Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Parnassan vagy Olanzapine Teva, mennyire veszélyes a szedésük? fórum

Parnassan vagy Olanzapine Teva, mennyire veszélyes a szedésük? (tudásbázis kérdés)


12. Susan2 (válaszként erre: 11. - Anett0905)
febr. 3. 06:30

Kedves Anett0905!


Én is ugyanezt tapasztalom, november közepén tettem le és alig alszom azóta is. Neked végül sikerült leállni róla? Ha igen, mi segített?

Nagyon kétségbe vagyok esve.

2022. jún. 8. 13:49
Ez az a gyógyszer, amit mêg a legnagyobb ellensègemnek sem javasolnék... olyan függőséget okoz, hogy leàllni nagyon nehéz róla... én akàrhànyszor megpróbàltam abbahagyni, az lett a vège, hogy hetekig nem aludtam.. szörnyű volt... a pszichiàtriàn meg ezeket nyomatjàk, borzalmas... és rádásul hízlal mint a fene!
10. Guruljka (válaszként erre: 8. - Health79)
2019. nov. 19. 13:38
És most mindent megteszel, hogy a depresszióban maradj?
9. andi6020 (válaszként erre: 6. - Regin_a)
2019. nov. 19. 08:16

Marhaság, persze, de.

"2-ből egy hirtelen szívhalált ennek a szernek tulajdonítanak"


Ennek a mondatnak nem az az értelme, hogy a gyógyszerszedők 50%-a hirtelen szívhalálban hal meg, hanem hogy a hirtelen szívhalált halók 50%-a szedte ezt a gyógyszert.

8. health79 (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2019. nov. 19. 08:07
Idegösszeomlás miatt egészítette ki az antidepresszánst ezzel.
2019. nov. 19. 08:04
Köszönöm a válaszokat!
6. Regin_a (válaszként erre: 1. - Health79)
2019. nov. 18. 23:33

2-ből egy hirtelen szívhalált ennek a szernek tulajdonítanak"


Marhaságot ne képzelegj. Ez 50%-os halálozás lenne egy gyógyszer esetében aminek a töredéke is elég lenne hogy ne kerülhessen forgalomba

5. Lávli (válaszként erre: 1. - Health79)
2019. nov. 18. 22:31

Legalább annyira veszélyes a szedésük, mint a nonszteroid gyulladáscsökkentőké pl, amiket vény nélkül megveszel és beszeded, ha náthás vagy.

Fölösleges böngészgetni túl komolyan a papírjaikat.

Mindegyiken ott van, hogy előfordulhat májkárosodás, erősen megnövekedik az infarktus és a stroke veszélye, mégis mindenki aggodalom nélkül beszedi.

Miért? Mert mindenki tudja, hogy ha előírásszerűen szedi ezeket a gyógyszereket, nem dupla tripla stb adagban, akkor szinte biztos, hogy nem történik baj a szedése miatt.

Sose hallottam még kialakulni hisztériát nonszteroid gyulladáscsökkentők szedése miatt.

Érdekes, hogy a pszichiátriai gyógyszerek körül kialakult ez a hisztéria. Elrendeli az orvos, majd a beteg vacillál, idegeneket kérdezget, hogy szedje e vagy nem ...

Aggodalommal böngészgeti a tájékoztató papírt, holott legalább olyan vad dolgokat olvasni egy erősebb antibiotikumon is.

Az ok: a cégek bebiztositjak magukat az esetleges (pénzszerzesre irányuló) feljelentesek ellen.

Ezért van a cserepes mikulásvirágon is az áthúzott kés és villa, a figyelmeztetés, hogy nem ehető 😂 nagy valószínűséggel nem is jutna eszébe senkinek.


Szóval a lényeg: ha valaki az orvos utasítása szerinti adagban szedi a felirt gyógyszereket, akkor nem kell különös "veszélytől" tartania.

Még egy sima vérnyomáscsökkentő is okozhat durva fulladást: ez egyéni érzékenység, jelezni kell azonnal orvosnak és lecserélik a gyógyszert. Ugyan így más tipusúaknál is.

Lényeg, hogy orvosnak, nem a Hoxa-rendelőben vagy a piacon.

4. Guruljka (válaszként erre: 3. - Health79)
2019. nov. 18. 22:28
Ha pszichotikus problémám lenne, és orvos írná fel, akkor nem tudom, mennyire tudnék reálisan felmérni bármit is, de a jelen eszemmel igen.
3. health79 (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2019. nov. 18. 22:15
És ezzel ,akár kis adagban is,te mernéd szedni?
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Health79)
2019. nov. 18. 22:03

Ne szedd nagyobb adagban, akkor nem lesz lábdagadásod.


Erre gondoltál?Itt nincs 2-ből egy.

"Hirtelen szívhalál

Az olanzapin forgalomba hozatalát követő jelentésekben hirtelen haláleseteket írtak le az olanzapint alkalmazó betegeknél. Egy retrospektív obszervációs kohorsz vizsgálatban az olanzapinnal kezelt betegeknél megközelítőleg kétszeres volt a feltételezett hirtelen szívhalál kockázata azokhoz a betegekhez képest, akik nem szedtek antipszichotikumokat. A vizsgálatban az olanzapin kockázata hasonló volt egy összesített elemzésben szereplő, atípusos antipszichotikumok kockázatához."

2019. nov. 18. 21:44

Az orvos a 45 mg Yarocen mellé,2,5 mg olanzapine Teva-t vagy Parnassant írt fel.Mindegy,de most Olanzapine van itthon.

Anyukám Parkinson kóros,így én mégjobban félek,és volt már lábdagadásom is tőle,amikor nagyobb adagban szedtem.Szerepel rajt a mellékhatások közt olyan ,hogy 2-ből egy hirtelen szívhalált ennek a szernek tulajdonítanak.Concor cor-t is szedek.Szívproblémára.Mennyire féljek?Be merjem venni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook