Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi a menete az osztrák családi pótlék és GYES igénylésnek? Ebben az esetben sikerrel járok?? fórum

Mi a menete az osztrák családi pótlék és GYES igénylésnek? Ebben az esetben sikerrel járok?? (tudásbázis kérdés)


4. 6924d8a23f (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 11. 16:04
Értem! Sajnos nem tudok segíteni,még az itthoni csp igénylés is macerás....
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 6924d8a23f)
nov. 11. 09:18
Szia! Nem nem tudja, csak én furcsállom hogy egy hatósági bizonyítvány miért nem felel meg..4. Gyerkőc 7 hónapos, nem egyszerre lett be adva a kérvény mivel akkor még javában kismama voltam. GYES-t soha nem igényeltem osztrákból.. ezért érdeklődtem.
2. 6924d8a23f (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 10. 15:24

Ha a könyvelőd sem tudja erre a választ,mi honnan tudnánk?

Nyilván az illetékes hatóságot kellene megkérdezni,bár számomra nem egyértelmű,hogy most akkor külföldön akarod kérelmezni? Ha a 3 gyerekre már jár,akkor nem értem mi akadálya a negyediknek?

Szívesen...

nov. 10. 10:00

Sziasztok! Van itt valaki akinek folyamatban van a csp illetve gyes?

Az én történetem a következő: 4 gyermekem van,3 gyermekem után már kapom rendszeresen a kinti csp különbözetet, viszont folyamatban van a legkisebb után a csp illetve a gyes. A könyvelőnken augusztus elején leadtam minden papírt, krankenkasse-töl jött egy levél hiánypótlasra hogy csed illetve.gyed igazolást kérnek be hogy nem jár! Kértem és kaptam egy hatósági igazolványt magyar allamkincstártól hogy soha nem kértem magyarba,mivel nem voltam ezekre jogosult. Könyvelő beadta ,de szerinte nem fogják elfogadni, mert elvileg osztrákoknak a visszautasítás kell..szóval ki van hasonló helyzetben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook