Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit egyen a 9 hós lányom tápszer, tejpép, tejbegríz helyett vacsorára?Egyiket sem fogadja el!!!!Segítség!!! fórum

Mit egyen a 9 hós lányom tápszer, tejpép, tejbegríz helyett vacsorára?Egyiket sem fogadja el!!!!Segítség!!! (beszélgetős fórum)


1 2
46. Clau26
2010. aug. 9. 20:52
szia!Az én kislányom 8hós és nála is küzdök a kajálással..7kilo és 71cm ami a magasságához képest állítólag kevés,gyerekorvos szerint..csak gyümölcsöt fogad el...hiába főzők neki..baba kaják kellenek neki de abból is csak a gyümi és esetleg fél üveg sötőtök,ezen kívül natur pépet szoktam összekeverni neki gyümivel..ja és ha tehetné mindig tápszert kérne,pedig én már csak este szeretettem volna neki adni de a doktor nő azt mondta napközben is adjam,hogy hízzon..szóval én sem görcsölök már ezen eszik amit akar,ma is kidobtam amit főztem és kapta az öszibarackot..nemtudok mit csinálni vele,ja és kb 1decit iszik egész nap..eröltetni nem fogom már meguntam válogatós és kész..mint az anyja:-)szóval ne görcsölj ezen ennyire egyébként a mildibé jó éjszakát tápszerét ajánlom,nagyon finom tej íze van,ő szereti..
45. 45f5ce422c (válaszként erre: 44. - B2076ec79b)
2010. aug. 9. 19:42
mi a baj az éjszakai ivással? az én Kisfiam többször kel éjjel és csak akkro hagyja abba a nyűglődést ha adok neki egy kis vizet...igaz most jön a foga, ilyenkor furán viselkednek:S
44. b2076ec79b (válaszként erre: 43. - Fancsika09)
2010. aug. 9. 15:57
Nem akarom itt az észt osztani, de talán az se a legjobb, hogy éjjel 3X megitatod teával.... Egyébként napközben mit iszik?
2010. aug. 9. 15:38
Megpróbálok este főzeléket adni, hátha beválik!Mindig együtt vacsorázunk, olyankor mindenki ott van.Egyébként 3 hós koráig átaludta az éjszakát, de 6 hós kora óta min 3szor ébred inni, de általában többször.Ez a tápszer már a 4. az életében, kb május óta használom.Milupa milumil 3., de vettem már a Jó éjszakát is belőle, tejpépet is,de még csak egyszer sem evett belőle.Aki tud valami okosat, arra kérem írjon.Nappal 1,5 órát alszik de. és du. is!Köszike
42. Ildi87
2010. aug. 9. 13:16
Sziasztok! A danoninot próbáltad már? Vagy van a kistejesnek is ilyen túródesszertje. 6 db (60g/db), 3 féle íz és az is nagyon finom. Azt már nyugodtan eheti. Az én lányom 11 hónapos, este még szopizik, de szopi után 2 ilyet még bevág, és így tuti nem éhes reggelig. Max keverj bele 7 gabonás pelyhet és akkor laktatóbb.
41. b2076ec79b (válaszként erre: 39. - Drnéni)
2010. aug. 9. 11:31
Mi az utóbbi időben vacsorára eszünk főtt kaját, akkor otthon az egész család és van is idő rá :) Így a lányok is esznek valamit :)
40. giga455 (válaszként erre: 31. - B2076ec79b)
2010. aug. 9. 11:27

Ismerős :D:D

Én is ilyen vagyok, jelenleg vasággyal 50 kg :S

39. drnéni (válaszként erre: 35. - B2076ec79b)
2010. aug. 9. 11:27
Ez is jó ötlet, a nagylányomnál náluk is így volt. Most már szökőévben egyszer ha összejön.
38. 40163fd81d (válaszként erre: 29. - Drnéni)
2010. aug. 9. 11:26

Igen,igazad van.

Egyetértek:)

37. drnéni (válaszként erre: 32. - Heni86)
2010. aug. 9. 11:26
Nálunk napi 1 túrórudis korszak volt, heteken keresztül. Ha nem az én gyerekem, el se hiszem, hogy ennyivel életben lehet maradni, de a lányom még növelte is a súlyát.
36. giga455 (válaszként erre: 26. - Drnéni)
2010. aug. 9. 11:25

Az enyém nem is ismerte a cumisüveget, mindent pohárból kapott. Igaz ő anyatejes volt, de ha valamiért nem szopott, akkor a lefejt tejet is pohárból kapta :) Viszont 1 éves kora óta teljesen egyedül iszik pohárból.


Persze egy tápszeres babánál ez teljesen más, náluk azért nem így működik. Nem irigylem a topikindítót :S

35. b2076ec79b (válaszként erre: 28. - Fancsika09)
2010. aug. 9. 11:24
Egyébként együtt ültök le enni este? Nálunk ez is meghatározó tényező, bár egyedül én se szeretek enni, szerintem te sem :)
34. drnéni (válaszként erre: 28. - Fancsika09)
2010. aug. 9. 11:24
Nurofen szirup 5 ml lefekvés előtt az édes álom titka fogzáskor. Én annak idején a nagylányommal már mident végigpróbáltam, amikor egész éjszakákat voltunk fenn a fogzás miatt.
33. andi2379 (válaszként erre: 19. - Fancsika09)
2010. aug. 9. 11:23
Nekem szerencsém van mert nagyon jó evö, szinte mindent megeszik. Egyedül a tökfözelék nem kell neki. Sok mindent adhatsz neki, gyümölcs, zöldségek, husi. Próbálkoznod kell melyik jön be neki éjszakára. Elötte végig aludta az éjszakát?
32. Heni86
2010. aug. 9. 11:23
De egyébként halkan megjegyezném, hogy mikor Botinak jött a foga olyan szinten elment az étvágya, hogy már idegbajt kaptam. Nem hogy a cicit/tápszert nem kérte de semmi mást sem evett. Volt olyan a szemfogaknál, hogy 2 tejszelet egy nap. :( De csak pár napig tartott ez az állapot amíg ki nem jött a hegye a fogának. Utána helyreállt a rend... Minden fognál ezt játszottuk. Szóval lehet ám ez is...
31. b2076ec79b (válaszként erre: 24. - B2076ec79b)
2010. aug. 9. 11:23
Ja még azt hozzátenném, hogy a nagyobbik lányom is ilyen (8 éves 23kg). Ha nem akarnak enni, akkor nem esznek, de semmit. Még ha teszem azt azt mondanám itt egy tábla csoki, az se kéne. De mivel már nagyobbak így nem görcsölöm agyon magam a kaján... Kisbaba korba nehezebb ezt átvészelni :(
30. giga455 (válaszként erre: 23. - Fancsika09)
2010. aug. 9. 11:22

cseppmentes, akkor hadd verje. Majd ha szomjas lesz, iszik :)

Sajnos ha erőlteted az evést, akár az ellenkezőjét is elérheted, és akár dacból, pszihésen nem ehet.

Én is nagyon rossz evő voltam (vagyok) és világ életemben nagyon sovány voltam. Már csecsemőnek is. Anyám is állandóan tömött, mert attól félt hogy éhen halok :S

Próbáld meg bevezetni a napi 5 étkezést, sok gyümölccsel, zöldséggel, és úgy emlékszem, már joghurtot, túrót is kaphat. Ha kihagy egy étkezést, akkor ne kínáld többet, csak a következő etetés időpontjában, hátha akkor nagyobb étvággyal eszik.

29. drnéni (válaszként erre: 12. - Fancsika09)
2010. aug. 9. 11:22
Figyelj, megnéztem a képeiteket is, ez a baba gyönyörű, hiperfejlett és semmi baja szerintem az elsőszülött-szindrómán kívül. Vagyis görcsölj sokkal kevesebbet az evés témán, és magától rendbejön.
28. fancsika09 (válaszként erre: 22. - Zsanci79)
2010. aug. 9. 11:21
Délben bébiétel, 8 hós, azt megeszi.éjjel csak teát kap, meg ha nagyon nyügi bekenem az ínyét. Újabban már a desszerteket sem nagyon fogadja el 17,00kor.Mi az a csoda amit elfogad a fiad?Megírnád priviben?Egyébként már homeo bogyót is adtam neki, hogy jobban viselje a fogzást, nem ér semmit, ugyanolyan nyügi.
27. 40163fd81d (válaszként erre: 16. - Fancsika09)
2010. aug. 9. 11:20

Esetleg váltsál tápszert ,hátha van olyan ami jobban a kedvére való.De az is lehet,hogy fáj tőle a gyomra esetleg,és azért nem kívánja.

Szerintem egy pár napig szüneteltesd,és egy másikkal próbáld meg újra,ki tudja,lehet ,hogy beválik:)

26. drnéni (válaszként erre: 18. - Giga455)
2010. aug. 9. 11:18
Igen, az én picim csak 8 hós, és lassan többet iszik pohárból, mint üvegből.
25. Heni86 (válaszként erre: 8. - Fancsika09)
2010. aug. 9. 11:18

Ne gyötörd magad ezen! Az enyém meg másik 8 félét nem eszik meg! :)) Most épp a "csak virsli-virslivel" korszakát éli. :)


Tescoban vettem. Nestlé márka és Botinak nagyon ízlett anno. Később meg mondom a Nesquick. Abból minden mennyiség lecsúszik. :)

24. b2076ec79b (válaszként erre: 14. - Drnéni)
2010. aug. 9. 11:18

Azért fogyott, mert gyakorlatilag nem evett. 4 hetesen felírt a doktornő tápszert, mert akkor kezdett fogyni. Utána egy ideig még szoptattam+tápszer, de nem nagyon hízott. (minden étkezés előtt után mérés éjjel-nappal, étkezési napló milliliterre pontosan :( ) agyrém volt. Én sem cukroztam neki állandóan, kivizsgáláson is voltunk. Szerencsére semmi szarvi baja nem volt, meg azóta helyreállt az étkezése.

Egyébként most 2,5 évesen 11kg.. Nem valami nagy étvágyú.

23. fancsika09 (válaszként erre: 18. - Giga455)
2010. aug. 9. 11:17
Van csőris pohara, de csak veri az etetőszék lapjára, játszik vele, ha a szájához merem emelni, elkezd sírni, mert ő játszik és én hagyjam békén.
22. zsanci79 (válaszként erre: 12. - Fancsika09)
2010. aug. 9. 11:17

Biztos, hogy azért ébred éjszaka mert éhes? Olyankor adsz neki valamit?

Szerintem a 21 óra már késő, valószínű elég fáradt is akkorra már. Nemtudom mikor kel délután, de szerintem akkor adj neki kis uzsonnát, és a vacsit hoz előrébb.

Amúgy tényleg jól fejlett, de tudom milyen rossz, ha nem akar enni. Az enyém jól evő, de ha 1-1 nap nem eszik úgy, már kétségbe vagyok esve. Pedig nem kéne.

A másik, hogy nemtudom, hogy eszik e bébiételt.

Az én kisfiam nem igazán szerette a konzerveket, de találtam egyet amit imád, nekem is ízlik tényleg, csak sótlan.

Szóval ezt még akkor is megeszi, ha semmi mást nem óhajt enni. Mindíg van itthon egy pár konzerv, ilyenkor jól jön.

21. drnéni (válaszként erre: 12. - Fancsika09)
2010. aug. 9. 11:17

És mennyit eszik éjjel? Én adnék neki este fájdlomcsillapítót próbaképp, esetleg magam mellé venném éjszakára. Lehet, hogy nem az éhség ébreszti, hanem a féjdalom vagy a félelem.


Másrészt lehet, hogy túl ritkák a nappali étkezések, "tankönyv szerint" napi 5 étkezésnek kéne lenni regel 7-8-tól este 7-ig bezárólag.

20. andi2379 (válaszként erre: 16. - Fancsika09)
2010. aug. 9. 11:16
Én szoktam olyat is hogy a tejpépbe gyümölcsöt rakok, imádja. Vacsira is jó.
19. fancsika09 (válaszként erre: 15. - Andi2379)
2010. aug. 9. 11:16
Te mit adsz neki?Folyton nem vacsorázhat kenyeret meg szalámit, szerintem.Egy ismerős mesélte, hogy a lányának adott korán 5 hósan kenyeret, most 10hós és utálja, kiköpi.
18. giga455 (válaszként erre: 16. - Fancsika09)
2010. aug. 9. 11:15

nem próbáltad pohárból megitatni vele? Az enyém ennyi idősen gyönyörűen ivott csőrös pohárból, söt, rendes pohárból is ment :)

Hátha nem akarja a cumisüveget.

17. giga455 (válaszként erre: 12. - Fancsika09)
2010. aug. 9. 11:14

Ha 5-kor van vacsi, akkor akkor add neki a főzit, este 9-kor pedig már nem kell kínálni :)

Próbáld a napi 5 étkezést beszorítani reggel mondjuk 7-8 és este 5-7 közé. Akkor nem lesz küzdelem. Valószinü nem az éhség miatt kel éjjel, hanem más oka lehet, pl. jön a foga.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook