Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvónők fórum

Óvónők (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Óvónők

1 2 3 4 5
90. 480a1bea09 (válaszként erre: 44. - 59d8fb2d3c)
2009. nov. 9. 09:25
Akkor te miért nem mész el óvónőnek és csinálod jobban, több türelemmel?
89. tyuli (válaszként erre: 85. - A106211d56)
2009. nov. 9. 05:05

Ha sem az óvodával, sem a kolléganőiddel nincs baj, akkor miért húztad le őket ennyire???

Érdekes óvoda lehet a tiétek, ha minden úgy van ahogy leírtad.....

Én úgy látom benned van inkább a keserűség....

Nálunk másképpen vannak a dolgok, de nem szeretnék olyan kolleganővel dolgozni, aki a munkatársait ennyire le kritizálja.

88. tyuli (válaszként erre: 82. - A106211d56)
2009. nov. 9. 05:00

Én sosem mondom a dajkának, hogy miért nem tanult? De leginkább a dajka nénit KOLLÉGANŐ-nek tartom, és úgy is viselkedek vele. Nem nézem le a munkáját,mint te az óvónőkét!

Sőt!

A minőségi bér kiosztásánál is ott van a neve, megkapja amit a munkájával kiérdemelt.

sajnálom ami a lányoddal történt az oviban, sajnos ilyenek előfordulnak. De egy hinta elé szaladó gyereket futtában elkapni, vagy egy lengő hintát hirtelen lefékezni nem olyan egyszerű dolog. És ha a hintát felügyeli óvónéni, a többi 60-70 gyerek közben azt csinál, amit akar?

Mondjuk nálunk nincs is hinta az oviban, mert szerintem nagyon balesetveszélyes. Az én kis lányommal ugyanez a saját otthoni udvarunkon történt meg, csak neki nem a foga repült ki, hanem a száját csapta szét, 3 öltéssel kellett varrni. Mert a hinta veszélyes!És nem csak az, hanem a mászóka is, mert arról meg leeshetnek.Na ezért nagy az óvónő felelőssége.

Abban igazad van, hogy jó helyen vagyunk, mert ezt választottuk, ezt szeretjük csinálni.

87. tyuli (válaszként erre: 77. - A106211d56)
2009. nov. 9. 04:50

Bizony tábor!Nem ottalvós, de elindulunk reggel 8-kor, és délután 4-re megyünk vissza az oviba. Ez 3 napos. Több km-t túrázunk, majd a célnál megállva projekt munka a gyerekekkel.(ágkirakó, az erdő ajándékainak gyűjtése, fakéreg minta vétel gyurmával stb)közben szalonnasütés pihenésül. Szerinted? Egy csoport gyerekkel!!! És erre fel is kell készülni!

Vezető óvónő vagyok, napi 6 óra csoportban, majd 3-4 óra vezetői munka és adminisztráció.

És én osztom az ebédet a másik óvónénivel.Meg a reggeli és az uzsonnát is.Tisztelem az alsós tanítónéniket, magyon nagyra tartom a munkájukat, főleg mert bele is látok abba amit csinálnak, mert nagyon jó barátnőm alsós tanító néni. De ott vannak óraközi szünetek, az óvodában meg a 6 óra folyamatos csoport munka.És ők sincsenek megfizetve.

86. bambuc
2009. nov. 8. 21:50
igen, óvónőként, mert szerintük kezdő voltam 3 év gyakorlattal. De nem emiatt mentem el, csak azért, mert visszajött egy kolléganőm. Egy másik helyen más munkakörben többet kaptam. Ilyen a pedagógus munka. Na de most megyek aludni, mert nálunk éjszakai műszak van a baba mellett.
85. a106211d56 (válaszként erre: 8. - Tyuli)
2009. nov. 8. 21:21

Nem kell sajnálnod senkit-nem az óvódával van baj!

A kolléganőimmel sem---

Nem tudom,miből értelmezed így,hogy oda sz*ok,ahol dolgozom...

Olvasd el,és értelmezd ujra a cikket!Gondold át jobban mi a mondanivalója,és utána ítélj!

Sajnállak...

84. a106211d56 (válaszként erre: 78. - Bambuc)
2009. nov. 8. 20:58

ÓÓÓ!Az hogyan lehet?Na ez az,ami tényleg kevés!!!

Óvónőként?

83. a106211d56 (válaszként erre: 50. - Dudus22)
2009. nov. 8. 20:44
A szakképesítettek tanultak pedagógiát és pszihológiát is...:-) vizsgatétel is volt!Nem annyi mint a fősulin,de tanultuk!
82. a106211d56 (válaszként erre: 36. - OlíviaAnna)
2009. nov. 8. 20:34

Hát nagyon köszönöm-erre gondoltam:))))))

Lehet,hogy szebben kellett volna tálalnom a tényeket...

Nekünk dajkáknak is sokszor mondják:miért nem tanultatok?Az-az igazság,ha én tovább mennék főiskolára,/amin gondolkoztam már/,biztos csak abban az esetben vállalnám,ha annak kézzelfogható eredménye lenne...Viszont ha már emelett döntenék,akkor ugye tudjuk jó idelye,mennyire van megfizetve ez a szakma.

Miért hozza be egy-két ember az anyagi háttérből származó keserűségét!Kicsit kiütöttem a biztosítékot egyeseknél.És megint azok reagáltak,akiknek nem inge lett volna!Az én kislányomnak kirúgták a fogát az óvodai udvaron(nem dolgoztam ekkor még dajkaként,kb:12 éve történt)Nem csináltam belőle ügyet.Elnézést kértek,ezzel el is volt intézve!Akkor azt mondtam,ha én itt dolgoznék,akkor nem a szaladgáló 60-70 gyereket figyelném,hanem AZT AZ EGYETLENEGY HINTÁT!!ami az udvaron volt.De erre nem voltak képesek...

-Milyen felelőségről beszéltek??Ekkor még anyukaként voltam jelen,nem dajkaként!És azóta is előfordult már..Kb.egy hónapja X gyerekek-(nem nálunk)-megdobálták az óvóda előtt parkoló autókat,kár keletkezett-és ki lett a felelős???

Hagyjuk.

Lehet ezt ragozni...

a tény:kedves óvónénik!ne panaszkodjatok,hisz jó helyen vagytok.-mindenki maga választotta!

81. c95c921ae7 (válaszként erre: 77. - A106211d56)
2009. nov. 8. 20:06
Ha ez téged vigasztal-szerintem vigasztal:)-én 3 diplomával sem keresek lényegesen többet:( Megnyugtat?
80. a106211d56 (válaszként erre: 16. - 480a1bea09)
2009. nov. 8. 19:53
MERT NEM EGÉSZ NAP A NET ELŐTT LÓGOK,VAN MÁS DOLGOM IS!!!
79. a106211d56 (válaszként erre: 14. - Gavrilo1)
2009. nov. 8. 19:46

Köszönöm-erről "beszéltem"!!!

.......

Minden relative:)

78. bambuc (válaszként erre: 77. - A106211d56)
2009. nov. 8. 19:44
Én főiskolai végzettséggel, 3 év munkaviszony után kaptam 74000-t.
77. a106211d56 (válaszként erre: 8. - Tyuli)
2009. nov. 8. 19:36

-Tábor óvódában?Melyikben?

Nyári ügyelet?Hiszen mi is dolgozunk,és az óvónénik akkor is csak 5 órát,aki épp nincs szabin,hiszen csökkentett létszám van.Én érettségivel 73000.-ftot sem kapok!

Hát nem tudom,de amiről te írsz,az nálunk másként van...Ovónénik IS OSZTJÁK AZ EBÉDET!!!-Szerinted?

És én nem köpködöm,félreértelmezed,de NEM ÉRTEM MIÉRT SÍRNAK MINDÍG,HOGY MENNYIRE KEVÉS A BÉRÜK!

Másé sem több...Ott van pl.az alsós tanítónéni....Azonos bérrel,és egész nap önálló minkát végez...még dajkája sincs!

76. c95c921ae7 (válaszként erre: 75. - Aidababa)
2009. nov. 8. 17:22
Nem becsülöm le a családot. Ennyire telik legtöbb helyen az időből, pénzből. Ez nem a szülők hibája, hanem a körülmények ilyenek.
75. Aidababa (válaszként erre: 73. - C95c921ae7)
2009. nov. 8. 17:17
Az óvónők munkáját nem szabad lebecsülni, de a szülőket, meg a családot igen??? Legalábbis a "többséget", ahogy írtad. Bocs, nem akarok kötözködni, de valahogy ez jutott eszembe. Ha alapesetben feltételezzük, (és ebben egyetértek), hogy az óvónők a legjobb tudásuk szerint végzik a munkájukat, akkor járjon ez a szülőknek és a családnak is. Ha neked mások a tapasztalataid, akkor meg fogadjuk el, hogy a cikk írójának is mások.
74. c95c921ae7 (válaszként erre: 72. - Dogiz)
2009. nov. 8. 16:15
Nyugodtan elolvashatod, mert sokan egyet értünk veled:)
73. c95c921ae7 (válaszként erre: 68. - Gavrilo1)
2009. nov. 8. 16:14
De ..többet foglalkoztak a gyerekekkel. Nem volt pl tv, vagy később nem volt ennyi néznivaló benne. Este a család beszélgetett, meséltek egymásnak, nyugalom volt. Nem ingerelte már pár napos korukban a gyerekeket a tv villogó fénye, a zajok, stb. Régen este otthon volt a család, nem tologatták a plázákban este 7-8 órakor a kisbabákat. Régen a nagyszülők együtt éltek a gyerekekkel, nekik volt idejük az unokákra. Tehát nem csak a foglalkozás hiánya, hanem a sok inger, a zaklatott életvitel stb.is rosszul hat a gyerekekre. És pl válás sem volt ennyi. A gyerekek zöme normál családban nőtt fel. És ugye nem hiszed, hogy mindenki zenebölcsibe, korai fejlesztésre stb hordja a gyerekét. És otthon boldog anyukák kreatívkodnak csemetéikkel. Te megteszed, én is..de a többség nem. Pszichopedagógus vagyok, sajnos egész mások a tapasztalataim:(
72. dogiz
2009. nov. 8. 16:11

Szia/ Sziasztok!

Nem olvastam csak az első hozzászólást B.Máriáét, nem is igen fogom a többit, nem vagyok óvónéni ezt is el kell mondanom mielőtt a véleményem leírom.

- Kedves dajkanéni, nem akarlak megbántani, de hány csoportnaplót kell megírni, hány újságot szerkeszteni, cikket, faliújságot, pályázatot, nyílt-napra készülni, a foglalkozásokra felkészülni, ezekhez szükséges anyagokat megvenni, (SOKSZOR a saját pénzből).... nem sorolom tovább mert saját magam bosszantom fel.

Mindig is hálás voltam azoknak a pedagógusoknak akik tisztességesen nevelték a gyerekeimet és nem sajnáltam egyiktől sem a fizetését, mert megdolgozik érte.

Én meg remélem sokan mások is mélységesen felháborodtak a cikk olvasásán.

Mért becsüljük le mások munkáját?

71. Anka71 (válaszként erre: 69. - Gavrilo1)
2009. nov. 8. 16:02
Gondolom, ügyeletes oviba járt a gyermek addig.
70. tyuli (válaszként erre: 69. - Gavrilo1)
2009. nov. 8. 15:55
Ez érdekes! Erre mifelénk nagyon betartják a törvényeket, és mindenben a szülők igényeit tartják messzemenően szem előtt az óvodák. És ezt így is tartom helyesnek, mert nem a gyerekek vannak az óvodáért, hanem az óvoda a gyerekekért.
69. Gavrilo1 (válaszként erre: 67. - Tyuli)
2009. nov. 8. 15:50
Ó , ha elmesélném hogy sikerült elérni hogy nyáron is tudjon oviba járni a fiam. A törvényeket nem igazán szeretik betartani az emberek.
68. Gavrilo1 (válaszként erre: 64. - C95c921ae7)
2009. nov. 8. 15:48

Jaj , ne csináljátok már. 50 , 10 évvel ezelőtt annyival többet foglalkoztak otthon a gyerekekkel?? Nem! Még ennyit se! És nem jártak oviba, hanem otthon játszottak az udvaron, a mezőn stb.

Most sokkal jobban előtérbe került a korai fejlesztés- nagyon sok anyuka ringatóra, Dévény tornára, ovis angolra, balettra stb hordja a gyerekeit. Otthon divattá vált (én is imádom) a barkácsolás, kézművesség. Amikor én kisgyerek voltam még szombaton is munkahét volt, annyi gyerek volt az óvódákban hogy nem vettek fel csak 5 évesen,mert volt nagyszülő (annak ellenére, hogy anyukám dolgozott). Szüleim 6-ra értek haza, főzés, háztartás stb. Mennyivel foglalkoztak ők velem többet mint mi a mi gyerekeinkkel. A számitógép szerintem is lehet igen negatív dodlog (de már sok óvódában ott van a csoportszobában is a gyerekeknek). Az iskolában a házifeladatok nagy részét meg meg sem lehet csinálni internet nélkül.

67. tyuli (válaszként erre: 63. - Gavrilo1)
2009. nov. 8. 15:40
Ilyen esetben kezdeményezni kell az óvoda nyitvatartásának a megváltoztatását, erre törvényesen lehetősége van a szülőknek. De azt azért senki ne várja már el könyörgöm az óvónőtől, hogy ha 5-ig tart a munkaideje, akkor ott maradjon fél 6-ig!!! Akkor kérjék hogy az ovi legyen nyitva 6-ig, és akkor az óvónő sem húzogatja a száját ha fél 6-kor jönnek a gyerekért.
66. tyuli (válaszként erre: 62. - C95c921ae7)
2009. nov. 8. 15:37
Nálunk sem!!!! :)
65. tyuli (válaszként erre: 58. - 9ea67a7a1c)
2009. nov. 8. 15:34

HááT! Ha szólsz előre, hogy később érsz oda a gyerekért,de ügyeleti időn belül, akkor nem gondolnám hogy azt hiszi óvónéni, hogy elfelejtettél menni érte!

De azt elhiszem, hogy ilyen megjegyzéseket hallhatott a gyerek (hiszen mindenhol előfordulhat nem a pályára való pedagógus). Én ezt nagyon sajnálatosnak tartom.

Viszont én is jártam úgy, hogy 5-ig nyitva atrtó ovinkba fél 6-kor jött anyuka a gyerekért, és még csak elnézést sem kért! Hááát! Nekem is van családom, akik itthon várnak.....

64. c95c921ae7 (válaszként erre: 61. - Dudus22)
2009. nov. 8. 15:33
És ez pontosan így van. A szülők nem tudnak foglalkozni a gyerekeikkel, sok a probléma a családokban. A nevelés fő eszköze a tv, számítógép. A gyerekek jó része magatartási és tanulási problémákkal küzd, amiért a szülők kínjukban megpróbálják az óvodákat, iskolákat okolni. Sajna ebben a folyamatban senki sem jár jól, mindenki elégedetlen, és a gyerekeken csattan az egész.
63. Gavrilo1 (válaszként erre: 56. - Tyuli)
2009. nov. 8. 15:31

Elviekben biztos addig ameddig a törvény előírja (de én nem egy konkrét óviról írok-bizony sokkal kerültem szintén munkából kifolyólag kapcsolatba és sok kisgyerekes ismerősöm tapasztalatából is merítettem), gyakorlatilag szerintem a fél hat az már maximum.

De ugye manapság a dolgozó ember 8-9 (irodákban inkább 9) kezd dolgozni, ha kiszámoljuk a 8 órát (amire általában rájön a fél-1 óra ebédszünet)jó esetben fél 5-fél 6 között végez. Mondjuk ha a bp-i tömegközlekedést nézzük kell 30-60 perc az óvódáig. Aki szerencsés van nagyszülő.

62. c95c921ae7 (válaszként erre: 55. - Gavrilo1)
2009. nov. 8. 15:30
Nálunk nem fordulhat elő, hogy a gyerekekre "csak" dadus vigyáz.
61. dudus22 (válaszként erre: 57. - Gavrilo1)
2009. nov. 8. 15:29
23 éves vagyok!nem nagyon szoktam mondogatni még,h bezzeg az én időmben!De ezt látom,ezt hallom.És nem egy embertől...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook