Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Osztrák GYES és Családi pótlék: Kell-e itthon TB-t fizetnem ha a párom kapja a gyest és a családit? fórum

Osztrák GYES és Családi pótlék: Kell-e itthon TB-t fizetnem ha a párom kapja a gyest és a családit? (tudásbázis kérdés)

2013. febr. 27. 14:26

A kisunokám 2012.októberében született Ausztriában.Mivel bent vagyunk az EU.ba magyar szülőktől,magyar állampolgár.November első napjaiban lányom hazajött osztrák anyakönyvi kivonat lefordítva magyarra,természetesen az országos fordító irodával,mivel csak azt fogadják el.A helyi anyakönyvvezető továbbította a magyar anyakönyvezés igényét a Bevándorlási Hivatal felé.

Az illetékes hivatal ezen pár sor kiadásán 4 hónapot ült!A héten érkezett meg a magyar anyakönyv!Többszöri érdeklődésemre a hivatal január végén közölte,az anyakönyv készen van,de most elküldték hivatalon belül állampolgársági vizsgálatra.Biztosan meg van a hivatalos ügyintézés rendje,számomra kicsit nevetséges,hogy magyar szülőknek vajon iraki gyereke született?Bürokrácia magas fokon.Hozzáteszem,az osztrák gyes igényléséhez szükséges a magyar anyakönyv,majd az alapján a pici útlevéle ami ismét hónapokat vesz igénybe.Így a szülés után adott 6 hónapból szépen kicsúszik az ember és futhat a több ezer elveszett EURO után.Hajrá Magyarország!

2010. júl. 5. 10:50

A férjem is Ausztriában dolgozik,mi is most igényeltük kintről a gyest(bár fél éve nem kapjuk,Győrben nem csinálnak semmit:(),családit már rég óta csak kintről kapjuk,lemondtam itthon.Mivel nálunk a párom az egyedüli kereső,így én általa vagyok kint biztosítva,mint közeli hozzátartozó,kintről kaptam kártyát is,és itthon elfogadják.

Remélem tudtam segíteni

7. 50d58f7a2d (válaszként erre: 6. - Brózsa)
2010. jún. 1. 14:24
ezt én is így gondolom hogy nem leszek biztosítva, ha csak nem úgy bírálják el mint nálatok, hogy a különbözetet fizetik
6. brózsa (válaszként erre: 5. - 50d58f7a2d)
2010. máj. 28. 15:46

Én is kapom a magyar ellátásokat és a Párom után Ausztriából családi pótlék és gyes külömbözetet kapunk. Nem vonták meg a magyar családit,mivel csak a külömbözetet kapjuk nem mindkettőt.

De ha csak kintről kapnátok a pénzt szerintem azzal te nem vagy biztosítva a tb-nél. Bár nem értek hozzá...

5. 50d58f7a2d (válaszként erre: 4. - Brózsa)
2010. máj. 28. 12:49
de még persze hogy kapom, csak elbírálás után veszik el mindkettőt, mert természetesen csak egy kifizető ország lehet. De nem tudom hogy utána fizetnem kell e a tb ilyesmit mert én vagyok itthon a 16 hónapos fiúnkkal a párom csak hétvégén jár haza, folyamatosan dolgozik
4. brózsa (válaszként erre: 2. - 50d58f7a2d)
2010. máj. 26. 22:31
Magyar családit és gyes-t nem kapsz?
2010. máj. 26. 22:22

Én Ausztriában élek, bár csak kicsit ismerem ki magam ezen a téren. A párod a férjed is egyben? Mert, ha igen, akkor úgy tudom, hogy neked rajta keresztül jár az osztrák biztosítás és mindegy egyéb, de ezt pontosan meg tudjátok érdeklődni. A magyart pedig biztosan nem kell fizetned, csak ha szükségetek van rá, mert pl. sűrűn vagytok otthon stb. Nekem csak osztrák van, de az más tészta, mert én már dolgoztam is itt.

Remélem, hogy legalább egy kicsit tudtam segíteni.

Üdv, Réka

2010. máj. 26. 22:14
Kell-e itthon TB-t fizetnem ha a párom kapja a gyest és a családit?
2010. máj. 26. 22:13
Osztrák GYES és Családi pótlék

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook