Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Őssejt levétellel kapcsolatos vélemények fórum

Őssejt levétellel kapcsolatos vélemények (beszélgetős fórum)


1 2
2015. márc. 16. 14:50
Mi a HUMANCELL-t választottuk. Szerintem nekik vannak a legjobb áraik.Kapcsolattartójuk szakértő, minden kérdésünkre választ kaptunk. Svájci technológiával dolgoznak, szigorú minőségi protokollok betartásával.
38. bb23ebc0ae (válaszként erre: 37. - Sofiababy)
2011. máj. 19. 13:13

Jól tetted.

Kíváncsi lennék arra, hogy milyen tudományos publikáció létezik, am ellenzi az őssejtek tárolását és szükség esetén a beültetését. Közel 15 éve már szakmailag bizonyított tény a felhasználhatóság.

Legfeljebb azo lehet vitatkozni, hogy ki engedheti meg magának (illetve a gyerekének)

2011. febr. 12. 00:40

Sziasztok!

Kicsit elkanyarodott a fórum a különböző sejtbankok összehasonlítása felé,ezért remélem nem baj, ha azt szeretném megosztani veletek, hogy mi miért is döntöttünk a levétel mellett.Nagyon sokat olvastam én is az őssejtek felhasználásával kapcsolatban, hazai , külföldi tanulmányokat, honlapokat egyaránt.Olvastam nagyon komoly ellenző írásokat is, amelyek néha meggyőztek, de végül mindig maradtam a levétel mellett.Miért is?Mert úgy fogom fel, hogy ez egy lehetőség.Ne kelljen soha igénybe vennünk, de úgy voltam vele, hogy ha meg van rá az anyagi fedezet, akkor vetessük le, mert ha véletlenül kellene akkor soha nem bocsátanám meg magamnak, hogy amikor született akkor nem tettük meg.Bárhova fejlődhet az orvostudomány,lehet hogy jól tettük, hogy levetettük, lehet hogy nem, de egy eséllyel több a bajban.

36. viliflora (válaszként erre: 34. - Tipi-topi)
2011. febr. 5. 22:21

Szia!


őssejt.lap.hu ott mindent megtalálsz.

A Cord Blood-ról mindent át tudok küldeni, ha küldesz egy e-mail címet vagy Márhoffer Pétert keresed itt a hoxán (márhoffer a nickname).

2011. febr. 5. 19:12

A Cord Blood Center a honlapja alapján szimpatikus. De nem találtam " Kapcsolat" menüt. Mi az elérhetőségük? Ha egészségpénztáron keresztül fizetem a költségeket, vissza lehet igényelni 20% adójóváírást? Éves tárolási díjnál és a levételi díj alap áránál is?

Lehet olyan szerződést is kötni, hogy egyelőre nem jelölök meg időpontot, mennyi ideig szeretném tároltatni az őssejtet?

2011. febr. 5. 19:11
Össze szeretném hasonlítani az Őssejtbankok árait. Tudna abban valaki segíteni, hogy a Humancellt, Sejtbank, Krió és a Cord Blood Centeren kívül, még melyik cégek foglalkoznak Magyarországon az őssejt tárolással? Melyikkel nem szabad szerződést kötni rossz tapasztalat miatt. Sajnos szorít az idő, ezért sürgős lenne a döntés.
2011. febr. 5. 19:11
Érdeklődni szeretnék, hogy mi a Humancellt-ről a véleményetek? Van-e tapasztalat. Sajnos sok info-t nem találtam róluk.
32. nati0220 (válaszként erre: 31. - Márhoffer)
2010. dec. 27. 00:18
Én maradok a hazainál. : ) Egy budapesti őssejtbank megnyugtató közelségben van, magyar szabályok szerint dolgoznak, és a laborvezetőt, aki orvos, felhívhatom (magyarul), ha kérdésem van. Ha lesz tesó, újra tájékozódni fogok, de inkább itthon. (A cég, amelyiknél mi tárolunk köldökvért, nem a legjobb reklámú volt, nem is a legolcsóbb, hanem ajánlották a barátaink és nagyon jó volt a tájékoztató.)
2010. dec. 22. 17:51
Sziasztok, nem mi vagyunk az egyetlen cég akik külföldön végzik a tárolást. A lényeg, hogy időben a transzplant klinikára kerüljön. Ezt mi garantáljuk, azt gondolom, hogy mindegy, hogy honnan jön az életmentő transzplantátum. Natinak üzenem, hogy nem mindig a legjobb marketinggel üzemelő cég a jobb nézd csak meg az ajánlatokat és Te is rájössz. Egyébként bárhol után tudsz nézni a cégnek, sőt a szülész-nőgyógyászok nagy többségben ismer minket és partnerünk is.
30. nati0220 (válaszként erre: 28. - Márhoffer)
2010. dec. 18. 18:31
Sziasztok! Én nem vitetném külföldre. Nem is hallottam máshol erről a cégről. Mégiscsak itthon a biztosabb. Nati
2010. nov. 23. 10:19

Szia!


Engem érdekelne a Ti ajánlatotok is a többiekenek már utána jártam. Ha küldenél egy linket, ahol minden részletesen szerepel azt megköszönném.

2010. nov. 13. 09:16
beszter3 hozzászólására reagálva én első kézből tudok nektek információt adni az említett 4. cégről, mint cégképviselő. Írjatok ha van kérdésetek.
27. beszter3 (válaszként erre: 23. - 118ace9012)
2010. nov. 11. 19:29

Azért én tudok egy 4. céget is, ami nagyon megbízható. Nézzetek utánna, érdemes!

Cord Blood Center. cordcenter.hu-n bővebben olvashattok a cégről is, és a fizetési feltételekről is, ami egyáltalán nem elhanyagolható!!! :)

26. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 25. - Kismano2011)
2010. okt. 26. 18:32
Ok.:)
25. kismano2011 (válaszként erre: 22. - 73cdbfbb2c)
2010. okt. 24. 21:02
Akkor még valóban sok időd van... :-)noha még én is gondolkodhatom 1 kicsit addig....de, ha majd aktuálissá válik, azért örülnék, ha "viszont láthatnánk" még egymást :-)
24. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 23. - 118ace9012)
2010. okt. 23. 19:12
Köszönöm szépen.:)
23. 118ace9012 (válaszként erre: 22. - 73cdbfbb2c)
2010. okt. 23. 09:07

Én amikor a lányomnál vetettem le először, két cég között vacilláltam, az egyik a Sejtbank volt, a másik a Zeilon, ami egy picit olcsóbb volt. Az orvosom is ráadásul ez utóbbit ajánlotta, mondván, hogy ez magyar cég. Még szerencse, hogy hallgattam a megérzéseimre mert mint utólag kiderült, nem sokkal a lányom születése után megszűnt a cég... Szóval, jól meg kell gondolni és megbízható céggel kell megkötni a szerződést.


Magyarországon szerintem ez a három cég jöhet szóba:


-Sejtbank:

Európa legnagyobb külföldi őssejtbankjának hazai képviselője.

A levett mintákat viszont Belgiumban és Hollandiában tárolja.


-Krio:

Az őssejtmintákat tekintve Közép-Európa

második, az összes lefagyasztott mintát

tekintve Közép-Európa legnagyobb

sejt- és szövetbankja.

A levett mintákat Budapesten és Miskolcon tárolja.


-Humancell:

A legújabb magyarországi szolgáltató.

A levett mintát Budapesten tárolja.


Szerintem ezek közül érdemes választani.

Igen, nekem is egy csomagot hozott a futár amit vinnem kellett a szülésre, ebben benne volt minden ami kell a sejtlevételhez, az orvos meg a szülésznő már tudta a dolgát. Aztán felhívtam a futárt és másnap már el is vitték a csomagot. Laboratóriumban bevizsgálták a levett őssejteket, majd felhívtak, hogy elegendő és jó minőségű őssejtet sikerült levenni. Ezután kaptam egy tanusítványt amin minden fontos adat szerepel. Nagyjából ennyi. :-)

2010. okt. 22. 18:57
Még nem döntöttem, még sok időm van.:) Még csak 12 hetes terhes vagyok, úgyhogy ráérek jobban utánanézni, de a védőnő azt mondta, hogy az orvos veszi le akinél szülök, nekem előtte el kell mennem egy " csomagért" a céghez akinél rendelem.
21. kismano2011 (válaszként erre: 20. - 73cdbfbb2c)
2010. okt. 22. 18:21
Örülök! Egyébként már döntöttél esetleg, hogy hol fogod levétetni a köldökzsinórvért? Vagy tudnál ajánlani céget??
20. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 19. - Kismano2011)
2010. okt. 20. 20:30
igen, sokat segítettél. Köszönöm szépen.:)
19. kismano2011 (válaszként erre: 18. - 73cdbfbb2c)
2010. okt. 20. 20:23

Címszavakban így tudnám összefoglalni:


Malignus hematológiai betegségek

Malignus onkológiai betegségek

Autoimmun betegségek

Hematológiai betegségek (Veleszületett, nem malignus hematológiai betegségek)

Súlyos primer immundefektusok

Tárolási- és anyagcsere betegségek

Szolid tumorok



Néhány közismertebb betegség ezek közül:

Különböző típusú leukémiák, Sclerosis multiplex, Kötőszöveti betegségek, Gyulladásos bélbetegségek.

De, ha részletesebben érdekel, akkor arról is írok, tudásom szerint.

Remélem tudtam segíteni! :-)

18. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 17. - Kismano2011)
2010. okt. 20. 17:02
Ez nem rossz. És nem tudod véletlenül, hogy itt Mo.-on milyen betegségekben van ezzel kapcsolatosan gyakorlat?
17. kismano2011 (válaszként erre: 16. - 73cdbfbb2c)
2010. okt. 20. 15:41

Mivel engem is érdekel nagyon a téma, így bátorkodom megosztani néhány hasznos infot, hátha segítségül szolgál.

Az első köldökzsinórvér eredetű őssejttranszplantációra úgy tudom 1988-ban került sor, azóta viszont sokat fejlődött nálunk is e gyógymód kiaknázása.


Magyarországon jelenleg több klinikán végeznek transzplantációt köldökzsinórvér eredetű őssejtek felhasználásával. A Fővárosi Önkormányzat Egyesített Szt. István és Szt. László Kórház és Rendelőintézet(itt személyesen is ismerek transzplantációt végző orvost), a Pécsi Tudományegyetem, a Debreceni Egyetem, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórház Gyermek-egészségügyi Központja és a Szegedi Tudományegyetem végez őssejt-transzplantációt.

A magyarországi transzplantációs intézetekben az elmúlt 20 évben több mint 2000 őssejt-transzplantációt végeztek.

2010. okt. 19. 21:19
A kérdés főként az, hogy itt Magyarországon tudnak-e egyáltalán mit kezdeni az őssejtekkel ha baj van. Külföldön biztosan előrehaladottabb egy kicsit a felhasználása, de itt Mo.-on nem hallottam még hogy rutinosan használnák.
15. kismano2011 (válaszként erre: 9. - 73cdbfbb2c)
2010. okt. 19. 13:02
Sziasztok! Engem is foglalkoztat a téma!Nemsokára igencsak aktuális is lesz! Pár évvel ezelőtt még nem igazán lehetett hallani e lehetőségről, de manapság egyre többet lehet olvasni, hallani ez irányú pozitív kutatásokról, felhasználásukról! Ma már több mint 85 féle betegség kezelésére tudják felhasználni az őssejteket és alig akad egyébként olyan típusú betegség amit nem kísérleteztek/kísérleteznének őssejtekkel gyógyítani! Persze mindannyian abban reménykedünk, hogy egészséges kis babát hozunk a világra, de ott van, talán mindannyiunkban az a bizonyos "mégis", mi van, ha....mi a párommal mindenképpen azok oldalán állunk, akik inkább hajlandóak vagyunk a levételre és tárolásra áldozni, mintsem plazmatévére....persze nekünk se futja egyszerre kifizetni, de részletre majd szépen lejár...aztán, ha már felnőtt lesz a kis Drágánk, majd rendelkezik a további tárolásról...
14. 118ace9012 (válaszként erre: 12. - 73cdbfbb2c)
2010. okt. 19. 09:15

Szia!


Én levetettem mindkét gyerkőcömnél. Mivel én sem vagyok eleresztve lóvéval, 2 évig törlesztem havonta 16 ezerrel. Az igaz, hogy itthon még nincs kiforrva a dolog, de nem lehet tudni mi lesz 5-10-15 év múlva. Nálunk a családban amúgy is sok a daganatos illetve cukorbeteg, ezekre már mind tudják használni. De ne legyen rá szükség! Akkor sem leszek elkeseredve, hogy felesleges volt. Én megtettem mindent amit lehetett.

Viszont a szövetlevétel az még tényleg hülyeség, amikor megkérdeztem az orvosom, azt mondta az őssejtet vetessük le az fontos, viszont ez a szövetes dolog csak egy újabb lehúzás.

13. a0c1361e44 (válaszként erre: 12. - 73cdbfbb2c)
2010. okt. 18. 21:28

Igen, értelek. De ne gondolj ilyenekre!!!!!!

Ha van rá keret rakasd el, hátha jó lesz esetleg másnak.

Sajnos, amikor én szültem még nem volt ilyen lehetőség, bár biztos én is tanácstalan lettem volna.

Valóban nem forrta ki magát még ez a lehetőség, de ki tudja mit hoz a jövő. És nagyon drága.

12. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 10. - A0c1361e44)
2010. okt. 18. 18:53
A két gyermekem kicsattan az egészségtől, és remélem a harmadik is így lesz. Viszont bármi történhet az elkövetkezendő 20 évben. És az jár a fejemben, ha most nem vetetem le, és mondjuk 20 év múlva megbetegszik valamelyik.......szóval tuti falba verném a fejem, hogy ha most levetettem volna, akkor tudnék segíteni nekik. Viszont a mérleg másik oldala, hogy ez még nem nagyon forrta ki magát, keveset lehet tudni róla, viszont nagyon sokba kerül.
2010. okt. 18. 18:52
Az őssejt felhasználása meglehetősen sokrétű, és egyre fejlődnek az ezzel kapcsolatos tudományok. Veszteni nem veszthetsz vele semmit.
10. a0c1361e44 (válaszként erre: 9. - 73cdbfbb2c)
2010. okt. 18. 18:49

Szia!

Ezen én is sokat szoktam gondolkodni. Vajon tényleg használható? Vajon tényleg megőrzik?

Én azt gondolom, hogyha teheti az ember, akkor érdemes, de nagyon bizom benne, hogy senkinek nem lesz rá szüksége!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook