Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy-alulműködés fórum

Pajzsmirigy-alulműködés (beszélgetős fórum)


136. kétségbeeszter (válaszként erre: 135. - C6b27363e5)
2007. jún. 17. 20:53
sajnos ezt a szellemi képességeket nem mutatja ki még az 1000 dimenziós Uh sem,nem hogy most nem(10 hetesen),de még 9 hónaposan sem,ezt mondta a genetikus....nincsen szervi elváltozás,csak csökkent képesség bármekkora mértékű, ezt nem tudják......nem a pm betegségem a baj,hanem,hogy nem szedtem rá gyógyszert,mert nem tudtam róla,ha szedtem volna, nem lenne kérdés, hogy egészséges lenne-e a baba,az lenne,akkor biztos.......
2007. jún. 17. 19:03

mivel nekem véletlen kiveték a melék pajzsmirigyem

ami a kácim felelös ez kicsit más azt mondták hogy fogyatékos is lehet

a te eseted más de mikor nekem is tulmüködöt azt mondták lehet csak veszéjesztetet terhes letem volnna

nézd szerintem vanak már olyan ultrahangok háromd mg vizsgálatok ami meg mutatja pontosan egéséges -e

ha nekem azt mondta tulmüködésel az orvos hogy válalhatok gyereket csak veszéjesztetet terhes lenék bátran ted ami a te szived diktál én szoritok nekerd s ha nem még ott van hogy örökbe fogathatok mint mi boldogok vagyunk mert két gyönyörü gyerek

134. kétségbeeszter (válaszként erre: 132. - C6b27363e5)
2007. jún. 17. 13:01

Rohangya,


neked mit mondtak mit jelent az, hogy beteg lesz? nálatok is az idegrendszer károsodásáról beszéltek a pajzsmirigy problémák miatt vagy más dologgal kapcsolatban mondták?

133. kétségbeeszter (válaszként erre: 131. - Chelsey24)
2007. jún. 17. 12:56
nem az a baj pm betegséget örökölhet, hanem egészen pontosan az, hogy szellemileg elmaradott,retardált lehet.....most nagyon sokan ezt állítják.....
2007. jún. 17. 09:13

nekem tulmüködöt mig meg nem mütötek s azt mondták 9 honapig veszéjesztetet terhes ként válalhatok

csakhogy megmütötek s most alul müködik s nem beszélve hogy véletlen kiveték a mellék pajmirigyemet s mosmár nem lehet vagyis 90 százalékot adtak hogy beteg lesz 10 egéséges s mivel én magam is beteg vagyok s ezért a örökbe fogadás mellet döntötünk

131. chelsey24 (válaszként erre: 129. - Kétségbeeszter)
2007. jún. 17. 08:12
Eszter! Konkrétan mit mondtak az orvosok (akik azt mondták, hogy beteg lesz? Hogy pajzsmirigy problémái leszenek? Mert az akkor is benne van a pakliban, ha már beállt a pm. értéked.
130. ec63a7fc29 (válaszként erre: 117. - Kétségbeeszter)
2007. jún. 16. 18:01

Keress meg másik endokrinológust is, s ha mind ugyanazt mondja, akkor is dönthetsz a baba mellett.

Ne egyedül dönts, hallgasd meg a párodat is.

Ugye majd elárulod hogyan döntöttél?


( Nehéz óráid lehetnek most....)

129. kétségbeeszter (válaszként erre: 128. - Chelsey24)
2007. jún. 16. 07:54

Szia Csilla,


Köszönöm, hogy írtál.


Próbálnék megnyugodni,csak több orvos meg azt állítja,hogy beteg lesz a baba. Nagyon nehéz helyzet.


Eszter

2007. jún. 15. 18:13

Szia Eszter!


Találtam neked egy cikket egy régi Kismama újságban. Mindjárt bemásolom. Remélem, tudok vele segíteni.

Egy kismama, aki 13. hetes terhes, írta, hogy 3 éve pm. alulműködése van, gyógyszert ugyan szed, de most, hogy terhes lett, rettenetesen rosszak lettek az eredményei (mintha nem is szedne gyógyszert. Elment a kezelőorvosához, aki megemelte a gyógyszeradagját. Értékei a 8 hét múlva lettek jók. Az kérdezte a nőgyógyásztól, hogy ártott-e a magzatnak, hogy nem működött megfelelően a pm.-e, illetve, hogy szoptathat-e szülés után, ha rendszeresen szedi a gyógyszert.

A nőgyógyász válasza: "A pajzsmirigybetegségek terhesség alatt is nagyon jól kezelhetők. A magzatnak valószínűleg semmi baja nem történik a kezelés megkezdése előtt, bár a betegségre való hajlam öröklődik. A szervek, szervrendszerek kialakulásában embrionális korban csekély szerepet játszik az anya pajzsmirigyműködése. A pajzsmirigy-alulműködés elégtelen tejelválasztást okozna, ezért szülés után természetesen folytatnia kell a gyógyszer szedését, így valószínűleg elegendő tejet tud majd termelni a kisbabája számára. Ennek érdekében azonban szülés után minél hamarabb, több ízben is ellenőrizni kell a pajzsmirigyhormonok értékét, az az Ön endokrinológus szakorvosának a feladata. Az értékek ismeretében tudja megfelelően beállítani a gyógyszer adagolását a szülés utáni időszakra - s természetesen semmi akadálya sincs annak, hogy szoptasson."

Remélem, ez megnyugtat!


Üdv: Csilla

127. kétségbeeszter (válaszként erre: 125. - Chelsey24)
2007. jún. 15. 13:42

szia Chelsey24,


köszönöm a válaszod,nagyon örülök neki,mert nem érem el az orvosom szabin van,és erről nem beszéltünk,hogy én még szoptatok.....még csak 3 napja szedem a gyógyszert, szóval még elég kezdő vagyok ezekben az ügyekben.....1.5 szem 50mg-os euthyrox-ot szedek.....de akkor ez miatt legalább már nem kell aggódnom

Eszter

126. c6b27363e5 (válaszként erre: 124. - Chelsey24)
2007. jún. 15. 13:35

sajna nem tudok ezért se lefogyni utálom

mikor tulmüködöt fogytam most hogy megmütötek ulul most meg hizok mint a diszno

125. chelsey24 (válaszként erre: 119. - Kétségbeeszter)
2007. jún. 15. 13:04

Szia Eszter!


Nekem kellett gyógyszert szedni a szoptatás alatt (sőt sztem mindenkinek, akinek ilyen gondja van), és nem lesz a babának baja tőle. Igaz, hogy csak 3 hónapig tudtam szoptatni.

124. chelsey24 (válaszként erre: 123. - C6b27363e5)
2007. jún. 15. 13:03
Szia! Szerintem igen, csak nem biztos, hogy olyan hatása lesz, mint azoknál, akikenk normálisan működik (nálam ez a helyzet a diétával).
2007. jún. 15. 12:57
kinek alul muködik a pajzsmirigye csinálhat méregtelenitö kürát ?
122. ec63a7fc29 (válaszként erre: 121. - Kétségbeeszter)
2007. jún. 15. 11:25

Engem kb 15 éve állítottak nehéz döntés elé.

Ma ballag az általánosból. Okos, szép csaj. Nem bántam meg az akkori döntésemet. Semmi jót nem jósoltak, orvosilag el akarták venni, de kíváncsi voltam, mi lesz belőle:))) Vállaltam azt is, ha beteg lett volna (Akkor azt mondtam, ha 4 füle és és 6 lába lesz, akkor is vállalom.)

121. kétségbeeszter (válaszként erre: 120. - Ec63a7fc29)
2007. jún. 15. 09:01
Köszönöm a kedvességed. Nagykanizsaiak vagyunk, de már voltunk Pécsett és bp-en is a genetikai központban, ahol erre specializálódott nőgyógyászokkal beszéltünk,akik szerint nem lehet gond, de a pajzsmirigy központokban, bp-en, zalaegerszegen és nk-án is a főorvosok szerint van rá esély, h beteg lesz a baba.Miénk a döntés. hétfőn még egy genetikai központ mond véleményt....aztán lejárt az időnk és döntenünk kell :-(
120. ec63a7fc29 (válaszként erre: 119. - Kétségbeeszter)
2007. jún. 15. 08:24

Teljesen normális, hogy megijedtél. Szerintem mindenki így reagálna elsőre.


Nem tudom merre laksz, de mindenhol vannak nagyon jó nőgyógyászok, akik megnyugtatóan el tudják magyarázni neked, mi a helyzet. A védőnődtől is kérhetsz tanácsot, kihez tartozol ezekben a kérdésekben. Most mindenki neked és a babádnak a legjobbakat akarja. Szakember segítségét keresd.


Én ilyenkor mindig arra szoktam gondolni (a kétségbeesés után) hogy milyen sokan azt sem tudják, hogy bajban vannak, nekik nehezebb. Mert a bajhoz egyszerűbb szakemberi segítséget találni.


Budapesti, vagy Pestkörnyéki vagy?

2007. jún. 15. 07:17

Szia, köszi a bátorítást, hétfőn még egy harmadik genetikus válaszát megvárjuk(ha nem bolondulok meg a hétvégén)ő konzultálni fog az endokrinológus főorvossal,majd meglátjuk mit mondanak. Már voltunk pécsett,bp-en a Schöpf-Mérei-ben, szerintük nem lesz beteg,de mindenhol máshol azt olvasom, hogy az lesz és az endokrinológusok is azt mondják, de nagyon durva, hogy teljsen ellenkező véleményen vannak egy baba életét illetően.


Az a baj,hogy nem tudnak olyan esetet, akinél a terhességközben derült csak ki a pajzsmirigy gond!!!ha valaki hallott már ilyenről kérem írjon.....egyébként, van egy 9 hónapos kisfiam,aki nagyon okos,lehet,hogy már akkor is megvolt ez a pajzsmirigy gondom????? nagyon durva!!!!


és hány terhes nő lehet,aki nem tudja,hogy pajzsmirigy gondja van? mivel nem szűrik, a panaszok,meg nem biztos hogy jellemzőek,rám egyáltalán nem....(kivéve a nem csont sovány alkatot :-))


valaki szoptatással kapcsolatban tud vmit mondani, akkor is kell szedni a gyógyszert? mert az is olvastam,hogy az meg a kisfiamnak árthat.....eléggé ijesztő a helyzetem.


köszönöm, hogy meghallgattatok......nagyon el vagyok keseredve

Eszter

118. chelsey24 (válaszként erre: 117. - Kétségbeeszter)
2007. jún. 15. 06:07
Szia! Szerintem nem lesz gond a babával. Én tavaly szültem, és igaz, hogy végig gyógyszert kellett szednem (jelenleg is szedek), de én is féltem, hogy baja lesz (az állandó gyógyszeradag növelés miatt). Szerencsére, semmi baja nem lett neki. És még a PKU-ja is jó lett.
2007. jún. 14. 23:45

Sziasztok, SOS-SOS


Elnézést a betolakodásért, de nagyon meg vagyok ijedve,és azonnali tanácsra lenne szükségem, ha tudnátok segíteni. 9 hetes terhes voltam,amikor pajzsmirigy alulműködést diagnosztizáltak nálam. (TSH:30.3,t4: 9.96, t3:5.61)most már szedek gyógyszert, 10 hetes terhes vagyok most,de 9 hétig nem kapott elegendő hormont a babó.mi a tapasztalatotok, beteg gyerekek születnek csak a terhesség korai szakaszában nem kezelt pajzsmirigy probléma esetén??? a genetikai tanácsadóban azt mondják,hogy semmi köze a TSH-nak hozzá,a T4,T3-am meg majdnem jó, de a pajzsmirigy gondozóban, azt mondták,hogy szerintük beteg lehet a baba. Elnézést, hogy ilyen hülyeségeket írok,de még teljesen tudatlan és tapasztalatlan vagyok ezzel a betegséggel kapcsolatban.....előre is nagyon ksözönöm,ha tudnátok válaszolni

116. chelsey24 (válaszként erre: 114. - Monesz.)
2007. jún. 14. 14:37
Szia! Én ajánlanám neked az enyémet (Dr. Földes Iván), csak az a bibi, hogy most a kórház, ahol rendelt bezárt és két részle oszlik a rendelés, így még én sem tudom, hogy hova kerülök. Persze mindenképpen szeretnék hozzá járni továbbra is.
115. könyvelő (válaszként erre: 114. - Monesz.)
2007. jún. 14. 11:56

Kedves Monesz!

Klinikán(SOTE) a takács doktor jó.

Csak sokat kell várni időpontra.

Próbáld meg.

114. Monesz.
2007. jún. 13. 19:09

Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy tudnátok-e nekem ajánlani olyan orvost, aki végre hajlandó is foglalkozni velem. A leleteim pocsékok, de a budaörsi asszisztens szerint nem vagyok életveszélyben, ezért menjek a francba. Szóval, aki komolyan is vesz, és lehet magán is, nem érdekel.

2007. jún. 13. 15:18
Ennyire azért ne tolongjunk.
2007. jún. 6. 13:48
Sehol senki?
2007. jún. 1. 07:19
Sziasztok, megjött az eredményem. Íme:tsh:0.01, ft4:23.72 ,ft3 6.676. És azt írta a doki,hogy hétfőn, szerdán és pénteken 200 ug-ot a többi napon 175 ug-ot szedjek.
2007. máj. 29. 13:57
Sziasztok! Még mindig nem jött meg a pm.-es eredményem, már teljesen kész vagyok! Andremano, én szedek egy tengeri alga és jód tartalmú étrendkiegészítőt, és az elég jó. Bár az orvos azt mondta, hogy "halottnak a csók"
2007. máj. 26. 16:53

Azt szeretném megkérdezni Tőletek,hogy Ti szedtek valamit az anyagcserére,mert én van úgy,hogy 2 hetente tudom csak meglátogatni a helyet,de akkor meg nagyon kínlódom!Szerintem Nekem ezért nem is megy a fogyás,a szervezetem mindent elraktároz,hiába eszek nem túl sokat.

Hát én már sokmindent kipróbáltam,de nem sok sikerrel,és szinte mindegyikből dupla,vagy netán tripla adagot kell bevennem,hogy hasson is.

108. ec63a7fc29 (válaszként erre: 107. - Könyvelő)
2007. máj. 26. 15:16

Mindenkinek magának kell kipróbálnia az ételeket.

Kit ez bánt, kit az...

Jó móka:(((

De ha rájössz, akkor könnyebb dolgod lesz.

107. könyvelő (válaszként erre: 106. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 26. 15:11

köszi az infot.ezt nem tudtam.

az ételek közül valahol olvastam, hogy nem jó a sóska,spenót kelkáp.

szerinted ez igaz?

A dokim mindig azt mondja, hogy az ételekkel ezt nem lehet szabályozni.

Engem a frontok zavarnak meg.főleg ha fúj aszél, vagy párás az idő.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook