Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Oxigénhiányosan, betegen született gyermekek szülei! fórum

Oxigénhiányosan, betegen született gyermekek szülei! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
38. Grácia (válaszként erre: 34. - Macskanita)
2011. aug. 25. 22:32
5 éves lesz november végén. Viselkedése miatt végig bőgtem az első 3 évet, aztán szépen lassan kicserélték :)
37. Mariann. (válaszként erre: 28. - Macskanita)
2011. aug. 25. 22:31

köszi, hogy ezt megírtad

hol lehet rá jelentkezni?

illetve hol van ez a központ?

36. Grácia (válaszként erre: 16. - Giga455)
2011. aug. 25. 22:31
Bencét 10/10-es apgarral vitte a rohammentő lélegeztető gépen... Én nem is értem ez az apgar értéket. Fekete! magzatvízzel... Mellesleg 4 kg-san 1 cm lenőtt körömmel, 240es vérnyomással csöveztem egy hónapot a kórházban és nem indították meg...
35. Macskanita (válaszként erre: 33. - Mariann.)
2011. aug. 25. 22:31
soha meg ne forduljon a fejedben, hogy önmagadat okold!!!
34. Macskanita (válaszként erre: 31. - Grácia)
2011. aug. 25. 22:30
mennyi idős?
33. Mariann. (válaszként erre: 25. - 051809cc90)
2011. aug. 25. 22:28

igazad van Napsugár...

csak olyan nehéz...

minden este mielőtt elalszom a picikére nézek és akaratlanul is sírnom kell és hosszú percekig gondolkodom...

:(

32. 051809cc90 (válaszként erre: 16. - Giga455)
2011. aug. 25. 22:27
Húúúú de bunkók!Juj szegény,ezek aztán megnyugatják a szülöt, nem?Mintha nem is tudom milyen állatról lenne szó...vagy nem is tudom.Bezzeg ha az ő hozzátartozojukkal történik bármi, ugrik az egész korház!brrrrrrrrrrr!!!
31. Grácia (válaszként erre: 23. - Mariann.)
2011. aug. 25. 22:27

Bencémnek, annyi maradt meg hogy lassan indult be ez a fordulás dolog. 8 hónaposan fordult meg :(

De utána felgyorsult, egészen mostanáig magatartás zavaros volt, de ezeket mostanra elhagyta. - dühkitörések stb. Teljesen normális életet él, 145 iqval..

30. giga455 (válaszként erre: 22. - 051809cc90)
2011. aug. 25. 22:27

csámpásan :D:D Még szalad is.

Rossz mint a kisördög, éli dackorszakát, én meg lassan a pszihiátriára kerülök :P

Az egyensúlyával vannak bajok, és nem tudom eldönteni hogy a finommozgása milyen :S Szépen eszik egyedül, de pl. nem rajzol tehát nem tudom azért mert ügyetlen a kis keze, vagy mert marhára nem érdekli a rajzolás, sem egyéb leülős játék :S

29. Mariann. (válaszként erre: 24. - Giga455)
2011. aug. 25. 22:26

sajnos van akinek ok nélkül, kényelemből császár lesz mert nem akar szenvedni...

mikor meg baj van alig akarnak lépni


tudom a gyerek gondján már nem segítene...

de kívánok nekik hasonlókat amin most ezek a gyerekek mennek keresztül!

2011. aug. 25. 22:25

Konduktív Pedagógiai Szakszolgálat 1983 óta foglalkozik a Somogy megyében és Somogy megyéhez közel eső településeken élő mozgássérült gyermekek konduktív nevelésével, ambuláns formában.


A konduktív nevelés egy speciálisan integrált nevelési rendszer, melynek lényege a tanuláson alapuló sokoldalú személyiségfejlesztés. Ezt a komplex tevékenységet csak segítséggel, a konduktív nevelési programon keresztül tudja megtanulni a gyermek. A konduktív nevelés nem a fogyatékosságot változtatja meg, hanem a koordinált működést kívánja megtanítani a sérültek számára, hogy alkalmazkodni tudjon környezetéhez. Ez a program a testi, szellemi és szociális szükségletekre építve egységesen irányított tanulásvezérlés. A munka során nagy figyelmet helyezünk a cselekvéshez szükséges indítékra, fontos motiválttá tennünk a gyermeket a feladat végrehajtásában, hogy törekedjen az önállóság elérésére.


Kiknek ajánljuk a konduktív nevelést?


Azoknak a gyermeknek, akiket szülés előtt, alatt, után ill. később ért központi idegrendszeri károsodás, valamint baleset, tumor, toxicatio, encephalitis stb. utáni maradandó tünetek kezelésére. A konduktív nevelésre való alkalmasság elsődleges feltétele a kontaktus és tanulási képesség.


Mikor kezdjük el a konduktív nevelést?


Bármely életkorban javasolt a konduktív nevelés. Mivel a korai életkorban, a fejlődésben lévő funkciók, megfelelő kialakításáról van szó, ezért a csecsemőkorban elkezdett konduktív nevelés eredményesebb. A kóros tartások, a másodlagos agyi sérülések,- értelmi és pszichoszociális területen - megelőzhetők és egy korai integráció lehetősége, óvodába, iskolába elérhető. A család életvitele is könnyebben befolyásolható.


Új gyermekek felvétele, tanácsadás minden hétfőn 8.30-12.30-ig

Az első vizsgálat ill. tanácsadás után a szülőkkel közösen megbeszéljük mely a megfelelő foglalkoztatási forma a gyermek számára.

27. Mariann. (válaszként erre: 19. - Giga455)
2011. aug. 25. 22:24

biztos nehéz lesz

rettegek hogy valamelyik fiamnak kórházba kell menni...

most is be akarták fektetni az epilepszia miatt, de sikerült elintéznem hogy ne...


biztos trauma Nekik...

26. Macskanita (válaszként erre: 17. - Mariann.)
2011. aug. 25. 22:23
a neurológusunkról csakis és kizárólag jót tudok mondani, illetve a fejlesztőkről, konduktorokról is, nagyon- nagyon sokat köszönhetünk neki. Ide járunk pici kora óta, ide is fog menni óvodába:-) [link]
25. 051809cc90 (válaszként erre: 13. - Mariann.)
2011. aug. 25. 22:22
Ezen nem szabad már agyalni, mert megbetegedsz tőle.Ennek sajnos igy kellett lennie.És ezektől a kicsiktől mi csak tanulhatunk.Mert irtó erősek, és példaértékű kitartással veszik az akadályokat.
24. giga455 (válaszként erre: 21. - Mariann.)
2011. aug. 25. 22:22

Sajnos egy pisztoly már nem oldaná meg a gyerek gondját :(

Ha belegondolok, hogy nekem is császár kellett volna... lehet fele ennyi bajunk nem lenne. De nem az orvosom hibáztatom, hanem az osztályvezetőt, aki szerint mindenkinek meg kell adni a természetes szülés lehetőségét..... hát tudnék nagyon csúnyát írni, mit gondolok, főleg hogy sokkal nagyobb baj lehetett volna. Rettegtem a szülőágyon, szó szerint.

23. Mariann. (válaszként erre: 20. - Grácia)
2011. aug. 25. 22:21

szia


mi is pécsiek vagyunk, gondolom a Hollódy vagy a Csábi kezelte a picit, ugye?


most már mi is orvost váltottunk a Csábihoz járunk, Ő nagyon kedves

most hogy van a pici?

22. 051809cc90 (válaszként erre: 11. - Giga455)
2011. aug. 25. 22:20
Hát hogy mitől alakult ki nem tudni...voltak vizsgálatok, de negativ volt minden.És hogy tud a kicsikéd járni?Jól van?
21. Mariann. (válaszként erre: 18. - Giga455)
2011. aug. 25. 22:18

hát igen...

ráadásul osztályra akart letenni az adjunktus csak nem volt hely... basszus lehet akkor meghalt volna a picim...


ááá

ha most lenne pisztolyom....

kezdeném a legelső neurológusunkkal, képzeljétek mikor mentünk hozzá még csak nem is köszönt...

valamit kérdezni mertem én voltam még a hülye

2011. aug. 25. 22:17
Mi is hasonlókat éltünk át mint ti, Bencém 2 hetet lélegeztető gépen volt, majd még egy hetet ilyen oxigén kockában, utána már a hazamenős részen. Neurológusunkról én csak jót tudok mondani (Pécsi PIC) velünk nagyon segítőkész volt.
19. giga455 (válaszként erre: 15. - Mariann.)
2011. aug. 25. 22:16

Nem is tudom mi lenne a jó :( Igazából nem tudja mi az hogy kórház, se azt hogy műtét :S Azt hiszem úgy lesz jó ha egyszer csak megtörténik. Elsősorban a lelkét féltem.

Másodszor meg, hogy hetekre legipszelnek egy örökmozgó gyereket :S

18. giga455 (válaszként erre: 13. - Mariann.)
2011. aug. 25. 22:14

azta :@

Úgy szeretem amikor a nagyokos orvosok miatt történik baj :( Nem értem miért jó ez :(

17. Mariann. (válaszként erre: 14. - Macskanita)
2011. aug. 25. 22:14

hát ez a magyar egészségügy...


hihetetlen hogy mik vannak...

a Te gyermeked milyen fejlesztést kapott?


Adriánnak is feszesek a végtagjai ezért nem megy a kúszás, támasztást...


de lassan haladunk csak...

9 hónaposan még úgy öklözött hogy nem tudtam neki körmöt vágni...

a kis tenyerébe olyan mélyek voltak a redők, hogy a ok szöszmösz beleragadt alig jött ki :(

16. giga455 (válaszként erre: 10. - Macskanita)
2011. aug. 25. 22:12

Szia!

Mi is jártunk Hrg-re :) Sajna a bölcsi miatt elég betegesre sikerült az elmúlt év, így sajnos kimaradt. De szeptembertől újra próbálkozunk.

Az enyémet is 9/10-es apgarral engedték ki, csak vizsgálgatták össze-vissza. Az ortopéd orvos 3! nap után esett oda, és velem egy szót sem váltott, majd olyan időpontot adott, amikor nincs is rendelés. Mire vissza kellett menni a kórházba kontrollra, már gipszelve vittem, jól meg is lepődtek, erre a fiatal doktornö(?) megkérdezte nem veszünk-e észre valami furcsát a gyereken, mert a dongaláb nem jár egyedül (ergo tuti valami más baja is van) még azt is kitalálta hogy légcsőszűkületes (közbe nem is). A gyermekneurológus nyugtatott meg, hogy nincs nagy baj, utalt gyógytornászhoz (konduktorral kezdtük). Szóval jól hozzásegítettek a szülés utáni depimhez :(

15. Mariann. (válaszként erre: 9. - Giga455)
2011. aug. 25. 22:10

akkor nektek a rosszban a jó, hogy csak enyhe!

bár ez is elég baj tud lenni :(


mondogattátok már neki, hogy lehet hogy lesz műtét?

bár még lehet hogy fel sem fogná...

szegény...

14. Macskanita (válaszként erre: 13. - Mariann.)
2011. aug. 25. 22:10

nekem is tervezett császárom volt, fogadott orvossal, oxitocin cseppinfúzióra érzékeny volta szervezetem , idő előtt tolófájásokat csinált, és agyereket összepréselte améhem, akkor és ott majdnem megfulladt szegényem...:-(((((((((((

hatan ugráltak körül, mire rájöttek, hogy le kell gyorsan szedni a cseppinfúziót, akkor meg úgy tépték ki belőlem még a branült is, hogy csak úgy fröcsögött a vér:-((((

tették ezt riadt pofával...míg élek nem felejtem el azt a napot...amikor elment aszívhangja agyereknek, egyre halkult, és lassult...

13. Mariann. (válaszként erre: 8. - 051809cc90)
2011. aug. 25. 22:05

szegényke....

lehet Adriánnak is lesz szemüvege, mi is tapasztjuk neki, mert a szemmozgató izmok is sérültek kissé szét vannak neki csúszva a szemgolyói....


igen 100%ig biztos vagyok hogy ez a dolog orvosi hiba, volt fogadott orvosom lelkiismeretes kitűnő orvos!

mivel itt nálunk pont akkor vonták össze a 2 szülészetet az én dokim a másik kórházhoz tartozott, így ebbe a kórházba nem látták szívesen és nem szóltak neki, nekem meg azt mondták már hívták de műtétje van nem tud eljönni.

pedig tervezett császár volt.

hiába szóltam azt mondták ha akadékoskodok a dokit is és magamat is bajba keverem...

gondolhatod...

szóval 2 napot vajúdtam, mikor is orvos váltás volt az ügyeletes doki UH-ra vitt utána rögtön műtét valamit biztos látott... de a papíron nincs semmi, és nem is mondták hogy gond volt..

de most már tudjuk sajnos :(

ha akkor szólnak a dokimnak aki mellesleg 1 emelettel lejjebb volt UH-n akkor nem lett volna baj

és nem is volt azon a napon műtétje jó mi?


most már nem tudok mit tenni sokszor gondolok vissza miért nem hívtam fel még is, úgy vissza forgatnám az időt


:( megszakad a szívem

2011. aug. 25. 22:03

2.5 éves kora óta akart lenni:-)

". 5 éves kora óta"

11. giga455 (válaszként erre: 7. - 051809cc90)
2011. aug. 25. 22:03

Sajnos egyik sem egy leányálom :( Csak csodálkozom, hogy hogyan képesek ezek a csöpp gyerekek mindezt kibírni, és mosolyogni :)

Atim most múlt 3 éves :) Egyébként okos nagyfiú, borzasztó eleven és vasakaratú. Rettegek a műtéttől, nem tudom hogyan fogja viselni. Jobb lett volna ezen még csecsemőnek túlesni :S

Mitől alakult ki a zöldhályog a kicsi szemén?

2011. aug. 25. 22:02

SZIASZTOK! vÉGIGOLVASTAM A NAPLÓDAT. NEKEM IS OXIGÉNHIÁNNYAL SZÜLETETT A KISFIAM, KÖSZÖNHETŐ EGY ORVOSI BAKINAK...

A múlton már nem kesergek....:-( dehogynem:-(

szóval nálunk nagyon időben észrevették, 3 hónapos kora óta kapja a korai komples konduktív terápiát, HRG gyógyúszással.

Akkor a neurológus vagy-vagyot mondott...vagy tolószék, vagy sikerül az agyának a másik felét megtanítani arra, hogy átvegye azon dolgok irányítását, amiért a bal félteke lenne afelelős. Diagnózisai: féloldali spacticus agyi bénulás

gyermekkori autizmus.

A fejlesztéseknek köszönhetően megtanult járni, fut, szalad, laikus már nem venné észre rajta:-) idén voltunk orvosszakértőin, az óvoda miatt, képzeljétek 137-es iq-ja van, aminek hátulütője hogy a finommozgások, és a nagymozgások terén jelentősen el van maradva. , és beszédfejlődési zavara okán a sajátos nevelési igényű gyerekek súlyos és tartós kategóriájába sorolható.

. 5 éves kora óta kapja a logopédiai fejlesztést, 3 évesen szólalt meg először, most 3 és fél éves, és tolmács kell ugyan hozzá, de beszél szerencsére. A szakértői vizsgálat eredményképp az autizmus helyett szerencsére aspergert gyanítanak nála, mivel a jelek inkább arra utalnak.

Neki pici korában dysztóniája volt, ami a hipotónia ellenkezője, merev és feszes volt az egész gyerek. apgar neki is 9/10 lett, a kórházban mikor hazaengedtek semmit nem mondtak...csak hogy jé, milyen ügyes baba, 3 naposan felemeli a fejét...védőnő 3 hetes korában annyit mondott, jé, milyen ügyes, ártfordult a hasáról a hátára...senkinek nem tűnt fel, hogy szegényt a görcs húzta, és nem jéééé, de ügyes baba.Történetem röviden ennyi, ha kérdés van, szívesen válaszolok.

9. giga455 (válaszként erre: 6. - Mariann.)
2011. aug. 25. 21:58

Szia!

"Minket" is gipszeltek 3 hónapos korig (összesen négyszer), aztán bebax cipő, korrekciós sín, gyógycipő a mai napig. 3 hónapos kora óta gyógytornázunk, így a mozgásfejlődése nem maradt el, sőt 1 évesen a dongaláb ellenére szépen elindult :) Szerencsére nem a legsúlyosabb fajta, csak a jobb lábát gipszelték. Most még egy kifliláb van vissza, sajna ez már nem fog változni így jövőre úgy néz ki műtét lesz, majd novemberben derül ki.

Speciális bölcsibe járunk, ahol van gyógytornász, szomatopedagógus és logopédus is. Most is elég "laza" gyerkőc és ügyetlen is, de annyiban szerencsénk van, hogy mindenből egy enyhébb változatot fogtunk ki :S

Nálatok mi történt?

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook