Orrvérzés? (beszélgetős fórum)


7. 9345b11ecc (válaszként erre: 5. - Bellydancerrr)
2016. jan. 17. 07:49

Hát itt tisztán leírtad, hogy tuti komolyan legyengült az immunrendszered.

Az én orrsövény ferdülésem eddig csak egy orvos akarta műteni. De ilyen cifrán mint te én sem tudtam volna le írni. Derivál. ;)

Nálam is szokott lenni orrvérzés, de jellemzően nem nyákos/taknyos, és a száraz levegő miatt, kb. két-három évente egyszer. Most is volt kereszt anyámnál, nem ment eleget a párásító. Utána mértem vérnyomást az ő profi vérnyomásmérőjével+sztetoszkóppal és szokás szerint ideális volt a vérnyomásom.


Amúgy az orrsövényferdülés műtésének divatja elmúlt. Ahogy a orr- és garatmandula eltávolítása, meg ha csak nem válik visszafordíthatatlanul fertőzőgócponttá, ma már barbárságnak minősül.

2016. jan. 17. 07:15
tobb minden okozhatja,de tobbnyire magas vernyomas szokta.
2015. dec. 15. 21:43
Nem magas, legutóbbi mérés szerint, ami pár hete volt, de a napokban megmérem. Fura, mert egyik doki sem mondta, hogy az orrsoveny ferdulessel kezdeni kéne valamit. Allergiát kizartak, az orrnyalkahartyam alapján vagy ilyesmi. Jövőre mindenesetre allergia vizsgálat, reflux vizsgálat. Addig pedig igyekszem betartani az általuk javasolt eletmodvaltast, inni salvus vizet, óvatosan orrot fújni, szedni c vitamint. Remélem csak a fűtési szezon meg a szobában száraz levegő. De ilyen régen akkor sem volt, hogy szinte percenként tudnám fújni néha az orrom. Régen heti egyszer ha fújtam. Hozzateszem amúgy, hogy az utóbbi időben sokat híztam, talán ettől lehet vagy ettől is. Illetve elég sokat idegeskedés, elég sok negatív dolog történt velem idén. Szóval lehet, hogy pszichés alapon van. Majd kiderül:) köszönöm az eddigi ötleteket:)
4. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Bellydancerrr)
2015. dec. 15. 20:24

Az orrsövényferdüléseseknek is el van dugulva az orruk.

Vérnyomásod nem magas?

2015. dec. 15. 18:15
nem, nem gyanakodtak rá:(
2015. dec. 15. 18:10
Allergia vizsgálat volt már?
2015. dec. 15. 18:03

Sziasztok!


Mitől lehet?


Néha, ha fújom az orrom, picit véres a zsepi. Nem vérzik az orrom. Ha belevilágítok tükörrel szemben: van benne seb, ált az elülső, külső részen, picit véres, hát amikor mondjuk valamilyen sebet kikaparsz, picit véres. Ez általában akkor van, ha olyan gyengének, levertnek érzem magam, legalábbis az elmúlt hetekben. Ez amúgy naponta 1szer van kb, de mondom, nem vérzik.


Kenem krémmel (fül-orr-gégésztől kapott, gyógyszertárban kikevert krém) felváltva Rhinopanteinával. 2 fül-orr-gégésznél jártam, mindkettő azt mondta, nagy baj nincs. CT jó. Enyhén balra deviál az orrsövény. Egyik jelezte, hogy műteni kéne. Egyik életmódváltást javasolt. Másik megállapította, hogy orrnyálkahártyám elég száraz. Ezzel magyarázta a sebeket. Refluxra gyanakodott.


Még hozzá: néha úgy érzem, tele a fejem, dugult az orrom. Nem tudom rendesen kifújni. Fokozott nyáltermelődés.


Valakinek hasonló?:)


Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook