Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodás lesz a gyerek...mire figyeljek? fórum

Óvodás lesz a gyerek...mire figyeljek? (tudásbázis kérdés)


1 2
12. driennke83 (válaszként erre: 9. - Móriczka)
2011. aug. 23. 14:27
Nakünka bölcsi volt így. Az első két hét (amíg tartott a beszoktatás) nagyon jó volt. "Anya menj már, szia!" stb. utána, pedig 1 hónapig csinálta cirkuszt reggelente, hogy alig bírták kiszedni a kezem közül. De mondták, hogy ez csak 10 perc volt, amíg ott voltam, aztán már nem volt semmi gond.:)
2011. aug. 23. 14:26
Nem,nem volt bölcsis.Nem tudom,hogy a beszoktatás hogyan lesz,remélem nem fog sokáig húzódni.Bár a nyílt napon konkrétan letojta a fejem,s alig bírtam hazavinni...:)
10. driennke83 (válaszként erre: 8. - Kitrákotty)
2011. aug. 23. 14:25
Én is így gondoltam, hogy ha nem mondják el. De azt kérdezte a fórumindító, hogy mire figyeljen? Valószínűleg rosszul fogalmaztam:) bocsi.
2011. aug. 23. 14:23

És ráadásul Ő tévesztett meg mert első 3 napban vígan és dalolva ment maradt is reggeltől délutánig ott evet ott aludt minden tetszett nem éreztem az hogy bedobtam a mély vízbe .és majd csak ezután jöttek ki rajta az elválás "tünetei"

Nem kell túl durva dolgokra gondolni nem érte trauma és semmi ilyesmi csak onnantól nagyon hosszúra sikerült a beszokás de azóta most már nagy csoportos lesz és imád járni és minden oké de akkoriban sokat sírtunk:-))

8. kitrákotty (válaszként erre: 7. - Driennke83)
2011. aug. 23. 14:23
szvsz ezeket nem kell megkérdezned, ezt mind elmondják majd maguktól az óvónénik, sőt még ennél többet is. :-)
2011. aug. 23. 14:21

Én is ma megyek az első szülőire. Mivel nekem bölcsiből jön a lányom, azért talán adhatok egy-két tanácsot, de én is szívesen várok tapasztaltabbaktól.

Amit én meg fogok kérdezni:

Beszoktatás menete, mikortól, hány órára kell menni, mennyi ideig tart stb.

A jele (Mi ezt már tudjuk)

Zsákot kell vinni, vagy szekrény van?

Kell-e külön tornafelszerelés? (Nekünk csak külön zárt cipő, ami tartja a lábát.)

Tisztasági csomagba mi kell?

Kell-e ágynemű vagy csak pizsama?


Most ennyi jut eszembe, de ha még eszember jut valami, akkor írok.

2011. aug. 23. 14:20
mit csinálnál másképp a beszoktatásnál?
5. kitrákotty (válaszként erre: 2. - Bársonyfüles)
2011. aug. 23. 14:19

mire gondolsz pontosan?


amúgy szerintem mindent elmondanak, ami fontos. legalábbis nálunk így volt.


pl. ovi napirendje, mire van szüksége a gyereknek (ruhák, beadandó tisztasági csomag, stb.), balesetvédelem, beszoktatás, stb.

2011. aug. 23. 14:18

igazából szerintem mindet elmondanak a szülőin !!

Amire neked figyelned kell az a gyermeked :-))főleg ha nem volt bölcsit :-))

Nekem anno 2 éve mikor elkezdett járni a kisfiam oviba a legnagyobb hibát a beszoktatásnál követtem .

Szoktam is mondani ha újra 2009 szept 01 lenne akkor csak a beszoktatást csinálnám másképp :-(((

3. kitrákotty (válaszként erre: 2. - Bársonyfüles)
2011. aug. 23. 14:17
mindenre kérdezz rá ami érdekel, és előtte még nem mondták el :-)
2011. aug. 23. 14:15
Van-e tanácsotok,hogy mire kell odafigyelnem? Most lesz az első szülőértekezlet,mire érdemes rákérdezni?
2011. aug. 23. 14:15
Óvodás lesz a gyerek...mire figyeljek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook