Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért nem virágoznak a szobanövényeim? fórum

Miért nem virágoznak a szobanövényeim? (tudásbázis kérdés)


1 2
2016. jan. 20. 07:13
Mert gonosz vagy.
2016. jan. 19. 14:20
Kevés a szeretet.
35. emagdi
2007. aug. 3. 12:30

valószínűleg nem optimális a környezet számára.

meg kell nézni, hogy az adott növénynek mennyi fényre, vízre, tápra van szüksége, és igyekezni kell ennek megfelelően nevelni. akkor van esély a virágzásra:)

34. Krysty (válaszként erre: 32. - Lamoni)
2007. aug. 3. 12:20
Télen is kell csak sokkal ritkábban.
2007. aug. 3. 12:09
Lehet kapni olyan tápszert, ami mindenre jó, mármint zöldségekre, virágokra. Granulátum, nem is drága, és az enyémből 5l. vízhez kell egy kávéskanál, és az erkélyemen tavaly gyönyörű lucullus parijaim voltak, a kaktuszaim, virágaim folyamatosan virágoznak, én erre esküszöm, nekem a Flo.. tápszerhez hasonló eleve oldottak nem nagyon jöttek be, legalábbis ehhez egyik sem fogható.
32. lamoni
2007. máj. 22. 20:15

Én egyszer télen is szoktam tápoldatozni, de a virágzás miatt tényleg tavasztól kell.

Én is csak egy mérettel szoktam nagyobb cserépbe ültetni a virágokat, ezért van az, hogy nyár végére valamelyik kinövi, és újra picivel nagyobba teszem.

Az tényleg igaz, hogy ha túl nagyba van ültetve, akkor csak a gyökere növekszik. És azért is jobb többször átültetni, mert a friss virágfölddel is kap "tápanyagot".

31. win (válaszként erre: 30. - Mongi)
2007. máj. 22. 13:04

Tápoldatozni valóban nem télen kell, hanem tavasszal, nyáron főként, és kicsit ősszel. A legtöbb szobanövény nyugalmi időszakot él télen, ilyenkor leveleket sem igen hoz, és néhány kivételtől (meg a direk így előkészítettektől) eltekintve, nem is virágzik.


A virágos növényeknél általában a tápanyghiány, ha egyébként a növény szép, az okozója annak, hogy nem hoz virágot. Más típusú tápanyagra van szüksége a virágzáshoz, mint a levélnövekedéshez. Ezenkívül a legtöbb esetben az az oka, hogy nem virágzik egy növény, hogy átültetéskor túlzottan nagy cserépbe teszik, így a gyökerek növesztése elveszi az energiát. 1, max. 2 mérettel nagyobb cserépbe szabad csak átültetni.

Ezt elsősorban tavasszal, ha nagyon muszáj ősszel kell megtenni. Virágos növény esetében, ha bimbós vagy virágos már, akkor nem szabad, meg kell várni az elvirágzást, mert az átültetés megviseli, és ennek hatására ledobhatja a virágokat, bimbókat.

30. mongi
2007. máj. 22. 12:57

Köszi a válaszokat,tanultam belőlük,de szívesen várok még tippeket.

A levegő nem száraz,inkább párás benn.

Még nem ültettem át őket és tápoldatozni is tápoldatoztam kicsit,de még télen.-Gondolom nem akkor kellett volna:-)

Az lehetséges,hogy rossz helyen vannak,de akkor meg azt nem értem,hogy maga a növény szép dús,nő is-csak nem virágzik soha!?Hogy van ez?

29. lamoni
2007. máj. 22. 11:07
És sok virág nem bírja, ha túl száraz a levegő a szobába.
28. lamoni
2007. máj. 22. 11:07
Évente egyszer, van amit kétszer is át kell ültetni. A legmegfelelőbb helyre kell őket tenni ( amelyik szereti a napfényt, azt napos helyre stb.), és időnként tápoldatozni kell őket. Én csapvízzel locsolom őket, de arra figyelni kell, hogy ne legyen túl hideg a víz. Sokan az összegyűjtött esővízre esküsznek.
27. win (válaszként erre: 20. - Cskata)
2007. máj. 22. 08:11
Ez is igaz! Én forralt, lehűtött vízzel locsolom a többségüket, és tényleg látszik rajtuk. Pedig erre még nem is olyan szörnyű a víz!:(
2007. máj. 21. 21:54
Lehet,hogy a helyet ahol van nem szereti.Tedd máshová,naposabb,vagy árnyékosabb helyre.
25. mongi (válaszként erre: 24. - Cskata)
2007. máj. 21. 20:43
:-DD
24. cskata (válaszként erre: 23. - Emagdi)
2007. máj. 21. 20:40

ezt én is hallottam már!:)

nekem a vizipálmám a kedvencem, mostanában mégis "hiszitzik"..;))

23. emagdi
2007. máj. 21. 20:27

ja, és szeretettel kell gondolni a növényekre!:))

lehet, hogy hülyén hangzik, de megérzik:))

2007. máj. 21. 20:06

[link]


Ide is nagyon érdemes bekukkantani.

21. 'szti
2007. máj. 21. 19:35
lehet kapni olyan tápoldatot, vagy táprudat, ami virágzást serkent
20. cskata (válaszként erre: 2. - Mongi)
2007. máj. 21. 18:51

szió! én már arra is gondoltam, hogy a víz is felelős lehet, amennyiben csapvízzel locsolod..:(

Szegeden nagyon kemény a víz - az én növényeim is csak vegetálnak, de látványos burjánzást sosem produkáltak még sajnos..:((

2007. máj. 21. 18:41
az édenkert honlap tényleg nagyon jó, és hasznos.
18. win (válaszként erre: 16. - Mongi)
2007. máj. 21. 14:43
Én is így kezdtem.:))) Aztán páromtól kaptam szobanövényekről szóló könyveket, és pár hónapja rátaláltam erre az oldalra. Szerintem hasznos.
17. mongi (válaszként erre: 13. - Emagdi)
2007. máj. 21. 14:34
Köszi,megnézem neten!
16. mongi (válaszként erre: 15. - Win)
2007. máj. 21. 14:33
Köszike,mert úgy látszik nagyon nem értek a növényekhez,pedig szeretnék:))
15. win (válaszként erre: 11. - Mongi)
2007. máj. 21. 14:27

Javaslom Neked: [link]

Rengeteg tanács van, ahol nagyon sok növény speciális problémájára is kínál megoldást, de van a növényekről általános leírás is. Sok sikert!:)

14. emagdi (válaszként erre: 13. - Emagdi)
2007. máj. 21. 14:20
aminek nem tudod a nevét: nézd meg virágboltban, ott még rajtuk van a cimke, vagy kérdezd meg az eladót, hogy milyen növény.
13. emagdi (válaszként erre: 11. - Mongi)
2007. máj. 21. 14:19
pl. növényekkel foglalkozó szakkönyvben, de akár a neten is rákereshetsz!
12. mongi (válaszként erre: 11. - Mongi)
2007. máj. 21. 14:18
Helyesbítek:...hogy mit szeret?
11. mongi (válaszként erre: 8. - Emagdi)
2007. máj. 21. 14:18

Szia!

Hol nézzem meg,hogy mit szert?

10. mongi
2007. máj. 21. 14:17

Az egyik a rákvirág.

A többinek még nem tudom a nevét:-)

9. Imo
2007. máj. 21. 14:05
mert valamelyik csak akkor virágzik, átteleltetik
8. emagdi (válaszként erre: 2. - Mongi)
2007. máj. 21. 14:04

valószínűleg nem ideálisak számára a körülmények.

nézd meg hogy az adott növény milyen földet (tápanyag), páratartalmat, fényviszonyokat szeret, és annak megfelelően tartsd. amúgy van kimondottan olyan tápoldat is, ami a virágzást serkenti!

a kertészetben mindezeket nyilván biztosították a növényeidnek, azért voltak üdék, és virágzóak... aztán ha az ember hazaviszi, akkor egy idő után már egészen másképp néznek ki.

sok sikert a növényekhez!:))

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook