Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek az Őssejtbankokról? fórum

Mi a véleményetek az Őssejtbankokról? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
124. gcsi
2016. jún. 25. 21:35
Sziasztok! Szegeden a "Születés hete" rendezvénysorozaton volt egy olyan előadás, ahol a szülésről,a csecsemőt érintő klinikai vizsgálatokról volt szó. Egy szegedi szülész-nőgyógyászt kérdeztek erről. Ő elmondta, hogy a szegedi protokoll szerint csak akkor vágják el a köldökzsinórt, amikor már nem pulzál. Ha viszont őssejtet kell levenniük, természetesen erre nincs lehetőség. Az a mennyiség, amit ekkor levesznek 12 kg-os testsúlyú gyermek gyógyítására elegendő. Úgy véli, hogy a csecsemőnek nagyobb haszna származik abból, ha még frissiben megkapja azt, ami neki jár-még ott, a pulzáló köldökzsinórból. Mi is bizonytalanok voltunk, de minket meggyőzött, nem költünk rá. Természetesen nem ítélem el azt aki leveteti,tároltatja, biztosan oka van rá, meggyőződése hogy így helyes. (Én úgy érzem, hogy már előre parát generálnék egy születés kapcsán, ha levetetném, determinálnám, hogy szükség lesz rá.)
123. 328e1b30ab (válaszként erre: 122. - Indianne)
2016. jún. 24. 11:30

Ellenérvet nem tudok, pontosabban: soha ne legyen rá szükség!


Olyan dolog ez, mint az életbiztosítás: fölösleges, ha nincs rá szükség, de amint (ne adja az ég!) szükség lesz rá, rögtön jó lenne, ha lenne ...

2016. jún. 24. 11:28
Esetleg konkrét tapasztalatok?hogy működik a gyakorlatban? vér vagy szövet vagy mindkettő? cég ami megbízható? Minden érdekelne, ki miért döntött mellette vagy van ellene?
121. kanyo83
2015. máj. 14. 17:44
sziasztok. Többféle kérdés felmerült bennünk az őssejtel kapcsolatban. Először is állitólag nem mindegyiket raktározzák Magyarországon.Van amit külföldön és aztán kemény pénzekért adják ki. A másik hogy igaz e hogy Magyarországon egyeltalán nincs is őssejtkezelés..tehát mindenféleképp külföldre kellene utána menni.Akik végighallgatták a képviselőket, mit tudnak?
120. Petra28
2015. ápr. 2. 13:12
Mi is a Humancell mellett tettük le a voksunkat.Egy képviselő jött el hozzánk és ő tájékoztatott a feltételekről. Minden kérdésünkre kielégítő választ kaptunk tőle! Mi az egészségpénztáron keresztül történő részletfizetési konstrukciót választottuk. Végig kapcsolatban álltak velünk, a levételi szettet is megkaptuk a megbeszélt időpontban. Nekem nagyon pozitív véleményem van a Humacellről, nem bántuk meg, hogy őket választottuk!
2015. márc. 21. 11:27
Sziasztok! Egy ismerőstől azt hallottam a minap, hogy az egyik őssejtbank irodájára ki van írva, hogy elköltöztek, megszűntek. Állítólag a levett minta eltűnt a befizetett pénzzel együtt. Tudtok erről vmit? Köszönöm!
2015. márc. 16. 14:44
Mi levetettük, mert nem tudni hogy mikor lesz rá szükség, nagyon gyorsan fejlődik ez a terület (bár ne legyen rá szükség), egy jó életbiztosítás. A HUMANCELL-t választottuk. Szerintem nagyon profik, jó fizetési konstrukciókkal dolgoznak, és biztos háttér áll mögöttük. Szerződéskötéskor és a mintalevételét követően és megfelelő tájékoztatást kaptunk, maximálisan elégedettek voltunk.
2013. jan. 29. 09:54
Igen, ez a Humancell-nél is így volt, aznap jött a futár, és 3. napon kaptam az e-mailt (még a kórházban voltunk), hogy minden renben van a mintákkal. Megnyugtató, mert kicsit aggódtam, annyiféle bacit soroltak fel, ami gátolta volna a tárolást...
2013. jan. 21. 13:51

Mi a Kriot választottuk.

Decemberben született a fiam.Ahogy megtörtént a doki álltal levett minta,telefon a szállítójuknak és egy órán belül elvitték.Két hétre kaptam levelet,hogy minta beérkezés stb rendben.Utána telefont,hogy a vér elegendő,a szövet meg vizsgálat alatt még.

Szóval eddig maximálisan pozitív.

2013. jan. 17. 12:00
Mi végül a Humancell mellett döntöttünk. De engem spec. zavar, hogy nem egy kutatóval tárgyalsz, hanem egy kis manager csjszival, akinek felteszel 2 egyszeű kérdést, és nem tudja azonnal a választ. A másik, hogy a végén a szerződéskor alá kell írnod egy csomó nyilatkozatot arról, hogy mi legyen a mintákkal, ha ilyen vagy olyan baktériummal fertőződött? Kiderült, hogy nem minden baci akadályozza a későbbi felhasználást, és van ilyenből millióféle. Anélkül, hogy tisztában lennénk azzal, hogy melyik baci baj a mintának, és melyik nem, be kellett ikszelnem előre, hogy megsemmisítsék-e avagy tárolják továbbra is. Ez felvetett egy csomó kérdést bennünk, de a kislány az asztal mögül csak annyit tudott mondani, hogy elvileg(!!!) ha a megsemmisítést ixeljük be, akkor ők mindenképpen tájékoztatnak arról, hogy melyik baktérium a difi, és az baj-e vagy sem. De ha a tovább tárolást ixelem be, akkor nem kötelesek felhívni, hanem tárolják, annak ellenére, hogy esetleg évek múlva kiderül, hogy nem felhasználható a minta. Természetesen a szerződésben ez nincsen leírva sehol, pedig egy bővített mondat lenne....
114. mirjam27 (válaszként erre: 113. - Zsofigal)
2012. szept. 20. 19:52
Szia! Ha még nem találtál választ a kérdésedre nézd meg a sejtbank honlapját. Ott minden le van írva részletesen! :))
2012. szept. 19. 11:05

Sziasztok !


A ti véleményetek szerint mennyivel/miért érdemesebb azt a szolgáltatást választani, amely szerint a köldökzsinór vér mellett a köldökzsinór szövetet is tárolják ? Ez több betegségre lehet gyógyító gyógymód ?

112. KataSza
2012. aug. 14. 14:51

Kedves Márhoffer Úr!


Szívesen venném a tájékoztatását, 31hetes kismama vagyok, és szeretnénk őssejtet levetetni.

Az Önök cége tetszik legjobban, de jobb szeretnék néhány kérdést "személyesen " is kérdezni.

Tud esetleg valamilyen elérhetőséget küldeni, amelyen kereshetem.

Válaszát előre is köszönöm!

2012. júl. 29. 14:28
Sziasztok holnaptól a 33.hétbe lépek Ausztriában fogok szülni és szeretném az őssejtet levetetni de itt sajnos nagyon bonyolult és nem lehet akármelyik kórházban.Ha van valaki itt akinek van olyan ismerőse aki Ausztriában szült és sikeresen levetette az őssejtet kérem jelezzen felém köszönettel előre is!!!
2012. júl. 20. 10:08

Krio, Sejtbank, Humancell, CBC?

Ki melyikre szavaz? Melyikkel vannak jó tapasztalatai?

2012. júl. 19. 20:43
Van jelentősége, hogy hol tárolják az össejtet?
2012. júl. 19. 19:28
Mi a sejtbankot választottuk,ez tűnt a legmegbízhatóbbnak és sok orvos ismerős is ezt ajánlotta.
2012. júl. 19. 14:51
A helyzet az, hogy a honlapokat már átolvastam. Igazából személyes tapasztalatokról szeretnék olvasni! :)
2012. júl. 19. 14:51
Engem is érdekelne a téma:)
2012. júl. 19. 14:46
Köszi! Megnézem! :))
2012. júl. 19. 13:38

Sziasztok! Picit élesszük fel ezt a fórumot!!!

Akinek van frissebb tapasztalata bármelyik őssejtbankkal kapcsolatban kérem írjon! Jól jönne pár vélemény, éppen választás előtt állunk és nem könnyű a döntés. :)

103. Márhoffer (válaszként erre: 102. - Fruzsifruzsi)
2011. júl. 10. 10:12

Akkor csak jó olvasgatást Neked, ha kérdésed lenne bátran tedd fel akár itt vagy privátban is.


Üdv:


Peter

2011. júl. 8. 19:03
Fuu köszönöm :) Nézegettem a leveleimet, azt hittem valami vírus:DD De mindjárt el is olvasom.. érdekesnek tűnik..nem vagyok még abban a korban egyébként, csak olvasgattam és elkezdett érdekelni :)
101. Márhoffer (válaszként erre: 99. - Admolnar)
2011. júl. 8. 13:46

Kedves Admolnar!


Az áraink minden költséget tartalmaznak. Szett kiszállítását, vér elszállítást, kzs vér és anyavér feldolgozását, fagyasztást, eredmények kiállítását, postázását, regisztrációt és szerződéskötést. Ami külön fizetendő az az éves tárolási díj. Időben nincs korlátozva, mindig az ügyfél dönt, hogy meddig tároltat.


Üdvözlettel:

Márhoffer Péter CBC Group

2011. júl. 7. 22:46
Nemrég hallottam róla, és érdekesnek tűnik, ha egyszer oda jutok, biztosan el fogom tároltatni :) hogyan fejlődik az orvostudomány...
99. Admolnar (válaszként erre: 97. - Márhoffer)
2011. júl. 7. 19:41

Kedves Márhoffer!


Érdeklődni szeretnék,h jol értem-e a honlapjukon lévő tájékoztatást,h akkor a szállitási díjat is magában foglalja a csomagjuk ár? (a szett kiszállitása, illetve a minta elszállitása is)

És hogy van-e min. tárolási idő meghatározva a szerződésben?

Előre is köszönöm

2011. máj. 25. 22:24
Szerintem aki megengedheti magának, az okvetlenül tároltassa el a gyerek őssejeit.
97. Márhoffer (válaszként erre: 95. - Sildu)
2011. máj. 19. 15:21

Kedves sildu!


Nagyon szívesen, remélem segítettem!

2011. máj. 19. 13:03
Minden őssejtbankot szigorúan ellenőrzi a hatóság, mindegyikben meg lehet bízni. Az őssejtek beültetése pedig már 20 éve rutinszerűen zajlik az országban. A kérdés nem az, hogy jó-e, vagy hisz-e benne az ember, hanem az, hogy van-e rá pénze.
95. sildu (válaszként erre: 94. - Márhoffer)
2011. máj. 18. 13:38

Kedves Márhoffer Péter!

Köszönöm a megerősítést :-)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook