Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Padlófűtés hatása a szobanövényekre fórum

Padlófűtés hatása a szobanövényekre (beszélgetős fórum)


9. 1baba2012 (válaszként erre: 2. - 99279bb06f)
2012. nov. 26. 15:04
Nem akarom elkiabálni a dolgot, de amióta naponta 2-3 alkalommal permetezem csökkent a hulló levelek mennyisége....:-DD
8. timycat (válaszként erre: 6. - Jstefan)
2012. nov. 23. 22:08

Padlófűtés mellett is lehet radiátor, nálunk is van, a kettő nem zárja ki egymást.


A poratka az én ismereteim szerint az ágyat, kanapét, ágyneműt szereti, mivel él-hal-öl-rabol az emberi hámsejtért.


A padlófűtés persze lebegteti a port, de korántsem felnőtt fej magasságban, egy csúszó-mászó gyerek már más kérdés, de ugye van olyan szerkezet hogy porszívó és felmosófej, de jobb híján egy rongy és egy jó derék is megteszi.

7. 5146e98818 (válaszként erre: 6. - Jstefan)
2012. nov. 23. 21:54

Elsőre most ezt találtam róla:


"Ez a kb. 0,3 mm hosszú, pókokkal rokon állat a magas páratartalmú környezetet, és a kb. 18 - 25 Celsius fokot kedveli (a fűtött padló ennél melegebb). Ott van mindenütt ahol az ember megfordul - de legjobban az ágyneműt szereti."

6. jstefan (válaszként erre: 4. - 5146e98818)
2012. nov. 23. 21:49
A por atka imádja a padlóra lehulló port ,és a meleget,csak a szabványt nem ismeri.A padlófűtésnél nincs radiátor. A növények levelei a száraz levegő miatt elpusztulnak,ezért megoldásként marad a párologtatás,vagy a levelek permetezése ,és a mérés.
5. timycat (válaszként erre: 1. - 1baba2012)
2012. nov. 23. 21:33

Eddig nem kint voltak a kertben? Mert nálunk a hibiszkusz és egyéb növények a betéliesítéskor szoktak bedurcizni és látványosan levelet hullatni.


Nálunk is nagyrészt padlófűtés van, nem vettem észre hogy sokkot kaptak volna tőle a növények

4. 5146e98818 (válaszként erre: 3. - Jstefan)
2012. nov. 23. 21:30

A padlófűtéstől nem lesz több atka.

Amit a padlófűtés hibájának felrónak, az inkább a porlebegtetés. Ez is csak túl magas padló hőmérséklet esetén fordul elő. A padló hőmérsékletét szabvány rögzíti: nem lehet melegebb a szobahőmérséklet + 8 °C-nál, azaz pl. 20 °C szobahőmérséklet esetén maximum 28 °C-os lehet a padló.

Párásításhoz nem feltétlen kell gép, elég vizes edényeket tenni a radiátorokra (ha vannak) vagy még több szobanövényt elhelyezni, azok elég sok vizet párologtatnak.

3. jstefan (válaszként erre: 1. - 1baba2012)
2012. nov. 23. 21:18
Nagyon alacsony a páratartalom, ez független attól hogy radiátorral vagy padlófűtéssel fűtesz.Párologtatót kell üzemeltetned,és be kell szerezni páratartalom mérőt amivel az ideális 50-60% -os szint ellenőrizhető,és beállítható.A nagyon száraz levegő az egészségre is ártalmas különösen kisgyermekeknél akut légúti megbetegedéseket okoz.Ezenkívül a padlófűtés hátrányait is figyelembe kell venni,a por atka mennyisége a tízszeresére nő padlófűtés esetén.
2. 99279bb06f (válaszként erre: 1. - 1baba2012)
2012. nov. 23. 19:12

Vagy hőgutát kapott, vagy megfázott.

Neked naponta kell permetezni a növényeket.

2012. nov. 23. 18:32

Szeretnék tapasztalatokat gyűjteni kinek hogyan viszonyulnak a szobanövényei a fűtési szezonban a padlófűtéshez, mert én azt tapasztaltam vagy 2-3 hete, hogy a gyönyörű ficus benjamina és a hibiszkuszaim hullajtják a leveleiket és furcsák a levelei!

Mit csináljak???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook