Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Palotapincsimnek reggel 6 óra óta vannak tolófájásai. Nem kellett volna már előbújni az első kutyusnak? Egyre ritkábban vannak ezek... fórum

Palotapincsimnek reggel 6 óra óta vannak tolófájásai. Nem kellett volna már előbújni az első kutyusnak? Egyre ritkábban vannak ezek... (tudásbázis kérdés)

29. andi6020 (válaszként erre: 26. - Ficánka5)
2012. aug. 25. 00:28
Felelőtlenül vártad a babáidat? :DD
2012. aug. 25. 00:27
Jó egészséget az egész kis családnak:))
27. Anneeeeee (válaszként erre: 26. - Ficánka5)
2012. aug. 24. 18:01
Összesen kettő egy fiú és egy lány :)
26. Ficánka5 (válaszként erre: 23. - Anneeeeee)
2012. aug. 23. 22:50
Bocsánatot kérek, azt gondoltam felelőtlenül vártad a babáidat. Legyen sok örömed bennük! Most akkor hány picurkátok van?
2012. aug. 23. 22:09
Jó babázást! :)
24. sour
2012. aug. 23. 20:04
Gratulálok! :)
2012. aug. 23. 19:07
Durva egyébként hogy tegnap este 6 tól eddig tartott, én azt hittem ez gyorsabban megy emiatt is voltam ideges egyébként meg fajtiszta palotapincsi az apa is (nermértem hogy az első hogyan lehetett olyan hatalmas)
2012. aug. 23. 19:06

Na jó itt vagyok csak segítkeztem a szülésnél nem voltam egész végig gépnél ami egyeseket úgylátszik frusztrált.

Köszönöm egyébként a válaszokat. Elvittük dokihoz aki az összehúzódások ellenére ezt mondta hogy még nem repedt a burok még bőven van idő.. délben megjelent a kutyus két hátsó lába sajnos megfulladt mert olyan nagy volt hogy csak segítséggel lehetett kihúzni az anyából. Próbáltuk újraéleszteni de már ki volt hűlve... Ezután szünet kb fél 5 ig akkor már vinni akartuk újra közben persze tartottuk telefonon a kapcsolatot a dokival... a klényeg hogy az anyuka kb 2 órát aludt semmi nem volt pedig már a tolófájások addigra megkezdődtek... aztán amikor felébredt nem volt semmi baja..aztán kapott egy kis kajcsit és azután úgy beindullt a folyamatos tolás hogy 10 perc alatt megvolt a következő pici.. azonnal burokrepesztés (mosstmár mi) orr - szájtakarítás stb... ezután úgy döntöttünk mégiscssak elvisszük a dokihoz őket mert nem sírt a kutyus de lélegezni lélegzett.. doki megállapította h még van benne 1 (ezt tudtuk) a kiskutyát felrázta és már sírt is mint egy cica :) kapott oxitocint (bár ezt nem értem hogy amikor előzőleg voltunk mmiért nem kapott) és mondták h reggelre meglesz a következőő ne aggódjunk. Mondták h itassak vele szőlőcukros vizet. Hazavittem a kiscsaládot, elmentem szőlőcukorért mire hazajöttem (max 10 perc) már 90 % ban kint volt a kövi kutytus (egyébként az összes burokban) újra burokszakítás stb.. plusz ugye a felrázás és már nem is volt gond... most nyugi van úgy szopnak mint a kisangyalok köszönöm a segítő válaszokat a többieknek is egyébként ... tudom hogy csak jót akartak de én éppen dolgoztam és ideges voltam hogy mi lehet (aztán elkéredszkedtem és elengedtek bábáskodni...de megérte.. hiába volt a sok izgalom ...első szülés stb... Így teljesen természetes volt minden a doki szerint legközelebb nem fogok ennyire megijedni

21. simple
2012. aug. 23. 13:27
Nemrég is belépett a fórumindító, csak ide nem ír...
2012. aug. 23. 12:47
Nem akarok vészmadár lenni, de ez a nagy csend sztem nem jelent jót. Vagy szégyelli magát előttünk a felelőtlenségéért, de inkább azt gondolom jó szándékkal, hogy nem is gondolt rá, hogy felelőtlen.
2012. aug. 23. 12:11
Nekem így haltak meg a kiskutyak.órákon múlott.sajnos anyukát is ivartalanitani kellett. Szörnyen éreztem magam utánna. Remélem nálatok minden rendben lesz.
18. Fülemüle01 (válaszként erre: 15. - T_marcsi)
2012. aug. 23. 11:08
Szerintem mi már azt nem tudjuk meg! :(
17. simple (válaszként erre: 15. - T_marcsi)
2012. aug. 23. 10:05
Bízom benne, hogy ott van már az orvos azért nem ír a fórum indítója.
2012. aug. 23. 09:58
Fajtabeli kutyus az apuka, vagy nagyobb testű kutyus, esetleg nincs róla infó, hogy milyen? Ha nagyobb testű az apuka, akkor az is lehet, hogy egyszerűen nem bírja megszülni a kutyus a kölyköket, mert túlságosan nagyok! Ez akár életveszélyes is lehet Rá nézve!
2012. aug. 23. 09:56
A fórumindító esetleg nem osztana meg friss infókat, hogy mi történik a kutyussal? Érdekelne a történet folytatása is.
2012. aug. 23. 09:55
Nagy értelme volt ennek a fórumnak is...
13. Ficánka5 (válaszként erre: 1. - Anneeeeee)
2012. aug. 23. 09:53
Úgy látom tapasztalan vagy! Hogy mertél várni idáig ismeretszerzés, orvos nélkül? Az ő vajúdási idejét is szorozzuk fel az emberi számokra!! Akkor mondjuk te hány órája vajúdnál segítség nélkül???? Pontosan ezt tetted az aranyos kutyiddal!!!
2012. aug. 23. 09:41
Már éjszaka el kellett volna vinned orvoshoz. Elfáradt, komplikáció van, bármi előfordulhat. Remélem már úton van az orvos, és nem veszélyezteted a kutyusod életét!
11. simple (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2012. aug. 23. 09:28
Szerintem ez alap, hogy ugrásra készen tart egy dokit az ember ilyenkor....
2012. aug. 23. 09:13
azonnal doki, már ha valóban tolófájás. A tolófájással jönni kell a kölyöknek, azonnal!!!!! ha nem akkor baj van, remélem már látta doki
2012. aug. 23. 09:06
Mondjuk az én kutyám vemhességét végigkísérte az állatorvos, és a szülés idején is készenlétben volt. Sőt!
2012. aug. 23. 09:02
Gyorsan hívd ki az állatorvost amíg nem késő!!! drukkolok!
2012. aug. 23. 09:01
ez nem normális, ráadásul viszonylag nagyfejű kutyáról van szó, simán beszorulhatott az egyik kicsi a szülőcsatornába, mindenképpen állatorvost hívj
2012. aug. 23. 08:59

Nem hagynám szenvedni...

Neked se lenne jó, ha szülés közben magadra hagynak, oszt majd lesz valami...

2012. aug. 23. 08:58
lehet elakadtak a szülőcsatornában. Csak orvos tud segíteni!!! Jobbulást a kutyus(ok)nak!!!
2012. aug. 23. 08:55
Állatorvos...esetleg
3. Mandula71 (válaszként erre: 1. - Anneeeeee)
2012. aug. 23. 08:48
Állatorvos. Ha tegnap este óta vajúdik a kutya és szerinted már órák óta tolófájásai vannak, akkor miért nem viszed orvoshoz???
2012. aug. 23. 08:47
Hjvd ki az állatorvost!
2012. aug. 23. 08:45
(nem egyre sűrűbben kellene pont lenni)? Hogyan tudnék segíteni rajta? Tegnap este óta szenved szegénykém.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook