Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy-alulműködés fórum

Pajzsmirigy-alulműködés (beszélgetős fórum)


190. zsuzsa68 (válaszként erre: 183. - NOA)
2007. aug. 1. 12:22

Nekem nagyon alulműködött a pajzsmirigyem. Most már gyógyszerrel szinten van tartva, azaz most a terhességem miatt megint elkezdett ingadozni az alulműködés felé. :o(((


Nálam, a pajzsmirigy alulműködésnél orvosilag leírt szövődmények nem jelentkeztek, azaz csak onnan vettem észre, hogy valami baj van, hogy:

1.) alig eszem, és mégis elkezdtem hízni.

2.) évente 2-3x elment a hangom.


A pajzsmirigy alattomos dolog mindenkinél másképpen jelentkezik, hogy baj van vele. :o(((

189. Eve20 (válaszként erre: 187. - 3e5dbcdac4)
2007. aug. 1. 12:21
Ezt már én is hallottam, de hál' Isten eddig még nem tapasztaltam. Én másfél éve vagyok alulműködéses, mára már egész jó állapotban vagyok szerencsére.
2007. aug. 1. 12:17
szia!mármint az alulmukodés okoz elbutulást?
2007. aug. 1. 12:16

Sziasztok


alulműködéssel diagnosztizáltak, sokáig nem szedtem L-Tyroxint,orvosi vélemény szerint az elbutulás kockázatát rejti a betegség, van valakinek véleménye, esetleg tapasztalata erről?

2007. aug. 1. 12:08
ma voltam vérvételen és délutan 5-re megyek vissza az eredményekért!drukkoljatok, h ne legyen semmi!megcsinaltattam a TSH vizsgálatot! :D
185. NOA
2007. júl. 31. 10:39
Nagyon szivesen:)
2007. júl. 30. 20:26
koszonom, hogy leirtad! nagyon rendes vagy!
183. NOA (válaszként erre: 181. - NOA)
2007. júl. 30. 20:17
Alulműködésnél is lehet, kézremegés,gombócérzés, fáradékonyság, hajhullás, magas koleszterin, köszvény, szapora pulzus, nehéz légzés, alvászavar, bőrszárazság, körömtöredezés, szivtirmuszavar,esténként hidegrázás, sápadt bőrszin, hizás, izületi fájdalma, vizesedés, láb és kézdagadás stb. stb.
2007. júl. 30. 20:15
nekem sztem alulmukodésem van!arrol tudsz nekem irni NOA? koszonom
181. NOA
2007. júl. 30. 20:14

Pajzsunk megvéd bennünket. Egy darabig… de aztán az éveken át tartó megoldatlan problémák hatására felmondja a szolgálatot, s utat enged egyes betegségeknek, például immunproblémáknak, ínygyulladásoknak.


Különösen veszélyeztetettek a nők, akiknél ezek a megbetegedések négyszer olyan gyakran fordulnak elő, mint a férfiaknál, utóbbiaknál viszont a súlyosabb megbetegedések kerülnek előtérbe.


Tudnunk kell! Különbség van a pajzsmirigy szerkezetében bekövetkezett elváltozások - pajzsmirigy-megnagyobbodás, vagyis struma, jó- vagy rosszindulatú csomók meg-léte -, illetve a működésbeli hibák között. A szerkezetbeli eltérések nem mindig járnak együtt funkcionális eltérésekkel.


A pajzsmirigy-túlműködés létrejöhet gyulladás, daganat, autoimmun betegség vagy speciális esetben jódtúladagolás vagy gyógyszerszedés hatására. Lehet primer, mely a pajzsmirigy anomáliáját jelenti, és szekunder, vagy tercier elváltozás, mely esetén az ok a központi idegrendszer szabályozóapparátusában keresendő.


Látványos tünetek


A pajzsmirigy-túlműködésnek igen jellemző tünetei vannak, oka az alapanyagcsere felgyorsulása: súlycsökkenés, hasmenés, fokozott verítékezés, finom kézremegés, melegtűrő képesség csökkenése (sosem fázik, a meleget nem bírja), élénken csillogó szem, ritka pillacsapás és a szemrés méretének változása. Igen feltűnő tünet lehet még az izgágaság, a gyors beszédtempó, az idegesítő nyughatatlanság és a türelmetlenség, mely addig nem volt jellemző az érintettre.


Figyelmeztető jel az alvászavar, a hajhullás, a körömtöredezés és a tartós hőemelkedés. A vérnyomás is megemelkedhet, a pulzus szaporává, esetleg szabálytalanná válhat, szívdobogás és szorongásérzés jöhet létre, új szívzörej jelenhet meg, EKG-eltérések alakulhatnak ki a kóros laboreredmények mellett. Ezek közül kiemelendő a pajzsmirigyhormonszintek - fT3, fT4 - emelkedése. Ezek bizonyítják a túlműködést.


Egyéb eltérések: a vércukorszint megemelkedése, alacsony koleszterinszint és fehérvérsejtszám, esetleg magasabb epefesték- és májenzimszint, ill. vérszegénység jelenléte.

2007. júl. 30. 19:32
És az lenne a kérdésem még, h hol tudom megnézetni magam ezzel kapcsolatban? János Kórházhoz tartozom!koszonom!
2007. júl. 30. 19:13

szisztok!

Egy kérdésem lenne, milyen tunetekbol derul ki, h pajzsmirigy alulmukodésem van?

178. NOA
2007. júl. 30. 18:46

Tsh. 13-as volt, arra már kell gyógyszer.1 cm. alattiak a göbjeim.-igy elfelejtettem őket.

Neked van súlyfelesleged?


Esetleg panaszaid?

177. Klaudi00 (válaszként erre: 176. - NOA)
2007. júl. 30. 18:15

Es erre mar kell gyogyszer??Te szedsz??

Es neked volt gob-od??Vagy az hanyas erteknel van??

176. NOA
2007. júl. 30. 10:20

Határéték fölött van a Tied de nem rossz, csak kellemetlen ha fogyni szeretnél.

Egyém.3,6 és pokoli nehezen megy a fogyás.


2,5-3 az már szuper!

175. Klaudi00 (válaszként erre: 174. - NOA)
2007. júl. 30. 07:31

Hat igen!Legalabb mukodik!:)

Na nekem az erteke 5,42!!

Neked mennyi??Vagy az milyen??

174. NOA
2007. júl. 29. 20:26

Szerkezetét nézik Ultrahanggal és a működésést labovizsgálattal.


Az jó ha elvileg működik alul:)))

173. Klaudi00 (válaszként erre: 172. - NOA)
2007. júl. 29. 16:19

De honnan lehet tudni h göb van-e??

Elvileg nekem alul működésem van.De nem biztos!!

172. NOA (válaszként erre: 170. - Klaudi00)
2007. júl. 29. 14:46

Mindenkinek lehet, akár alul vagy túlműködést észlelnek.1 cm átmérő fölött beszélünk göbről,arra már oda kell figyelni.

Az én TSH 4 alatt van gyógyszerrel.

2007. júl. 29. 14:43
Nektek mekkora az értéketek??
2007. júl. 29. 14:42

Sziasztok!!!


Az a kérdésem hogy akinek pajzsmirigy alulműkősése van akkor annak lesz cisztálya is vagy göbe???

169. chelsey24 (válaszként erre: 168. - Ágicababa)
2007. júl. 15. 07:30
Igen, ott is vagyok. Mert először 90 napoztam, aztán én is létrehoztam egy pajzsmirigyes fórumot, és egész jól érzem magam ott is. :)
2007. júl. 14. 14:05

Sziasztok!

Én is tapasztaltam, hogy nagyon nehezen megy le, amit könnyen ránk akasztott ez a betegség.Most járok hat kilónál, de még mindíg jó lenne fogyni 20-25 kilót.Nekem főleg az okoz gondot, hogy a gyerekeimmel vagyok itthon, hol ezt hol azt csipegetek. Nassolni is van itthon általában, pedig a gyerekeknek sem jó! Az viszont, hogy meg tudom állni, hogy édességet, vagy kenyeret egyek, nagyon nagy örömmel tölt el és új erőt ad.Szándékosan figyelek most már arra, hogy mikor vagyok éhes és csak akkor eszek. Kb. egy kompótostálkányit eszek mindenből egyszerre.Többet nem. És minden nap tornázok egy Cindy Crawford dvd-re. Én ennyit teszek. Még be akarok szerezni egy hullahopp karikát és egy ugrálókötelet, hogy azért legyen még ezen kívül egy kis mozgás. Én így szeretnék fogyni, remélem fog sikerülni.

Chelsey te a mindmegette fórumon is vagy?

167. andreamano (válaszként erre: 166. - Chelsey24)
2007. júl. 13. 09:06

Szia!


Sajnos Nekem a Norbival sem megy le egy kiló sem,lehet valamit nem jól csinálok!

Már én is mindent kipróbáltam,de mindhiába!

Jövőhéten megyek dokihoz,hát majd meglátjuk,csodát várok,de....!

166. chelsey24 (válaszként erre: 165. - Andreamano)
2007. júl. 12. 14:17
Szia! Nekem a Norbi update jött be, legalábbis eddig úgy tűnik. Próbáltam már a 90 napost is, de azzal nem sikerült nagyon fogyni.
2007. júl. 10. 13:04

Sziasztok!


Azt el kell mesélnem,hogy én nagyon küzdök fogyókúra,diéta ügyben!Már mindent megpróbáltam,de semmi eredmény!

Jövőhéten megyek dokihoz,hát sokat várok Tőle,de majd meglátjuk!

Nekem pajzsmirigy alulműködésem van,jelenleg 1,5 éve gyógyszert szedek rá,de semmi változást nem veszek észre,fáradt vagyok,nem megy a produkció a Wc-n,a diétázás meg katasztrófális!

Ha lenne valami ötletetek,hogy még mit tudnék csinálni,annak nagoyn örülnék,és megköszönném,mert már kezdek nagoyn elkeseredni!

2007. júl. 10. 12:13
Sziasztok! Most pár napot én sem tudtam jönni, mivel volt egy megbízásom, amit határidőre le kell adni, de most már vagyok.
2007. júl. 9. 16:24

Nembaj,dumcsizzunk!


Hogy vagy?

2007. júl. 9. 15:24
csak mi?
2007. júl. 9. 15:13

Szia!


Én vagyok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook