Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ortopéd szandált meg lehet reklamálni? Olyan merev a talpa, hogy alig tud menni benne a gyerek... fórum

Ortopéd szandált meg lehet reklamálni? Olyan merev a talpa, hogy alig tud menni benne a gyerek... (tudásbázis kérdés)


9. Moribana (válaszként erre: 7. - Szafaripók)
2013. ápr. 26. 07:18
Köszi, pont én is így gondolom, csak mivel cipőben is kell néha lenni azt gondoltam ,hogy egy jó ruganyos bőrszandálllal nem árthatok... csak a rugalmas talp elmaradt sajnos egyébként betétt már nem raknak a talpba, pont amiatt amit te is írtál.
8. Moribana (válaszként erre: 6. - Hedi13)
2013. ápr. 26. 07:15

Köszi. Mi is utána jártunk , hogy hogy lehetne megszabadulni a cipőtöl, de mivel szolgáltatást vetünk igénybe (gyártattuk a cipőt) nemnagyon van mód a termék visszaadására.Felháborító, hogy az ország másik végéből idejönnek és ilyen módón átverik az embert!

Nagyon szomorú és az is , hogy lesznek olyan szülők akik ráadják a gyerekre, mert az orvos írta, nem baj, csattog a gyerek lába....

7. szafaripók (válaszként erre: 1. - Moribana)
2013. ápr. 24. 22:57

bokasüllyedésre egyébként sokkal jobb módszerek vannak, mint azonnal a gyógycipő...

Keress rá, de amennyit csak lehet, járjon otthon a gyerek cipő nélkül, és tornáztassátok: vegyen fel pénzérméket a lábával, szorítsa "ökölbe" a lábujjait, stb...

Páromnak egyébként így rontotta el az anyja a talpát: egész pici kora óta, kb. ahogy járni tudott, folyamatosan cipőben járatta, idióta betéteket csináltatott, amikor még ki se alakult a lábának a végleges tartása.

Most küzd, hogy valamelyest javítsa a helyzetet...

2013. ápr. 24. 20:48
Szia, én ezért nem kértem ilyet. Az én kisfiamnak is felírták másfél éve, megnéztük és azt mondtam, hogy nem kell. Vettünk másfajtát, amit boltban lehet kapni és ajánlotta a gyógytornász és az ortopéd doki is. A lényeg, hogy a talpa hajlítható és rugalmas legyen. Befürödtünk még egy másikkal is, dr Leo a márkája. Annyira merev volt a talpa, hogy a gyerekem nem tudott benne járni és csak emelgette furán a lábát. Vissza is vittem, visszaadták a pénzt.
5. Moribana (válaszként erre: 4. - Szafaripók)
2013. ápr. 24. 14:42
valószínű , hogy a lehúzásról szól fizettünk mi meg fizet nekik az oep mindenki jól járt csak a gyerek nem akire rá is adják, a méretet eleve 1 számmal nagyobbnak írták fel
4. szafaripók (válaszként erre: 3. - Moribana)
2013. ápr. 24. 14:38

2 hónap??? te jó ég... Annyi idő alatt a fiam tavaly kinőtte a cipőjét... Mármint amit nyár elején kapott, májusban, júliusban már nem is volt jó rá...:)

Elég fura, lehúzós bulinak tűnik...

2013. ápr. 24. 14:36
az orvos hozott magával cipőgyártokat azonal méretett vettek és két hónapra rá küldték a szandált ezek után már csak tornázunk meg mezitlábazunk... az 5000-es meg ugrott
2013. ápr. 24. 14:24

Az ortopéd orvos már nem jön vissza?

Nekünk szerencsére ilyen gond nincsen, de fura, hogy csak bement, megcsinálta, és kész...

NNekem a páromnak volt hasonló gondja, és ő betétet csináltatott. Sokkal praktikusabb.

"normál" gyerek-ortopéd rendelésre nem akarod vinni inkább?

2013. ápr. 24. 14:22

Sziasztok! Az oviban volt lehetőség ortopéd vizsgálatra és ott helyben meg is lehetett rendelni a cipőt. Mivel csúny bokasüllyedése van a lányomnak örültem neki és éltünk is a lehetőséggel.

Megkaptuk a szandált , de olyan merev a talpa ,hogy lézzel sem lehet meghajlítani. Nem értem miért ilyen anyagból tettek rá talpat eddig mindenol azt olvastam a puha talpu cipő egészségesebb... Vissza lehet ezt küldeni vagy egyedileg gyártott és nyeljem be? Tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook