Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ötletek gyertyafényes vacsorára fórum

Ötletek gyertyafényes vacsorára (beszélgetős fórum)


2010. aug. 6. 14:24

Forró,fűszeres sárgabarack


225 g félbevágott és kimagozott sárgabarack

12 g vaj

1 teáskanál fahéj

4 evőkanál narancslé


Főzd puhára a sárgabarackot.Kis serpenyőben olvaszd meg a vajat,add hozzá a cukrot, a fahéjat és a narancslét,keverd addig (fakanállal),míg sziruppá sűrűsödik.

Csöppögtesd le a sárgabarackot,helyezd a serpenyőbe,forgasd,amíg megüvegesedik.Forrón tálald.


Fincsi desszert:))

2010. júl. 19. 09:57

Szerintem én a kedvencét csinálnám(és szoktam.).Tet-

szik a Madhuksara ötlete is.

2010. júl. 19. 09:53

Köszönöm, bár a túrós kilőve, mert azt nem eszi.:(


A fagyikehely jó ötlet, úgy is nagyon meleg van:)

2010. júl. 19. 09:37

Fűszeres túróval töltött karaj (bármilyen salátával) ... nagyon fincsi! :) (mondjuk két személyre kicsit sok, de legalább másnapra is marad. :))


16 szelet karaj

fél kg túró

2 cs. szeletelt bacon

1 pohár tejföl

ízlés szerint só, bors, petrezselyem, póréhagyma, snidling, majoranna

ízlés szerint további zöldfűszerek


A karajt kiklopfoljuk, sózzuk, borsozzuk. A túrót összekeverjük a tejföllel, a felkarikázott póréhagymával és a finomra vágott zöldfűszerekkel. Minden szelet karaj közepére teszünk a fűszeres túróból. Összehajtogatjuk, baconszalonnával körbetekerjük, majd egyenként alufóliába csomagoljuk, és egy tepsibe tesszük. 200 fokra előmelegített sütőben. kb. 1 óra alatt megsütjük. Ezután kicsomagoljuk az alufóliából, majd visszatesszük a sütőbe és pár perc alatt aranybarnára pirítjuk.

2010. júl. 19. 09:34
Én semmiképp nem olajban sült cuccokat tálalnék ilyenkor/sem.
2010. júl. 19. 09:33
pl.görög gyümölcsleves, rozmaringos, citromos csirkemell, párolt zöldség, fagyikehely
2010. júl. 19. 09:32

-steak burgonya vagy

-krokett


-baconbe tekert csirkemell vagy

-baconbe tekert aszalt szilva

-vannak -sütőzacskós- csirkecombok,csirkemellek(ez már tényleg egyszerű):-)

2010. júl. 19. 09:26

azt sokszor megcsinálom neki...

az már olyan "hétköznapi"


Félreértés ne essék, nem akarok nagy dolgokat. Csak már nincs ötletem, ami különleges, finom, és még énis (azaz könnyen elkészíthető) meg tudom csinálni:)

2010. júl. 19. 09:26
Hát azért ne pacal, vagy körömpörkölt. Hanem vmi finom, könnyű étel.
2010. júl. 19. 09:25
Szerintem a kedvenc ételét főzd meg
2010. júl. 19. 09:24

Sziasztok!


Szeretném valamelyik este meglepni páromat egy romantikus vacsival:) Gyertyafény, zene, otthon, ketten.


Van valakinek ötlete, hogy milyen menü legyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook