Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Őssejt! Mi a véleményetek? Mikor segit? fórum

Őssejt! Mi a véleményetek? Mikor segit? (tudásbázis kérdés)


16. nati0220 (válaszként erre: 15. - Pmjudit)
2010. dec. 18. 20:10
Én is jó dolognak tartom a köldökzsinórvér levételét. Akiknek viszont gyűjtenek az őssejt-kezelésére, azok Kínába mennek és az teljesen más. Magyarországon ingyen van az őssejt-kezelés, csak a kóklerek kérnek érte pénzt! Minket is le akartak beszélni a levételről, pont az ilyenek miatt, még az orvosom is. Aztán a szülés előtt a dokim azt mondta, mégis kérjem a levételt. Mivel régóta ismerjük egymást, megkérdeztem, miért változott a vélemyénye? Azt mondta, volt egy előadáson, ahol az egyik budapesti (állami!) klinikáról tartott előadást, egy főorvos. Szóval már nem is a jövő tudománya, henem a jelen.
15. pmjudit (válaszként erre: 14. - Jujus)
2009. márc. 18. 21:33

Bizony-bizony.

Ezért is írtam, hogy az életbiztosításuk.

Elenyésző a levételért fizetett összeg, ahhoz képest, ha baj van és segítségre van szükség.

Milyen sok betegnek gyűjtenek pénzt az őssejtkezeléséhez. Nekünk legalább már az őssejt megvan - ami biztosan jó is.

Remélem nem lesz rá szükségünk!

14. jujus (válaszként erre: 12. - Pmjudit)
2009. márc. 18. 21:12
Bocs,visszaolvastam, és valóban nem egyértelmű amit írtam... szóval a keresztfiam a mamájának tudott segíteni vele. a máján találtak egy daganatot:( ez is mutatja,hogy ha van mihez nyúlni(az orvosok is örültek neki),"könnyű" a segítség.mára hála istennek teljesen tünetmentes..:) Szóval nem tudhatja az ember, hogy a családban, mikor kinek jön jól ez a plussz segítség...
2009. márc. 18. 18:47
sziasztok. mi is levetettük az őssejtet, és nem bántuk meg. tul sok betegség van a családban amit örökölhet a picink, igy nem is gondolkodtunk rajta. na meg mennyi szomorú esetet lehet hallani a tvben és mindegyikre az a megoldás, h őssejttel kell kezelni a beteget. akkor? sztem csak pozitiv oldala van. kicsit költséges. de én nyugodtan leszek h.az én gyerekemnek erre már nem kellesz gyüjteni.
12. pmjudit (válaszként erre: 10. - Jujus)
2009. márc. 18. 18:42
Megkérdezhetem, hogy milyen betegségnél segítettek a keresztfiadnak?
2009. márc. 18. 18:41

Mi levetettük - ez a gyerekek életbiztosítása.


A tudomány ebben látja betegségek gyógyításának lehetőségét.

A könnyeim is kijöttek örömömben, mikor kaptuk a telefont, hogy sikeresen eltárolták.


A tudomány rohamosan fejlődik, a hozzáértők támogatják.

Azt írta itt vki, hogy a költség aránytalanul nagy a hasznához képest.

Hát nem tudom? Súlyos betegség nagyon sok pénzbe kerül. Az őssejtek 20 évre tárolása és levétele 350e Ft.

10. jujus
2009. márc. 18. 16:03
Mi nem is gondolkodtunk rajta,hogy levetessük e?? természetes volt, hogy IGEN! A keresztfiamék is levetették, és "sajnos" már volt is rá szüksége, most 4 éves. minden maradandó dolog nélkűl gyógyították meg vele.én két 'kritikát' kaptam anno,hogy könnyű nekem, van rá pénzem. mind a 2 személy dohányzott. nem ítélem el, hogy 'bagózik',de akkor maradjon csendbe, mire van pénz, és mire nincs!!!én személy szerint úgy gondolom, ha vkinek megvan rá a lehetősége, nem szabad 'kihagyni' ezt a lehetőséget, mert sajnos soha nem tudni...:(
2009. márc. 18. 15:14
Most öt hónapos a kisfiam. Mi is elgondolkodtunk a dolgon. Anyagilag megtehettük volna, meg apukámék is - hasonlóan hozzátok - felajánlották, hogy fedezik a kiadásokat. Ennek ellenére nem vetettük le. És az ok: több orvos ismerőst is megkérdeztünk, és mindegyik hasonlóan nyilatkozott: ez még sci-fi... Vannak olyan betegségek, amelyekre megoldás lehet, de ez egyelőre nagyon kevés betegség, és más gyógymód is van rájuk. Az orvos ismerősök szerint a költség aránytalanul nagy a hasznához képest. Ettől függetlenül egyetértek KeA-val, ezt inkább kompetens emberekkel próbáljátok megbeszélni.
2009. jan. 16. 10:01
Az a mennyiség amit levesznek kb egy 20 kilós gyereknek elég.Sok mindenre még nem használják.De ha lesz gyermekem én is erősen elgondolkozok róla.Szerintem az orvostudomány fog annyit fejlődni, hogy egyre több betegséghez tudják majd felhasználni.
2009. jan. 16. 06:35
Az én apukámat most a saját őssejtjeivel próbálják kezelni.Ha annak idején mikor született, lehetett volna levenni őssejtet, akkor most teljes gyógyulás várhatnánk.
2009. jan. 15. 21:45
Szerintem érdemes levetetni, sajnos sosem lehet tudni, de költséges, és nem mindenki engedheti meg magának.
2009. jan. 15. 21:40
Mi levettük. 20 évig őrzik, addig rengeteget fejlődhet a tudomány.
2008. aug. 9. 09:46
Ha lenne rá pénzem, gondolkodás nélkül levetetném a következő gyerekemnél.
3. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 2. - Zezsua)
2008. aug. 9. 09:45

"beszélt olyan emberekkel akik nem igazán látják értelmét"


Első sorban az a kérdés, kik ezek az emberek, akik nem igazán látják értelmét? Orvosok, tudósok, vagy jószándékú barátok, akik hallották a játszótéren, fél információkat összerakva hülyeségnek tartják, vagy olyanok, akiknek nincs erre pénzük ezért másokat is inkább lebeszének, vagy szimplán irigyek.


Ne laikus embereket kérdezz erről, nagyon régóta kutatják már az őssejteket, számtalan tudományos anyag áll rendelkezésre.


Jó dolog a fórumozás, de bizonyos dolgokban nagyon félre vihet. Ilyen nagy horderejű kérdésben én biztosan nem itt kérnék tanácsot olyanoktól, akik nem tudnak nálam többet.

2008. aug. 9. 09:30

Az az igazság,hogy a gyermekeméknek most lesz picibabájuk.

A férjemmel megbeszéltük,hogy az őssejt árát tőlünk megkapják.Tegnap este azt mondja a kis menyem,hogy szerinte nem kellene ennyit pénzt érte adni,beszélt olyan emberekkel akik nem igazán látják értelmét.Mondtam,hogy az orvos tudna erre megfelelő választ adni,de kiváncsi lennék ti mit szóltok hozzá.Természetesen a pénz biztosan nem marad a zsebünkben csak akkor mást veszünk érte Aztr hiszem egy első babának a kis kelengyéje kiságya stb.szintén nem kevés összeg.

2008. aug. 9. 08:47
Őssejt! Mi a véleményetek? Mikor segit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook