Pantenol (beszélgetős fórum)


2013. nov. 1. 13:58
Köszi, utána nézek :)
16. michelle.r (válaszként erre: 14. - Aribari77)
2013. nov. 1. 09:05
én a cosmio.hu-n rendeltem meg, a vitaminok között megtalálod. Ha budapesti vagy, nem kell rendelni, van üzletük, ahol megveheted.
15. Lilibeth59 (válaszként erre: 14. - Aribari77)
2013. nov. 1. 09:04

Igen, patikában is panthenol (B5 provitamin) néven kell kérni. Ne sprayt, habot, hanem magát a panthenolt, ami egy sűrű folyadék, kicsi üvegcsében van, mint az illóolajok.

Remélem, sikerrel jársz, sajnos nekem még egy patikában sem tudtak adni a környékünkön.

14. Aribari77 (válaszként erre: 13. - Lilibeth59)
2013. nov. 1. 06:21
Olvastam,de nem találtam :(
13. Lilibeth59 (válaszként erre: 12. - Aribari77)
2013. okt. 31. 21:57
Írtam, hogy patikában nem lehet kapni, legalábbis nekem nem sikerült. olvasd amit írtam 1-2 napja
12. Aribari77 (válaszként erre: 11. - Lilibeth59)
2013. okt. 31. 20:46
Köszi,erről még nem is hallottam :) És patikába így kell kérni?
11. Lilibeth59 (válaszként erre: 10. - Aribari77)
2013. okt. 31. 11:40
Folyadék, kis üvegcsében kapható, mint pl. az illóolajok.
10. Aribari77 (válaszként erre: 8. - Lilibeth59)
2013. okt. 30. 21:10
A "csak panthenol" az krém vagy milyen állag?
9. michelle.r (válaszként erre: 8. - Lilibeth59)
2013. okt. 30. 18:15

Én speciel azért mert az volt otthon ;) Nem is emlékszem, honnan jött az ötlet, hogy a hajamra kenem.


De köszi, majd utána nézek, hol lehet panthenolt kapni, ismét ráférne a hajamra egy kis tunning ;)

2013. okt. 30. 18:12

Miért nem használtok a panthenol spray helyett "csak" panthenolt? Jobb is, hatásosabb is, kiadósabb is, olcsóbb is….

A spray tartalmaz paraffint is - többek között -, amit jobb elkerülni.


Paraffin:

Ásványi olaj, kőolajszármazék, kőolajhulladékból (pakurából) nyerik. Nem szívódik be a bőrbe, a bőrön vízzáró réteget képez, elzárja a pólusokat, nem engedi lélegezni és kiválasztani a bőrt, gátolja a bőr létfontosságú funkcióit. Ezáltal elősegíti a mitesszerek elszaporodását, a különböző bőrgyulladások és az ekcéma kialakulását, élettelenné, törékennyé teszi a bőrt.


A panthenolról:

A panthenol egy erős hidratáló, bőrlágyító hatású, hegesítő és gyulladásgátló hatóanyag.

Leginkább az érzékeny, irritált bőrre és gyerekek bőrére alkalmas.

Csillapítja az irritált bőrt, segíti a felhámképződést, vagyis a kisebb sebeket meggyógyítja.

Megerősíti a hajszálakat a gyökerektől a hajszálak végéig, javítja azok szerkezetét, a haj szép, csillogó és könnyen fésülhető lesz.


Bármilyen vizet tartalmazó kozmetikai vagy tisztálkodási készítménybe adagolható 2-5 %-ban, bőr vagy haj típusától függetlenül:


arckrémbe, testápolóba, még az irritált érzékeny bőrre is

napozás utáni krémbe

bőrjavító, hegesítő krémbe

borotválkozás/szőrtelenítés utáni készítményekbe

kéz/lábápoló krémekbe

lemosókba

minden típusú haj ápolására

samponba, gyerekeknek/felnőtteknek egyaránt

hajápoló krémekbe, törékeny hajra, szétvált hajszálvégekre szánt balzsamokba

érzékeny vagy irritált fejbőrre kondicionálókba/samponokba


Nézzétek meg a spray összetevőit, nem jobb akkor már a "csak" panthenolt használni? Semmi adalék, semmi egészségre káros nincs benne, "csak" panthenol és ennyi....

7. Aribari77 (válaszként erre: 5. - Michelle.r)
2013. okt. 29. 12:46
akkor én lehet hogy nem jól csináltam :( nekem azt mondták hogy csak 15 perc kell neki különben nehezebb lemosni.Akkor ez alatt az idő alatt nem is volt elég hatásos
6. michelle.r (válaszként erre: 4. - Gyöngyszemü)
2013. okt. 29. 08:57
igen.
5. michelle.r (válaszként erre: 3. - Aribari77)
2013. okt. 29. 08:56
Igen, és nagyon jót tett, szebb, jobb tapintású lett a hajam tőle. Este bemasszíroztam, reggel lemostam.
2013. okt. 29. 08:30
Ez az a spré amit égésre használnak?
2013. okt. 29. 06:34
Ez jó hír,tegnap kipróbáltam előszőr majd meglátom milyen lesz .Azt mondták hogy kúra szerűen kell hetente 2X 15 percig :)
2013. okt. 28. 22:46
Szülès utàni hajhullàsra kipróbàltam, de csak egyszer, mert aztàn feltűnt, hogy lejàrt a szavatossàga:D De van samponban is panthenolos, jó hatàssal van elvileg.
2013. okt. 28. 20:52
Sziasztok! Használta már valaki a hajára a Pantenolt? Ha igen,mik a tapasztalatok?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook