Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az óvónők állandóan kifaggatják a fiamat a családi életünkről fórum

Az óvónők állandóan kifaggatják a fiamat a családi életünkről (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
101. a8b73603da (válaszként erre: 100. - Pethoevi)
2011. okt. 25. 20:33
Ezzel tökéletesen egyetértek!!! A gyerekeket meg amúgy sem kell faggatni. Ha pedig olyan mesélni valója van a családról, ami egyáltalán nem tartozik rá, és nem kellene, az régen rossz... Én egyáltalán nem vagyok pedagógus, "csak" olyan szülő, aki tökéletesen próbál együttműködni velük, és nem feljelentgetem, meg megfenyegetem őket, hanem először is elbeszélgetek a gyermekemmel, ha probléma adódik!!! (amúgy nem szokott, mivel a felnőttek dolgát nem a gyerekek előtt beszéljük meg!) Belőlem is kikívánkozott, és én is remélem, hogy nincsen harag. Plusz: akinek nem inge... :))
2011. okt. 25. 18:15

Hú,Csajok,ebbe nagyon bele lehetne mászni.Persze,van olyan óvónő is,aki faggat.De nem mind!:-)

ééés,igen,valszeg rendre utasította a gyereket.Mi mást tehetett volna?Képelje fel,h kirúgják?Sajnos nem csak az óvónőkre lehet ám panasz,hanem a szülőkre is igen gyakran.Sokan haza viszik a gyereket és leteszik a tv elé-Nézzed,fiam.Nem játszanak,olvasnak nekik.Pedig nem lehet mindent elvárni a pedagógustól.Csak és kizárólag együttműködéssel.

Bocsi,de ez kikívánkozott,mert sok szülő leírja az óvónőket,akik pedig napi 8 órát foglalkozik a gyerekükkel és közben ők a felét sem,még hétvégén sem,sőt azt várják,h elteljen és a gyerek ne legyen otthon...:-/

Szóval én csak azt kérem,h először mindenki magában keressen hibát és utána írja le az óvónőket.Mert igenis a mások sokszor neveletlen gyerekét próbálják nevelni...

ÉS KIHANGSÚLYOZOM,H NEM A FÓRUM INDÍTÓRA ÍROM ÉS SENKIRE,CSAK JÓ,HA EBBŐL A SZEMSZÖGBŐL IS FIGYELITEK A DOLGOT!:-) Remélem,nincs harag!

99. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 98. - Zoknis kacsa)
2011. okt. 25. 12:26
köszi a tanácsot és egyetértek veled. most már túl vagyok a dolgon. elsőre rosszul esett, de most már nem érdekel a dolog. kiderült, hogy az óvónéni rendre utasította a gyereket, aki ilyet mondott, bár ez nem sokat változtat a lényegen. na mindegy.
98. zoknis kacsa (válaszként erre: 1. - S.Nikolett1980)
2011. okt. 25. 05:36

Szia, a legjobb, ha megkérdezed az ovónénit mire is kíváncsi.


Komolyan mondom már bármilyen paraszt lehet ovónő , a rendesek rovására, mert mindenkit egy kalap alá veszik az ilyenek miatt.


Az , hogy nincs valakinek munkahelye nem jelenti, hogy vakarja a seggét, ezt egy nőnek tudnia kéne..

97. ehene
2011. okt. 25. 05:08
Az a kérdés mit is mondd el a gyerek.Az egy 'dolog',hogy az oviban fecsegnek és persze a szülőnek kellemetlen ha olyat mondd,de mikor itthon mondja az óvónéniről mit is csinált vagy mit nem csinált akkor mi a helyzet? Minden szülő megkérdezi-mi volt az oviban?- és mondja bizony a rosszakat is.Valóban faggatják a gyerekeket!
96. 702b020dc9 (válaszként erre: 3. - Driennke83)
2011. okt. 22. 11:17
egyetértek..
95. Muraja (válaszként erre: 94. - Pethoevi)
2011. okt. 21. 23:47

Teljesen igazad van ! ezt elfelelytettem oda irni .Egesz mas atmoszferat valt ki a vegyes szemelyzett mind hol csak a nöi " ök jobban tudjak " alapot uralkodik.

Szerintem idelye valamit tenni azert hogy a hatar a nö es a ferfi munka köszt szukebb legyen.

Szep hetveget kivanok.

94. pethoevi (válaszként erre: 90. - Muraja)
2011. okt. 21. 23:40
Az óvóbácsik azért is jók,mert sok elvált szülő van,ahol a gyerek alig lát férfimintát.NAgyon tudják tisztelni és szeretni az óvóbácsikat!:-)
93. pethoevi (válaszként erre: 78. - S.Nikolett1980)
2011. okt. 21. 23:38

:-(((

Sajnálom...

92. pethoevi (válaszként erre: 68. - S.Nikolett1980)
2011. okt. 21. 23:35

:-)

Hihi,unokatesómnak volt ez kiskorában egy időben a heppje,h minden nap azt mondta az oviban,h őt megverték.

Hozzáteszem,még csak látni sem látott ilyet,az anyukája anyatigris tipus,soha nem bántaná sem szóval,sem tettel.És ráadásul az anya a polgármester titkárnője volt.Gondolhatjátok,mit érzett,mikor az óvónő pár nap után csak rávette magát,h megkérdezze."Zs.,tudom,h nem vagy olyan,de muszáj megkérdeznem,mert a gyerek minden nap ezzel jön."

Szóval ez így van.Az anyukáknak sem ártana egy kis fejlődéslélektan és gyermekpszichológia,sokkal könnyebb lenne nekik.Ugyanis a gyerek akaratlanul is "hazudik",úgy,h nem is tud róla.

91. pethoevi (válaszként erre: 63. - S.Nikolett1980)
2011. okt. 21. 23:29

Bocsi,h eltűntem,csak elmentünk itthonról.:-)


Örülök,h segíthettem.Ez tényleg nem nagy ügy.

Sajnos most nem oviban dolgozom,nincs hely.Egy családnál vigyázok gyerekekre.:-)

90. Muraja
2011. okt. 21. 19:35

Mikor az en ket kisebbem ( ma mar sajat maga mamma az egyik ) 5 eves kortol jartak oviba .

De mar akkor 50- 50 % szazaleka volt hogy mar voltak ovobacsik is !

Ez nagyon jo mivelt az ovnenik kicsit feken tartjak ha kikerdezö rohamra juttna a sor....

De ez riktka nagyon ritka es ez egy resze a bontonnak is , tudniilik respektalni kelle a gyereket is .

2011. okt. 21. 19:08
nagyon szerencsés gyerek lehettél. sajnos ma a gyerekek 90% nem ilyen.:-(
2011. okt. 21. 18:33
Az én gyermekkorom szinte tökéletes volt, bár később anyukám és apu elég sokat veszekedtek, de az már a szakközépiskolás éveimre tehető. Viszont most már TUDOM, hogy akkor is voltak problémáik, csak nem előttünk "tárgyalták ki őket". Egy gyerek legyen gyerek, és én azt szeretném, ha az én gyermekeim is úgy nőnének fel, ahogy egy gyermek megérdemli. CSAKIS a jó dolgokra emlékezzen a gyermekkorából. Akárcsak én...
2011. okt. 21. 18:19
na, minden oké. megkérdeztem és az óvónéni helyre tette az illető gyereket.
2011. okt. 21. 18:14
A gyermek magatartása már önmagában tükrözi az otthoni családi életet, helyzetet. Ebből már önmagában következtetni lehet bizonyos problémákra. Arról már nem is beszélve, hogy elvárható az óvódástól, hogy neveket, utcát, stb. tudjon megmondani.
2011. okt. 21. 13:31
Sokszor olyan dolgokat mondanak, amit talán jobb lenne nem tudni... és nem csak a kicsik, a nagyok is :(
2011. okt. 21. 13:14
A gyermeket nem kell "faggatni", mondja az magától... Ha tudnád, miket mesélnek el... Úgy kell "lelőni" a sok beszédet... És bizony gyakran nehéz terelni a mondandóját más irányba.
83. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 80. - Zebracsikó)
2011. okt. 21. 13:06
igen igazad, van most már, hogy sokan kívülállók is ezt mondják, nekem is kezd azért felszállni a köd. nagyon jó volt ezt itt megdumálni. köszönöm.
82. timycat (válaszként erre: 80. - Zebracsikó)
2011. okt. 21. 13:04

Ez teljesen így van, és ezzel nem is lenne gond, hisz az óvónő tudjon is a dolgokról; ezzel fejleszti a gyerek kommunikációs készségeit, másrészt rálát a családra is egy bizonyos szintig és észreveszi ha valahol gáz van...

Én óvónőtől nem is tapasztaltam ez irányban sem rosszindulatot, sem faggatásnak betetsző kutakodást; viszont nálunk is van hasonló a probléma, csak az egyik szülő lendült támadásba :S és pont az óvónő szólt nekem hogy xy-anyunak ez és az piszkálja a csőrét a mi életünkkel/életvitelünkkel kapcsolatban :S

81. zebracsikó (válaszként erre: 80. - Zebracsikó)
2011. okt. 21. 12:47

*jav. :

általános tájékozottságát

2011. okt. 21. 12:46

Nem óvónő vagyok ugyan, gyerekekkel dolgozom.


El se hinnétek, mennyi mindent elmesélnek, ami otthon történik! Verekedés, szomorúság, sírás, szex, hangos szóváltás, becsapások, átverések, hazugságok......és ha ki akar jönni a gyereekből, hát mondja csak, mert ha beléfojtom a szót, akkor még jobban szorong tőle, tabunak kezdi érezni, befordul.


A kérdező által leírt szituációhoz annyi a mondanivalóm, hogy a gyerekek általános tájékozódását igenis fejleszteni kell: neve, születési ideje, hol lakik, anyja-apja neve, mit dolgoznak, van-e testvére, hánby szobájuk van, kivel alszik egy szobában, mivel jár oviba, van-e autójuk, szoktak-e menni kirándulni..stb....ezeket bizony rendszeresen kérdezzük!!!


Az, hogy a másik gyerek a fenékvakargatást kitől hallotta, csak akkor tudod meg, ha rákérdezel. Bár kényelmetlen lenne beismernie, tehát le fogja tagadni, HA Ő VOLT!! HA!

De lehet, hogy máshol hallotta ezt a kifejezést gyerek, vagy más emberrel kapcsolatban pl. óvónő anyuka azt mondta, hogy "ma sokat dolgoztam, nem a fenekemet vakargattam egész nap" - ezt a kifejezést a gyerek tökéletesen ráillesztette a szituációra, tehát egyáltalán nem biztos, hogy az óvónő-anyuka éppen a kérdés feltevőjére mondta otthon , hogy a fenekét vakargatja, hanem egy teljesen más szituációban, a gyerek meg csak alkalmazta a megtanult kifejezést.


Mint minden munkában, itt is vannak jók és kevésbé jók. Vannak kíváncsiak, kekeckedők, hebrencsek, kedvesek, mogorvák, sorolhatnám.


Szóval nem kell rögtön azt gondolni, hogy a gyereked ki van kérdezve!! Nem hülye az az óvónő, tudja, hogy minden, ami elhangzik az oviban, haza is juthat, hiszen fordítva is igaz: minden, ami otthon elhangzik, bejuthat az oviba.........

79. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 77. - Keire)
2011. okt. 21. 12:39
Igazat mondasz, tényleg nagyon nagy lelkiismeret furdalásom van, hogy itthon vagyok.
78. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 77. - Keire)
2011. okt. 21. 12:38
Köszi, hogy ezt megosztottad velünk. Tényleg nem gondolom, hogy minden óvónő ilyen, de azt hiszem, hogy el tudom dönteni, hogy miről is van szó. És azzal is tisztában vagyok, hogy kiszíneznek a gyerekek dolgokat, volt olyan eset, hogy a gyerek azzal jött haza, hogy a földön kellett aludnia, mert azt mondta az óvónéni, hogy nem bírja ki őt az ágy. Kérdeztem volt alattad matrac? (mert van, hogy a földön alszanak, ezzel nincs gond) azt mondta, hogy nem. Bementünk és megkérdeztük, hogy hogyan volt. És a fiam igazat mondott, elismerték az óvónők. Tényleg nem azzal van a baj, hogy a földön alszik a gyerek, ha van alatta matrac, ez még buli is lehet nekik, azt viszont nagyon nagy problémának tartom, hogy ilyet mond a gyereknek, hogy nem aludhat ágyon, mert össze szakad alatta. Múlt héten közölték, hogy vigyek a gyereknek biciklit, mert nem engedik menni az óvodaival, mondván, hogy nem bírja ki őt. Eddig kibírta, most már nem? Megmondtam, hogy nem vagyok hajlandó 45.000 Ft-os biciklit bevinni az oviba. Egyszer engedtem mindjárt tönkre is tette egy másik gyerek a féket. (kiszakította). Nekem, mint szülő borzasztó azt hallani, hogy a gyereket alázzák. Tudom, mert én is kövér gyerek voltam, meg is lett a következménye, de ez egy másik fórum.
77. keire (válaszként erre: 1. - S.Nikolett1980)
2011. okt. 21. 11:46
Hm, érdekes, nyugaton teljesen természetes, hogy egy nő, pláne anyuka "otthon vakarja a seggét". Ott az a ciki, ha egy anya elmegy dolgozni. Van egy barátnőm, osztrák, tolmácsként dolgozik, magas körökben és számtalanszor érezte magát kellemetlen helyzetben emiatt, hogy dolgozik. Elmondása szerint úgy tekintenek rá, mint aki egy lúzerhez ment feleségül, aki nem képes eltartani és neki dolgoznia kell. Mi meg bűntudatot érzünk, ha nem találunk munkát, a család mellett, mert így neveltek, ilyen volt a rendszer. Otthon lenni, háztartást vezetni, gyereket nevelni ugyan úgy munka, mint bármi más. Sokszor még több is, mint unatkozni egy hivatalos munkahelyen pénzért. Ezt kellene a gyereknek is elmagyarázni. Ami az óvónőket illeti, az első gyerekemmel nagyon jó tapasztalataim voltak, kiváló pedagógusok voltak, csodálatosan kezelték a konfliktus helyzeteket, problémás gyerekekkel is és soha véletlenül sem hallottunk, sértő megjegyzést a szülőkre, pedig okuk lett volna rá biztosan, de akkor sem. A másik gyerekemmel más volt a helyzet. Más óvónők tanították, bizony nem egyszer hallottam kibeszélni a szülőket általuk. Szinte mindenkiről mindent, valós és elképzelt dolgokat. Bizony gyomorforgatónak találtam.
2011. okt. 21. 11:40
koruknál fogva kevés emlékeik vannak így a számukra érthetetlen dolgokat fantáziával pótolják, hiszen nem áll még módjukban az emlékeikben, tapasztalataikban kutatva megoldást találni...így jön a fantáziahazugság, ő magának csinál megoldást a maga módján.. ami ennek a kornak meghatározó eleme
2011. okt. 21. 11:34

Hát igen, a gyerekek még mindent máshogy értenek és mondanak tovább.

Bölcsis sztori (tuodm, hogy még kicsi volt), a gondozónéni (annyi idős mint én) probálja őket nevelni. Ha nem akarnak rendet rakni, vagy nem hallják az utasítást, akkor rájuk szól "Kimossam a füledet?" Szerintem ezzel nincs semmi baj, de amikor a 3 évesem elmesélte, hogy a .... néni kimosta a fülét, langyos vízzel, mert valamit nem hallott, hát felment bennem a pumpa.

Másnap megkérdeztem (addigra lehiggadva kultúráltan) hogy is volt az eset. És csak nézett, tiszta őszinte tekintettel, hogy Ok. ő szokta ezt mondani, meg hogy "Hozza a vizet", de soha még nem csinálta meg. Higgyem el neki. Nagyon meg volt illetődve és nem is tudta, hogy magyarázkodjon és társa is mondta, hogy ez nem igaz, persze rájuk szoktak szólni ,de nem így volt.

Hát itt kezdődött a kisasszony füllentős korszaka. :)

2011. okt. 21. 11:03
A gyereket elég csak figyelni ahogyan játszik, milyen szófordulatokat használ, hogyan viselkedik a közösségben, hogyan raágál konfliktusban, mit rajzol, milyen szineket használ..mindent kijátszik magából, sokszor nem kell hogy mondjon bármit is...de ez elég kell hogy legyen egy óvónőnek..ha mégsem elég.. nem a gyereket kell kérdeznie hanem a szülőt!
2011. okt. 21. 09:22

Sziasztok!


Szerintem ennek az éremnek két oldala van. Az egyik az, hogy egy ovónő, akinek azért nagy dolgokat kell ahhoz csinálni, hogy elveszítse az állását, még mindig nem tudja, hogy milyen is az a "másik" világ. Valahol még mindig a 20 éves berögződésük van, hogy bezzeg a "versenyszférába" mennyi pénz van, meg ez van meg az van. Pedig az emberek 75%-a remegve kepeszt 10-12 órákat annyi pénzért, mint ők... Nem fogják fel. Meg mert a csoportból 10 nagymama el tud jönni naponta a gyerekért, akkor a másik 15-től is ezt várnák el... Szóval ez is gáz..


De ugyanakkor az is, hogy ma már annyira titkol mindenki mindent, hogy saját maguk alatt is kivágják vele a fát. Vegyünk alapul egy normális óvónőt. Gyakorlatilag ő neveli a gyereket 3-4 évig. Lehet ezt szépíteni, hogy mennyire, de napi 6-8-10 órát ő van vele... Márpedig hogy tudjon egy szakember úgy segíteni, ha nincs tisztában az esetleges nagy bajokkal.. Persze egy értelmes ember a gyerek elmesélését azért nyilván pontosítja más forrásból is...


Múltkor a pszichológulnál!!! nem merték megkérdezni, hogy mivel foglalkozik a férjem, mert nehogy kutakodásnak vegyem... Akkor viszont meg hogy fognak segíteni??



Szóval ez olyan zsák a foltja helyzet..


Az én gyerekeimet meg nem kell faggatni, én másnap már az utca végén hallom vissza, ha éppen nem túl jó napunk volt... De legalább kibeszéli magából...

72. kicsiharang (válaszként erre: 66. - S.Nikolett1980)
2011. okt. 21. 09:18
Megértelek, ez nagyon nehéz dolog, remélem sikerül azért megoldani!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook