Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Otthon hagynál 6napra egyedül egy 14éves lányt? fórum

Otthon hagynál 6napra egyedül egy 14éves lányt? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
35. 01c8755c79 (válaszként erre: 33. - C20c593f1c)
2009. jún. 3. 11:40
Ez nem az őszinte vagy nem őszinte bizalomról szól, hogy drogozik, iszik, kurválkodik.... báááár értek már szülőket meglepetések :o) ... hanem arról szól, hogy ÉN az ANYA felelek érte... a nap minden percében, és ebből nem szállhatok ki június 20-tól 26-ig. De ez vagy jön belülről a szülőben... vagy hiába mondjuk/írjuk.
34. H.Ancsi (válaszként erre: 33. - C20c593f1c)
2009. jún. 3. 11:38

Persze, sok igazság van ebben is. Nekem az egyik legjobb barátnőm a keresztlányom, ő 14 éves mult.

Sokat mesél a barátnőiről, akik "teljes bizalomban" vannak a szüleikkel, mind addig amig ki nem szabadulnak, azután egy-két ital, esetleg más és a maguk feletti kontroll elsuhan. Legfeljebb aznap nem alszanak otthon és másnap mosolyogva mesélik a kitalált sztorit apunak, anyunak.


Természetesen ez nyilván nincs mindenhol igy, szerencsére.

Nekem még kisebbek a gyerekeim, én is ugy gondolom, hogy mindent megteszek, hogy jól csináljam.

De a mai világban a kontrollra igenis szükség van.

33. c20c593f1c (válaszként erre: 32. - H.Ancsi)
2009. jún. 3. 11:32

Nekem a gyermekeim sportolók voltak, a lányom még most is az. Az én gyerekeim már 10 év alatt önállóan közlekedtek, nem tudtam mindig menni velük. A megbeszélt időre otthon voltak. Normális életet éltek.


14 évesen kerültem el otthonról, kollégiumban laktam. A gyermekeimet legalább ennyire önállóságra neveltem. Mindkét gyerekem 19 éves kora költözött el otthonról. A lányom akkor egy vidéki városba költözött, mert odaszerződött egy kézi csapathoz. A fiam kapott egy francia ösztöndíjat, ő Franciaországban él.


Szóval a kontroll. Azért annyira ismerni kell a büdös kölköt, hogy tudd, hogy ha kiteszed a lábad nem fog kurválkodni, drogozni, berúgni, csavarogni.

Ha a topicnyitóban felmerült, hogy otthon hagyja a gyermekét, akkor a fentiektől biztosan nem tart, mert őszinte, bizalomra épül a kapcsolatuk, és ismeri a gyermekét.

32. H.Ancsi (válaszként erre: 29. - C20c593f1c)
2009. jún. 3. 11:18

Komolyan gondoljátok, hogy ebben a korban a tűzhely, meg kaja, meg mit tudom én mi a fontos?

Én ugy gondolom, hogy ebben a korban a legfontosabb az állandó kontroll, bizalom ide- avagy oda. Igenis szükség van rá. A legmegbizhatóbb gyerek mert ugye gyerek is el tudja ám magát engedni ha nincs felügyelet. Szerintem..

2009. jún. 3. 11:18
nem
30. Klimpírozi (válaszként erre: 28. - 01c8755c79)
2009. jún. 3. 11:16

maximálisan bíztam és bízom a lányomban..repült, utazott egyedül, megjárta a hadak útját, de 14 évesen nem hagytam egyedül, azt nem, barátnővel sem..

egy nyugodt percem sem lenne nélküle, a lelkiismeretem igen háborogna..

2009. jún. 3. 11:15

Egy 14 éves gyereket nyugodtan otthon lehet hagyni. De ajánlom, hogy költöztesd oda egyik barátnőjét.


Ha kétségeid vannak, akkor beszéld meg vele az ajtó zárását, a vasaló, a gáztűzhely, stb használatát. Legyen elég pénz a telefonkártyáján, hogy Rád tudjon csörögni.


Rendelj neki valamelyik ételfutár cégtől akár egész napra kaját.


A telefon mellé, vagy több helyre írd fel a tűzoltó, mentő, rendőrség, valami rokon telefonszámát.


De lássa Rajtad, hogy feltétel nélkül megbízol benne!

2009. jún. 3. 11:13

... én csodálkoztam a válaszokon, azt gondoltam, hogy mindenkinek egyértelmű NEM lesz a válasza... és lám csak lám... :o)

Azt gondolom számomra nem a bizalom lenne az elsődleges probléma.... hanem az én felelősségem, ami bizalom ide, kaja és szomszédasszony oda... egy pillanatra sem lerakható!

27. Klimpírozi (válaszként erre: 19. - Shebelle)
2009. jún. 3. 11:12

meglehet, de ennyire hosszú időre..ez felelőtlenség - bocsáss meg -..egy, két nap, az önállóság próbájaként, remek ötlet, jó móka, esetleg kényszermegoldás, de 6 nap nagyon hosszú idő..hosszúak az éjszakák, a nappalok, az , hogy ennivaló és zsebpénz bőven van,internet és telefon kéznél édeskevés..

saját meglátás, nem követendő..

2009. jún. 3. 11:12
Ugyan már! Egy 14 éves gyerek már teljesen önellátó! Főleg 6lakásosban, szerintem nyugodtan...én családi házban voltam!
2009. jún. 3. 11:10
Nem,semmikép nem!.Nem azert mert nem elég talpraesett ,vagy ügyes-mert biztosan az-csak ha bármi adódna,a törvény előtt is és a lelkiismereted előtt is ,te vagy érte minden tekintetben a felelős.
24. frollo
2009. jún. 3. 11:10
Nem!
23. H.Ancsi (válaszként erre: 19. - Shebelle)
2009. jún. 3. 11:10
sajnos már más világ van, szerintem a mai 14 éveseket nem a tűztől, vagy csőtöréstől kell félteni. Persze nem egyformák, de biztos nyugodt lennél egy pillanatig is?
2009. jún. 3. 11:09

én igen

telefon kapcsolat,be vásárolnék neki,és a szomszédot rá állítanám figyelje ennyi...

de meg engedném hogy,egy b.nője ott aludjon!

de a bizalom,az fontos

21. Cepheus (válaszként erre: 1. - Shebelle)
2009. jún. 3. 11:08
Ha állandó telefonkapcsolatban is lehetnétek az internetes lehetőségen kívül, és ha tényleg meg tudod beszélni a szomszéddal, hogy mondjuk csőtörés, ilyesmi esetén fordulhat hozzá, akkor belefér.
20. Roni24 (válaszként erre: 1. - Shebelle)
2009. jún. 3. 11:08

Én biztos nem! De te tudod!

Viszont nem véletlenül kéred ki mások véleményét, hisz valahol te is érzed, hogy nem kellene!

2009. jún. 3. 11:07
Köszönöm a hozzászólásokat, még nem döntöttem, egyszer így érzem, másszor meg úgy. Kisvárosban lakunk egy hatlakásos házban. Én is voltam már egyedül ennyi idős koromban, de családi házban.
2009. jún. 3. 11:06
A mai világban NEM!
2009. jún. 3. 11:06
Én tuti nem hagynám otthon egyedül. Felhívnám pl. a nagyit vagy valakit a rokonságból hozzá, úgy igen! De egyedül nem, mert tényleg a mai világban kifigyelhetik a gyereket a szemét aljas emberek és nehogy valami baja legyen!
2009. jún. 3. 11:04
nem, semmiképp sem, a nyitottságom, bátorságom a gyerekembe vettet bizalmam ellenére sem!
15. 01c8755c79 (válaszként erre: 1. - Shebelle)
2009. jún. 3. 11:03
... amúgy szerintem a második napon rohannál haza... :D ... szóval inkább előtte tedd rendbe a dolgokat.
2009. jún. 3. 11:02
Szia! Szerintem is nyugodtan otthon hagyhatod, a leírtak alapján komoly "kislány", szerintem még élvezni is fogja, hogy kicsit önálló lehet. Végszükség esetén meg ha tényleg ott a szomszéd, nem eshet baja neki. Én 14 évesen az egyéves ikerhugaimat pesztráltam, egyedül.
13. babapiskotaa (válaszként erre: 1. - Shebelle)
2009. jún. 3. 11:02

Ha önálló én igen. Bár fiatal anya vagyok, de emlékszem még arra amikor én voltam 14. 8-dik után nyáron már 1 hónapot dolgoztam egy étteremben és albérletben laktunk a nálam 1 évvel idősebb nővéremmel. Ellenőrzés volt egy kicsi, de nem csináltunk igazán gondot se magunknak sem másnak.

Te ismered a lányod és te tudod, hogy váratlan helyzetben mennyire találja fel magát.

2009. jún. 3. 11:01

A "helyzet leírásodból" úgy érzem, hogy Te otthon szeretnéd hagyni és most megerősítést vársz.

Valószínű én sem merném otthon hagyni, és nem azért mert megbízhatatlan. nem tudom milyen környezetben laktok, de akár ki is nézheti valaki, hogy a gyerek egyedül van. Nem biztonságos a mai világ.

Az apjához nem mehetne?

2009. jún. 3. 11:00
Szerintem is otthon hagyhatod,főleg,ha a neten is lesz alkalmatok beszélni...meg nem árt az önállóság se. Pár osztálytársam 15 évesen jöttek fel a városba tanulni,és mivel nem jutott hely nekik a koleszban,ezért ketten egy házban éltek...az mondjuk már elég kemény,mivel szerintem ez elég korai időszak arra,h pl.kaját előteremtsék,de túlélték... 6 nap az nem sok.
2009. jún. 3. 10:59
Én az én lányom -15 éves-otthon hagynám. Lenne aki néha ránézne, és valakivel megbeszélném hogy bármi van számíthat rá.
9. bnedora (válaszként erre: 1. - Shebelle)
2009. jún. 3. 10:57
Szia! A leírt feltételekkel szerintem nyugodtan otthon hagyhatod. Probléma bármikor előfordulhat, nem kell mindig rosszra gondolni. Beszélek én, amikor mindig izgulok, amikor távol vagyok.
8. 01c8755c79 (válaszként erre: 1. - Shebelle)
2009. jún. 3. 10:56

NEM.

A Tiéd a felelősség, nem a 14 éves leányé, ezt soha ne felejtsd el! (Egyébként ezzel indokolhatod is nála a dolgot, hogy soha nem tudnád megbocsátani magadnak.... már ha indokolni kell.)

2009. jún. 3. 10:56
Nem.
2009. jún. 3. 10:56
nem
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook