Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyakori orrvérzés.. fórum

Gyakori orrvérzés.. (beszélgetős fórum)


2009. szept. 24. 10:03

Halitok. Nekem a pollenallergiám kapcsán szokott rendszeresen vérezni az orrom abban a hónapban, mikor erősödik a virágpor.

Már nem zavar, ha meg igen, akkor elmegyek a fül-orr-gégészetre, ahol kiégetik az érintett eret. Nem fáj és ez megoldja rendszerint a következő évig a gondom.

2009. szept. 13. 15:57
Nahát, ezt a kisujjas dolgot én is kipróbálom. Pont most vagyok megfázva és ma egyszerre mindkét orromból indult meg a vér. Mondhatom, nagyon izgalmas volt, főleg, hogy a bal oldaliból szabályosan ömlött. Nálam ez nagyjából öt éve tart és tesómnál is megvolt mindig megfázáskor, mikor olyan sokat és erősen fújjuk az orrunkat. Egy idő után a járat kiszárad és az erek fala könnyen elpattan. Én fehérvzelint szoktam használni minden...5.-ik orrfújás után.
12. Zaya86
2009. máj. 5. 13:29

Igen, a kisujj legfelső ujjpercére... :D Lehet, hogy szokatlan és furcsa, de Neki bevált.

Nem tudom, hogy mi az alapja az egésznek, lehet, hogy a kezünkön ott van az a pont ami összeköttetésben van az orral:D (nem vagyok masszőr) Mindegy a lényeg próbáld ki, hátha bejön!

11. 8f85ee0c43 (válaszként erre: 10. - Zaya86)
2009. máj. 5. 12:57
És valóban kötöttetek cérnát a kisujjára??:):):) hát nemtudom....:):):)már csak a hecc kedvéért is kipróbálom:) de azért köszi:)
10. Zaya86
2009. máj. 5. 12:37
Szerencsére Nekem életemben ha 2szer vérzett az orrom, akkor sokat mondok, de Hugom kisebb korában nagyon orrvérzős volt, és mi is tanácstalanok voltunk...egyszer az akkori gyermekorvosunk javasolta, hogy ha elkezd vérezni az orra akkor kössünk egy cérnát a kisujjára (remélem jól emlékszem) :D ...és láss csodát elált a vérzés...Neki... szóval nem tudom, hogy e két dolog milyen összefüggésben van egymással, és hülyén hangzik belátom, de Neki bevált. Minden jót! :)
9. sundance (válaszként erre: 7. - 8f85ee0c43)
2009. máj. 5. 12:04
Szerintem keress fel egy fül-orr-gégészt. Jobb lenne megnézetni, mi is ez valójában.
8. 8f85ee0c43 (válaszként erre: 6. - 3f66ff7e42)
2009. máj. 5. 12:03
Vannak olyan időszakaim hogy 2évig nem vérzett vagy több honapig utána pár napig igen vagy esetleg minden nap utána fél évig semmi. ez változó de azért kicsit zavaró..kezdem megszokni nekem nagycsoport óta vérzik..
7. 8f85ee0c43 (válaszként erre: 4. - Sundance)
2009. máj. 5. 12:01
Nem nekem még nem volt kiégetve egyik orromból sem az ér de nem is tervezem.Nekem mindig a megszokott jobb oldaliból szokott vérezni de több ismerősömnek is volt kiégetve ér és utána vagy sokkal jobban vérzet vagy elkezdett a másikból is vérezni... sokan mondják hogy kinőtték de könyörgöm azért csak 23 éves vagyok és vannak olyan szituk pl. az utcán sétálok és elkezd ömleni a vér az orromból és papírzsepivel az orromon sétálok tovább feltartott fejjel...
2009. máj. 5. 11:58
Nálunk a kisebbik fiam orvérzős bár hála istennek már elég rég vérzett utoljára, van egy kenőcs a nevére nem emlékezem az orvos írta fel a kórházban de recept nélkül is kapható, ez a kenőcs az érfalat erősíti, a kisfiamnak már több mint egy éve nem vérzett úgy spontán az orra nyugodt szível ajánlom. mielőbbi gyógyulást.
5. sundance (válaszként erre: 4. - Sundance)
2009. máj. 5. 11:54
Bocsi, NEM csak akkor, ha náthás vagyok...
4. sundance (válaszként erre: 3. - 8f85ee0c43)
2009. máj. 5. 11:53

Tudom, szar érzés! Nekem csak akkor, ha náthás vagyok, ez csak egy példa. Olyan is volt, hogy arra ébredtem éjszaka, hogy folyik az orrom, ki kell fújnom. Felkapcsoltam a villanyt, a párna már tiszta vér volt. Utána fél órát ültem az ágy szélén, mire elállt.

Neked volt már ér kiégetve az orrodban? Nekem többször is. Iszonyú kellemetlen, de utána jó ideig nem vérzett az orrom.

3. 8f85ee0c43 (válaszként erre: 2. - Sundance)
2009. máj. 5. 11:42
Az a baj h nekem nem csak akkor szokott vérezni mikor náthás vagyok hanem szokott olyan lenni hogy állok a szoba közepén vagy olvasok és egyszerűen elkezd ömleni a vér az orromból. mondjuk olyan is vanhogy csak egy kicsit vérezget de a legtöbbje az nagyon szokott vérezni.
2009. máj. 5. 11:06

Nekem ugyanez a bajom. Ha náthás vagyok, a végén soha nem úszom meg egy jó kis orrvérzés nélkül. De nem ám csak csipp-csöpp, ilyenkor ömleni szokott a vér.

A háziorvosom Rutascorbint ír fel időnként, amit kúraszerűen szedni kell. Ez érfalerősítő. Segíteni szokott.

Szerintem menj el a háziorvosodhoz és írass fel!

2009. máj. 5. 10:56
Gyerekkorom óta szokott vérezni az orrom de az a baj hogy nemcsak attól ha beütöm valahova vagy erősen megfújom..nem magas a vérnyomásom..a családba volt már ilyen de ők kinőtték 14-15 éves korukra...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook