Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Autó...ha nem tudtam átíratni az autót, de el akarom adni akkor... fórum

Autó...ha nem tudtam átíratni az autót, de el akarom adni akkor... (beszélgetős fórum)

2010. febr. 24. 22:11
Nemtudom, de lehet, hogy kapsz egy büntetést + még köbcentinként is többet kell fizetned. Próbáld meg mindenképpen átiratni szerintem.
2010. febr. 24. 13:46
Ezt tudom sajna... de vajon mennyi a büntetés?
2010. febr. 23. 22:24
És, ha nem íratod át határidőn belül, ami 15nap, akkor még meg is fognak büntetni sajnos.
4. féknyom (válaszként erre: 3. - Briell)
2010. febr. 23. 21:00
Akkor dupla átírás, nem tudsz semmit cselezni, sajnálom...
2010. febr. 23. 20:55
Sajnos már tudnak :(
2. féknyom (válaszként erre: 1. - Briell)
2010. febr. 23. 20:53

Szia!

AZ hogy mit szeretnél, egy dolog, ahogy az is, hogy rosszul jársz, meg a vevő is... Az okmányirodában ezek nem szempontok. Egy dolgot tudsz tenni, akinek a nevén van az autó, elvileg az lesz az eladó az adásvételin, így kikerülhető a 2x-es illeték. Ez viszont csak abban az esetben járható út, ha az okmányiroda nem tud erről a nemátírásról'.

2010. febr. 23. 20:46
Kaptam a válás során vagyonmegosztás során egy autót, 90 e ft lenne az átíratás (adásvételi szerződés az van) de nem tudtam átíratni... akkor igaz az, hogy ha el akaro adni akkor előbb mégis át kell íratni az én nevemre és csak utána a vevő nevére? Szóval kétszer kell 90 ezret kifizetni? De én nem szeretném, mert így nem nagyon veszik meg az autót, és rosszul járok én és a vevő is... :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook