Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodás kori dackorszak avagy kiskamaszok? Érezted már hogy nem bírok a gyerekemmel, nem fogad szót, nem hallgat rám? Mit teszel ilyenkor? fórum

Óvodás kori dackorszak avagy kiskamaszok? Érezted már hogy nem bírok a gyerekemmel, nem fogad szót, nem hallgat rám? Mit teszel ilyenkor? (beszélgetős fórum)


1 2
16. 3b41f6053f (válaszként erre: 6. - Geridina)
2009. márc. 30. 10:28

Sziasztok!


Nálunk ugyanez a helyzet!!


A fiam 3,5 éves,és sose fogadott szót.


Minden érdekli ami nem játék,szerszámok,fúrógépek,csavarhúzók,és ha megkaparintja használja is őket.



Az óvodába tanulta az egyik gyerektől,hogy köpködni kell,azóta hiába szólok rá akár kiabálva is akkor is leköpi az ágyat taposót stb.Mindent szétdobál a szobába.


Kipakolja a hűtőt,hogy mit akar enni,természetesen kenyér nélkül.Folyton püföli a nővérét:(


Az óvoda előtt nem nagyon beszélt,de ott megindult a beszélője a hülye,bunkó éstársai szavakkal.


Viszont múltkor kaja után azt mondta köszönöm nem kérek!Leesett az állunk:)


Szóval ha az apja hazajön,ő is csak kiabál vele:(


Senkinek nem fogad szót

15. Minya
2009. márc. 30. 10:26

Sziasztok!


Nálunk a "hiszti" abban nyilvánul meg hogy azt mondja fáj a hasa.Sajnos Apa el is hiszi neki mindig.Pedig csak akkor csinálja ha nem akar valamit vagy nem úgy sikerül neki hogy elképzelte.Sokszor én is figyelmen kívül hagyom neki de néha tanácstalan vagyok.Egyébként értelmes ha van kedve segít is takarítani teregetni.Nemrég volt az oviba nyíltnap ott is eljátszotta hogy neki nagyon fáj a hasa mert nem mehetünk b rögtön a csoportba ahogy odaértünk.Remélem hamar elmúlik neki ez mert sokszor a hajam is égnek áll néha alig bírom cérnával.Igaz egyedüli gyerek mindig csak rá figyelünk lehet hogy emiatt is csinálja.

14. mimmo33 (válaszként erre: 11. - Susztek csilla)
2009. márc. 30. 10:11

ÉN is ez az elvet vallom!

Beszélgetéssel sokkal többet elérek nála, mintha kiabálnék vele.

2009. márc. 30. 10:10
Nálunk a 12 éves nagylányom áldott jó gyerek volt, most lelkibeteg. (gyógyszer, orvos stb.) A kicsi az ördög maga, mindenhol ránk irányítja a figyelmet, rengeteget "égünk" miatta, mondhatnám tripla temperamentummal született. Egész nap rámol, egy perc nyugta nincs ,nekünk sem, de én mégis ezt választanám. Olvastam egy Ranschburg könyvben, hogy a jó gyereket el kell rontani, mert mindennek megvan a maga ideje, a "rossz" gyerek sokkal könnyebben boldogul a saját problémáival, mint a szülőkímélő jó gyerek. Ezt én így is tapasztalom, bár a kicsivel nem merek elmenni egyedül a boltba, de szerintem ő az egészségesebb emberke kettőjük közül. Nagylányom borzasztóan érzékeny, azt hiszi mindenkinek meg kell felelnie, és ha valaki nem fogadja őt el, akkor összedől a világ. Rengeteget beszélgetünk vele, de nagyon nehéz jobb belátásra bírni, már majdnem három éve beteg. Szóval, én inkább elviselem a rosszaságot, mint a későbbi nagyobb problémát. Én sem katalógusból rendeltem egyiket ilyennek, másikat olyannak, de amíg a kicsi nem volt, nem is tudtam elképzelni, hogy ilyen gyerek is van!
2009. márc. 30. 10:09

Hiszti:(3éves múlt a nagyfiam) beküldöm a szobájába ágyára leülni, ha tutul is hozzá, mondom neki:hangosabban, hogy a szomszéd faluban is hallják! NA erre bedühödik, hogy ezt mondom, és nem hisztizik(CSAKAZÉRTSE, mert én mondtam, hogy hangosabban!:) Kifordítjuk a dolgokat!

Megyünk oviba, okos beszélgetünk, csak lassan jön,(én tolom az öccsét)ő mindig lemarad, elnézeget, hazafelé, szintén...De oviban más anyukák előtt öltözésnél, mint aki kifordult magából, ugrál, csapkod, rugdalózik, nem akar öltözni (közben az egy éves is szökik, sétál mindenfelé)...nah az kimerítő! Ha épp nincs senki, akkor normálisabban öltözünk át!

De mit látnak mások? megmondják, nah ez is hogy neveli a gyerekét, nem tud viselkedni!...mert olyankor tényleg, mint aki barlangban nő fel!pedig máskor olyan "normális"

2009. márc. 30. 10:05
négy gyermekes anyuka vagyok és nállunk nagyon jol müködik a halk ,személyes beszélgetés ha valami nekem nem tteszik ha olyan nagy a játék hogy senki sem hall meg engem akkor a játék beszüntetve ,leültetem öket a szönyegre és megkérdezem kimit csinált jol vagy rosszul,miért és mi a vélemény rolla,tényleg müködik,pedig elég kicsik de nagyon értelmesek a gyerekek,és ne feledjétek a mondást:Minden gyermek tisztán születik,vagy mi koszoljuk be öket,vag nem vigyázunk rájuk ellégé és hagyjuk hogy más összekoszolja"
2009. márc. 30. 09:52
Fülünk nekünk sincsen sokszor.
2009. márc. 30. 09:52
Hát igen. Három gyermekes anyukaként én is megtapasztaltam minden változatát a dolognak. Nagyon nehéz tanácsot adni, mert minden gyerek más, így más dolgok hatnak rájuk. Én folyton üvöltök-mint egy fábaszorult féreg- de megmondom őszintén sokszor csak azt érem el, hogy berekedek))))))))))). Ha már nagyon dühös vagyok, akkor azt mondom, hogy most már szólok apának, aki amikor szóltam neki, azt mondta, hogy most mit csináljak)))))))))Na erről ennyit. Most a nagyobb fiamnál az internet,és hasonló dolgok megvonása segít, de nem tudom meddig. Kitartás mindenkinek!!!
8. f8db0709b8 (válaszként erre: 2. - Geridina)
2009. márc. 30. 09:45
Az én lányom 6 éves,és ö sem használja a fülét:)Pedig tökéletes hallása van,igaz néha szelektiv:))
2009. márc. 30. 09:41

Sziasztok!

Hát, nem könnyű a gyerekekkel, az biztos. Én a nagyobbik fiammal voltam folyton bajban ovis korában is. A hiszti nála is nagyon megy. Viszont az 5 éves fiammal eddig nincs gond. Sokat változott ő is, mióta oviba jár, de sokkal elviselhetőbb, mint a másik. A kicsi nem hisztizik, viszonylag szófogadó (ezen azt értem, hogy ha elsőre nem is, de másodikra megcsinálja, amit mondok neki).


Sztem nagyon sok múlik a vérmérsékleten. A nagyobbikra nem lehetett hatni, sokat térdelt, amikor nem fogadott szót. A pici, ha úgy érzi, rosszat csinál, magától letérdel, bünteti saját magát, pedig nem is mondtuk neki, hogy térdeljen le. Ő sokkal nyugodtabb, mint a nagy, sokkal kezelhetőbb, viszont nagyon érzékeny.


A nagy, ha hisztizik, most már ráhagyom. Egyszerűen nem kell róla tudomást venni. Sőt, mondom neki, hogy üvölts még jobban és verd magad a földhöz. Aztán el kezdek mással foglalkozni. Ha látja, hogy nincs ránk hatással a hisztije, előbb-utóbb leáll. Lényeg a következetesség. Ne higgye a gyerek azt, hogy körülötte forog a világ. Ha rájön, hogy a hisztije senkit nem hat meg, abba fogja hagyni.

2009. márc. 30. 09:21
Nálunk az uramat változtatta át teljesen a gyerek. A férjemnél nyugodtabb ember nem létezett a földön, mostanra tépi a haját ő is. Reggel elviszem oviba a gyereket, délután megyek érte, és nem azt mondja, hogy de jó, hogy megjöttem, hanem azt kérdezi, hogy "megyünk valahova?" Ha azt mondom, hogy nem, akkor üvölt, hogy ő haza sem jön, mert ő nem akar hazajönni. Ezt fél éve játssza kb. minden nap. A kocsiban pedig folyamatosan rugdossa a széket, visít. Sajnos otthon sem tudunk ár hatni, nem rámol, nem öltözik, és mostanában kezdi azt mondani, hogy "azért sem". Nem látom a végét:)
2009. márc. 30. 09:20

Sziasztok!


Nálunk is előfordul, hogy nem hallgat rám, vagy egyszerűen nem figyel oda, amit mondok, vagy kérek. Ilyenkor egyszerűen beküldöm a szobájába, hogy nyugodjon meg, fejezze be a duzzogást, a hisztit, és utána beszéljük meg, hogy mi is történt. Mit kellene legközelebb másképp csinálni. Szerencsére partner ebben

Engem az bosszant leginkább, hogy ezeket a dolgokat az oviban csipkedi fel, azoktól a gyerekektől, akik otthon is így viselkednek…Az óvónő próbál rendet tartani, de ha otthon ez a divat, hogy nem fogadunk szót, grimaszolunk, akkor mitől viselkedne máshogy az oviban…A hülyeség, és a rosszaság meg sajnos ragadós

2009. márc. 30. 09:11
hát miis átéltük a középső lánnyal esze van de szörnyen eleven ,,most 2.-os most is ugyan olyan de kitűnő tanuló hát valamit valamiért,,
2009. márc. 30. 09:08
4 éves fiam tündéri kisfiú volt a környezetünkbe mindenki el volt ájulva, hogy milyen okos, szófogadó, most viszont mint az ördög azért se csinál meg semmit se,pl. nem jön oda hozzám ha hívom és még sorolhatnám. Nyilvánosan is olyanokat csinál, hogy iszonyat folyton égek miatta, hogy nem bírok vele. Úgy érzem bele fáradtam, és képtelen vagyok erőt venni magamon és azt se tudom mit csináljak hogy lehet ezt kezelni? Olyan nagyfiúnak képzeli magát és közbe még ott a tojás héj a fenekén. Mit tegyek?
2009. márc. 30. 09:06
Én speciel tépem a hajam. Az enyém 5 éves, és mintha nem lenne füle:)
2009. márc. 30. 09:05
Óvodás kori dackorszak avagy kiskamaszok? Érezted már hogy nem bírok a gyerekemmel, nem fogad szót, nem hallgat rám? Mit teszel ilyenkor?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook