Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy-alulműködés fórum

Pajzsmirigy-alulműködés (beszélgetős fórum)


106. ec63a7fc29 (válaszként erre: 105. - Könyvelő)
2007. máj. 26. 15:06

Ha CSAK alulműködik, akkor jó na jódozott só.

De ha össze-vissza, akkor először álljon be valahova a pajzsmirigy, ne ugrándozzon. Egyébként gyulladás esetén ugrándozik. Hol sok, hol kevés....

105. könyvelő (válaszként erre: 91. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 26. 14:55

Ne haragudj, de nem értem, hogy miért nem jó a jódozott só.

ha alulműködik akkor pont sok jódot, jód tartalmú ételt kell fogyasztani.

nekem azt mondták, hogy csak jódozott sót vegyek.

2007. máj. 26. 14:36
Nálam is most, szülés után lettek megint rosszak az eredmények. Én kb. 7 éve vagyok pm. beteg. 18 voltam, amikor észrevették egy rutinvizsgálaton. Nekem azt mondta az orvos, hogy ez már egész életem során elkísér, és gyógyszert kell szednem. Fogyni csak teljes életmódváltoztatással tudok, és kerüljem a káposztát, mert az vmiért nem jó azoknak, akiknek alulműködik a pm.-e.
103. chelsey24 (válaszként erre: 90. - Eve20)
2007. máj. 26. 14:31
Bocsánat, nem figyeltem oda rendesen, azt hittem én is, hogy a másik fórumra írtam.
102. ec63a7fc29 (válaszként erre: 101. - Eve20)
2007. máj. 26. 13:31
Nekem is a terhességek borítottak. Mostanra lettem jobban, ez a gyógyulás után + 8 év !!!
101. Eve20
2007. máj. 26. 13:20
Annyi mindenesetre biztos, hogy nem régóta lehettem beteg, mert "szerencsére" hamar felhívta magára a figyelmet. A dokim szerint a szülés válthatta ki, ezért bizakodó, hogy hamarosan meg is szabadulhatok majd tőle. 4-5 éven belül. Ha mégsem, akkor életem végéig megmarad majd, de remélem nem így lesz...Elmondása szerint mivel fiatalon szültem, felboríthatta a hormonháztartásomat.
100. Eve20 (válaszként erre: 99. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 26. 13:15

Én 19 voltam mikor észrevették, és lassan 21 leszek, szóval nem igazán a koromtól függ, ja, kb. jó fél éve lehettem beteg, mikor észrevették.

Na mindegy, nem akarok kötözködni, de tényleg!:)

99. ec63a7fc29 (válaszként erre: 97. - Eve20)
2007. máj. 26. 13:03
Igen, de én 30 évesen kezdtem, s az elején észrevették. Minél idősebb valaki, s minél régebb óta van a baj vele, annál lassabban is gyógyul.
98. Eve20 (válaszként erre: 95. - Andreamano)
2007. máj. 26. 12:56

Nekem is dagad a nyakam, és ugyanúgy alulműködik mint neked. Én kábé egy év után kezdtem jól érezni magam, már egész jól elvoltam, de most megint olyan rosszul vagyok mint az elején. Viszont annyi javulás azért megfigyelhető, hogy fogyni már tudok, igaz, nem annyit mint egy egészséges anyagcseréjű emberke, de azért bíztató. Most annak örülök, hogy kb. egy hete nem mértem magam, nem is nagyon diétázok, mégis lement magától 2 kiló!:) Az élet apró örömei:) Persze ez valószínűleg csak annak tudható be, hogy az elmúlt napokban rengeteget mozogtam, de azért jó érzés.

Neked sok kitartást kívánok, hidd el, hamarosan menni fognak lefelé a kilók, csak ahogy kleca mondta, türelem kell hozzá...no nem mintha nekem lenne...

97. Eve20 (válaszként erre: 96. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 26. 12:52
Hát izé..már lassan két éve lesz, hogy beteg vagyok...
96. ec63a7fc29 (válaszként erre: 94. - Eve20)
2007. máj. 26. 12:31

Kb igen, meggyógyulsz. Bár ez az elején hihetetlen.


Már a 9. éve vagyok gyógyult, csak évente kell kontrollra járnom.

2007. máj. 26. 12:22

Sziasztok!


Én már több mint 1 éve szedem a gyógyszert az alulműködő pajzsmirigyemre,és semmi változás!

Sőt talán még mondhatnám,hogy rosszabb lett,ogyni nemhogy nem tudok,de úgy hízom,mintha tömnének,ez olyan borzasztó,van valakinek valami ötlete,hogy mit lehetne ezzel csinálni!

Itt a nyár,és egyre kövérebb vagyok!De nem csak az a baj,hogy hízom,hanem az is,hogy nagyon kívánom a kaját,és az édességet is.

Az orvosok nem mondanak semmit,és én nagyon elvagyok keseredve ez miatt!


Nekem talán a fáradságom az elmúlt,de pár napja azt vettem észre,hogy dagad a nyakam,a párom azt mondja a melegtől,de én nem hiszem,hogy attól lenne.Az alulműködésnél is előfordulhat ez?


Én most megyek UH-ra,majd leírom,hogy mit mondtak,tegnap voltam vérvételen,és csontsűrűség vizsgálaton.Az eredménye kb.3hét múlva lesz meg!


Ha tudtok valamit,vagy esetleg Nektek jobb orvosotok van,mint Nekem,légyszíves segítsetek!

94. Eve20 (válaszként erre: 93. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 26. 11:39
Hogy érted azt, hogy elmúlik a baj? Addigra meggyógyulsz?
93. ec63a7fc29 (válaszként erre: 92. - Eve20)
2007. máj. 26. 09:25

Mindig az volt az érzésem, hogy megfulladok egyszer. De ha vettem egy mély lélegzetet, éreztem, hogy nincs nagy baj. van a levegőnek még helye. Olyan, mint amikor a mandulád gyulladt, az is megnő egy kicsit. Amikor ez gyulladt, akkor ez is kicsit nagyobb lesz.

Kerülöm a sálakat, garbókat, nyaki kütyüket...

Nyelek nagyokat, iszok sokat, s amikor elmúlik a baj (kb 6 hónap), akkor ez a nyak izé is...

92. Eve20 (válaszként erre: 91. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 26. 08:50

Szia!

A fáradtság azért nagyon idegesítő számomra, mert sajnos nem tehetem meg, hogy napközben ledőlök aludni, kisgyerekkel vagyok itthon.

Tengeri sót használok, és arra már rájöttem hogy a paradicsom nagyon rossz hatással van rám!:( Pedig szeretem úgy alapból.

Na a nyakdagadás már más tészta! Nem tudod, hogy pontosan mitől van? Úgy utálom én is, nagyon kellemetlen!

91. ec63a7fc29 (válaszként erre: 87. - Eve20)
2007. máj. 26. 07:43

Már írtam a fórumban a tapasztalataimról. Az orvos és a tapasztalat szerint jól gyógyítható, csak LASSAN. Sok TÜRELEM kell hozzá. Ha álmos, fáradt vagy, akkor dőlj le. Ne egyél jódozott sót, (a tengeri a legjobb.) Figyelj az étkezésedre, ki fogod tapasztalni mi jó, mi nem...

S tényleg a nyakdagadás a legrosszabb benne !


Abban ha valakinek van ötlete, segítsen vele.

90. Eve20 (válaszként erre: 89. - Chelsey24)
2007. máj. 25. 21:05
Nyilván, azért is írtam ide:) Mint írtam már lassan két éve, hogy kiderült az alulműködés, az okaként nevezték meg a gyulladást. Lehet hogy nem írtam szó szerint, de azt hittem egyértelmű:)
89. chelsey24 (válaszként erre: 87. - Eve20)
2007. máj. 25. 20:51
Azt hiszem, hogy nem csupán pajzsmirigy gyulladásod van, hanem alulműködés is. Nálam is ez a helyzet. Reggelente bedagadnak az ujjaim, a lábam is szokott (de az főleg a melegben). A fáradékonyság már elmúlt, de a hajam is hullott, és a fő probléma, hogy nem tudok fogyni én sem, akármit is csinálok.
88. Eve20
2007. máj. 25. 11:30
De hülye vagyok, most jöttem rá, hogy ezt a fórumot én hoztam létre!:D El is felejtettem:))))
87. Eve20
2007. máj. 25. 11:28

Sziasztok!


Lenne néhány kérdésem, gondoltam leírom, hátha tudtok valami okosat tanácsolni.

Na szóval: a pajzsmirigy problémám jó másfél éve derült ki, azóta nagyjából normalizálódott az állapotom. Legalábbis egy hónappal ezelőttig így volt.

Most megint előjöttek a panaszok: nagyon vizesedek (végülis ez vitt el a háziorvoshoz, mikor kiderült mi a gond), nagyon fáradt vagyok állandóan (pedig ugyanannyit alszok mint rendesen), és hogy is mondjam, eléggé be van dagadva a nyakam:S Már mások is észrevették, tehát biztosan nem csak én képzelem. A fogyásról már nem is beszélek, nagyon nehezen fogyok továbbra is.

Szóval, szerintetek mi lehet a gond? Az orvoshoz 2 hét múlva esedékes mennem, addig kibírom, csak kíváncsi vagyok, volt-e valaki így? Romolhatott az állapotom? A hivatalos diagnózis az volt, hogy gyulladásban van a pm-em, és ez okozza a tüneteket. Meg össze is voltak zsugorodva.


Bocsi a sok dumáért, de gondoltam megkérdezem néhány sorstársamat is!


Köszi ha válaszol valaki!

86. ec63a7fc29 (válaszként erre: 85. - Chelsey24)
2007. máj. 20. 07:00

Mitől jön rendbe?


Nekem nagyon klassz háziorvosnőm van. Rám szánt 20 percet, s megbeszéltük:

Ezek a hormonális dolgok valamitől kialakulnak. Ha helyre akarom hozni, akkor fejben is össze kell raknom a gyógyuláshoz vezető utat.

Nálam a terhesség borított, sűrű egymás utánban 3x.

5 éven keresztül vagy terhes voltam, vagy szoptattam. Ezeket a sűrű váltásokat nem bírta a hormonháztartásom, s emiatt a pajzsmirigy-gyulladás ért utol.A teljes gyógyuláshoz is kellett legalább ennyi idő. Ezalatt a hormontartalmú gyógyszerek tiltott listára kerültek, s az étkezésre is kell figyelnem.


Akinek alulműködik, az hízik, akinek túl, az fogy.

Ez az alapeset. Azóta megnézek minden fogyiport, stb h ehetem-e. Nem nagyon. A fogyókúrás dolgokat legtöbbször úgy készítik, hogy a pajzsmirigyet serkentő szert tesznek bele. A reflexológiában is lehet valami (Talpmasszázs), mert nagyon nem mindegy hol szorít a lábbeli. Most szó szerint. Vannak a talpon olyan területek, aminek a masszírozásával serkenteni lehet a pajzsmirigy működését.Sajnos én a magas értékek mellett és koplalás mellett sem fogytam. Most, 10 ÉVRE RÁ KEZDŐDÖTT A SPONTÁN FOGYÁS!!!

A pajzsmirigy lassan gyógyuló sportág. Fel ne add! Van remény, csak lassan.

2007. máj. 19. 13:23
Sziasztok! Én is kíváncsi lennék, hogy mitől jött rendbe a pm.-ed Szerna? Mert nekem azt mondták, ez már soha nem jön helyre. Én is szedek táplálék kiegészítőt, ami tengeri algát és jódot tartalmaz, de a doki arra is azt mondta, hogy nem ér semmit.
84. pm61 (válaszként erre: 58. - Suzi67)
2007. máj. 18. 11:41

Szia,


mi lett a * dieta hatasa?

83. pm61 (válaszként erre: 76. - Szerna)
2007. máj. 18. 11:34

Szia,


kifejtened bovebben mitol jon rendbe a pm-ed?

Milyen etrenkieg-et szedsz? Milyen kajak ajanlottak, illetve nem tanacsosak?

Koszi

2007. máj. 18. 07:57
"vannak olyanok, akik pajzsmirigy nélkül is sokáig élnek"- Ezt komolyan mondta? Ezzel barmeddig el lehet elni kezelve. Lehet csak poenos akart lenni?
81. chelsey24 (válaszként erre: 80. - Jolly78)
2007. máj. 18. 07:53
Én már szettem L-thyroxint, Euthyroxot, most pedig Letroxot. Igazából ez az orvos nem a kezelőorvosom volt, csak ő helyettesítette. Viszont, ha állítólag nem termel semmit a pajzsmirigyem, akkor miért nem veszik ki, és nem mérgezem a szervezetem tovább a gyógyszerekkel?
80. Jolly78 (válaszként erre: 78. - Chelsey24)
2007. máj. 17. 18:21
Ha hypothyreosis-ban szenvedsz akkor fordulhat elő, hogy a TSH-d magas vagy normális és a T4-ed /tiroxin,fT4/ alacsony. Az orvosodnak egyébként maximálisan igaza volt. Ez a betegség maximálisan jól kezelhető pajzsmirigyhormon-készítményekkel. Ilyen például a Levothyroxin (T4) tabletta. Ha még nem kapod vagy nem ajánlották szerintem kérdezz rá. / bár a pontos kórtörténetet nem ismerem de az általad írottakból erre jutottam/
2007. máj. 17. 15:05
Bocsi, ez kétszer ment.
2007. máj. 17. 15:05
Sziasztok! Jelentem, megjöttem a pajzsmirigyes dokitól. Most nem az az orvos volt, aki kezel, mert elutazott, így másik vizsgált meg. Azt mondta, hogy szerinte nekem nem teremelődik már egyáltalán pm. hormon, ugyanis ennyi gyógyszer mellett, ha a TSH-m jó, akkor a T4-em magas vagy pedig fordítva. Azt mondta, hogy fogyni pedig csak teljes életmódváltással fogok tudni és mozgással, tehát nekem azok a diéták jöhetnek szóban, ahol alacsony a kalóriatartalom vagy a glikémiás index. Most nagyon gondolkodom a Norbi updaten? Vélemény? Ja, és azt is mondta, hogy semmiféle vitamin vagy táplálékkiegészítő nem fogja serekenteni a hormontermelést, mert ugye már nincs mit serkenteni. De azért ne aggódjak, vannak olyanok, akik pajzsmirigy nélkül is sokáig élnek. Kedves, mi?
2007. máj. 17. 15:04
Sziasztok! Jelentem, megjöttem a pajzsmirigyes dokitól. Most nem az az orvos volt, aki kezel, mert elutazott, így másik vizsgált meg. Azt mondta, hogy szerinte nekem nem teremelődik már egyáltalán pm. hormon, ugyanis ennyi gyógyszer mellett, ha a TSH-m jó, akkor a T4-em magas vagy pedig fordítva. Azt mondta, hogy fogyni pedig csak teljes életmódváltással fogok tudni és mozgással, tehát nekem azok a diéták jöhetnek szóban, ahol alacsony a kalóriatartalom vagy a glikémiás index. Most nagyon gondolkodom a Norbi updaten? Vélemény? Ja, és azt is mondta, hogy semmiféle vitamin vagy táplálékkiegészítő nem fogja serekenteni a hormontermelést, mert ugye már nincs mit serkenteni. De azért ne aggódjak, vannak olyanok, akik pajzsmirigy nélkül is sokáig élnek. Kedves, mi?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook