Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


2011. okt. 4. 14:07
Jaj üssetek agyon, vettem étcsokit---és még ettem is belőle! a jó hír az, hogy csak két cikket...mert jobban kívántam a szőlőt :D ez azért megnyugtató, pláne nekem aki súlyosan csokifüggő voltam :))))
3520. f1fee9d062 (válaszként erre: 3519. - Ujlany)
2011. okt. 4. 11:48
Mikor sokat autózom, oldalast sütök előző nap, meg almát viszek. Megállok, lecuppantok egy-egy csontról egy adagnyi husit, aztán megy tovább az autó. Tankolni sem kell! ;)
3519. ujlany (válaszként erre: 3518. - F3000dc5ef)
2011. okt. 4. 09:16

igen, azt ertem, hogy a hustol miert nem vagyok ehes. A kaloriat a magokra ertettem. Marmint hogy 700 kaloriat lenyelek par perc alatt, igy nem csodalom, hogy az segit. A hus meg persze feherje, es ugy tunik tenyleg az jelent megoldast orakra.

Fura egyebkent hogy regen szinte egyaltalan nem szerettem a hust, nem voltam vega, de kerultem amennyire lehetett, most meg naponta haromszor lecsuszik. :-)


Lehet, hogy beszerzek majd egy kis mazsolat is, azt konnyebb enni az autoban.

3518. f3000dc5ef (válaszként erre: 3509. - Ujlany)
2011. okt. 4. 08:22

Szerintem is el fog múlni...de hogy megnyugtassalak néha még rám is rám tör. Én ezt mazsolával oldom meg :) nekem ez jött be.

És nyilván a hústól kevésbé leszel éhes...nem a kalória miatt szerintem, szimplán azért mert az fehérje. Ugyanannyi kalória gyümölcsben nem tart olyan sokáig. és ne izgulj azon, hogy sok a hús, ha kell hát kell.

A barátnőm a fiaival jár a paleos dokihoz, és igaz, hogy ők növésben lévő gyerekek, de azt mondta nekik, hogy a kaja 80%-a!!!!!!!!!!legyen hús!!!! tehát no para.

3517. f3000dc5ef (válaszként erre: 3514. - Jujiabf)
2011. okt. 4. 08:19
Szerintem abban a tejben van csak igazán! jó minőségű természetes tej....magyarán benne van minden ami kell a bocinak!!!! és nem neked....
3516. jujiabf (válaszként erre: 3512. - Fe9e12ede0)
2011. okt. 4. 05:06

Na,ez magyar, ezt hallgatom.


Köszi!!!

3515. jujiabf (válaszként erre: 3513. - Jujiabf)
2011. okt. 4. 05:03
Ja, a vajat én kavarom ki.
3514. jujiabf (válaszként erre: 3510. - Fe9e12ede0)
2011. okt. 4. 05:03

Nagyon okosakat írsz mindig, csak én németes vagyok, s nem tudom elolvasni ezeket az oldalakat. Pedig rohadtul kíváncsi vagyok rá!!

Nekem is vannak éhségrohamaim, főleg ha belekóstolok sütéskor, főzéskor a többiek kajáiba.


Én a reggeli tejet a kávéból nem hagytam el, de ez a tej a szomszéd bocitól való. Ebben csak nincs annyi étvágynövelő. Vagy mégis?

3513. jujiabf (válaszként erre: 3507. - Lillus-M)
2011. okt. 4. 04:57
Nekem a szilikonosba egy sem ragad bele. Vajazod a lyukacskákat?
2011. okt. 3. 23:01

Ajánlom figyelmetekbe:


[link]

3511. ujlany (válaszként erre: 3510. - Fe9e12ede0)
2011. okt. 3. 22:20

koszi a segitsget!

Akkor csak csinalom tovabb ahogy eddig, csak elmulik egyszer....

3510. fe9e12ede0 (válaszként erre: 3509. - Ujlany)
2011. okt. 3. 21:37

Nyugi, türelem. El fog múlni. Az nem éhségroham, hanem elvonási tünet. Bovine-casomorphine igenis kemény drog. Azért van a tejben, hogy a kisboci amint felkel, utána szopni akarjon, aztán aludjon megint egy rendeset. Tehát nem valódi éhség, csak tejfüggőség.


Ha azt hiszed, hogy ez a kisördög most félrebeszél, arra kérlek, ne hidd el amit írok, hanem járj utána.

Én megtettem.



[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


De ne hidd, semmi új a nap alatt. Ezzel tisztában vannak az élelmiszergyártók is, nem véletlenül kevernek egy kis tejfehérjét minden bolti ételbe.

Függőségben tartják vele a népet. Úgy hívják hogy "ízfokozó".


[link]


Vagy itt is olvashatsz egy magyarázatot a "miért"-ről:


"Economics

Feeding their people is the first responsibility of every government in the world. And if any government fails to efficiently regulate food supply, it either has to be extremely repressive (North Korea), or it will be replaced. That's why no government wants to depend on foreign food supply. Most developed countries however, can never ever produce sufficient quantities of fruits to feed their people, and that's why the people are not told that humans thrive on fruits and raw animal food. Instead, people are told to eat grains, vegetables and dairy products, which can be produced in every country.


Food = politics. For example: though the opposite is true, we have always been told to consume milk to absorb sufficient calcium, in order to support the economic value of the countryside. Now that the image of milk is not entirely intact anymore, soy is another 'health-product' that has to increase profits of agricultural companies. Unfortunately, like milk, soy can be very unhealthy.


Regarding most common physicians, you need to consume vegetables, grains and dairy products, which never has been scientifically supported. Researching nutrient-contents (the USDA Nutrient Database and Souci, S.W. et al, Food Composition and Nutrition Tables, Medpharm Scientific Publishers Stuttgart), does show that fruits plus sashimi alternated with egg yolk contains all nutrients we need."


[link]

3509. ujlany
2011. okt. 3. 20:36

Sziasztok! Kellene egy kis segitseg, illetve szivesen hallanam a velemenyeteket.

Talan meg emlekeztek ram, jo par honapja kezdtem paleozni, mindenrol le tudtam mondani, csak a joghurtrol nem.

Aztan par hete hazamentem szabadsagra es azt ettem amit adtak :-). Ha tudtam elkerultem a gabona/gluten/cukor alapu dolgokat, ha nem, hat nem. A refluxom mar az elso nap jelentkezett, de mas gond - pl. a kronikus faradtsag - nem jott elo. Amikor hazaertem, gondoltam meg egy picit folytathatom a kenyerevest (szigoruan "jo minosegu" barnakenyer) aztan majd visszaallok. Nos, alig egy heten belul olyan rosszul voltam, hogy azt hittem itt a veg. Fajt mindenem, mozdulni alig tudtam. Na akkor eldontottem, hogy vissza paleora, de azonnal. Viszont gondoltam, akkor mar tenyleg vegyuk komolyan, ugyhogy felejtsuk el a joghurtot is.


Ennek most kilenc napja. Csak zoldseget-gyumolcsot, hust es magvakat eszem. Viszont olyan ehsegrohamok tornek ram, hogy egyszeruen el sem hiszem. Pedig szerintem rendesen tuleszem magamat. Ha eszem hust, akkor orakra javul a helyzet. Illetve ha megeszem egy zacsko magot akkor is, de hat ez logikus, 12 dkg, 700 kaloria, hat azt be lehet osztani egy idore.

Ma pl. 7 -kor ettem egy almat. 8-kor mar kapkodtam az autoban a baban utan, mert ehes voltam. 9-kor megint ehes voltam (meg mindig kocsiba ultem), az autopalyan vezetes kzben kicsomagoltam a muanyag dobozos ebedemet, (10-12 dkg)sult hust almakockakkal, es ott azonnal felhaltam. Na akkor szep lett a vilag, ki is birtam ebedig. Akko megint hus. Este 5-kor ettem jopar darab koktel paradicsomot meg par deka nagyon oreg sajtot (ismet az autoban). Majd este 7-kor masfel szelet hust.

A husok nagy reszet egyebkent sutozacskoban keszitem, szoval nincs hozzaadott zsiradek, vagy ilyesmi, de ez igy is rengeteg etel.

Es egyszeruen nem ertem, hogy mitol vannak az ehseg(szeru) rohamok, es miert nem voltak azelott?


Ja, es a sulyom a 9 nap alatt gyakorlatilag egy grammot sem valtozott, tehat azt azert nem mondhatom, hogy a sok kaja plusz sulyban is jelentkezik. (persze 9 nap statisztikaja meg nem jelent semmit).


Tenyleg orulnek, ha megosztanatok mit gondoltok.

3508. aprilmay
2011. okt. 3. 20:33

Sziasztok!


Szerintetek a gluténmentes zabliszt vagy rizsliszt belefér a paleoba?

3507. Lillus-M
2011. okt. 3. 20:17
Már több különböző paleo muffint kipróbáltam, az íze mindegyiknek príma volt, de valahogy az állaga..... Nektek sikerül normálisra? Fém muffinsütőben, ha kapszula volt benne, abból úgy kellett kirágni. Most kipróbáltam a szilikonost.Na abba is beragadnak. Nem vagyok egy kreatív szakácsnő, mindenben ragaszkodom a receptekhez. Nem tudom mit rontok el?
3506. fe9e12ede0 (válaszként erre: 3497. - F1fee9d062)
2011. okt. 3. 18:34

Azárt ne felejtsük el, nem vagyunk egyformák. Nem mindegy milyen a testalkatunk:


[link]

3505. rhzs
2011. okt. 3. 15:25
Sziasztok! Pár hét kihagyás után újra visszatértem. Remélem mindannyian jól vagytok.Sok érdekeset olvastam vissza, amit én is tudok hasznosítani. Külföldön voltam, és sajnos el-el hajoltam párszor étkezésben, de most már újra be fogom tartani. Menyus72, a kenyér recepted kint is óriási sikert aratott. Csak meg nem mondom, hogy mik voltak az alkotórészek:) Hasonló illatú,állagú és színű volt:) Továábi szép napot mindenkinek.
3504. fe9e12ede0 (válaszként erre: 3503. - Adrenalin0625)
2011. okt. 2. 21:38
Én nem 20 percre szoktam felvenni a futócipöt, hanem 15-20 km-re. Jó ezen a héten nem voltam, vizsont tegnapelőtt tekertem 71 km-t.Ha nincs gyümölcsszezon, akkor igencsak sok zsírt kell pusztítanom, ha nem teszem, szervezetem azonnal jelez, hogy kevés a kalória.
3503. Adrenalin0625 (válaszként erre: 3474. - Fe9e12ede0)
2011. okt. 1. 09:57
Köszönöm hogy elmondtad a tapasztalatod. Nyáron minden másnap ettem egy 10 kg görögdinnye felét, (a másik felével 4-en alig bírtak :D), 3 és fél vödör cseresznye lecsúszott idényben, meg még sorolhatnám. Bizony nagy kár hogy vége a gyümölcsszezonnak, még sokáig élvezném. Nekem kicsit megnőtt a haskerületem a sok gyümölcstől, de egyébb panaszom nincs. Igaz futni, mozogni nem jártam , de vidéki lévén napközben annyi munkát végeztem hogy teljesen elfáradtam a nap végére. Most egy hónapja hogy visszaköltöztem albérletbe városba, kicsit eltunyultam, de esténként már lejárok kocogni 20 percre.
3502. f1fee9d062 (válaszként erre: 3501. - Szikati)
2011. okt. 1. 00:27

Akkor jó! Nagy baj nincs.


Szeretnèk pàr kilót felszedni. Nőiesen. Tudnàtok segíteni, hogyan? Mèg sosem sikerült... :(

3501. szikati (válaszként erre: 3494. - F1fee9d062)
2011. szept. 30. 21:45

Egyáltalán nem kevés, amit eszel. Gyakran épp az a baj, hogy az emberek sokkal többet esznek, mint amennyire szükségük van.

Az én napi kajám: Reggel 2 tojás vagy húsos császárszalonna uborkával, paradicsommal (ami lehet, hogy ne teljesen paleo, de ennyi belefér). Ebéd: Valami hús, nyers vagy sült zöldségekkel, ritkán főzelékkel. Levest csak hétvégén főzök. És ezután már csak gyümölcsöt eszem, és némi magot (mandula, kesu...). Gyümit persze délelőtt fogyasztok, mondjuk az a tízórai. Vacsira elnassolok egy almát. Ritkán eszem este húst, sajtot vagy ilyesmit.

3500. Lillus-M (válaszként erre: 3491. - F1fee9d062)
2011. szept. 30. 19:18

Mióta paleo szerint eszek nekem is sokkal kevesebbre van szükségem. Ezen a héten sok fizikai munkát végeztem, és mellette alig ettem. Mondjuk fogyni sem fogytam, ezt nem értem, de mindegy, majd még fogyok.

Ma bűnöztem egy fagyival, és egyszerűen nem kellett, otthagytam, valahogy nem ízlett, ahol máskor finom volt a fagyi ott most íztelennek éreztem.

2011. szept. 30. 13:22

Hát én a leírtaknál sokkal-de sokkal többet eszek...persze egyáltalán nem biztos, hogy ez a jó.

Hiszen Szendi is támogatja a lowcarb étkezést, egészségesebb szerintem. És ha nektek ennyi elég, akkor szerintem ti csináljátok jól.

Én most vettem két kiló almát, ez éppen elég talán pár napig, és még más gyümit is eszek mellé...

Most pedig sül a sajtos karaj :D abból nem tudom hány szeletet tudnék megenni...ha nem lennének gyerekeim akiket szintén etetni kell :)))

3498. wencus
2011. szept. 30. 10:39
Én azt vettem észre, hogy régen alig ettem gyümit. Sokat nem is szerettem, pl: körte, szőlő, és most eszem. Ja és a szilva azt egyáltalán nem szerettem, és most 10 kg-ból lekvárt főzettem a férjemmel. Kicsit meg is sértődött mert kb: 7-8 éve volt kertje, és 50 szilva fa volt benne és én soha meg sem kóstoltam a szilvát. Most meg menni kell a nagybanira és venni kell, hogy legyen lekvár! No kaptam a fejemre.
3497. f1fee9d062 (válaszként erre: 3495. - Wencus)
2011. szept. 30. 09:27

Ez bíztató! Na, nem a hámfa! ;) Hanem hogy más is ilyen mennyiségen él. De ha van valami ellenérvetek, vagy ejnyebejnye, az is érdekel, nagyon, nem nyavajogni akartam, tényleg fontos, hogy már ne rontsak el semmit a testemmel. Épp elég kárt okozott a tíz éven át diagnozis nélküli lisztérzékenység anno.


Én 48 kiló, 163 centi.

3496. wencus (válaszként erre: 3494. - F1fee9d062)
2011. szept. 30. 08:33
Ja a 83 éves mamikám azt mondja egyek többet mert a "hámfára fogok kakálni" ez olyan népi mondás, hogy olyan keveset eszek, hogy éhen halok.
3495. wencus (válaszként erre: 3494. - F1fee9d062)
2011. szept. 30. 08:31
Én általában nem reggelizek,reggel 1-2 kávé kicsi szója tejjel ( tudom ezért már leszidtatok, de ez van), ebéd 1 merőkanál leves, 1 csirke mell (pici kapirgálós csiri melle) 1 nagy marék párol zöldség, 5-6 szelet cékla savanyúság, du kávé 1 paleó muffin ha van ha nincs 1-2 őszi barack,v 1 alma. Vacsi 2 kicsi paleo kenyér 1 paradicsom 2 szelet sült császár szalonna, v egy arasznyi kolbász, ja és este 1 kis fürt szőlő, v 1 körte. 48- 49kg vagyok 152cm.
2011. szept. 30. 08:01

Ott ijedtem meg, mikor a gyümölcsökről írtatok. Èn megeszem kèt almàt meg egy fürt szőlőt, aznap màr nem megy a zöldsèg. Reggel kèt tojàs, dèlben kèt szelet hús, Este kb 10 deka sajt. Mellè a gyümölcs, meg max 5 szem dió.


Hajlamos vagyok a szèlsősègekre, ezèrt fèlek, hogy csak hozzàszoktam a kis mennyisèghez, ezèrt nincs mèg tünetem.


Nincs erre valami standard? Hogy testsúly hàny szàzalèkàt kène kilóban elfogyasztani mondjuk egy paleosnak?

3493. f3000dc5ef (válaszként erre: 3491. - F1fee9d062)
2011. szept. 30. 07:41
Isten ments :D jól érzed magad akkor meg minek????
3492. jujiabf (válaszként erre: 3491. - F1fee9d062)
2011. szept. 30. 06:33
Dehogy kell erőltetned!!! Lényeg, hogy jól vagy!!! Tudja azt a szervezeted, mennyit kell enned!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook