Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


521. "ÖNMAGAM" (válaszként erre: 514. - HViki)
2010. szept. 2. 11:06
Jujj Viki! Ezt én is olvastam, palacsinta tölteléknek :) Azt is megpróbálom majd megsütni :-/
2010. szept. 2. 11:05
Én nem kávéztam soha,nem is cigiztem jó sörözök meg borozok:) nem vagyok csoki édességfüggő hónapokig elvagyok minden cukor nélkül,pékárúért sem vagyok oda,tehát elméletileg nekem ez ideális lenne,mivel a húst meg szeretem,csak ez a hőkezelés zavart meg mostanában de nagyon, főleg azért mert a leveseket imádom mindennnap eszem szinte,meg a sima leccsót is szeretem ,na mindegy megyek ki délben veszek 1 kg őszibarackot abból baj nem lehet:)
519. borcsok1 (válaszként erre: 518. - Borcsok1)
2010. szept. 2. 11:01
siettem sok a hiba benne sorry!:)
518. borcsok1 (válaszként erre: 509. - "ÖNMAGAM")
2010. szept. 2. 11:00

Hmm megzavarodik az ember már mert ugye a 8/10/10-be meg azt írják hogy vizet sem kell inni sokat elég ami a gyümölcsben van,vagy kevés desztillált vizet,akkor kár volt vennek a Nikkentől anni a PIMAG optimalizálót és szűrőt?:) igazából sok kérdés merült fel bennem?


1.akkor most a vizzel mi a helyzet? lehet inni? mennyit miylent? én az élő vizben hiszek ami hordozza és viszi az infót iylen meg kevés van,nekem olyan van ami örvényt csinál és aklaszterek megmaradnak.De a desztillált víz nem ilyen,na akkor most mi van?


2.hőkezeljünk vagy sem ez elég kardinális kérdés sztem? rendbe kéne ezt is tenni Sezndi írja hogy minden népcsoport használja a főzés sütést,de viszon kisérletek vannak elég meggyőzőek ami kimutatja ahogy a hőkezelés nagyon nem jó!


3.ha az ember eltévelyedik a tökéletes étrendtől akkor egy lista kéne mi az ami nagyon rossz kevésbé,elfogadható még pl a,pékárú rossz b,tejtermékek is rosszak de kevésbé mint a gabonák c,hüvelyesk is rosszak de még mindig jobb ha cukrót sütit csokit eszel,.Tehát kéne egy mankó egy lista mi az amit semmiképp ne együnk mi az amit igen stb stb.


Sóról sok heylen lásd Sezndi is írja fasza lökni kell( Én himalája sót fogyasztok) míg máshol a vese legnagyobb ellenségének mondják aztán itt a tojás és más hasonló dolgok nehéz szakma ez gyerekek nehéz.:)

517. HViki
2010. szept. 2. 10:53

1. Igen :) A kukorica és a rizs is magas keményítő tartalmú, ezért a belőle készült liszt is az.

2. A zabtej kis mennyiségben engedélyezett, de inkább átmenetként. A mandulatej viszont teljesen jó. Javaslom még a kókusztejet, ill. kávéhoz a kókusztejport. Ezek teljesen jók. (Persze azért figyelni kell, mert ezek között is olyan márka, amibe nem igazán nyerő adalékok vannak.)

516. BioCica
2010. szept. 2. 10:49

Sziasztok!

Lenne két kérdésem: 1. a kukoricaliszt és a rizsliszt azért van tiltólistán, mert keményítőt tartalmaz? 2. zabtejet, vagy mandulatejet lehet inni?

515. HViki
2010. szept. 2. 08:00
Én a muffinokat szoktam gyümölccsel enni. Nagyon finom, laktat és a gyomromat se bántja a gyümölcs.
514. HViki (válaszként erre: 510. - "ÖNMAGAM")
2010. szept. 2. 07:58

Én csokifüggésre találtam nagyon jó recepteket Szendi Gábor blogján. Ott sok jó ötletet írnak le. Már van fent paleo csoki receptje is. :)

De, amit én nagyon sűrűn készítek magamnak az a banán kakaóval. Ez azért jó, mert azonnal, amikor rámjön az édesség-ehetnék elkészíthető. 1-2 db banánt (vagy amennyit gondolsz) összenyomsz. Én villával szoktam, de lehet gyümölcsaprítóval, bármivel. (A villa a legkevesebb macera.) Ha már jó pépes teszel bele sima cukrozatlan kakaóport. Az eredeti recept banánonként 1 evőkanalat ír, de az már nekem túl kakaós volt. Nekem elég 1 teáskanányi banánonként. (Ez szerintem függ a banán méretétől és érettségétől is.) Összekevered és bekanalazod. Finom, édes, csokis és paleó! :)

Máris letudva a csoki ehetnék, és azért is paleó maradtam! :))

513. 1519dcb5a1 (válaszként erre: 511. - BioCica)
2010. szept. 1. 17:00
Uzsonnára, vacsorára, vagy éppen nasikára magokból készült muffint, vagy magokból sütött kenyeret.Legjobb a lenmag, amit pótolhatsz kisebb mennyiségben zabkorpával, darált szezámmal, tökmaggal, napraforgó maggal.A lenmagban állítólag 0ch van, de azért nézz utána több helyen, mert nem mindenhol ez olvasható róla.
512. 1519dcb5a1 (válaszként erre: 509. - "ÖNMAGAM")
2010. szept. 1. 16:57
Ha a megfelelő gyümit eszed, nem lesz savad. Lédús, érett és édes gyümölcsöt kell enni. De akkor előtte, utána 20 percig semmit, hogy ne kezdjen el erjedni benned. Én 3 étkezést simán kiváltok gyümivel:reggelit, uzsonnát, ebédet.Banán, ananász, őszibarack, édes szilva, szőlő remek ételek, és mindennel ellátnak, amire szükséged van.
511. BioCica
2010. szept. 1. 16:38

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Ha inzulin rezisztencia miatt kb. úgy kell diétáznom, mint a diabéteszeseknek, akkor a kellő szénhidrát mennyiséget tudom a zöldségekből fedezni?

A tej egyébként az inzulin diétában sem ajánlott, mivel bár alacsony a ch értéke, nagyon megdobja az inzulin szintet, tehát erről kell leállnom. Igaz, eddig is csak kecsketejet ittam és csak reggel a kávémba, de pont nem jókor.

Viszont gondban vagyok a délutáni étkezéssel, hogy mit egyek, mert eddig mindig ettem egy kis tk. ropit, vagy muffint.


Körkérdés: ki mit eszek uzsonnára és vacsorára? :-)

2010. szept. 1. 12:33

Gyerekek!

Nekem 2 dolog hiányzik "csak": a fagyi és a csoki. Az is igaz, hogy én rettentően imádom az édességet, szóval....ennek örömére nem is bírtam megállni és ettem csokit. Na, meg is bolondított rendesen :( úgy látszik függő vagyok, de már elfogyott, és ezt a fajtát csak tőlünk nagyon messze lehet kapni, nincs utánpótlás!!! :P

1 hónap alatt 5 kilótól sikerült megszabadulni, tudom, tudom, hogy mit mondtok, nem ez az elsődleges cél. El is fogok menni november környékén újra teljes vér-,vizelet vizsgálatra, kíváncsi vagyok.

509. "ÖNMAGAM" (válaszként erre: 507. - Borcsok1)
2010. szept. 1. 12:28

Helloka!

Nekem a gyümi savat csinál, és éhes leszek rövid időn belül, ezért inkább zöldet eszem. Iszom sokat.

508. 3265084553 (válaszként erre: 506. - Borcsok1)
2010. aug. 30. 23:24
Eltűnt a hozzászólás amire írtam.
507. borcsok1 (válaszként erre: 504. - 7aab4d3657)
2010. aug. 30. 14:30
Ebédre vettem 5 db nagy édes őszibarackot benyomtam simán,és még éhes is maradtam egy kicsit holnap vegyk 10-et? jó mondjuk 184 cm vagyok 87 kg régebben egyedül megettem egy családi( 60 cm) pizzát,tehát bármiből bármennyit meg tudok enni:)
506. borcsok1 (válaszként erre: 499. - 3265084553)
2010. aug. 30. 14:29
Mire gondoltál a marhasággal konkrétan? amúgy érdekes a téma,megosztott sok embert ejj de jó lenne konszenzusra jutni sok mindenben:)
505. "ÖNMAGAM" (válaszként erre: 502. - HViki)
2010. aug. 30. 11:59

Én sem tiltom, pont azok miatt amit Te is leírtál..már kicsi korban szembesülsz ezzel a problemmel. Hiába megyek ki a játszóra gyümölccsel, ha a többi gyerek "nyomatja" magába a chipset..stb.

A nagyobbik gyerkőc már hárít, ő nagyon fogja, hogy pl. ne dohányozz, sportolj stb.

2010. aug. 30. 11:32
Ja, és gyümölcsből legjobb nekem a banán. Ámbár nincs bajom a görögdinnyével, sárgadinnyével sem. Én őszibarackot is bírok enni, igaz, csak egyet. Többel nem próbálkozom egyszerre. A cseresznye és a sárgabari is OK, a meggyet nagy ívben elkerülöm. Amit imádok, és sose okoz problémát, az még az áfonya.
503. 7aab4d3657 (válaszként erre: 493. - Búvárpók)
2010. aug. 30. 11:26

Búvárpók, én is refluxos vagyok időnként. Van egy-két dolog, amit begyűjtöttem a különféle diétákból, és van pár saját tapasztalat.

Ha azt ettem volna, amit tegnap te ettél, nekem is égne a gyomrom. A tojás jó, de a zpaprika nagyon nehezen emészthető étel, van olyan ország, ahol sose eszik nyersen, csak főzve vagy sütve, ritkán eszem. Este sohasem. Az uborka jó!

Szalámit, kolbászt lehetőleg egyáltalán nem eszem, akár zsíros, akár nem. Én nem tudom, mi van benne, de MINDIG ég tőle a gyomrom, ha este eszem, akkor meg gyakorlatilag ülve kell aludnom.


A testkontrollból annyit megjegyeztem, hogy gyümölcsöt, gyümölcslevet csak éhgyomorra eszem-iszom, ez nekem megváltást hozott anno. Kávét csak étkezés után iszom, éhgyomorra sosem.


Nem tudsz egy sárgarépát vinni inkább magaddal tízóraira vagy uzsonnára?

Vacsorára próbálj üres főzeléket vagy salátát enni és a tojást főzve.

502. HViki (válaszként erre: 500. - "ÖNMAGAM")
2010. aug. 30. 09:54

A Szendi fórumán is sokan vannak gyerekesek. Ott nem olvasgattál? Mindenki máshogy halad.

Egyébként a gyerekeknél ott a probléma, hogy ha iskolában-ovódában esznek, nem tudod kivédeni, hogy ne paleósat egyenek. Másfelől meg 1 kicsinek hiába magyarázod, hogy ez az egészéges ezt edd, amit meg eddig ettél az nem egészséges.

De szép lassan át lehet szoktatni őket is. Csak - szeritem - nem szabad tiltani és olyan szigorúan venni, hiszen ha mindenki csokit, sütit, kakaóscsigát, chipset eszik körülötte, akkor ő is enni fog.

Ezért javasolja Szendi a későbbi átállást. Mert pl. kamaszkorban, ha elkezd kirügyezni az arca és ez zavarja, na akkor már hajlandó lesz lemondani erről-arról.

501. HViki (válaszként erre: 494. - Búvárpók)
2010. aug. 30. 09:49

Na, ezt találtam még:

"Akinek emésztési, gyomor égési, puffadási problémája van, annak jó szívvel ajánlom az általam nagyon régóta fogyasztott FEHÉR MUSTÁR MAGOT.

Ez a magocska egy életelixir, de olyan jelentéktelen és olcsó, hogy emiatt nem veszik sokan komolyan.

Én a fenti problémákra kaptam az orvostól Bilagitot, Dipankrint, NoSpa-t, stb.."

2010. aug. 30. 09:36

Sziasztok! Megérkeztem a nyaralásból, nagyon jó volt...stb :)


Vissza olvasgattam: gyerek mit egyen, paleot vagy sem.

Na, én itt fognám meg talán Szendit, mert azt írja a könyvében, hogy erre az életmódra csak olyan fiatal felnőttkorban térjen át a "gyerek".

Szóval, akkor mi a manót evett a kőkori kisgyermek? :-/ Csak azt amit a szülei is, nem?

Én annyit teszek a gyerkőcök ételével, hogy nem esznek margarint, olajat. Esznek gyakrabban barna rizst, eddig is ették az omega3-at, egyenek sok gyümölcsöt, zöldet...


Megcsináltam a Szendi féle mákos muffint...nekem nem jön be, nagyon mákos, csípi a nyelvem a sütőpor is.

Megcsináltam a sokmagos kenyeret is...igaz, hogy dulpa mennyiségű zabliszttel :-/

Egyedül az ismerős zöldséges receptje van még hátra, azt többször kóstoltam, at finom.

Csináltatok már palacsintát?

2010. aug. 30. 09:00

Marhaság.


[link]

498. borcsok1 (válaszként erre: 447. - Borcsok1)
2010. aug. 30. 08:47
eltelt az első hét 88 kg azaz -4 kg nem ettem semmi gabonát hüvelyest,néha egy kis kemény sajt húst azt viszont igen nem is nagyon mozogzam( 2*20 perc kispályás foci) igazából ha kemény lennék akkor a vibrantot kéne nyomni az megpróbálja az embert csak gyümi+zöldség néha egy kis mag,mondjuk elolvastam róla pár dolgot,érdekes vízet sem nagyon szabad inni csak ami a gyümölcsben van,vagy desztilált vizet,de abban meg nincs információ ki van ölve belőle minden Emoto prof erre mit mondana?:) igazából a hőkezelést is rendbe kéne rakni,mert olyan nincs hogyjó is meg nem is,vagy jó vagy nem,elég érdekes kisérletek voltak a témában,nem lehet hogy nyersen kéne csak ennei szakmailag? jó tudom a kulináris örömök azok csábitók igazából hozzá tartoznak az élethez mint a sörözés borívás,nélküle bárki bármit mond szegényebbek lennék,na az egészségre gyakorolt hatása az már más dolog,de igerszegényen leélni egy életet full egészségesen vagy teli örömökkel kicsit nem egészségesen ez a dilemma,a régi öregek is nyomtak mindent mégis szívósak voltak 90 évik nyomták,japánok a legtovább élők zabálják a rizst is két pofára meg a halakat,tehát kicsit zavarba kerül az ember Mi is JÓ ETC ETC:)
497. HViki (válaszként erre: 496. - HViki)
2010. aug. 30. 07:43

folyt: :)

Érdemes volna benézned Szendi Gábor forumára, mert ott sok refluxos, meg gyomor-, ill. nyelőcsőfekélyes írja le a tapasztalatát.

Amikre így hirtelen emlékszem:

1. Volt aki rengeteg almát evett. Ezt értsd úgy, hogy 1 este alatt akár 2 kg-t is. Pár nap alatt, mindig többet és többet evett és elmúlt az égető érzése. De az első napok nem voltak jók neki, az biztos.

2. Ajánlották még a lenmagnyákot. Ez biztos, hogy paleó és szerintem segíthet is keksz helyett.

"Lenmaglisztet (vagy lenmagot, és azt őröld meg kávédarálóval), kis vízzel pár perc alatt megfőzöl pépesre, picit sózd meg, úgy jobb az íze.

A lenmagnyák nagyon jól bevonja és így védi a nyálkahártyát!"

Remélem segít!

496. HViki (válaszként erre: 493. - Búvárpók)
2010. aug. 30. 07:37

Az átállás biztos, hogy nehéz, mert a szervezet már beállt a megszokott táplálkozásra, és ahogy ezt már elöttem is írták, az átállás nem néhány nap alatt megy végbe.

Azt, hogy 1-2 szem keksz nem árt én nem állítanám, mert ha nem hagysz fel az emésztő rendszeredet tönkretevő táplálékkal, akkor az nem fog helyreállni.

Érdemes volna benéz

495. 3a0842d373 (válaszként erre: 494. - Búvárpók)
2010. aug. 29. 16:38
Szerintem nem nagy eretnekség, ha bekapsz 1-2 szem kekszet. De nem akarlak megtéríteni :)
494. Búvárpók (válaszként erre: 492. - 3a0842d373)
2010. aug. 29. 15:01
Talán még elgondolkodom rajta, bár azt hiszem evvel a taktikával 3-4 hét alatt szétmaródik a nyelőcsövem.
493. Búvárpók (válaszként erre: 491. - HViki)
2010. aug. 29. 14:52

Kb. így nézett ki az étrendem:

Legelőször is sütöttem egy lenmagos, szezámmagos kenyeret reggelihez, vacsorához. Jó lett, még ízlett is. Sütöttem gombás tojást, ehhez paprikát uborkát ettem, csak úgy nyersen fölszeletelve.

Ebédre halat, húst sütöttem oliván, és hozzá párolt zöldséget (nem krumplit). Csináltam töltött cukkinit is hússal, tojással .

Vacsira paleokenyér, pár szelet sonka, sovány szalámi, sajt, paprika. Kávét steviával iszom már régóta. Édességet nem ettem, zsírosat, savanyút régóta nem eszem a reflux miatt. Viszont 3-4 óránként ennem kell keveset szintén emiatt. Eddig kekszet rágtam napközbe, ezt most gyümölccsel helyettesítettem.

Szokásomtól eltérően elég sok barackot megettem, és lehet, az nyomta föl a savamat.

De ha se gyümölcs, se keksz, akkor mégis mit egyek mondjuk tízórai meg uzsonna gyanánt?

492. 3a0842d373 (válaszként erre: 490. - Búvárpók)
2010. aug. 29. 14:20

Szia Búvárpók,

ne add fel ilyen gyorsan, az átálláshoz kb 3-4 hét kell, legalábbis nálunk kb. ennyi volt.

Ha gondolod. próbálkozz még. 4 nap alatt a tested csak a riadóra képes, hogy Jajistenemholamegszokottkajáááám? És termel annyi gyomorsavat, amennyit szokott, mert várja a megszokott étrendet. Ha nem ment el tőle a kedved végleg, volna benne poén.

üdv.

CSM

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook