Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvónők fórum

Óvónők (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Óvónők

1 2 3 4 5
30. tyuli
2009. nov. 8. 12:45
A cikk ekkor lett írva: 2009-11-08 10:03 (utoljára módosítva: 2009-11-08 11:06)
29. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 27. - 480a1bea09)
2009. nov. 8. 12:42
szerintem nem írtam olyat hogy általánosságban szidom az óvónéniket...már rég azt az egyet sem,annyit sem ér....és nem hiszem hogy irtam ide rosszat róluk
2009. nov. 8. 12:41
Engem is elszomorít ez a cikk! Ovpednek tanulok és gyakorlaton voltam már több oviban is, de sehol nem volt ilyen a helyzet! Mindenki előtt ott van a választási lehetőség! Van olyan osztálytársam aki 50 feletti és elkezdett óvónőnek tanulni!Annak az óvónőnek is készülni kell aki ebben a szakmában van már több évtizede! Hallottam már én is rossz óvónőkről, sőt ahol vagyok gyakorlaton ott is van aki nem odavaló, de nem kellene ezért az összes óvodát és óvónőt minősíteni!!! Pl. az én mentoróvónőm kifejezetten ragaszkodik a dajkához akivel együtt dolgozik! Becsüli és tiszteli a munkáját és a segítőkészségét!
27. 480a1bea09 (válaszként erre: 9. - 9ea67a7a1c)
2009. nov. 8. 12:38
de miért mindet szidod? miért ne, csak azt az egyet?
26. tyuli (válaszként erre: 15. - C95c921ae7)
2009. nov. 8. 12:37

Ez nagyon szép volt.... Köszönöm mindenki nevében, aki gyerekekkel foglalkozik!(akár óvónő, akár dajka)

:)

2009. nov. 8. 12:37

Én idén már 4 továbbképzési napon voltam és még csak november van.

Ja és a tov.képz nap nem azt jelenti, hogy aznap nem kell dolgozni! Csak annyi, hogy meló után mehet oda!

24. tyuli (válaszként erre: 14. - Gavrilo1)
2009. nov. 8. 12:35
Az erdei táborokat én is elvezettel csinálom, szeretem. Nem erről írtam, hanem azt szerettem volna érzékeltetni, hogy a nyári szabadság sem biztos hogy 2 teljes hónap! Én pl szabadságom ideje alatt szervezem, és hidd el ez a kutyát nem érdekli! A pályázatok meg bármilyenek is, mégiscsak időbe telik megírni. És hidd el, az is a szabadidőnkből megy . Nem beszélve a sok továbbképzésről, szakmai megbeszélésekről. Azt meg nem hiszem, hogy az alváskor mindíg a dajkák vannak a gyerekekkel! Nem ez a világ legnehezebb munkája, vannak ennél sokkal nehezebbek is! És rosszabbul fizetettek is. De a z a baj, hogy a munkánkból a szülő nem mindent lát, bezzeg ha megkarmolja gyerekét a másik, rögtön neki ugrik az óvónőnek! És erre egy dajka ír egy ilyen cikket ide, és mint "bennfentes, a kívülről nem látható dolgok tudója" jól lehúzza az óvónőket! Ez a felháborító!
23. 480a1bea09 (válaszként erre: 21. - C95c921ae7)
2009. nov. 8. 12:30
legalább te megértesz :)
22. c95c921ae7 (válaszként erre: 20. - 480a1bea09)
2009. nov. 8. 12:30
Így van..és a felelősséget ne felejtsük már el. Mert kinek van még ilyen felelőssége..(Most ne is gyertek az orvosokkal, igen, tudom)A pláza eladó elnéz, nem figyel mi történik. nAz irodista nem figyel , mi történik. stbstb..
21. c95c921ae7 (válaszként erre: 18. - Gavrilo1)
2009. nov. 8. 12:27

Igen..lehet még olyat mondani, de az sem normális. Nem lesz ez attól jó hogy így van, hogy még van 10 ilyen.

Mindenkinek azt mondom töltsön el 25 3 évessel egy délelőttöt, azon kívül, hogy mindenki ép bőrrel megússza, még próbáljon tanítgatni nekik..stb, aztán lehet lefitymálni őket.

20. 480a1bea09 (válaszként erre: 18. - Gavrilo1)
2009. nov. 8. 12:23
Csak engem más nyomora nem boldogít :( Sajnálom a többi olyan embert aki sokat tanult, és mégis kevesebbet keres mint a plázában az eladó :(
19. 480a1bea09 (válaszként erre: 14. - Gavrilo1)
2009. nov. 8. 12:22

Annyira bosszantó, hogy ennyire negatív mindenki véleménye...


Megint csak azt tudom kérdezni, ha mi ilyen rosszul dolgozunk, és csak beszélgetünk meg kávézgatunk, akkor TI miért nem csináljátok jobban helyettünk? :(


Alvás időben van egy halom adminisztráció, nyilván nem minden nap, de a mindennapos a jelenléti ívek, az étkezési, a napló, a bejegyzések, a személyiséglapok vezetése...

30 gyereknél ez nem kevés,néha még a 2 óra sem elég rá, mert ugye az tiszta, hogy már majdnem mindenhol 30 fős csoportok vannak?


Csak azt nem értem, hogy mikor elmondom, hogy óvónéni vagyok miért kérdi azt mindenki egyből, hogy te jó ég, hogy bírod?


ha ez olyan nagyon egyszerű szerintetek, hisz csak kávézgatunk...

18. Gavrilo1 (válaszként erre: 12. - 480a1bea09)
2009. nov. 8. 12:17
Kapásból tudok még legalább 10 olyan szakmát mondani, ahol egyetemi végzettséggel ennyi a bér.
17. c95c921ae7 (válaszként erre: 16. - 480a1bea09)
2009. nov. 8. 12:16
A cikkek átfutása hosszabb, lehet nem is tudja, hogy most jelent meg. Vagy-bízom benne-már elszégyellte magát és bánja az egészet.
2009. nov. 8. 12:12
Érdekes hogy egyik hozászolásra sem reagál a fórum indítója...
2009. nov. 8. 12:11

Mennyire egy gonosz, rosszindulatú cikk ez. De laglább már nem belülröl emészt, mert kiokádtad magadból. Nem vagyok óvónő, félreértés ne essék...De ez egy nagy sz.r, amit leírtál. Mert nem igaz. Egyrészt gyerekekkel nem is lenne jó napi 8 órában foglalkozni, mert nem lehet 8 órát teljes erővel koncentrálni. Bármilyen munkahelyen dolgozol, ki lehet menni egy kávéra, ebédelni, elszívni egy cigit. De a gyerekkel foglalkozó emberek ezt nem tehetik. Ezen kívül nincs mindenhol dadus. A mi ovinkban összesen van 2 és ők nincsenek a csoportban, mert 1000 dolguk van. Az óvónénikre bízzuk legféltettebb kincseinket, abban a hiszemben, hogy folyamatosan figyelnek. Minden szavukkal, tettükkel példát kell mutassanak

Sajnálom azt az intézményt ahol ilyen dadusok dolgoznak , mint te. Belülről mételyezed...

2009. nov. 8. 12:11

Én sem óvónéni sem dajka nem vagyok csupán eddig 4 gyermekem járt óvodába. Elfogyasztottunk jópár dadust és óvónénit. Jót és rosszat is láttam. Érzésem szerint senki sem keres jól ebben a szférában. Ez nem kérdés. De, nem kell sajnálni az óvodapedagógusokat, azért az a napi felkészülés az túlzás (bár lehet hogy a frissen végzettnek még van de egy tapasztaltabbnak napi szinten nincs szüksége). A díszítéseket szinte mindig a gyerekekkel együtt szokták csinálni a foglalkozások keretében. Reggel nyolcig általában összevont csoportok vannak (azaz egy csoport az egész óvodában). A délelőtt ha kint vannak az udvaron ugye nem csinálnak semmi különöset (csoportosan beszélgetnek, vagy üldögélnek a padon)pedig ott is lehetne közös programokat a gyerekeknek- de erre elenyésző példát láttam. Az ebédet az általam ismert intézményekben a dadus osztja. Amíg alvás van, az óvónők gyakran kávézgatnak, beszélgetnek míg a dadus van bent a gyerekekkel. Konkrétan elég sok pályázatot láttam már és állítom, hogy nem tart az elkészítésük hatalmas időbe (kivéve ha úniós- de ez nagyon nem jellemző erre a szférára).

Nyári erdei tábor- én évetizedek óta csinálok ilyeneket, és élvezem, élménynek fogom fel.

Azt elhiszem hogy fáradtan mennek haza- de én is úgy mentem haza a munkából, általában ez így történik.

A nyári ügyelet- hát az szintén összevont csoportokban (még a tagóvodák is egy helyre járnak ilyenkor) max 2-3 óvónőt igényel- ja és a dadus is ott van.

A fejlesztés- fejlesztőpedagógus, logopédus, pszichológus extrába csinálja ha van szükség rá.

Egyéni foglalkozás- hát ilyenről még nem hallottam, legalábbis még nem tapasztaltam.

13. tyuli (válaszként erre: 12. - 480a1bea09)
2009. nov. 8. 12:10

Ne húzd fel magad!!!Inkább örülj neki, hogy nem kell vele dolgoznod!!!

:)

2009. nov. 8. 12:08

Komolyan hogy mersz ilyen cikket írni???

Én is óvónő vagyok és áruld már el nekem milyen jogon mondasz te ilyeneket??????

Szerinted főiskolai diplomával normális bér ha valaki kevesebb mint 90 ezer forintot keres???? És ezt kérdezem másoktól is!

Lehet a ti óvodátok ennyire érdekes, de én nem 40 percet vagyok a csoportomban hanem igenis a kötelező óraszámot, sőt...

mert nehogy azt hidd hogy ha hazamész véget ér a munkád hisz a következő napra is tervezned kell!


És már ne haragudj, de neked is volt lehetőséged választani hogy dajka vagy óvónő leszel, hogy te a munka ezen részét választottad, az a TE döntésed! Én 3 évet tanultam keményen főiskolán!


Tudod nekünk óvónőknek nem csak az a feladatunk hogy játszunk a gyerekekkel, de ha te ezt ennyire egyszerűnek látod veled van a baj, hisz "köztünk" dolgozol...


Annyira felhúzott ez az írás...


És mi az hogy a közvélemény elhiszi??? Talán megvagyunk becsülve? Mondj egy dolgot ami nekünk annyira marha jó lenne???


És látom te nagyon féltékeny vagy a nyári szabadságunkra, hát tudod, ez is a te bajod!


És nem heti 32 óra, hanem heti 40 óra a munkarendünk, amiből 32-t csoportban kell tölteni, többit pedig felkészüléssel!


Ja és tök jó, hogy te jobban tudod, hogy nincs rossz dolgunk!

11. tyuli (válaszként erre: 9. - 9ea67a7a1c)
2009. nov. 8. 11:57
Mindenhol vannak jók, és kevésbé jók....Az óvónők között is. Én is általánosságban írtam, hiszen mi is emberek vagyunk, vannak jobb és rosszabb napjaink is.Nálunk a dajka nénit pont annyira szeretik a gyerekek, mint az óvónénit, mert nagyon aranyos. Sajnálom, hogy Te pont a nem megfelelő óvónőkkel találkoztál. És a gyermekedet is sajnálom, mert egy jó óvónéni a "második anyukája" lehet egy kis ovisnak.Mi történt a nagyfiaddal kapcsolatban, hogy ilyen súlyos ügy lett belőle?
2009. nov. 8. 11:54
Megnyugodva tapasztaltam a hozzászólásokat! Ha ez igaz amit Anikó leírt akkor nagyon ingerszegény környezetben dolgozhat ahol szarnak mindenre...Én is óvodapedagógus vagyok, igaz, hogy papíron csak napi hat és fél órában de ebben nincs benne a foglalkozásokra való felkészülés, a gyűjtőmunka, a dekorálás és az egyre több papírmunka amit el kell végezni, mert sajnos lassan a sok papír között elvész a gyerek...A dajkáinknak a csoport mellett egyre több a dolguk és én valóban egyedül vagyok a csoportban a nap túlnyomó részében tavaly pl. 30 nagycsoportossal akik fele SNI-s ileetve BTM -es kisgyerek volt! Ja és a szülőik mellett ott vannak a munkaestek, a szülői fórumok , a fogadóóraék , az ünnepekre készülődések ahol mindig színes programmal készülünk a gyerekeknek( mesedramatizálások pl.) Nem panaszkodom mert szívvel- lélekkel csinálom de úgy éreztem le kell mindezt írnom mert mindig elszomorít ha Anikóéhoz hasonló írásokat illetve megnyilvánulásokat tapasztalok és ezek alapján általánosítják az óvónőket és a munkánkat! Minden óvónő nevében köszönöm a pozitív megnyilvánulásokat és azt, hogy vannak még akik megvédik az óvónők becsületét! Ui.: Tény, hogy minden szakmában dolgoznak olyanok akik NEM ODA VALÓK!!! Remélem ők is elolvassák a cikket bár nem hiszem, hogy magukra ismernek!!!! Egy Óvónéni
9. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 8. - Tyuli)
2009. nov. 8. 11:47
mi nagyon melléfogtunk óvónéni ügyileg a nagyfiammal,fegyelmi ügy,munkaügyi bíróság stb lett belőlle,tehát van nagyon rossz tapasztalatom és a következő óvónéninkkel is volt sajnos összetűzésem,mert nem viselte el hogy a kisebbik fiamat hozom viszem mindennap mert hová tettem volna.....szóval elvileg "lenne okom" szidni őket,és nem mondom hogy az emlitettekre soha nem irtam rosszat mert igen.....viszont általánosságban nagyon szeretem az óvónéniket dajkanéniket a mi dajkánk a legtündérebb az oviban pedig dolgozik nagyon sokat mert sokat bent van a ygerekekkel ő is!
2009. nov. 8. 11:31
0. P.Anikó! Sajnálom azt az óvodát, és azokat az óvónéniket, akikkel dolgozol. Az ember a saját vackába ugyanis nem szokott belepiszkolni(jobb esetben). Ha odafigyeltél volna, hogy dolgoznak az óvónők, pl tudnád, hogy nem 40 percet töltenek egyedül a csoportban. Ha egy ovi 7-től 5-ig van nyitva, és az óvoda teljes nyitvatartása alatt óvónőnek kell a gyerekekkel lenni(törvény szól így), máris kiszámolható, hogy az egyik 7-től fél 2-ig van, a másik pedig fél 11-től 5-ig.Tehát mindketten 3,5 órát töltenek egyedül a csoportban. És a felelősség az övék!Arról nem beszélve, hogy ha a másik hiányzik, és helyettesíteni kell, akkor akár napi 10 órát is bent kell lennie. A másik a bér. Egy átlagos 40 körüli dajka érettségivel kb nettó 80000-et keres, egy ugyanilyen korú óvónő 2 diplomával 110000-et. Arányok?És a nyári ügyelet? És a nyári erdei táborok??? Azt biztosan a dajka nénik tartják, míg a lusta óvónők szabadságon pihennek! Meg az adminisztrációt is? A foglalkozások megtartása, ezekre a felkészülés, az eszközkészítés, a rengeteg program amit szervezünk gyereknek,szülőnek, a gyerekek felmérése,fejlesztése, dekorálás, pályázat írás stb. szerinted ezt mikor csináljuk???? És a teljes ellátás….Nem tűnt még fel a munkád során, hogy az ebédet az óvónénik osztják?? Ez nem kis feladat 25-30 fős csoportokban! Csúnya dolog ám egymás munkáját köpködni… Én olyan oviban dolgozom, ahol az óvónő és a dajka együttműködik, megbecsülik egymás munkáját. Nagyon nagyra tartom a csoportom dajkáját, sokat segít mindenben, és sosem köpködne meg a hátam mögött, de én sem őt. És én is szoktam néha panaszkodni.(azért gondolom néha te is!) . De mindent összevetve azt gondolom, hogy a legtöbb óvónőnek ez nem a munkája, hanem a hivatása. És teljes erőbedobással a gyerekekkel, a gyerekekért van. Pedig nekünk is van családunk.
2009. nov. 8. 11:17
Én óvónőként végeztem, és bölcsődei kisgyermek gondozónő is vagyok. Sosem dolgoztam még óvodában, csak gyakorlaton voltam anno. Sosem így láttam a helyzetet. Sajnálom, hogy nálatok így van, főleg a gyerekeket. Nálatok az óvónők nem terveznek, nem vezetnek tevékenységeket, nem készítenek dekorációt, nem adminisztrálnak a gyerekekről, nem készülnek pl. a másnapi tevékenységre? Ha nem, akkor nem is értem, mit csinálnak.
2009. nov. 8. 11:17

édesanyám sok évig dajka volt...van amelyk oviban a dajka csak kiszolgáló személyzet illetve takarít,náluk a dajka aktivan sokat bent volt a csoportban is....mostani ovinkban is azt látom hogy dajkanéni sokat bent van.....

viszont le a kalappal a mi óvónénijeink mellett!!lehet kevesebbet vannak érdemben bent az oviban,nem egy hagyományos 8 órás meló,és igen ott a "sok" szabadság....viszont otthon is készülnek a szinvonalas foglalkozásokra amit tartanak,készitik a ygerekeket versenyekre stb,pályázatokra,folyamatosan csinálják a különböző vizsgálatokat pl differ és társai,kiemelve egy egy gyereket....nagyon sok mindent akkor tudnak csak végezni ha a másik óvónéni vagy a dajka bent van addig a csoportban....fogadóórákat tartanak amire ha valaki nem ment el ugyebár akkor ők feleslegesen várták,készültek,az az idő kiesett....

van óvónéni aki a saját csoportján kivül fejlesztő foglalkozásokat tart az arra szoruló gyerekeknek.,..nyilván plussz pénzért de azért nem gazdagodnak meg belőlle....mindenki előtt ott az út hogy óvónéni legyen anyukám,nagynéném és a sok dajka aki között felnőttem soha nem szapulta őket csinálták a dolgukat és örültek annak hogy biz ők is többet tudnak szabadságra menni mint a nagy átlag gyári munkás,tiszta meleg helyen dolgoznak,és többnyire nem ingázók hanem helyben,estetleg bevihettek bennünket suli előtt,után,nem volt gond hová tenni a gyereket mig dolgozik,mert odamentünk és együtt mentünk haza stb......

szóval a dajka meló sem a legrosszabb és elnézést ha bárkit megbántottam vele

2009. nov. 8. 11:14
Én dolgoztam óvónőként és sokkal árnyaltabban látom ez a dolgot. Egy óvónőnek nem CSAK annyi a feladata, amit egy csoportos foglalkozás alatt végez, ami valljuk be nem a megfelelő fejlesztés egy gyerek számára. Egész nap figyel a gyerekre, fejleszti őket, egyenként. Játszik velük, megtanítja őket egymással játszani, neveli őket, tanítja, dajkálja ha kell. Olyan mint egy édesanya és tanító egyben, csak sokkal nehezebb dolga van, mert 25 gyerekre kell egyszerre figyelnie. És ebben egyedül van, mert a dajkának nem ez a feladata. Mindenért ő felel, ha a gyerek betöri a másiknak a fejét, azért is, ha nem tud valamit megtanulni, azért is őt teszik felelőssé a szülők. És egyszerre kell több mindenkinek megfelelnie, arról nem beszélve, hogy a saját módszereihez is hűnek kell lennie. Készül minden egyes napra, az egész évet át kell lássa, programokat kell szerveznie, olyanokat amelyek hasznosak a gyerekek számára, és fejlesztik őket. Sokszor nem azonosak a módszerei a csoportos kolléganőjével, és vele is mindent egyeztetnie kell. S persze jaj neki, ha valamiben újítani akar, mert nem fogják kedvelni sem a kolléganői, sem a dajkája. Egyszerű példa, hogy én szerettem volna kirándulni vinni a gyerekeimet, de a kolléganőm sosem vitte őket, ezért nem mehettünk, mert egyedül nem vihetem őket. Nekem szerencsém volt, mert nagyon jól kijöttem a dajkámmal, jobban mint a saját kolléganőmmel, mert mi a dajkámmal sokkal jobban hasonlítottunk természetben. És ha azt gondolod, hogy ki lehet pihenni a gyerekkel töltött hónapokat, akkor tévedsz. Mint minden pedagógusnak, akinek minden nap toppon kell lennie, egy óvónőnek sem elég a két hónap, ami nem is annyi, mert ugye nyári ügyelet is van, és már augusztusban be kell menni a következő évet kitalálni. Én minden nap fáradtan mentem haza, és órákig csak a gyerekekről beszéltem a családomnak, amíg ki nem beszéltem magamból a feszültséget. Sőt olyan is volt, hogy velük álmodtam ,mert valamit nem sikerült megoldanom aznap. És abszolút igaz, amit a fizetésről mondanak, nem keresnek sokat. A kajáról meg ne beszélünk, mert én például nem is ehettem bent, mert tejcukorérzékeny vagyok, és a mi ovinkban nem volt külön kaja ilyen betegségre. Mindenféle óvónő van, sok jó, és sok olyan is, aki rég nem való a pályára, de ottmarad. Olyan dajkám is volt, aki nem segített,mert az idősebb kolléganőmmel már évek óta együtt dolgoztak és én új dolgokat szerettem volna meghonosítani. Szerintem ha partnernek tekintenek akkor, akkor te is jobban érzed magad, és meglátod a látszólag könnyű munkájuk alatt a sok felkészülést, figyelmet. De megértem, ha nem mindenkit kedvelsz. Órákat tudnék még mesélni,de csak azért nem teszem, mert már nem óvónőként dolgozom, és nem fogom fel az akkori sérelmeket olyan érzékenyen, mint régen.
2009. nov. 8. 11:04
igazat írsz! Nem lehet ugyan meggazdagodni óvónéniségből, de vannak más munkák is ahol ugyanennyi pénzért kell dolgozni sokkal többet. Én kevesebbért dolgozom pl. napi 10 órában reggel 8-tól este 6-ig. Mit nem adnék, ha csak 4 ig kellene vagy 2-ig!
2009. nov. 8. 10:51

Mondjuk, nálunk nem panaszkodnak a gondozónők, csak előfordul, hogy olyanok mint a pokróc:(

Rosszkedvűek, ingerültek, persze, itt sem mindegyik. Kisfiam 16 hónapos kora óta jár bölcsibe, és biztos, hogy sokat számít az is, hogy milyen közegbe kerül, és mennyire lelkes a gondozónő. Attis imádja a bölcsit, első perctől beilleszkedett, nem sírt, talán csak 3-szor eddig.

Mondjuk ez bölcsi, de gondolom az ovi is hasonlóan működik. Ott is sok függ az óvónő magatartásától:)

Ha kedvesek, és mosolygósak, a gyerek is szívesebben jár...

2009. nov. 8. 10:34

Szia!

Ez a mi óvodánkba nem így működik! Sajnálom ezt az óvodát! Kívánok Neked jó munkát!

Többet nem fogok írni!

2009. nov. 8. 10:03
Óvodában dolgozom képesített dajkaként, már több mint 8 éve. Elég sok mindent megéltem már a munkám során.

Ugrás a teljes írásra: Óvónők
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook