Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodakezdés: vegyescsoportba vagy azonos korcsoportúak közé írassam gyermekem? fórum

Óvodakezdés: vegyescsoportba vagy azonos korcsoportúak közé írassam gyermekem? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
24. direne
2008. márc. 9. 11:31

A mi ovinkbanis vegyes coportok vannak, és szeretem.Ha feladat van, 3 féle nehézségi szinten oldatják meg velük, pl.kicsik mondjuk csak rajzolnak, középsősök kiszínezhetik, a nagyok pedig már ki is festhetik. De, ha pl. egy nagycsoportosnak nem megy még a festés, autmatikusan visszaléphet, és csak színezhet, ha akar, mert fontosabb a sikerélmény, mint a teljesítmény. Nagyon tetszik.

A foglalkozásokba csak nagycsoportba kötelező bekapcsolódni.

És, nem bántják a nagyok a kicsiket, ill.,az óvónénik árgus szemmel figyelnek, és egyből közbelépnek, ha bármi atrocitás történne.

Tehát, óvoda, óvónéni függő.:-)

2008. márc. 9. 11:21
Vegyes csoportba.
2008. márc. 9. 11:20
Ja és mind a három oviban volt olyan csoport, ahová szívesen adtam volna a gyerekeket, meg olyan is, ahová nem. nem attól függött, hogy vegyes vagy homogén. Csak épp az elsőnél nem sikerült a nekem szimpatikus óvónőkhöz kerülni, a másodikban meg a harmadikban már igen.
21. virgilius (válaszként erre: 20. - Ccd9bb7d17)
2008. márc. 9. 11:15

Mondom, hogy az óvónőtől függ... Sose tapasztaltam ilyesmit. Nyilván ha egy homogén csoporthoz szokott, abban jól teljesítő óvónő(pár) hirtelen a nyakába kap egy vegyeset, akkor nem nagyon tud vele mit kezdeni. De aki évtizedek óta ezt csinálja és jól csinálja, az nagyon jól fogja csinálni.

Engem spec egyáltalán nem az érdekelt, hogy hogy fejlesztik a gyereket az oviban, hanem hogy minél több szabad játék legyen. A kicsiknek egyáltalán semmilyen foglalkozás nem volt, pont ennek örültem. Érezze jól magát, legyen családias a légkör, és ez megvolt... Most sincs kifejezetten sok foglalkozás a homogénben, bizonyos nevelési programok mellett, ahol a szabad játékra helyezik a hangsúlyt, lényegében csak nagycsoportban van ún. foglalkozás.

Ahonnan elmenekültünk, ott volt ám "órarend" meg fejlesztés nagykanállal...

2008. márc. 9. 11:09

Nekem az a meglátásom,hogy sem a nagyokna,sem a kicsiknek nem tul szerencsés.vannak persze a reklámszövegek hogy a kicsi tanul a nagytol és a nagy megtanul segítséggel,türelemmel fordulni a kicsik felé,stb...

A 3 éves kicsi nem kap képességének,korának megfelelő "okítást",mert szeptember,október eltelik az újak beszokatásával,képességfelmérésekkel,amikre többnyire a nagycsopisoknak van szüksége,ilyentájt pedig elkezdődnek(mármint január vége-febr)az iskolaérettségi vizsgálatok,nevelési tanácsadóba küldözgetések,stb,tehát január végére kb ki kellene hozni a nagybol a benne rejlő kincseket....a csoportösszetétel miatt a nagyok kevésbé haladnak,a kicsire pedig ugyan ráragad valami,de nem a korának megfelelő fokozatos megismertetés,bevezetés,hanem minden ömlesztve 6-7 éves szinten,emiatt sokszor nincsenek meg az alapok,így 6évesen újra nehezebb dolga lesz vele is az óvónéninek....én ezt látom és nagyon nem jön be...

19. virgilius (válaszként erre: 13. - Mtt80)
2008. márc. 9. 11:09

Igen, az óvónők miatt. rettenetes volt, röviden ennyit mondanék... A kis 3 éves még nem tudta igazán elmesélni, mi történt, de valami nem volt okés neki sem, és bennem is gyomorgörcs volt, ha csak beléptem az épületbe. A vegyes ovinál sose éreztem ilyet.


Soha nem fordult elő, hogy a nagyok bántották volna a kicsiket vagy elvettek volna tőlük játékokat. Nem is értem ezeket a gondolatokat, egy normális 6-7 éves gyerek hogy bántana már egy kicsit? (Persze leszámítva a tesóját, hihihi.) ... A hierarchiát a kortársak egymás közt alakítják ki, nem menő az, ha egy nagy bánt egy kicsit.


Alvás: na nálunk nem aludt, nem alszik mindenki, főleg épp az enyémek nem. De a vegyesben ugyanúgy nem aludtak, mint a homogénben. Egy normális óvónő tudja kezelni az ilyesmit.

18. bb2f4e28dd (válaszként erre: 14. - Cirmesitompika)
2008. márc. 9. 10:55
Ezt kifejtenéd?
2008. márc. 9. 10:55

2 vegyes csoportba járó gyerekem van, egyik 7 éves lesz, a másik 5 éves. És igaz ugyan, hogy lehetőségem nem volt arra, hogy korosztályos csoportba járassam őket; de én a vegyessel nagyon elégedett vagyok.

Nincs olyan, hogy a kicsik lehúznák a nagyokat. Éppen a nagyok húzzák felfelé a kicsiket.


Alvás: mindenki alszik :)

16. mtt80
2008. márc. 9. 10:49
Hoppá! Most látom, hogy a címben hogy írtam a vegyes csoportot! Bocsi!
15. mtt80
2008. márc. 9. 10:48
Az alvásnál nincsenek gondok a vegyes csoportokban?
2008. márc. 9. 10:48

Én ha tehetném, nem íratnám vegyes csoportba a gyerekemet. Se a nagyoknak, se akicsiknek nem jó.

Szakmámból adódóan is ezen a véleményen vagyok. A nagylányom most lesz iskolás, vegyesbe járt. Ezt az óvónénik se igazán szeretik. A kicsit, ha majd megtehetem 3 év múlva azonos korosztályúak közé tetetem.

13. mtt80 (válaszként erre: 7. - Virgilius)
2008. márc. 9. 10:42

Miért menekítetted ki a sima kiscsoportból a kisfiadat? (Ha megkérdezhetem.) Az óvónők miatt?

Igen, egyébként tudom, hogy leginkább az óvónőket kell nézni, csak az a baj, hogy csak az egyik csoport óvónőit ismerem, a másikat nem.

2008. márc. 9. 10:41
Én korosztályos csoport párti vagyok,sajna már nincs választási lehetőségem,vagyes csoport van.:(
11. mtt80 (válaszként erre: 5. - Kiniand)
2008. márc. 9. 10:39
Igen, én is ettől félek!
2008. márc. 9. 10:38
Szia. Nálunk is vegyes csoportban volt a fiam anno, most a kislányommal ugyanígy lesz. Személy szerint én örülök neki, szerintem jó dolog, sokkal önnállóbb, "nagyobb" volt a fiam. A foglalkozások alkalmával a kicsik is csinálhattak olyat, mint a nagyok, nem volt semmi probléma. Az óvónéni hozzáállásán sok múlik...az biztos. :-)
9. mtt80 (válaszként erre: 4. - Teleki_2007)
2008. márc. 9. 10:37

Ez nagyon jól hangzik. Csak igazából nem tudom, hogy nálunk ezt hogy oldanák meg. Majd rákérdezek.

A nagyok pl. nem veszik el a játékokat a kicsiktől? Nem bántják őket? Bár igaz, az én fiamat nem nagyon kell félteni! :)

8. virgilius (válaszként erre: 7. - Virgilius)
2008. márc. 9. 10:36
A miénk amúgy teljesen vegyes volt, 3-7 évesig együtt voltak. A mostaniban is úgy van, hogy kisközépső és nagyközéspső együtt, de ezt nem nevezném vegyesnek.
2008. márc. 9. 10:35

Az enyémek jártak ilyenbe is, olyanba is. Igazából arra jutottam, hogy mellékes, vegyes vagy homogén korcsoport, lényeg, hogy az óvónéni milyen. :)

Térténetesen a vegyes csoportos ovival voltak a legjobb tapasztalataink, először egy sima kiscsoportba járt a fiam, de onnét egy hét után kimenekítettem, akkor kerültünk a vegyesbe. 4 évig járt oda és egyszerűen imádta, már iskolás, de nincs nap, hogy ne nosztalgiázna az ovija iránt.

Nálunk segítettek a kicsiknek, sőt mivel eleve kevesebb kicsi volt, sokkal több figyelem jutott rájuk pl öltözésnél. Ráadásul együtt járhattak a tesók.

Idén sajnos elköltöztünk, és a kisebbikkel ovit kellett váltanunk. Kifejezetten vegyes csoportost kerestem, de itt nincs ilyen, így most sima középsős. nem panaszkodom, de a korábbi ovinkhoz nem fogható ez a mostani sem.

2008. márc. 9. 10:28
Az én fiam is vegyes csopiba jár (kis-középső), és mindent úgy csinálnak mint a középsősök, de a kicsiknek még nem kötelező, de az óvónénik nem tiltják, hogy majd jövőre. Sztem kifejezetten előnyös a vegyes csopi.
2008. márc. 9. 10:27
Mi vegyes csoportban kezdtünk, két hét után átíratam a gyereket egy hagyományos csoportba!! Az ovónénik csak a nagyokkal foglalkoztak értelmesen, a kicsiket leültették a sarokba, azt csináljanak, amit akarnak. Se az öltözködésnél nem segítettek, se semmiben. Pedig egy három évesnek, aki akkor kerül ki a családi környezetből több figyelem kell. Ha pedig bevonják a feladatokaba, akkor egy hat-hétéves szintjén nem tud teljesíteni, csak kudarc élmény éri.
4. teleki_2007 (válaszként erre: 2. - Mtt80)
2008. márc. 9. 10:27

Szia!

Nálunk vegyes csoport van.Míg nem jártak a gyerekek, úgy gondoltam,hogy megoldhatatlan,hogy a három és a hat éves is fejlődjön.Belátom rosszul gondoltam.29 gyerek van a csoportba átlag 20-an járnak(ha nincs valami vírusos dolog, mint most)tízóraiig együtt vannak és akkor kb 30-40 percre az egyik óvónő a nagycsoportosokkal átvonul a másik csoportszobába feladatozni, számolni és hasonlók.Ezalatt a középső és kiscsoportosok rajzoilnak, játszanak vagy éppen ragasztanak.Nekik amolyan szabad foglalkozás ez az idő a csoportszobában.Mikor a nagyok visszajönnek akkor van együtt játék még kb fél óra és utánna közösen, mondókáznak, számolnak (a kicsik is)körjátékot játszanak és hasonlók.Most,hogy volt jó idő, voltak sétálni, játszóterezni és hasonlók.Ezt azért tudom ilyen pontosan mert nemrég szoktattam a gyerekeket az ovba és ott voltam, láttam és tapasztaltam,hogy nem is oilyan a vegyes csoport mint azt gondoltam volna.Sőt egy barátnőm gyerekeinél három csoport van az oviban de mind a három vegyes csoport.Persze azt nem tudom,hogy milyen lenne ha nem vegyes lenne a csoport.A mi ovinkba amikor még nem vonták össze a csoportokat a kicsik és a középsősök akkor is együtt voltak.Tehát nagyon összehasonlítani nem tudom, csak leírtam a véleményem és amit én személyesen tapasztaltam.De én is szívesen olvasnám mások tapasztalatát.

2008. márc. 9. 10:24
Kis-középsőbe íratnám, irattam.
2008. márc. 9. 10:18
Akinek van ezzel kapcsolatosan tapasztalata, legyen szíves írjon!
2008. márc. 9. 10:16
Óvodakezdés: vegyescsoportba vagy azonos korcsoportúak közé írassam gyermekem?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook