Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pánikbetegség - Tapasztalatok. Kinek mi segített? fórum

Pánikbetegség - Tapasztalatok. Kinek mi segített? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Pánikbetegség

❮❮ ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... ❯❯
2008. júl. 22. 16:28

Régóta töprengtem azon,hogy vajon érdemes-e az internethez fordulnom segítségért problémán megoldásához,de miután betegségem egyre gyakrabban jelentkezett,úgy éreztem nincs más választásom.

Ezúton szeretnék tanácsot kérni a többi hasonló pánikbetegségben szenvedő társamtól.

Az én pánikbetegségem főbb jellemzői:Szorongás,félelem a ködös,esős,borult időjárástól.A kék ég látványának hiánya.

Hasonló problémákkal küszködő emberek tanácsát várom különböző bevállt módszerekről.

2008. júl. 17. 19:37

Sziasztok!

Tegnap kórházat, orvost jártam (nagyon fájt/fáj a gyomrom), de épp, hogy el nem hajtottak. Úgy beszéltek velem, mint a kutyával. Nagyon mérges voltam. Ma reggel hívtam a nőgyógyászt, azt mondta, hogy holnap reggel hívjam fel (mert ma egész nap a műtőben lesz), és megbeszéljük a gyomorfájást és a pánikot is. Nem vagyok túl jól, de most már úgy döntöttem, addig járok a nyakára, amíg el nem küld valami dokihoz...

184. csúcsó (válaszként erre: 179. - Rita0630)
2008. júl. 16. 21:51
Sajnálom, hogy nem vagy jól.:( Nekem sokat segített a terhességem alatt a kismama jóga dvd. Itthon csináltam a gyakorlatokat a tévé előtt, aztán egy-két gyakorlat jól jött lazítani amikor pl. UH előtti hosszas várakozás alatt pánikban voltam, meg bekötöttek a bokáim-csuklóim a feszültségtől. Szerintem ha teheted keress fel egy pszichoterapeutát vagy egy jó homeopata orvost. Én már bánom, hogy annak idején nem tettem, csomó problémától megkíméltem volna magam.
183. szandera (válaszként erre: 182. - Rita0630)
2008. júl. 15. 19:18
szerintem akkor meg probald meg lekotni magad, es tudatosan ne foglalkozz a temaval. talan ez segithet!!
2008. júl. 15. 19:13

Sziasztok!

Azt mondta a dokim (még a legelső vizsgálaton), hogy ha úgy érzem, hogy nem vagyok jól, az egyik kollegájához el tudok menni, mert ő nincs benne ebben a témában. De az a rossz(?), hogy nem mindig érzem a pánikot. Egy-két nap rosszabb, de hál'Istennek közel sem olyan rossz, mint pár évvel ezelőtt volt. Szerintem attól pánikolok, hogy ki fog jönni a pánik.... Hülyeség, de szerintem ez van.

2008. júl. 15. 18:20
Vagy valamit.. én addig jarnek a nyakara, amig ugy nem erzem, hogy valami hasznal is ...
180. 289acdd526 (válaszként erre: 179. - Rita0630)
2008. júl. 15. 10:15
Annyira sajnálom :( Az orvosod nem tud vkit ajánlani?
2008. júl. 13. 14:32

Sziasztok!

Remélem jól vagytok. Sajna én ezt nem nagyon mondhatnám el. Reggelente olyan gyomorideggel ébredek már napok óta, hogy.... És elég nehezen múlik el. Kemény lesz így ez a (még) 7 hónap.... Nem tudom, kit keressek ez ügyben, mit lehet ilyenkor szedni...... :-( Ez amit 1 hete szedek, ideiglenesen hatásos, de....

178. e16386a4e9 (válaszként erre: 177. - Ciradar)
2008. júl. 10. 22:42
A Xanax és a Frontin ugyanazon hatóanyagú gyógyszerek.Kezdetben a Velaxin mellé én is szedtem Frontint, de én állandóan aludtam tőle. Aztán szépen fokozatosan úgy 2-3 hetes beosztással leálltam róla,már csak akkor veszek be este, ha nagyon pörgős napom volt.Egyébként ne aggódj a 0,25 tényleg elég kis adag, nem lesz nehéz leszoknod róla.
177. ciradar
2008. júl. 10. 10:23
Oks, kösz a tanácsot:)
2008. júl. 10. 09:16

Ciradar!

Szerintem magadtól ne csökkentsd az adagot, szerintem nem fogsz hozzászokni. Én több, mint 1 évig szedtem a xanax-ot és magamtól le tudtam rakni. Ha már jobban érzed magad, akkor vedd lejjebb. Ez lehet, hogy nem 1-2 hónap lesz.

175. fagyongy67 (válaszként erre: 174. - Ciradar)
2008. júl. 9. 23:34

Szia!


Szerintem ne csökkentsd tovább egyenlőre, mert tényleg rossazbbul lehetsz. Ez olyan kicsi mennyiség hogy nem fogsz hozzászokni.

174. ciradar
2008. júl. 9. 22:37

Sziasztok!


Még új vagyok itt, de nem nagyon akarom végigolvasni az összes oldalt... Igazából kérdezni szeretnék, úgy látom ti valamennyire otthon vagytok a témában... Áprilisban derült ki, hogy pánikbeteg vagyok, vagy legalábbis az, hogy szorongok, akkor volt egy (szerintem) enyhe rohamom, szívdobogás, szédülés, halálfélelem. Utána már csak a félelem maradt, de annyira, hogy kénytelen voltam dokihoz menni. Ápilis közepén kezdtem el szedni a Frontin-t 0,25mg, napi 3*1. Ma már napi 2*fél dél körül meg este.

Szerintetek nem túl gyors ez a leállás? A doki azt mondta, a vizsgaidőszak végéig mindenképpen szedjem, de már korábban elkezdtem csökenteni az adagomat, mert félek, hogy hozzászokom, meg akkor jobban is éreztem magam.

Már vagy két hete így szedem, mármint ezt a napi két felet, de valahogy ennél lejjebb nem tudom csökkenteni.

Szerintetek hogyan tudnám teljesen elhagyni?

Kicsit félek, hogy mi lesz, ha már nem szedem, lehet akkor újra jönnek a tünetek, azt meg nem szeretném.

Valami jó tanács?

Köszi előre is.

2008. júl. 9. 20:57

Amúgy megvagyok, most nem volt 2 napig gepem itthon, mert szervízben volt.

Néha fáj a fejem,szerintem a frontoktól, mert talán a fáradtságtól.

Mermo drágám! Megjött... úgyhogy 23-án laparoszkópia.... aztán új hónap, új remény.. :)

Rita!!! Nagyon szoritok Neked és picinek :)

172. szandera (válaszként erre: 165. - Csúcsó)
2008. júl. 9. 20:54
:)) Képzeld el május 3-án az esküvőmet hogyan éltem túl... (ugye vannak helyek ahonnan nem lehet csak ugy felpattanni es kijönni.... és voltak vagy 130-140-en vendégek:))
2008. júl. 9. 19:08

Sziasztok!

Ma voltam dokinál. A picúrral minden ok. Azt mondta, hogy ne szedjem az Elevitet, szedjek folsavat és Magne B6-ot.... Mondtam neki, hogy az Elevittől voltam rosszul, és azt mondta, hogy az lehet.... Röviden ennyi. :-)

2008. júl. 9. 12:34

Majd jelenkezz, hogy mi újság :)


Örülök,hogy jobban vagy. Lehet a mellékhatásoktól vagy rosszul.

2008. júl. 9. 06:36
Szia! Most 2 napja tűrhetően vagyok. Szedem a nervoheel-t reggelente, viszont az veszem észre, hogy az Elevitet elfelejtettem bevenni, azóta (2 napja) nem hányok, nincsenek pánik tünetek. A közérzetem nem tökéletes, de jobb. Ma megyek dokihoz.
168. 289acdd526 (válaszként erre: 167. - Rita0630)
2008. júl. 8. 21:13

Szia!


Hát ezen én is kiakadtam. Én ismerek egy kislányt akinek az anyja a terhesség alatt xanaxon élt, mondjuk megspékelte sörrel és néha cigivel is.

Szóval a gyerköc semmiről nem tehet, de nyomokat ő viseli. Koraszülött volt, a mai napig betegs, fejlettlen.


Amúgy jól vagy? Közérzeted milyen?

2008. júl. 8. 19:20

Sziasztok!

Teljesen kiakadtam ma. Kérdeztem egy dokit, hogy terhesség alatt milyen homeo/gyógy-szert lehet szedni? Tudjátok mit írt? Azt hogy semmilyen gyógyszer és nyugtató nem káros a terhesség alatt. DE! A pánikbetegség sokkal veszélyesebb a terhesség alatt és után is!!!!! Én ezen nagyon kiakadtam..... Egyébként holnap megyek nőgyógyászhoz.... Mit szóltok ehhez?

2008. júl. 8. 13:04

Sziasztok!


Hogy vagytok? Rita, Szandera?

2008. júl. 7. 19:09

Nekem szerencsére nagy "segítség" a kisfiam. Az utazás alatt is nagyrészt vele foglalkoztam, vagy épp vezettem, így nem foglalkoztam magammal. Nemrég viszont előfordult, hogy rosszul voltam más kocsijában, akkor gyorsan elszopogattam 2 Sedatif PC-t és segített!

Én még sosem jártam pszichiáternél, csak kidolgoztam magamnak figyelemelterelési technikákat. Pl. az autóban zenehallgatás, rádió, bevásárlóközpontba igyekszem valakit magammal vinni - akivel beszélgetek, még gyerekkel is jobban szeretek vásárolni, mint egyedül. Nekem az utóbbi időben a rémálom az étterem volt és olyan helyek, ahol meghatározott időt el kell tölteni, nem lehet felpattanni és kimenni..szerencsére a hotel ahol nyaraltunk egy nagyon laza hely volt, gyorsan végeztünk mindig az evéssel, nem kellett várni.

Nekem a régi klasszikus pánikrohamjaim elmúltak, most főleg a látászavar és a szédülés zavar..

164. e16386a4e9 (válaszként erre: 160. - 35d5ce23e4)
2008. júl. 7. 16:57
Szióka! Szeroprámot én is szedtem, aztán lecserélte a neurológusom Velaxin-ra, néhány éve ezt szedem, és viszonylag jól vagyok.Azt tudom tanácsolni, figyelj inkább a külvilága, a változásokra amik történnek veled, a tájra stb. Mindenre, csak ne magadra.Figyeld az embereket, a növényeket, próbáld kicsit (talán rossz szó, de jobbat nem tudok)megjátszani a "hepi" hangulatot.Meglátod előbb-utóbb már nem is kell megjátszani, mert úgy fogod tényleg érezni.
2008. júl. 7. 16:36

Köszönöm szépen a bíztatásokat!


Ma elmentem a pszichiáterhez és hasonlókat mondott mint Te csúcsó,de azért emelt egy picit az adagomon,hogy "biztonságban"érezzem magam.

162. csúcsó (válaszként erre: 160. - 35d5ce23e4)
2008. júl. 7. 11:51
Nyugi, a nyaralás alatt én 100%ig jól voltam, sőt..úgy vettem észre, hogy pánikbetegség esetén a környezetváltozás maga a csoda. Sajnos az agyunk olyan kis finom szerkezet, hogy minden rosszat elraktároz. Nekem a rohamok általában ott jönnek elő, ahol már korábban is volt. Meglepő módon külföldön olyan volt, mintha kicseréltek volna. Nncs okod izgulni, nem lesz semmi baj. Gondolj arra, hogy szuper lesz kiszakadni egy kicsit a környezetedből és csodálatos nyaralásban lesz részed.
161. szandera (válaszként erre: 160. - 35d5ce23e4)
2008. júl. 6. 13:24

Próbálj meg tudatosan ráhangolódni az utazásra. Képzeld el, hogy ott leszel, jól fogod magad érezni, és biztos nem egyedül leszel ott, ha bármi rosszullét is rádtörne.

Emellett, lehet , hogy én megemelném a gyógyszeradagomat, persze az ésszerűség határain belűl, vagy elmennék az orvosomhoz és kikérném a véleményét.

Egy biztos, valamit tegyél, így ne indulj útnak!

2008. júl. 6. 09:04

Siasztok!


Nagyon kétségbe vagyok esve,szerdán megyek nyaralni,de már most teljesn rosszul vagyok (pánikbeteg vagyok 7 éve),hogy mi lesz ha ott külföldön leszek rosszul..Rivotrilt és Seroprámot szedek 7 éve,de már egy éve csak egész ki mennyiségben és csak reggel...Lehet megemelem az adagom vagy nem tudom,de nagyon félek már előre..Eddig tünetmentes voltam,de pár hónapja elő-elő jönnek a rohamok amik pokollá teszik az életemet :(

2008. júl. 4. 21:20
NERVOHEEL. Még csak 2 napja szedem... majd kiderül. Igazából a terhességi rosszullét jobban megvisel, remélem nem fog összefüggeni a kettő....
158. szandera (válaszként erre: 157. - Rita0630)
2008. júl. 4. 19:48
mi ennek a homeos szernek a neve??
2008. júl. 3. 12:26

Sziasztok!

Igen, egyre inkább reménykedem benne, hogy megúszom. Most inkább a közérzetem rossz egy kicsit, de hol van ehhez képest, amikor igazán pánikoltam?... Hál Istennek per pillanat csak hírből ismerem. Akkor rosszabb egy kicsit, ha hányok, és ha nagyon meleg van... De megelőzésképpen rendeltem egy homeopátiás szert, amit lehet végig szedni, ha muszáj, úgyh. most reggelente veszek be 1 szemet...

❮❮ ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook