Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvónők fórum

Óvónők (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Óvónők

1 2 3 4 5
150. mamcili (válaszként erre: 149. - McKenzi)
2010. máj. 30. 15:01

Nagyon jó!

Látod kapod a visszajelzéseket!

Mert rajtad is érzi, hogy biztonságban van.

Nekik még hihetetlen radarjuk van az ilyenekre.

Gondolj jókra és a rosszban, hogy lehetet volna rosszabb... :)))

149. McKenzi
2010. máj. 30. 09:52

Milla és mamcili :) köszönöm a biztatást, valóban kicsit bizonytalan vagyok (gondolom majdnem mindenki így van vele, első óvodai tapasztalatok lesznek :)

most már nagyon igényli a társaságot, itt a házban is ha az ablakon kinéz és meglátja lent a gyerekeket ő is akar menni - és jól eljátszik. Tegnap a játszóházban szaladgált a többi (idegen) gyerekkel egymás után csúsztak le, futottak - megvárta őket - és egyszer csak ilyet szól "nem félek"

:))))

Úgy látszik megérett az ovira:)

148. mamcili (válaszként erre: 146. - McKenzi)
2010. máj. 29. 11:57

Sok sikert és csupa jót nektek :)

Kicsi és szegény? Ne ez legyen a mérce, a sok sokszor csak külsőség... hidd el. A lényeg a csoporton belül lesz az ovónénik és gondozónénik szívéből fog eredni. A te szerető támogatásoddal meg még könnyebbé tenni az elválást.

Írj majd a tapasztalataidról...

147. c95c921ae7 (válaszként erre: 146. - McKenzi)
2010. máj. 28. 16:19
Ez jó hír:) Remélem szeretni fogja..és te is jól viseled majd:) Az első pár hét neked is nehéz lesz:)
146. McKenzi (válaszként erre: 144. - C95c921ae7)
2010. máj. 27. 15:54
:) felvették a fiam a kicsi, szegény de családias óvodába :)
145. mamcili (válaszként erre: 145. - Streamline67)
2010. máj. 26. 22:47

második :)

de te érzed, sőt a gyerek a legjobb mérce :9

144. c95c921ae7 (válaszként erre: 145. - Streamline67)
2010. máj. 12. 15:13
Csakis a családiasabbat, a kicsit.
143. McKenzi (válaszként erre: 142. - McKenzi)
2010. ápr. 2. 17:19
ja és persze ez az ovi már szóba sem jöhet.
142. McKenzi (válaszként erre: 141. - C95c921ae7)
2010. ápr. 2. 17:17

hát remélem, nem szeretem, ha agresszióval teremtenek tekintélyt maguknak az óvónők.

Igazából év közben legesélyesebb ez az ovi lett volna, mert ez a körzeti, de lehet megoldom valahogy szeptemberig - addig is körülnézek néhány óvodában (kapok tippeket egy anyukától, de ő azt mondta, hogy sajnos ez az általános)

141. c95c921ae7 (válaszként erre: 140. - McKenzi)
2010. ápr. 2. 17:07
Szia, sajnálom, hogy ezt tapasztaltad..De gondolom akkor nem is viszed oda a kisfiad. Ki kell fogni a jó óvónéniket az biztos, de ki lehet!
140. McKenzi (válaszként erre: 132. - Pocsikne)
2010. ápr. 2. 16:46

egyetértek, nekem nem is voltak illúzióim, de amit ma tapasztaltam mégis elszomorított.


Egy átlagos óvodai napra mentünk be - épp öltöztették a gyerekeket az óvónő és a dadus is tiszta ideg volt (a kisfiam meg is jegyezte az óvónőről, hogy mérges)

Volt egy kisfiú, aki jó szándékúan segíteni akart egy másik gyereknek, akinek beakadt a cipőfűzője, azt egy harmadik beárulta a dadusnak, hogy el akarta venni a másik cipőjét - na mit kapott az a szerencsétlen gyerek, aki segíteni akart - attól még egy felnőtt is megijedt volna -látszott a félelem a gyerek arcán.

Sokmindent írhatnék még az öltözködésnél tapasztaltaknál. De inkább az udvarit írom le:

a három felnőtt (óvónők, dadusok) egymással beszélgettek, oda sem figyelve a gyerekekre, pedig az egyik kislány kihúzott cipzáras kabátban alatta rövid ujjúban rohangált (én pulcsiban-kabátban majd megfagytam) néhány gyerek a kerti csapból pacsmagolta a vizet. (ezt amúgy az elején még észrevette az egyik dadus, aki hajánál fogva rántotta vissza a lányt onnan majd leszidta)

később már senki nem figyelt. Illetve valamennyire biztos, mert láttam, hogy három kisgyereket még megrángattak mert felmásztak az udvar szélén lévő kicsi dombra) őket aztán kabátjuknál sapkájuknál rángatták ha véletlenül tettek egy lépést mellőlük.

volt még más is, de röviden: türelmetlenek és gúnyosak voltak a picikkel.

Erre azért nem számítottam, amúgy egy mosolyt nem láttam ahhoz képest, hogy az oviban ma jött a nyuszi (ami egy perc volt - kiadták a gyerekeknek, hogy keressék meg kint a tojást, aztán mentek az udvarra, így az ajándékot azonmód el is vették tőlük)

139. 480a1bea09 (válaszként erre: 136. - Pocsikne)
2010. márc. 26. 09:39

Hidd el én értékelem, ha egy szülő mindent megtesz a gyermeke érdekében. Bárcsak mindenki ilyen lenne!

Az tény, hogy nem minden óvónő való erre a pályára, függetlenül a tudásától...

138. 480a1bea09 (válaszként erre: 137. - 8915ea1f00)
2010. márc. 26. 09:37
Vannak az intézményben szakemberek, mint említettem gyermek pszichológus és logopédus. Nem én mondom ki a diagnózist, csak felvetem és a szakemberek, ha valóban úgy van megerősítik. Soha nem mi mondjuk ki a végszót, de mivel mi vagyunk vele effektív a legtöbbet, nekünk tűnik fel elsőként, hogy valami nincs rendben.
137. 8915ea1f00 (válaszként erre: 135. - 480a1bea09)
2010. márc. 25. 21:58
Ha te nem vagy fejlesztőpedagógus, csak" ép érelmű gyerekek nevelésére képeztek: akkor honnan tudod a speciális diagnózist megállapítani? (autista)
2010. márc. 25. 20:14
Ha viszont egy szülő mindamellett, hogy logopédushoz, mozgásterapeutához hordja a gyermekéét és még otthon is EREDMÉNYESEN foglalkozik vele, talán méltányolni kellene a törekvéseit. Amikor megkérdeztem, hogy mit kell tudni egy 5 éves gyereknek, nem tudtak válaszolni, "így nincs leírva" - ezt válaszolták. Nekem kellett kidolgozni - az iskolaérettségi vizsgálatok alapján, hogy milyen szisztéma szerint foglalkozzak vele otthon. Hát ez rendben van? Az én kisfiam szuper jól fejlődik, nincs kétségem afelől, hogy sikeresen meg fog birkózni az iskolával is. Viszont talán nem volt érthető az előbbi bejegyzésem, a bevágott részt egy FEJLESZTŐ PEDAGÓGUS írta, aki azt mondta, hogy a diszlexia , diszgráfia stb.... nem SNI kategória, az súlyosabb eset. Ehhez kellene hozzáfűzni megjegyzést. Szerencsére találkoztam olyan óvónővel is - a fiam régi óvónéniével - akinek amikor elmondtam a helyzetet, kapásból tudott mondani három-négy hasznos tanácsot, teljesen tájékozott volt a témában. Szóval az én megítélésem szerint Ő egy ÓVÓNŐ.
135. 480a1bea09 (válaszként erre: 134. - Pocsikne)
2010. márc. 25. 18:20

Az óvodában óvodapedagógusok dolgoznak, akiknek a feladata a gyermekek értelmi nevelése, sajnos itt kell azt mondanom, hogy az ép gyermekek értelmi nevelése! A csoportokban nem fejlesztő pedagógusok dolgoznak, sajnos...

A mi képzési rendszerünkben az ép gyermekek nevelésére készítenek fel.

Az én csoportomban is van 2, mondjuk úgy alacsonyabb értelmi képességgel rendelkező gyermek. Hétköznapi nyelven mondva értelmi fogyatékos :(

Nos így tapasztalom, hogy, ahogy haladunk a téma körökkel, ők semmit sem fejlődnek, nem változnak. Nyilván az, hogy az ép gyermekek fejlesztése a feladatunk, nem azt jelenti, hogy kiteszem a foglalkozásról a másik 2-t.

DE nem tudom úgy fejleszteni őket, ahogy azt egy erre specializálódott szakembernek kell.

És igen, elsősorban a szülő feladata, hogy gondoskodjon a sérült gyermeke fejlesztéséről. Ha ez azt jelenti, hogy az óvónő, pszichológus, vagy épp a logopédus segítségét kéri már az is valami.

Mint tapasztalom 10-ből 9 szülő homokba dugja a fejét és úgy csinál, mintha a sérült gyermekével minden rendben lenne...

Na most akkor ezekkel a szülőkkel mit kezdjünk???

PL: Megmondtuk, hogy autista az egyik gyermek és erre ők ezt nyugtázták, majd azóta sem történt semmi...

Én könyörögjek, hogy vigyék el szakemberhez?

Nekünk sem olyan könnyű :( Nem értem miért támadja mindenki az óvónőket? :((((

2010. márc. 24. 18:17

„Aki nehezen tanul meg írni, olvasni, számolni, az nem SNI kategória, hanem diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia. Az SNI a sajátos nevelési igényű gyermek, magyarán, aki valamilyen területen fogyatékos. Pl: értelmi, testi, valamilyen érzékszervi, stb. . Ez már súlyosabb eset. Van a gyermekedről ilyen papírod? Mi a konkrét kérdésed ? Ha tudok segítek.”

Például ilyeneket ír egy óvónő és fejlesztő pedagógus. Aki érintett a témában (mint például az én gyermekem, akinek beszédészlelési és beszédmegértési zavara van) totál meg is ijedhet, hogy micsoda? Súlyos értelmi fogyatékosság? Szerencsére a neten minden le van írva, javasoltam is egy linket, amiből az állítólagos „szakember” számára is kiderül, hogy az SNI-be mely zavarok tartoznak bele. ( [link] Lehet, hogy én várok el sokat az óvónőktől, fejlesztő pedagógusoktól, de néhány alapfogalmat, vagy gyakorlatot nem kellene ismerniük? Én laikus létemre meg tudtam tanulni mindent, amikor ez kiderült, az oviban olyan csodálkozva néztek rám, mintha most hallanának erről először. Mindegy már túl vagyok rajta, tudomásul veszem, hogy a gyermekem mindennemű fejlesztése az én kötelességem és amikor szóvá tettem a fejlesztési módszerekkel szembeni elégedetlenségemet, még „ az anyuka állt bután a helyzethez”.

133. 480a1bea09 (válaszként erre: 132. - Pocsikne)
2010. márc. 23. 19:43
kire gondolsz? melyik hozzá szólásra, melyik fórumban?
2010. márc. 21. 18:56
A pedagógusok körében úgymint bármely más közalkamazott között egyetlen probléma van. Sok olyan ember megy el óvónőnek, akinek valójában nincs türelme a gyerekekhez, sok olyan ápolónő van betegek között aki nem szereti a betegeket... és így tovább. Valójában ezek a munkák kényelmesebbek, mint a Tescoban árut pakolni, pedig sokszor ott lenne a helyük. A lelkiismeretesen dolgozó pedagógusok, ápolók, tanárok kénytelenek elhagyni a pályát, mert igenis nagyon nehezen elviselni azt is, hogy olyan "kollega" helyett is dolgozol, aki letojja az egészet, mégis negatív a megítélésed. Ha szétnéztek ezeken a fórumokon, lehet találkozni igencsak döbbenetes megnyilvánulásokkal olyan emberektől, akik állítólag szakemberek, de borzasztó butaságokat írnak le tanácsként laikus embereknek. És mi ezekre az emberekre bízzuk rá gyermekeinket, szeretteinket.
131. fanny83
2009. dec. 14. 18:57
Bocs, valamit elfelejtettem még: Nem tudom, hogy működik ez az óvodákba, de én tanításaim során azt tapasztaltam kistanítóként, hogy nekem kellett állnom az óra költségeit. Nekem, a saját pénzemből kellett kinyomtatnom a feladatlapokat, nekem kellett megvennem az összes eszközt az órához, és a gyakorló iskolában is, és ahol a gyakorlatomat végeztem ott is, és a főiskolán is azt hallottam mindenkitől, hogy bizony sajnos a tanítónőnek kell állnia az óra költségeit. És ha szinessé akarod tenni az órádat, akkor sajnos a zsebedbe kell nyúlni. Szóval lehet, hogy van valami alapja annak, ha egy óvónő vagy tanító, tanár fizetés emelést kér. Bocsánat.
130. fanny83
2009. dec. 14. 18:44

Bennem megoszlik a vélemény. Sajnos bizonyára vannak olyan óvodák, ahol nem igazán teljesítik a követlményeket, és sajnos vannak olyan esetek, amikor egy-egy óvónő részre hajlik, és nem minden gyereket kezel egyformán. Sajnos mindnyájunknak be kell látni, emberből van mindenki, és nem mindig sikerül véka alá rejtenünk nem tetszésünket. Igen, vannak olyan emberek, akik nem a pályára termettek. Speciel én tanítónőnek tanultam, és nem éreztem magam tanítónéninek kellő képpen, ezért nem is léptem a pályára...amúgy sem volt esélyem, de ez egy másik történet. A lényeg, hogy én is kicsit belelátok az ő munkájukba, és tudom azt, hogy nekik is, mint a tanítónéniknek is, meg kell tervezni egy-egy foglalkozást. Fel kell készülniük minden eshetőségre. Egyszer azt hallottam, kérdezni tudni kell, a tanítónak el kell sajátítania a kérdezés művészetét, és valóban. Nekik úgy kell kérdezniük, hogy a gyerek azt válaszolja, amit ők szeretnének. Ugyanígy megy ez az óvónéniknél is.

Sajnos ugyanakkor voltam olyan óvodában gyakorlaton, ahol lehet, hogy rosszul láttam, de igazán nem nagyon foglalták le a gyerekeket foglalkozásokkal. Sajnos nem tudom ki hibája, de tény, hogy két első osztályban is voltam gyakorlaton, az egyikban hosszabb ideig, és azt láttam, hogy a gyerekek nem képesek végig ülni az első 15 percet sem. Sokuk a ceruzát sem tudta megfogni. (Természetesen itt a szülő is lehet hibás). Én emlékszem az én óvónénieimre, én olyan szürke kisegér voltam mindig is, se nem kedveltek, se nem nem szerettek különös képpen. De azt tudom, hogy habár haragudtak rám, mert soha nem aludtam délutánonként, azért évvégén én is pancsizhattam a kis óvodai medencébe:D Én végül is szerettem óvodába járni.

Összegzés képpen: Emberek vagyunk, hibázhatunk, nem biztos, hogy ha mondjuk az orvosokról, vasutasokról, pénztárosokról, utcaseprőkről, irodamunkásokról nyitnánk hasonló fórumot, csupa jót írnánk bele.

2009. nov. 27. 13:34
Én nem vagyok óvónéni, én csak saját gyerekkoromból emlékszem jól arra, hogy mi a különbség egy jó és egy rossz óvónó között. Merthogy szerintem az ő munkájat egyértelműen az minősíti, hogy a gyerekek szeretik-e őket vagy sem! Én pl. sokszor ísrva mentem haza az oviból, mert Kati néniről éreztem, hogy nem szeret engem és erre tisztán emlékszem a mai napig. hogy soha egy kedves szava nem volt hozzám, alapvetően nem is törődött velünk, gyerekekkel. Egyszer pl. rosszul lettem nagyon. A barátnőm szólt kati néninek, aki oda sem jött hozzám, hanem odakiabált, hogy feküdjek le a baba ágyra. Én voltam aznap a napos, én vittem a kancsó kakaót a gyerekeknek. (nem tudom, h manapság van-e még ilyen), aztán a kakót jól telibe hánytam és összeestem. lehettem vagy 4 éves. Akkor szóltak csak a szüleimnek, aztán értem jöttek. Felnőttként visszagondolva nagyon gáz volt. De más példákat is írhatnék. Tudom, hogy nem minden óvónéni ilyen, de ilyen is van sajnos. A kislányom bölcsis, 4 gondozónénijük van váltásban. 3 nagyon aranyos, a 4. nem az. Ha uzsi alatt érek oda és a folyósón várom, hogy befejezzék az evést, hallom ahogy kiabál a gyerekekkel. Az is tény, hogy amikor az udvaron vannak, akkor mindig csak a padon ülnek és nem játszanak a gyerekekkel. A lányom 2 évesen nem viccelek vagy 80-100 mondókát-verset-éneket biztos, hogy fejből tudott, én sokat foglalkoztam vele itthon. A bölcsibe összesen kettőt tanult egy év alatt! És mai napig ugyanazt a kettőt-hármat énekelgetik, egyszerűen nem fejlődik, nekem kell itthon tanítanom, mert a bölcsiben "csak" játszik a többiekkel. Isten ments, hogy bántsam az óvónőket vagy a bölcsis gondozónőket, de én szülőként is azt látom, hogy azért nagyon sok okuk nem lehet panaszra, max a kevés fizetésre. rengeteg más olyan munka van, ahol sokat dolgoznak, nagy a felelősség, nincs megállás, nincs szabadsg, nincs reggeli idő meg kv szünet, csak dolgoni mint állat egész nap hasonló bérért.
128. dorotea (válaszként erre: 94. - ZiZi81)
2009. nov. 14. 12:43
Nagyon igazad van Zizi!Jól beolvastál ennek a csajnak!
127. Boszy28 (válaszként erre: 124. - Kírakitti)
2009. nov. 12. 21:14

teljesen igazad van!!!

Én tanítónő vagyok, lentebb hasonlóakat írtam, mint Te.

126. Cicus62
2009. nov. 12. 21:08

Anikó!

Megkérlek ne zaklass privátban!Kitöröltem olvasatlanul!

125. kírakitti (válaszként erre: 119. - Kedveske)
2009. nov. 12. 07:12
a férjem kétszer annyit keres két kezi munkával mint én, szerencsére.
2009. nov. 12. 07:04
én óvónő vagyok, és mindig azt mondom, hogy ki kellene próbálni, mert látszólag könnyű. sok felnőtt, két három gyerek felügyelete során lefárad. S elég ha a csoportba be kerül 1-2 magatartás zavaros vagy más problámás gyerek.- akik egy emberesek. A törvény előírja hogy integrálni kell őket, ami igaz . Csak nem biztosítják mellé a ped. asszisztens, és akkor mondjuk van a csoport meg a gyerek 1 emberre. Nálunk nincs benn a dajkanéni, csak amikor kell, mert sok más feladata van. Bár én sosem panaszkodom a fizetésre, csak azt láttom hogy más zsebből ugyananyit visz haza mint én nettóba, és a 6óra nem mindig 6óra. Egyre több az adminisztráció amit nem akarok részletezni. aki csinálja a minőségbiztosítást tudja . egy alényeg mint minden munkahelyen , meg kell találni az összhangot a társakkal. Persze nálunk is van olyan kolleganő aki nem annak tekinti a dajkát. De ne általánosítson senki egy véleményből.
2009. nov. 12. 06:34
Őszinte részvétem P.Anikónak! Bánatát talán soha nem tudja feldolgozni! Éppen azért semilyen cikket nem is szabadna neki írnia addig, mert nem tud elfogulatlan lenni. Nagyon sajnálom!
122. fd26a014e9 (válaszként erre: 115. - 480a1bea09)
2009. nov. 11. 17:31

Minden személyeskedés nélkül mondom. Ugyan nem raktam tele az adatlapomat az öt éve, 22 évesen elhunyt Fiam fotóival, de ettől még sajnos megtörtént.

Viszont! Soha senkire és semmire nem vetítettem ki a fájdalmamat, nem vagyok megkeseredett és nem utálom az egész világot.

121. salabakter (válaszként erre: 119. - Kedveske)
2009. nov. 11. 16:17
Nem azt gondolom,de hiába tartanának el a szüleid,ha nem dolgozna millió kétkezi munkás,aki megtermeli az ennivalót amit a szádba adnak:)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook