Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Osztrák családi pótlék különbözetigénylést ,mennyi idő alatt bírálnak el? fórum

Osztrák családi pótlék különbözetigénylést ,mennyi idő alatt bírálnak el? (tudásbázis kérdés)


1 2
ápr. 9. 08:36
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, 2023 november elején adtuk be a kérelmet a családi pótlékra 2022. májusától visszamenőleg, aztán havonta kapnánk. Közvetítőn keresztül. Minden papírt beszereztünk, aláírtunk. Lehet hogy több az elbírálás mint 6 hónap? Mikor szoktak utalni? Előre is köszi a segítséget!
53. kisbucka (válaszként erre: 11. - Era33)
márc. 25. 12:14
Szia, ha jól emlékszem te is egyedülállólént igényeltél osztrák CSP-t. Nálad van valami fejlemény? az én könyvelőm nemrég beszélt az osztrákokkal, azt mondták még mindig türelmet kérnek folynak az egyeztetések. Lassan 1 éve be van adva 2021 augusztusig visszamenőleg. hiánypótlást nem kértek eddig. Köszi a választ
jan. 6. 09:30
Kapott valaki hasonló levelet amiben a arra kérték az igénylőt jelen esetben (apuka) hogy a másik szülő is írjon alá(anyuka)egy lemondó nyilatkozatot mert ő volna az elsődleges aki kaphatna családipótlékot?! Illetve ti hogy adtátok fel a hiánypótlásokat? Illetve ez már a vége az ügynek vagy még csak a kezdete? Július 6 óta foglalkoznak vele de még csak most kaptunk december 19.ei keltezésű,január 3-án érkezett,de 9-ig vissza kellne érkeznie a papirnak. Fel lett adva ajánlott elsőbbségi levélként remélem oda is ér! Jó drága egy papír az már biztos! Egyébként boldog újévet!
51. kisbucka (válaszként erre: 30. - Era33)
dec. 19. 09:16

Én is egyedülálló vagyok.Egyenlőre nem kértek tőlem semmi hiánypótlást. Sajnos németül se angolul nem tudok. Januárra kerítek valakit aki perfect valamelyik nyelvből és esetleg a nevemben információt szerez arról hol tart az ügy. A MÁK-ot is zaklatni fogom.Találtam egy oldalt ahol egy petíciót is ki lehet tölteni ebben a témában. Javaslom aki egyedülálló és az ügye áll, töltse ki és küldje el a leveleket a megadott címekre!

[link]

50. kisbucka (válaszként erre: 49. - Izabella84)
dec. 15. 18:09
Én egyedülálló vagyok. Januárba beszélek a könyvelővel aki beadta a papírokat. Nem értem hogy miért van különbség egyedülálló és nem egyedüálló között.
49. Izabella84 (válaszként erre: 48. - Kisbucka)
dec. 15. 17:38
Szia!Igy van!December 6-án kaptam meg,közben kb3-4szer kértek hiánypótlást!Kaptam levelet én is,de a könyvelőm hivta őket,mert az rám nem vonatkozott!Nem vagyok egyedülálló!Az azokra vonatkozik,és ha nem igazoltam volna többszöri levélben akkor nem is kaptam volna!
48. kisbucka (válaszként erre: 32. - Izabella84)
dec. 15. 09:34
Szia, ha jól olvasom, te május közepén adtad be a különbözetre az igénylést és dec. 6-án utaltak? Én is május elején postáztam az igénylésemet 2 évre visszamenőleg de a mai napig semmi utalás. októberbe kaptam az általános levelet a jogvitáról. Hiánypótlást nem kértek, remélem hamarosan jön a jó hír...
47. DaninéSziszka78 (válaszként erre: 45. - Izabella84)
dec. 11. 08:13
Hát Nekünk még a penz se jött es November 13 járt le a hat hónap
dec. 10. 20:46
Sziaztok esetleg van köztetek olyan aki már az idei családi pótlékkülönbözetre az igénylést beadta?mi a tavalyi évről idén januárban adtuk le azt meg kaptuk a 6 dik hónapra az az júniusban ,viszont az ideit be adtuk 1 hete megint ki várják szerintetek a 6 hónapot?
45. Izabella84 (válaszként erre: 44. - KarÉvi78)
dec. 8. 11:23
Szia!Igen!Nekem azóta sem jött határozat!
44. KarÉvi78 (válaszként erre: 43. - Izabella84)
dec. 7. 19:39
Nagyon köszönöm a választ. Akkor ti nem adtatok be igazolast, hanem ők kérték le?
dec. 7. 18:13
Nov.27-re bent volt!dec1-én utaltak
42. Izabella84 (válaszként erre: 40. - KarÉvi78)
dec. 7. 18:10
Az enyim első igenyles
41. Izabella84 (válaszként erre: 40. - KarÉvi78)
dec. 7. 18:09
Nov.27-ig kellett ezt a levelet visszapostaznom nekik!de mást is kertek tőlem!De mi telefonon es levelben is elmondtuk hogy hatarozatot nem kaptam még!
40. KarÉvi78 (válaszként erre: 37. - Izabella84)
dec. 7. 16:41
Mennyi idő volt ezután? A miénk ùjra folyósítás lenne felülvizsgálat után.
39. KarÉvi78 (válaszként erre: 37. - Izabella84)
dec. 7. 16:40
A férjem felhivta ma az osztrákok és elmondta nekik, hogy nem adnak nekünk ilyet ki. Egy elutasitò határozatot van, miszerint ilyen igazolast nem adnak ki. Azt mondta a Finanzant hogy jò továbbítják és ennyi. Ha azt írjuk az egyébre, hogy osztrák csp elutasitjak. Ha nem ezt ìrjuk akkor az osztrák akkor nem lesz jò. Remélem vhogy csak lesz megoldás.
38. Izabella84 (válaszként erre: 36. - KarÉvi78)
dec. 7. 14:58
Vagy pedig bemesz allamkincstarhoz kersz igazolast
37. Izabella84 (válaszként erre: 36. - KarÉvi78)
dec. 7. 14:56
Mi szoltunk nekik hogy kérjék le a magyartol elektronikusan mert hatarozatot én sem kaptam
dec. 7. 13:43
Sziasztok! Azt hogy tudom igazolni hogy itthon nem kapunk családi pòtlékot? Ezt kéri a Finanzamt.Nem dolgozom. MÁR 2020 òta nem kapom itthon.
35. Izabella84 (válaszként erre: 34. - DaninéSziszka78)
dec. 7. 06:40
Szia!Fél 10- kor!Otp-s számla
34. DaninéSziszka78 (válaszként erre: 32. - Izabella84)
dec. 7. 06:33
De jó remelem hamarosan mi is reggel ment a számlára???
dec. 6. 14:32
Remélem nektek is hamar érkezik!
dec. 6. 14:31
Sziasztok!Ma megkaptam visszamenőleg a különbözetet
31. Izabella84 (válaszként erre: 30. - Era33)
dec. 5. 21:07
Az lehet az egyedülállóság miatt!Nekem igazolnom kellett azt is!Lakcimkartya páromé e9..mindent kértek
30. Era33 (válaszként erre: 29. - DaninéSziszka78)
dec. 5. 18:49

Lehet azért, mert én egyedülálló vagyok...nem tudom. Mindenesetre, ma beszéltem a könyvelővel, ismét fogja hívni őket. Mondta, hogy nem csak én vagyok így. Össze-vissza van a feldolgozás, kifizetés.

Meglátjuk. Én is szorítok Nektek❤️

29. DaninéSziszka78 (válaszként erre: 23. - Izabella84)
dec. 5. 18:30
Remelem meg kapod akkor a héten szorítok. Azt remelem mi is lehet az utalassokkal együtt kapjuk bár úgy lenne💕💕
28. Izabella84 (válaszként erre: 26. - Era33)
dec. 5. 16:31
Ja..és én az adómat is májusban beadtam juliusban megkaptam...nem tudom mi lehet nálad..hívni kell őket..
27. Izabella84 (válaszként erre: 26. - Era33)
dec. 5. 14:36
Nalunk sok hianypotlas volt..lefutobbi november 27-i. Hataridővel..most mondja egyik kollegam,ő tegnap kapta meg júniusban adták ve..otthon kapja felesége
26. Era33 (válaszként erre: 25. - Izabella84)
dec. 5. 13:29
Nekem március végén lett beadva, szintén különbözetre. Itthon nekem se jár már. Júliusban kaptam itthon az utolsót. Még én sem kaptam meg a csp.különbözetet, sőt! Az adóvisszaigénylésem se jött még meg!, pedig minden rendben, nem kértek pótlást. A könyvelőm múlt héten kedden hívta őket. ( úgy kb. ezredszer)....
25. Izabella84 (válaszként erre: 24. - Era33)
dec. 5. 10:06
Majus 14-en adtam fel a levelet..különbözetet kapom meg mert a magyart kivonják amit kaptam,de itthon már nekem nem jár ugyhogy csak kintről fogom kapni
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook