Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Otthon hagynál 6napra egyedül egy 14éves lányt? fórum

Otthon hagynál 6napra egyedül egy 14éves lányt? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2010. jún. 6. 21:32
vélemény, szerintem meg kel oldani a fel ügyeletet.1219.
94. csókica (válaszként erre: 89. - Shebelle)
2009. jún. 11. 06:06
Ez a legjobb megoldás.
93. Anyagi (válaszként erre: 91. - Kriszti71)
2009. jún. 11. 05:49
Végre valaki nem csak a gyerek erényeit félti, hanem az életét!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
92. kattyus (válaszként erre: 76. - Shebelle)
2009. jún. 9. 14:58
Egyetértek veled, és sajnálom ha bárki is megbántott. Biztos nem szándékos volt?) Én is jártam ebben a cipőben.Sok sikert!
91. kriszti71 (válaszként erre: 89. - Shebelle)
2009. jún. 4. 15:33
Ez a legjobb megoldás,nagyon jó hogy így megtudtátok oldani.Amúgy ami mindig is gáz az az éjszaka,mert nappal jól elvannak,csak este több minden baj történhet pl,tűzeset,betörés,rosszullét,de lehet hogy ezt csak én látom így!!!
2009. jún. 4. 14:11
Nem ítélkeztünk,hanem a véleményünket mondtuk el egy kérdésről,amit Te tettél fel!Ennyi és nem több!Örülök,hogy végül megoldódott a kérdés és a Lányod is el tud menni veletek!:)
2009. jún. 4. 08:12
Köszönöm a tanácsokat, véleményeket. Örömmel tudatom, hogy megoldódott a szóban forgó probléma. Megváltoztak a dolgok, a körülmények s úgy alakult, hogy a velem tud jönni a lányom, sikerült eltolni az utazást júliusra, ami már vakáció, így nem lesz gond az iskolával.
2009. jún. 4. 07:34

...hogy "baj történjen"(!)...minden külön töltött percben ott leselkedik gyermekünkre.Ami meg van írva,elkerülhetetlen...

Mégis:legalább nekünk,FELNŐTTEKNEK legyen annyi eszünk,hogy nem hívjuk ki magunk ellen...Ne mi idézzük elő...

Én nem hagynám ott!A gyerek,csak gyerek,és teljes körű felelőséggel tartozunk.-Később nem lesz "beleszólásunk",önállósodni fog.

87. csókica (válaszként erre: 1. - Shebelle)
2009. jún. 4. 07:02
Magára hagyhatod,de biztos hogy te nem leszel nyugodt,mert bármilyen negatív dolog eszedbe fog jutni,vagy hallod esetleg a tv-ben,az első amihez hozzányúlsz a telefonod lesz,és hívod a kislányod:)))
86. shebelle (válaszként erre: 85. - 73cdbfbb2c)
2009. jún. 4. 06:53
Kedves Lina, a 80.hozzászólásban elolvashatod
85. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 76. - Shebelle)
2009. jún. 3. 21:06
Kedves Shebelle! Ne haragudj, nem megbántani szeretnélek, de ha így látod, minek teszed fel ezt a kérdést egy fórumon?
84. kriszti71 (válaszként erre: 79. - Shebelle)
2009. jún. 3. 20:35
Szia,igazad van csináld úgy ahogy nektek jó,de azért legyen valaki aki ránéz,szomszéd,vagy egyéb.Amúgy a lányok sokkal önállóbbak nekem van mind a kettő!!!!
2009. jún. 3. 20:23
Gyereke válogatja. Én az egyik gyerekemet itthon merném hagyni, a másikat nem. Ennyi.
2009. jún. 3. 20:20
Nem!
2009. jún. 3. 20:05
Attól függ,mennyire bízol meg benne,tudja-e hol vannak a határai!Mondjuk én 14 évesen már hóót egyedül laktam!:-)
80. shebelle (válaszként erre: 78. - H.Ancsi)
2009. jún. 3. 20:05

Köszönöm Ancsi,igazad van, én is csak ennyit kértem, válaszokat, véleményeket.


S nem kértem jelzőket, minősítéseket, bántást. ez azoknak szól, akik megtették ill. megtenni készülnek.

79. shebelle (válaszként erre: 76. - Shebelle)
2009. jún. 3. 20:00

Mielőtt még valaki belekötne az előző hozzászólásba,elirtam: szóval nem szórakozni,és nem szabadságra megyek.


de elárulhatom,talán tartozom ennyivel a sok tanácsért: szóval a párom és én munkanélküliek lettünk, ő már kiment külfödre munkát keresni, s én is emiatt megyek, de én főleg lakást és megfelelő iskolát keresek a lányomnak, hogy augusztusban már ott tudjon kezdeni.


Erre írtam a kényszer nagy úr. Egyik nagyi se tudna vigyázni,mivel mind2 gondozzák öreg és beteg szüleiket,nemes dolog. Apja másik városban él, a megélhetéséért gürcöl. S a szomszédokban megbízunk, már bizonyítottak,nem egyszer. Én csak annyit szeretnék, hogy kenyér kerüljön az asztalra, mint fizikálisan is és mint mentálisan is, s ezt értem a szabadság alatt...,nagy bűn!?

78. H.Ancsi (válaszként erre: 76. - Shebelle)
2009. jún. 3. 19:54

Gratulálok a lányodhoz és teljesen jól irtad le a dolgokat.De... A kérdés igy szólt: Otthon hagynál 6 napra egyedül egy 14 éves lányt? Ez egy kérdés, erre válaszoltunk, mindenki véleménye szerint. Ki igy, ki ugy.

Én személy szerint semmi bántót nem irtam, legalábbis nem állt szándékomban. Mivel a kérdést feltetted, világossá vált, hogy Te is bizonytalan vagy a válaszban. Nyilván te ismered őt a legjobban, itt a véleményeket mindenki a saját szemszögéből irja.

Nekem továbbra is az: nem, én nem hagynám otthon 6 napra egyedül.

77. spinneli (válaszként erre: 55. - H.Ancsi)
2009. jún. 3. 19:53
ez attól függ, hogy mlyen értékrendre illetve mennyire nevelted búra alatt a gyereked.
2009. jún. 3. 19:41

Kedves Mindenki! Látom e kérdésemmel felszítottam a kedélyeket, s egynéhányan anélkül hogy ismernének minket, máris itélkeznek, s pálcát törnek felettünk. Egy-két dolgot tisztáznék, bár tudom nem kelle, mivel ez csak olaj a tűzre,úgylátom!

Nos, egyáltalán még nem döntöttem. Második a 14éves már nem gyermek, fiatalkorú.(Nálunk a gyermek 10éves koráig lehet hivatkozni a gyermek kiskorúságára pl.az anyát nem küldheti el a hivatal műszakozni illetve stb.) Ha azt vesszük, hogy tizenéves "gyerekek" részesei lehetnek a közlekedésnek,lásd kerékpár, robogó, kismotor, akkor miről is beszélünk? Akkor melyik szülő a felelőtlen? hisz AZ otthon maga a biztonság. nem szórakozni, szabadságra megyek, nem mitnha valakire is tartozna...,a kényszerhelyzet nagy úr, ezt sokan tudják! S jöhetne velem is, de ő ezt választotta, mivel több tantárgyból is esedékesek a kilépő dolgozatok, s ilyenkor kell belehúzni,hisz itt június 30. végeznek a gyerekek a suliban.Komoly hölgy a lányom, imád tanulni, nem bulizós, 5nyelven kommunikál, s tudja mit akar elérni az életben, s ezért úgy is él, viselkedik, céljai vannak. S volt már 2-3napot "egyedül" s a legnagyobb "bűne" annyi volt, hogy rendelt egy pizzát, pedig lett volna kaja a hűtőben.Ismerem és megbízom benne, nem hazudik. Nem tudom ti milyen fiatalokkal vagytok körülvéve,de amiket ti írtok azt én nem tapasztalom két városban sem az ismerősök, a rokonság körében,pedig van néhány.Az apja is úgy gondolkodik mint én, rám ill. a lányára bizta a döntést, az osztályfőnökének sem volt ellenvetése.

Most már kezdem megérteni bizonyos dolgokat magyaroszági ismerősöknél, hihetetlen, hogy némely szülők, hogy magukhoz tudják bilincselni gyermekeiket,pl.22éves lánynak 8ra hazakellett mennie, ez normális? Szerintem ilyen szülők nem a gyermekben nem bíznak meg, de a saját nevelésükben. Talán ilyen emberek magukból indulnak ki...,ők mit csináltak volna anno.

Köszönöm mégegyszer a tanácsokat, örülök nekik. Viszont az ismeretlenül való itélkezést nem szeretem. Kérem ezt mellőzétek, nagyon megköszönném. Majd jelentkezem, hogy döntöttünk illetve hogy alakul majd az a pár nap.

2009. jún. 3. 18:29
Én egy 14 éves gyereket biztos nem hagynák magára még egy hétvégére sem. Ha engem anno egyedül hagytak volna ebben e korban.......biztos kihasználtam volna, hogy nincsenek korlátok.:)
2009. jún. 3. 16:13
Ok,hogy Ő szabadságra vágyik,de mi van a gyerekkel akiért felelősséggel tartozik!?
73. Klimpírozi (válaszként erre: 72. - Krokka)
2009. jún. 3. 15:24

eleddig én is a hozzászólásait olvastam..

:)

72. krokka
2009. jún. 3. 15:12
" Számomra elengedhetetlnül fontos a szabadság érzete, annyira mint egy falat kenyér "- irja magáról a kérdés feltevő...hm..... ez sok mindent elárul, nem?
2009. jún. 3. 15:10
Azért inkább arra hajlok, hogy rábíznám valakire. Valószínű, hogy ez kevésbé tetszene neki, de azt hiszem, nem vállalnám a kockázatot.
70. df2a740c00 (válaszként erre: 69. - H.Ancsi)
2009. jún. 3. 15:08
Háát, ha elég kalandvágyó, és a legtöbb gyerek az, az első berúgás-cigizés tűzkeresztségen ígyis-úgyis túl fog esni. Nem tudom, mit tennék egyébként.
69. H.Ancsi (válaszként erre: 68. - Df2a740c00)
2009. jún. 3. 15:05
ez igaz, de onnan mikor hazamegy, jó esetben várja őt az anyukája ez elég visszatartó erő, avagy kontroll. De ha nem várja senki....
68. df2a740c00 (válaszként erre: 55. - H.Ancsi)
2009. jún. 3. 15:03
Piálni, cigizni akár egy házibulin is lehet, nem kell ahhoz hat napot egyedül tölteni.
2009. jún. 3. 15:00

Én biztos,hogy nem hagynám egyedül.

14 éves,most van a "legrosszabb"korban,kamasz!

66. Klimpírozi (válaszként erre: 64. - Krokka)
2009. jún. 3. 14:42
helyettem szóltál..
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook