Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Osztrák GYES és Családi pótlék fórum

Osztrák GYES és Családi pótlék (beszélgetős fórum)


2018. jan. 7. 17:32
Jonapot.Van itt valaki a fórumban akinek van infoja osztrák GYES ügyben?A kerdesem az lenne h tobb mint 1 éve huzodik az ügyünk hivtam a krankenkasset forditonal van a papir amit hianypotlasra bekértek..inne ln kinek mi a tapasztalata hogy mikor lesz ebből vmikir pénz?köszi a válaszokat
2017. febr. 22. 13:03

Sziasztok!

Van itt valaki ,aki járt hasonló cipőben....?

15 hónapos a kisfiam,a CSP-ot visszamenőleg megkaptam szeptember 12.-én és azóta havonta utalják,viszont a GYES-sel gondban vagyok...Tavaly januárban lett beadva az igénylés,elvileg minden stimmel,a magyar TB november 30.-án visszaküldte ausztriának az E411-est,amit elvileg dec.7.-én ők át is vettek,illetve január 13.-án postámztam nekik mégegyet,mert azt mondták nincs meg.

Most ismét azt mondják,hogy nem találják.

Nem tudok már mást csinálni,ki kell vinnem személyesen.

Valaki járt így?

Ha kiviszem személyesen,kb mennyi idő míg fizetnek?

2016. júl. 5. 19:50

Üdvözlöm Kedves Fórumozókat!

Tisztelettel, egy hozzáértő segítségét kérném.Feleségem vállalkozóként dolgozik Ausztriában. Beadtuk a családi pótlékhoz a kérelmeket egy irodán keresztül. Osztrák vállalkozása mellett, van neki Magyarországon bejelentett 2 órás munkája. Következő dilemmám az, hogy ismerős körben van olyan, aki hasonlóan dolgozik és megkapta a családi pótlék különbözetet probléma mentesen. Volt olyan személy akinek elutasították, mert van itthon is bejelentett 4 órás munkája és elviekben ez kizárja családi pótlék jogosságát. Írtam levelet WKO osztrák kamarának, ahol azt a választ kaptam, hogy nem kizáró ok, megkaphatjuk a pótlék különbözetét, az itthoni közvetítő iroda szerint is. Kerestem a kinti törvényben azt a passzust ahol megemlíti ezt a tiltást, de sajnos nem találtam. Kérdésem, hogy valakinek lenne erről infója, vagy jogi passzusa, hogy hivatalosan jár e vagy sem? Ausztriában is törvények alapján dolgoznak ezért lenne fontos utána néznünk a pontos joghelynek, mert nem szeretnénk jogosulatlanul pénzhez jutni. Köszönettel .

4. Klári 880805 (válaszként erre: 2. - Wagensommerm)
2016. jún. 28. 22:05

Nem élünk kint.

A Wochengeldet január 24-éig kaptam.

Március 16.-án küldték ki az E411-esem...

Most beszéltem velük,azt mondták,hogy meg vannak csúszva az E411-esek feldolgozásával,mert rengeteg van...Most dolgozzák fel még csak a december végén,január elején beérkezetteket..Úgyhogy azt mondták kb szeptemberre lesz valami.A gyesből pedig onnét számítva még 6-8 hét...

Tehát pont 1 éves lesz a fiam...

2016. jún. 21. 14:50
Nekünk 8-9 hónapos átfutást mondtak, de mi különbözetet fogunk kapni
2016. jún. 21. 03:48

Szia, nem tudom, h au-ban eltek-e, de itt neked kell megigenyelni es valasztanod a merteket/kifizetes hosszat,... Ill. A wochengeld idötartama pl. függ a szüles fajtajatol is (sima, csäszär, ikrek,...)

Nälunk minden automatikusan egyböl müködött

Itt tudsz utana nezni: [link]

2016. jún. 17. 13:33

Sziasztok!

Osztrák Gyes és Családip. kifizetés kinek mennyi időt vett igénybe?

Novemberben szültem,március 16.-án küldték ki az e411-es papíromat az illetékes Finanzamthoz.Azóta semmi nem kaptam.

Illetve a családit csak a 2015-ös évre (ami nekem csak 1 hónap),vagy egészen idáig fogják fizetni?

Köszi a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook