése és újra"önmagama" legyen.Ha valaki meg olyan h marad a helyzetben annak ellenére hogy tudja mi van vele azzal nem lehet mit kezdeni,de remélem hogy erről nincs szó.
28. syria
2011. jan. 4. 14:59
Tipikus példa arra az esetre, amikor egy nő mindenáron talál felmentést mindenre...
2011. jan. 4. 14:42
Ha valakivel kapcsolatban bármilyen rossz érzésed,kételyed támad,te is tudod,hogy az nem csak úgy magától alakul ki.Hajlamosak vagyunk hitegetni magunkat azzal,hogy á,ő biztos nem ilyen,meg minden,meg elhitetni magunkkal,hogy nekünk ez jó,pedig majd' kiböki a szemünket az,ami nyilvánvaló.Én azt mondom jó pár keserű tapasztalat után,hogy jobb,ha hallgatunk a megérzéseinkre.Sok sikert neked.
2011. jan. 4. 14:06
Nagyon megértelek igaz az én helyzetem kicsit más de az érzés ugyan az.
2011. jan. 4. 14:02

Nehéz ügy, vannak nők akik tudnak avval élni hogy a párjuk más nőkhöz is kedves, de minden nap haza megy szépen bánik vele, megvesz mindent, szeret,és szereti a gyerekeket ami nem kis dolog és így fogadja el a párját. Lehet nem tart örökké de lehet így élik le az életet...

Én nem ezek közzé a nők közzé tartozom, de ahányan vagyunk annyi félék vagyunk, nem biztatlak hogy hagyd el, csak mindig légy résen bármi történjék , hogy hamarabb tudj lépni és semmi ne várjon váratlanul...

2011. jan. 4. 14:02

Igazából kár bármit is monadnia bárkinek, a pasival fog maradni, szül még egy gyereket.

Persze közben boldogtalan lesz, bár most is az.

Hihetetlen, hogy ennyi mindent meg tud bocsájtani ennek a "féregnek".Egyértelmű, hogy folyamatosan csalta, csalja és cslni fogja mindig is.Mert tudja,hogy a csaj mindig lenyeli a békát.

Persze kívülálllóként könnyű osztani az észt......

23. Talian35 (válaszként erre: 19. - Ac808a6b30)
2011. jan. 4. 13:54
Úristen én nem is értem az ilyen anyákat! Simán meg tudom "érteni" hogy aztán később valakinek ebből gondja van, de ezt inkább feldolgozni kéne, pszichiáter segitségével, nem úgy, hogy sorra csalom az állandó társam!
22. Talian35 (válaszként erre: 18. - Niké..)
2011. jan. 4. 13:52

Minden számit szerintem, meg az is, hogy mi van otthon, miben nő fel. Én normálisan nőttem fel, úgy is élek :-)))


Állitólag akit több nő vesz körül (pl. anya, nagymama, bébiszitter &co) az megszokja, hogy több nő elégiti ki a "szükségleteit" és ezért kell majd felnőttkorukban is több nő.

2011. jan. 4. 13:45

Sajnos erősen benne van a pakliban, hogy idővel egyedül maradhatsz immár 4 gyermekkel is... Gondold meg, szükséged van-e erre.

A pasi: no comment...

20. Niké.. (válaszként erre: 19. - Ac808a6b30)
2011. jan. 4. 13:36
Nem bosszúállás,képtelen másképp viselkedni,ez van a belsőjében.A dolgokat meg szépen átvette az anyjától
19. ac808a6b30 (válaszként erre: 16. - Talian35)
2011. jan. 4. 13:32

Az én pasim (bocs, nem tudnám férfinak nevezni)azért volt ilyen -elmondása szerint-, mert 10-12 éves korában az anyja, akivel 1 szobában laktak az öccsével, minden nap más pasit "ölelt", és a gyerekektől csak 1 függöny választotta el, és mindent hallottak!

A nőkön akart bosszút állni valahogy így!

18. Niké.. (válaszként erre: 16. - Talian35)
2011. jan. 4. 13:28
:DDD Lehet.Azt hallottam h olyanok lesznek ilyenek akiknek rossz volt a a kapcsolatuk a valamelyik szülővel,és így nem tanultam meg a szerettettel való viszonyulást,másokhoz,és képtelen egy személynél legyökerezni,mert unja.
2011. jan. 4. 13:28

Én totál megértelek, én 1 emberrel kapcsolatban éreztem ugyanezt, iszonyat elvakult, részemről őszinte szerelem volt, igaz én akkor 18-19 voltam, azóta felnőttem, szerintem(!!!) így felnőttként gyerekekkel nem tudnék már ennyire vak lenni!


Tanácsom: Anyaként nyilván előrébb helyezed a gyermekeidet a szerelemmel szemben, így én a helyedben megkérném az illetőt -aki a leírtakból úgy tűnik valóban szereti a gyerekeidet- a gyerekek érdekében ne játsszon velem, ha nem őszinte, elhajtanám, mert később még jobban sérülök nem csak én, de a gyerekek is, és ők az elsők!


Ha nagyon szereted, teszteld le a szerelmét, hogy könnyebb legyen döntened, végülis elképzelhető, hogy ez nála már a múlt, de az is, hogy jó neki játszani veled, hogy néznie, hogy "döglessz utána", az én volt pasim ezt a "kínzást", véletlennek tettetett lelki terrort élvezte, és szerintem a te esetedben is inkább erről van szó sajnos!

16. Talian35 (válaszként erre: 14. - Niké..)
2011. jan. 4. 13:22
Egyszer volt egy cikk a neten, hogy azok lesznek ilyenek akiknek gyerekkorukban bébiszitterük volt/több nő nevelte :-)))
2011. jan. 4. 13:21
hú ez katasztrófa...van is erről egy könyv,amiben az ilyen viselkedésű nőket a lábtörlő kategóriába sorolják...te nem szerelmes vagy,hanem kapcsolatfüggő,félsz az egyedülléttől,így a sz*rpasival is megelégedsz,és a józan eszed elmerül a semmibe...hagyd ott ezt a sz*rembert,ha nem,akkor: zsák a foltját!
14. Niké.. (válaszként erre: 12. - Proxi)
2011. jan. 4. 13:05
Igen létezik ilyen pasi,de ez igazából egy pszihológiai probléma(persze ettől még nem kell sajnálni),képtelen a kötödésre,és mindig csak újabb és újabb,vagy borderline,vagy nimfomániás.
2011. jan. 4. 12:49
hát nekem sem tetszik ez a dolog,egy ilyen pasi 1percig sem érdemli meg hogy vele légy,nehogy szülj neki!!Aztán hogy +1gyereket nevelhess egyedül?Légy anya egyedül még el nem jön az igazi akinek csak te kellessz!!
12. Proxi
2011. jan. 4. 12:48

Szia Édy!


Nagyon nehéz a döntés, de azt mondom Neked, amíg nem késő, amíg találsz magadnak új, rendes pasit, addig lépj le. Tapasztalatból írok, én is azt hittem bármi áron is, de vele maradok. Többször próbáltam kilépni, de akkor nem engedett. Aztán tudod mi lett a vége? Hát Ő döntött! Szenvedek, de ha az eszemre hallgattam volna, már kiléptem volna, de én is függtem tőle, pedig többször megcsalt Ő is. Most is nagyon hiányzik, majd beledöglök, de hosszú távon a lehető legjobb döntés. Jelenleg emésztem és igyekszem újra talpra állni. NE ALÁZD MEG MAGAD!!!

Nekem is megadott mindent. Mások mondták ezzel fogja be a szemed, közben játszik Veled. Talán így is volt. Érdekes az a mondatod, hogy szereti ha szeretik a nők (vagy valami ilyesmi). Igen ezzel Ő is így volt, bizonyítani akart, hogy Ő a tökéletes, minden nő álma. Sajnos az enyém is volt, de illúzió volt csupán. közel 8 év ámítás. De még nem késő... Légy erős!!! Menni fog, akár 3 gyerekkel is, ha nehéz is lesz.

Kitartást kívánok Neked, de ha vele maradsz egy szenvedés lesz az egész hátralévő életed, míg le nem dobbant mellőled és ott maradsz majd már 4 gyerekkel..

2011. jan. 4. 12:47
Én is egyedül vagyok három gyerekkel, de Nekem ilyen pasi nem kellene, nemhogy még gyereket szüljek Neki! Aztán rettegjek, hogy mikor maradok négy gyerekkel egyedül..!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook