Panelprogram akkor is ha nem akarom? (beszélgetés)
Ilyen értelemben természetesen igen, mert a költségeket ki kell fizetni..
No de nekik meg kötelességül 3 hónap után beadni.. Ha nem, őket lehet perelni..
Hiába, ha sokan tartoznak sokkal! Az emberek nem vették komolyan, hogy be lehet rajtuk hajtani.Van aki csak részletekben tud fizetni, van akinek a lakása az Eszközkezelőhöz kerül - itt nem tudom, hogy a kktsg-et kifizetik-e a háznak...
Van aki külföldre lelépett, na ezt hajtsák be! :(
Nem viccelek!
Mi 198 lakásos házban lakunk. A rezsit akkor is ki kell fizetni, ha sokan nem fizetik a közös költséget. Mondta a képviselő, ha mindenki rendesen fizetne,kb. 1000 Ft-tal kevesebb lenne a kktsg.
Persze, nyilván a közösbe akkor kevesebb megy. Tehát kevesebb jut erre, arra, amarra.. De mondjuk egy 10 emeletes, 50-100-200 lakásos társasháznál nem tétel, csak tisztességtelen..
Mondjuk egy négy lakásos háznál nyilván ki kell helyette is fizetni a takarítót, vagy a villanyszerelőt, de az más lépték.
Ne viccelj már.
Soha nem fizettem azért soha több közös költséget, mert más nem fizetett.
Se a perig, se azután..
Pedig tuti, hogy így volt, mert most nagyon hőbörögnek az emberek. Mi sem voltunk azon a lakógyűlésen, ettől függetlenül engem nem zavar, mert a felújítás mellett szavaztunk volna. Lehet, hogy nem így kellett volna, de ez történt, héccent.
Mellékesként említem még, hogy a fűtésköltségek egyenlőtlen elosztását (alsó-felső szintek) szintén lakógyűlésen a jelenlévők szavazatával egyszerűen döntötték el, egycsapásra véget vetve az évek óta tartó áskálódásnak.
Itt lakógyűlés az illetékes plénum, melyre mindenki kap meghívót.
Elképzelhető úgy, hogy a készpénzeseknek ezt a nyilatkozatot eleve nem küldték ki, tehát mi nem láttuk. Amiről írtam, az maga a munkálat megszavazása.
Tegnap megkezdődött az állványozás.
No mármost vesszek meg, ha értem, mire gondolsz..
Ha valaki nem fizet, akkor az nektek azért rossz, mert ő nem száll bele a "közös javak" fenntartásába.. De nektek azt nem kell külön kifizetni, még csak azt kéne..
Csak itt arról volt szó, hogyha meg is indítják a pert, általában már a banknak, vagy adott esetben az adóhivatalnak is van jogos igénye a lakás árából, a társasház nem tudja megkapni az elmaradt közös költség összegét..
:(
Nálunk is van ilyen lakás, ráadásul a tulaj külföldre költözött.
Gyűlik a tartozás pár éve. Hosszú az ügyintézés, mi pedig fizethetünk helyettük. A bank gondolom a hátralékot nem fogja a társasháznak átadni...
Lehetetlen, ugyanis törvény írja elő, hogy hitelfelvételnél 90%-os ÍRÁSBELI szavazás kell, és itt 100%-nak az egész lakóközösség minősül, nem a résztvevők..
Ha ez nem így lenne, meg kell támadni a közgylési határozatot, nincs az a bíróság, ami ilyen esetben ne ítélne a feljelentő javára..
Nálunk volt olyan, hogy egész más ügyben, rosszindulatból egy pici formai hiba miatt - amit a törvény másként ír le - megtámadták a közgyűlés érvényességét, és bizony újat kellett tartani, minden semmis volt..
Élni kell a jogokkal, ami nyíltan jogtalan, törvénytelen, azt fel kell jelenteni.. Ehhez persze nem ártana minden polgárnak a társasházi törvényt és a lakástörvényt 15 évben egyszer elolvasgatni... A tövény nem ismerete...... mint tudjuk..
magyarorszag.hu/jogszabályok - nál meg lehet találni, akár keresőszó alapján is.
No a lényeget meg nem írtam:
Ha viszont a felújítás nem minősül hivatalosan a kk. részének, akkor meg azért ugyan adós maradsz, de a lakásodat az közvetelnül - egy darabig - nem veszélyezteti..
Szerintem a kettőnek - közös k. - felújítás más jogkövetkezménye van, és ez nem lenne mindegy, ezt kéne megkérdezni..
Azért nem lenne mindegy - szerintem - mert a közös költség tartozás alapján el lehet indítani a feljelentést, aminek a vége az otthon elvesztése is lehet..
Nem értem az egymilliós tartozásokat, pláne ma, mert ma már ha jól tudom 3 hónap után meg lehet tenni a feljelentést. Márpedig nemhogy lehet, hanem kötelesség is, a ház többi lakójának a jogai miatt. Persze nálunk is húzzák, amíg lehet, mert segíteni próbálnak, de egy idő után az a jogtalan - a rendesen fizetőkkel szemben, - ha nem indítják el..
Ezért meg lehetne k.inteni az IB-t, vagy közös képviseletet..
Nekem mondod? Én ezzel foglalkoztam. Több milliós hitelekről van szó, és tőlem sajnálták a 10ezret/ház arra, hogy 3 órát ott vagyok, és elmondom nekik a dolgokat.. Mert majd ők azt jobban tudják, nekik ne beszéljen senki.. Utólag meg van "jajjmérnökasszony"..
Én ezt imádtam, már az egyetemen is gyakorlatilag egyedüliként - leszámítva egy csajt - foglalkoztam a témával, a panelekkel, több szempontból is. Városszociológiából, várostervezésből, de még épületszerkezettanból is ezt a témát választottam, amiből lehetett. Nem mellesleg 4 éves koromtól panelban is éltem.
De egy idő után az emberi igénytelenséget és butaságot nagyon meg lehet unni. Einstein is megmondta, hogy két dolog végtelen, az emberi butaság és a világegyetem, de ez utóbbiban nem vagyok biztos...
Egyetemistaként még jó dolognak tűnt ezzel foglalkozni, mert egyrészt ugye nem árt az életben is tanulni, másrészt relatíve kevesen voltak, akik ezzel foglalkoztak, volt még benne terep. Ez még a válság előtt volt. Addig egy magát valamire tartó "építészne" ciki lett volna a "szar panelekkel" foglalkozni. Aztán utána meg, amikor már nagyon nem volt munka úgy nézett ki, hogy egy-egy janigyerek bement egy-egy ismerős önkormányzathoz, polgármesterhez, és közölte, hogy pubi, márpedig ez a lakótelep innentől az enyém, én szinezem ki, én renoválom.. Hát én meg ilyenekkel nem álltam neki harcolni, értelmetlen lett volna. Mivel összesen nem kerestem ezzel 200.000 Ft-ot évek alatt, annyira azért nem estem magam alá ezügyben, legfeljebb jókat nevetek, hogy (Budapesten legalbbis) szinte minden szines ház valahol az én első tervemet követi.. Leszámítva az Árpád híd pesti hídfőjét, no azokat a mesterem csinálta.. Azok nem lettek olyan rosszak, de szerintem a vidékiek jobbak lettek sok helyen..
Ebben a témában nem határozhat a 10 ember. Ilyenkor írásban be szokták kérni a nyilatkozatokat.
Szerintem nem jó a nemfizetés, akkor a lakásra való jelzálog ráterhelés lesz a vége. A felújításokat tudtommal bankon keresztül intézik, a bank pedig nem fog egyenként alkudozni senkivel. Ezt a lakóknak közösen kell eldönteni, ha úgy döntenek, ahogy nem lesz megfelelő, akkor vessenek magukra! Szerintem van abban a házban, ahol Whisky lakik biztos több nyugdíjas, vagy olyan ember, aki szintén nem fogja tudni fizetni a költségeket, azokkal lehetett volna összefogni, hogy ne legyen meg az X százalékos arány.
Igazad van sok dologban!
De az is gond szerintem, hogy az emberek - társasházak- bele sem gondolnak, hogy a szakember milyen fontos!
Nincsenek ismeretek, mert erről nem beszélnek széles körben sehol. Ez nagy gond lehet még.
A társasház kezelői sem beszélnek róla...
Én nem fogok semmit a pénzre!!!
További ajánlott fórumok:
- Tudtok olyan helyet ajánlani ami alkalmas arra, hogy meditáljak, töltődjek, pihenjek és csak akkor zavarjanak ha én is akarom?
- A Főgázt akarom hívni a honlapjukon megadott telefonszámon, de azt írja, hogy a szolgáltatás nem elérhető! Akkor hogy érjem el őket?
- Hízás...akkor is ha nem akarom
- Ha másik számlára akarom kérni a családi pótlékot, akkor milyen nyomtatványt kell kitölteni?
- Autó...ha nem tudtam átíratni az autót, de el akarom adni akkor...
- Mi van akkor, ha valaki nem tudja a panelprogramot vállalni az anyagi lehetőségei miatt?