Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Padlófűtésed van? Mennyibe került a kiépítése? fórum

Padlófűtésed van? Mennyibe került a kiépítése? (tudásbázis kérdés)


12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Ádok)
2021. márc. 2. 18:25
Mi is nézelődtünk sok helyen, hogy az anyagokat magunk vegyük. Meg tudod adni a webáruházat milyen webcímen érem el? Köszönöm! :)
2021. márc. 2. 18:24

Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólását!

Padlófűtés lesz mindenképpen, esetleg még a nappaliba gondoltunk egy cserépkályhát, mert elég nagy területű nyitottabb tér. A héten jön több szakember is felmérni, ha kaptunk árajánlatot szívesen megosztom itt is - mekkora területre mennyibe lesz így.

10. ádok
2021. febr. 19. 09:00
Mi nagyon kellemesen csalódtunk a padlófűtésbe.Ahogy újítjuk fel a házunkat,mindenhova betesszük.Van egy webáruház az anyagokat onnan rendeltem,mert sokkal jobban jöttünk ki vele.
9. katt2 (válaszként erre: 6. - Fincsi5)
2021. febr. 17. 17:47

Van mindenféle egyéb fűtési módszer is. Kandalló, cserépkályha, faelgázosító kazán, meg egyebek. Csak ezeket etetni kell, hamuzni kell, stb. A tüzifát meg kell rendelni, kihozzák, esetleg jó vizes, stb. Én biztos nem csinálnék ilyet.

Ami még nagyon jó, az a hőszivattyús megoldás, padlófűtéshez abszolút illeszkedik. De ez nagyon nagyon drága.

8. Bless the child (válaszként erre: 7. - Bless the child)
2021. febr. 17. 17:42
Bocsi, a hőtermelőd?
2021. febr. 17. 17:37
Mi a hőleadód?
6. fincsi5 (válaszként erre: 4. - Katt2)
2021. febr. 17. 17:30

Jajaj, akkor ez nem fog működni, remélem megértik. Amúgy van lent kandalló, az egész földszintet jól bemelegíti. Jó, hogy mondod.:)))

2006-os építésű a ház, csak a lakók nem voltak fázósak, kész szerencse, hogy a kandalló bekerült.

A kérdezőnél még eszembe jut a cserépkályha. Csak az is nagy nyitott térnél jó, ajtók meg vannak a szobákon, azokat meg zárni szoktuk. D

5. katt2 (válaszként erre: 4. - Katt2)
2021. febr. 17. 17:20
Egyébként csak padlófűtést javasolnék. Nem kell mennyezet, vagy falfűtés, pláne nem plusz radiátorok. Ez utóbbit csak azok tesznek be, akiknek fogalmuk sincs, hogy egy fűtés-, meg az emberi szervezet hőérzete hogyan működik. Természetesen, a gépésztervezők még rá is beszélik az embereket, hiszen az nekik több munka, több pénz, bonyolultabb kivitelezés, aztán kész lesz mondjuk augusztusban, a fűtés indulna mondjuk október végén és jönnek a problémák. Egyszerűt kell csinálni, azon nincs mit beszabályozni, alig kell hozzá valami és nincs ami elromolhat benne. ( Kivétel a méregdrága kazán. )
4. katt2 (válaszként erre: 3. - Fincsi5)
2021. febr. 17. 17:13

Természetesen padlófűtés legyen. Ez szerintem egy új építésű háznál olcsóbb, mint a radiátoros. És az üzeme is olcsóbb vagy 30 %-kal, ugyanis nem a mennyezetet fűti, mint a radiátor. ( Ugye, a meleg felfelé száll... )


A konvektor sem annyira rossz, csak kéményes legyen, ezeknek jobb a hatásfoka. De azok is a plafont fűtik. A konvektor csak egy kényszermegoldás, de legalább olcsóbb.


Igen, van olyan hogy valami előregyártott, hálószerűt tesznek le és a villany fűti. Ezzel csak két probléma van. Az egyik, hogy villannyal fűteni legalább 2-szer drágább mint gázzal. A másik, hogy az ilyen utólagos padlófűtést úgy csinálják, hogy ahogy mondod, leterítik ezt a villanyizét, beágyazzák valamibe, aztán rácsempéznek. Ez megint csak egy utólagos, kényszermegoldás, ugyanis a régi csempe alatt vagy egyáltalán nincs, vagy valami minimális hőszigetelés van. Ezért lefelé a földet is fűteni fogják. Úgyhogy iszonyat villanyszámla érkezik...Ez a legrosszabb megoldás, persze ezt a tervezők már nem nagyon akarják elmondani.


Gondolom, egy régi ház felújításáról van szó, hát itt a helyiségekből mindent fel kel szedni, lemélyíteni őket, mert a padlófűtés szerkezetileg legalább 12...14 cm. Különben nem lehet becsukni az ajtókat... Szóval jó nagy munka, de ha van segítség, akkor szakit csak a gázbekötéshez, meg a betonozáshoz kell hívni.

3. fincsi5 (válaszként erre: 2. - Katt2)
2021. febr. 17. 16:38

De milyen fűtése legyen, ha mindkettőt drágállod? Nehogy konvektort tegyen családi házba.


Én most azt hallottam, hogy van olyan, ami villanyról megy, nem kell felszedni a meglévő járólapot, hanem arra teszik a csöveket és új járólap beborít. Létezik ez?

2. katt2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 17. 16:28

Árakat nem tudok, de biztos, hogy irreálisan drága lesz. Ha radiátoros fűtés lenne az is.

Mi 1988 óta lakunk padlófűtéses házban, magam terveztem, az anyagbeszerzéstől kezdve a csőfektetésig mindent egyedül csináltam, kivéve a betonozást, meg a kazán gázbekötését. Azóta még négyben volt részem.


A nagyobb munkákat, mint csőfektetés, betonozás ti is meg tudjátok csinálni, nehéz egy ilyet elrontani. A kivitelezőt kell nagyon körültekintően megválasztani, mert nagyon sok a kókler. Ez a lutri benne.

2021. febr. 17. 14:53

Sziasztok!


Padlófűtés kiépítését tervezzük és szeretnék minél több információt gyűjteni. Akinek van, mekkora területre mennyibe került a teljes kivitelezése, munkadíj, alapanyagköltség stb.


Segítségeteket előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook