Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Örökbefogadtunk, én mégsem tudok belenyugodni, hogy nem lehetek terhes fórum

Örökbefogadtunk, én mégsem tudok belenyugodni, hogy nem lehetek terhes (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
107. 969e4e8950 (válaszként erre: 1. - Kappa)
2013. szept. 15. 16:01
Ismerek több anyát is, aki 3 gyerekes, mégsem szült soha hüvelyi úton, hanem császárral. Ők meg azt nem tudják, milyen a természetes kitolási szak, de ha tervezett császár volt, akkor még sem azt sem, hogy milyen a tágulási szakasz. Az életben valamiért nem illet meg mindenkit minden, ezzel együtt kell tudni élni.
106. trapiti (válaszként erre: 104. - Hte23)
2012. szept. 27. 20:20
Én nem ltalánosítanék... nem hiszem, hogy attól hogy valaki nem volt terhes vagy nem szült, ez feltétlenül hiényérzetet kell hogy okozzon...én pl. nem érzem. Nem tudok minden mástól függetlenül gondolni egy esetleges terhességre. Ha esetleg eszembe jut, milyen jó érzés lehet hogy pl. mmegmozdul a baba az ember hasában, rögtön ott van mellette minden más is amit egy esetleges terhesség okozna, és amit kockáztatnék vele... talán nem vagyok elég önző hozzá, hogy bármiáron erre vágyjak (feltetőleg a lombikprogramra is ezért voltam alkalmatlan, nem vagyok elég fanatikus ezügyben...). Azzal pedig nagyonis egyetértek, hogy nem kell az embernek ilyen hiéányérzetet táplálni magában, semmi jóra nem vezet.
105. megi04 (válaszként erre: 104. - Hte23)
2012. szept. 27. 20:14

Sajnos erre nem tudok neked válaszolni:((

Amit írnék,az csak újabb vitát szülne.Azt gondolom,sejtésem azért van..Nagyon-nagyon szerettem volna kislányt..DE...nem érzem magam attól boldogtalannak,mert nincs.nem éltem meg a terhességeket boldogságnak,örömnek.Persze,van olyan agyilag vegetatív elme,aki szerint az ilyeneknek mint én,a fejében kellene rendet tenni.:DD

Lehet.Nem azt mondtam,hogy nem vagyok képes átérezni a fájdalmatokat,pusztán nem értem,miért kell azt szítani?Ha én sebet látok,akkor megpróbálom gyógyítani,de nem úgy,hogy ecetet,vagy lúgot öntök bele,mert az nem baj,ha fáj,de gyógyít is-alapon.Próbálom balzsammal,ami szintén gyógyíthat,csak közben nem fáj..annyira...:)

104. hte23 (válaszként erre: 17. - Megi04)
2012. szept. 27. 18:28

Bocsi...nekem is VAN gyerekem...kettő is...

de a terhesség hiányérzetét csak az képes átélni.. érezni..aki soha nem volt...

Ha olvastad volna, tudnád, arról az érzésről irtam..a hiányérzetről..nem a gyerek hiányáról... hanem arról, hogy bennünk növekszik...

2012. szept. 26. 06:49

Igen, a fórum nem azért lett indítva, hogy azok, akik magát már az állapotot is csodának élik meg, ne így gondolják, de ha ezt megértette mindenki, akkor azt is meg kell érteni, hogy nem segít az a fórumindítón, ha én azért is leírom, hogy de csodálatos volt.

Sajnos ezt nem értette meg mindenki.


Az első e fórumhoz írt ho

2012. szept. 26. 06:40

Igen, a fórum nem azért lett indítva, hogy azok, akik magát már az állapotot is csodának élik meg, ne így gondolják, de ha ezt megértette mindenki, akkor azt is meg kell érteni, hogy nem segít az a fórumindítón, ha én azért is leírom, hogy de csodálatos volt.

Sajnos ezt nem értette meg mindenki.


Az első e fórumhoz írt hozzászólásomba írtam, hogy a lényeg maga a baba!

Attól, hogy csodákról írok és gyönyörről vagy leírom, hogy teher az állapot, még a vége ugyan az lesz. A gyerekünk! Akit nevelünk is. Én a gyerekemet arra neveltem, hogy együtt érző legyen, így ő nem fog ilyen hibát elkövetni, ami itt történt. Ő nem fogja senkinek az orra alá dörgölni azt, amit a másik sosem érhet el. Pedig én nem az állapotot tartottam csodának, hanem őt magát. Bár ez is egy nagy baromság, hiszen az sem csoda, hogy születnek gyerekek, hanem ez a biológia. Így vagyunk bekódolva, erre születünk.

101. megi04 (válaszként erre: 99. - B8103f009a)
2012. szept. 25. 22:39
Így van! Köszönöm,hogy velem játszottál!:)
100. b8103f009a (válaszként erre: 96. - Kappa)
2012. szept. 25. 22:32
Ugyan, csak nem gondolkodunk egyformán, nem érzünk egyformán, és nem egyformán nyilvánítjuk ki az érzéseinket sem. Nem hiszem, hogy bárki rossz anyának gondolna amiatt, hogy hiányérzeted van, és szeretnéd átélni a fogantatástól a szülésig is, annak minden nyűgével és szépségével egy baba érkezését. Én ezt teljesen természetesnek gondolom, épp ezért nem hazudom, hogy mennyire rossz is a terhesség, és a szülés. Mert nem az. Aki annak élte meg, neki a fejében kellene rendet tennie. Viszont, hogy neked ilyen módon adatott meg, hogy anyává válhass, és nem a kezdetektől, ezt fel kellene valahogy dolgoznod. Persze az érzéseken nem egyszerű változtatni, de talán sikerülhet. És ki tudja, talán még az is, hogy átéld magad is egyszer. De mindenképpen kezelni kell a problémát szerintem, mert beárnyékolja a boldogságodat a hiányérzet. És gondolom erre nem lenne megoldás, ha mindenki azt írná, hogy örülj, hogy kimaradtál belőle.
99. b8103f009a (válaszként erre: 95. - Megi04)
2012. szept. 25. 22:23
Még erre is van esély, viszont te biztosan nem :D
98. megi04 (válaszként erre: 96. - Kappa)
2012. szept. 25. 22:13
Így van! Nagyon jól gondolod!:)
97. 001269bfc9 (válaszként erre: 96. - Kappa)
2012. szept. 25. 22:10

Kérlek írd le, hogyan történt! Én nagyon szívesen elolvasnám!

Azt hiszem az intelligens ember tulajdonága az, hogy rágódik a dolgokon, és újra és újra eljátssza magában, hogy mi lett volna, ha, vagy mi lenne, ha...

96. Kappa
2012. szept. 25. 22:04

Hát soha nem gondoltam volna,hogy ilyen vihart kavarok a nyűgömmel!

Csak,hogy tisztázzuk,még mielőtt egy szar anyának gondolnátok:Nagyon szeretem a kislányom,az első pillanattól mióta megláttam.A világ minden kincséért sem tudnék tőle megvállni.Ő az első és legfontosabb az életemben.Nem hanyagolom el az érzéseim miatt.Szerintem nem túlzok,ha azt mondom rajongásig szeretem.

Pont olyan,mint amilyen gyereket elképzeltünk magunknak.Sokak szerint tiszta apukája,olyanok is mondták,akik tudják,hogy örökbefogadtuk.

Azt már leírni sem merem,milyen nagy szerencsével lett a mi kislányunk.

A család is elfogadta.Az én szüleim (nem túlzok) jobban szeretik,mint a vérszerinti unokáikat.

Tudom,hogy a lehető legjobb döntés volt részünkről az örökbefogadás.

Mégis vannak érzéseim,amiket rendbe kell tennem magamban,hogy végre minden téren felszabadult lehessek.

Aztán meg vannak még csodák,én tudom,így lett egy kis tündérem!Ki tudja mit hoz az élet! :)

95. megi04 (válaszként erre: 94. - B8103f009a)
2012. szept. 25. 21:53
Tudod mit? Írd le! Bízom benne,hogy a topic indító nálad mérföldekkel intelligensebb...:DD
94. b8103f009a (válaszként erre: 92. - Megi04)
2012. szept. 25. 21:37
Ha kiírt erről egy fórumot, akkor valószínű nem azt várja, mindenki egyöntetűen azt írja le, mennyire szörnyű egy állapot a terhesség, és örüljön, hogy kimaradt ebből. Gondolom neki is van reális rálátása attól még a dologra, hogy nem élhette át, bármennyire is próbáljátok befolyásolni az érzéseit. Egyszerűen vágyik rá, érted vagy sem miért, akkor is. De egyébként igazad van, a te fajtáddal kár vitázni, mert azt gondolod, csak neked lehet igazad. De tetszik vagy sem, akkor sem értek egyet, ahogy vagyunk ezzel még páran. Hogy leírhatjuk e, azt pedig nem tőled fogjuk megkérdezni.
93. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 91. - Trapiti)
2012. szept. 25. 21:14

Értem azt amit mondasz, de találkoztam ilyennel, (ilyenekkel) hogy később problémát okozott a vér szerinti hiánya. emberek vagyunk, és milliófélék, más-más környezeti hatásokkal.Én már nem vagyok tinédzser, és tudom az életben hányszor láttam a dolgokat másképpen, mint azt láttam x évvel ezelőtt.

Minden elismerésem a Tiétek, akik a szülőanyjuk helyett, ÉDESANYJUK vagytok a gyerekeknek.

92. megi04 (válaszként erre: 89. - B8103f009a)
2012. szept. 25. 21:14

Igen,erről beszélek...Biztosan sokat segít rajta,ha azt ecseteled neki,miből maradt ki...Magától biztos nem tudná....

Az idézetet talán neked kellene megfogadni.De...tényleg nem tudom,miért írok neked...Hiszen,mintha lóval kártyáznék..

91. trapiti (válaszként erre: 90. - 9b10f3d7ff)
2012. szept. 25. 21:08

Hát... ha örökbefogadás után okoz problémát a vér szerinti gyerek hiánya, az nagy baj :( Örökbefogadás előtt nem baj, csak kell annyi önismeret hogy akkor nem szabad örökbefogadni.

SAJÁT gyereke pedig van ;)

90. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Kappa)
2012. szept. 25. 21:04

Én kétszer vártam babát, nem volt számomra egyik sem csoda, én mindig a végét vártam. Állandó hányások, rosszullétek, görcsök kísérték végig a várandóságomat az elsővel, a másodikkal meg a rettegés, mert olyan injekciókat kaptam, amitől nagyon féltem, hogy valami baja lesz a babámnak.

Próbálj belenyugodni, hogy Neked így alakult az életed.Azt megérteném, ha a saját vér szerinti baba hiánya okozna lelki problémát.Kívánom, sok-sok örömötök legyen egymásban nagyon sokáig!!!

89. b8103f009a (válaszként erre: 88. - Megi04)
2012. szept. 25. 20:54

Hát akkor fogadd meg, ajánlom!

A struccpolitika nem lehet megoldása semmilyen problémának, sem a tények elferdítése.

Ezt feldolgozni kell, beletörődni, hogy nem adatik meg neki.

88. megi04 (válaszként erre: 85. - B8103f009a)
2012. szept. 25. 20:32

Mert ha elmondod valakinek,akinek NEM LEHET gyereke,hogy milyen csodás a terhesség,akkor neki jobb lesz?

Nem rég hallottam egy mondást,ami pontosan ideillik:" Mielőtt megszólalnál,gondolkodj el azon,hogy amit mondani akarsz,az szebb-e a csendnél,amit megtörsz vele?"....

87. megi04 (válaszként erre: 86. - Trapiti)
2012. szept. 25. 20:29
Sajnos sokszor látom!:((
86. trapiti (válaszként erre: 83. - Megi04)
2012. szept. 25. 20:13
Egyébként tapintatlanságból örökbefogadóként olyan ízelítőt kap az ember, hogy pár év elteltével ez már meg se kottyan... Nem tudjátok elképzelni hogy miket képesek emberek mondani :)
85. b8103f009a (válaszként erre: 82. - Megi04)
2012. szept. 25. 20:11
Nincs is rá szükség, ugyanis nem én értetlenkedek, csak nem úgy gondolkodok, ahogy ti.
84. b8103f009a (válaszként erre: 79. - A0c1361e44)
2012. szept. 25. 20:10
Sok ember életéből kimarad több ezer jó dolog, ami boldoggá tenné. A végeredmény, egy szép baba megvan neki. Ami vitathatatlanul a lényeg az egészben. Ennek kellene megtanulni maradéktalanul örülni, és nem azután sóvárogni, ami nem adatott meg, mert beárnyékolja a boldogságot, amit a valóság jelent. Én megértem, hogy Ő is szeretne terhes lenni, szeretné átélni, hogy benne fejlődik ki egy kis élet, ami tényleg maga a varázslatos csodálatos 9 hónap, (már annak aki így éli meg), de neki valahogy fel kell dolgozni, hogy talán sosem lesz benne része. És erre nem hiszem, hogy vigasz, ha ledegradáljuk ezt az időszakot, hamisan szörnyűnek mutatjuk be. mert nekem pl, megérte 1000%-ban, hogy megnyúlt kicsit a mellem, fogyóznom kellett, átalakult a testem. És baromira nem érdekelt az sem, ha sosem lesz a régi, mert nem csupán a külsőségek embere vagyok, és a férjem sem az. A plusz, hogy még így is akad bőven férfi, akinek kellenék bármikor, hogy udvarolnak akaratom ellenére is. De engem nem ez tesz igazán boldoggá, hanem a családom, a gyerekeim. Ha pedig megdöglik a tehenem, számomra nem vigasz, ha a szomszédé is megdöglik. Ezt kellene megérteni!
83. megi04 (válaszként erre: 78. - A0c1361e44)
2012. szept. 25. 20:02
Igen,valahogyan erre gondoltam én is.
82. megi04 (válaszként erre: 77. - B8103f009a)
2012. szept. 25. 20:00

Nekifutok mégegyszer...Az én terhességeim,valóban borzasztóak voltak! Ezzel nem állítom,hogy más nem élheti meg gyönyörnek!!!!!!!

Csak ha valaki értelmesen leírja,hogy neki NEM LEHET,akkor nem ecsetelem előtte a csodát,akkor sem,ha nekem az volt. Hogy a példádnál maradjak:Van itt egy tag,aki baromi csóró...Máról holnapra él szó szerint.Én nem vagyok gazdag,kicsit sem,de azért a napi kenyérre telik.És nem írom neki,hogy:Jajj,de sajnállak,pedig az olyan jó,hogy én tudok venni kenyeret minden nap! És olyan nagyszerű érzés járkálni a jó illatú déligyümölcsök,és a zamatos barackillatban!Nem tudod mi a strand?Jajj,szegénykém! Én voltam a nyáron 3szor is élményfürdőben,jajj,de sajnálom,hogy te nem mehetsz,pedig olyan jó!

Szóval nem írok ilyeneket neki.Ennél jobban nem tudom elmagyarázni neked,mire utaltam.

81. a14deb9047 (válaszként erre: 80. - Trapiti)
2012. szept. 25. 19:57
Ez a hozzászólás akár végszó is lehetne.
80. trapiti (válaszként erre: 78. - A0c1361e44)
2012. szept. 25. 19:55

Nehéz tanácsot adni, szerintem mindenkinek magának kell eljutni oda, hogy elfogadja amit neki szánt a sors. Én eddig azt hittem, hogy egy sikeres örökbefogadás után könnyebb elfogadni ha valaki nem tud szülni, de lehet hogy nem így van...

Amit mégis lehet mondani, az talán az, hogy amikor eszébe jut valakinek hogy próbálkozna, jó rögtön számba venni azt is, mit kockáztat. Hormonkezelések garmada, szövődmények azonnal vagy évek múlva, veszélyeztetett terhesség egy másik gyerek mellett... és mindezt miért? Csak azért, mert valaki nem tud lemondani a szülés élményéről, vagy mégiscsak a vér szerinti gyerekre vágyik ennyire... én nem tenném ki ennek az örökbefogadott gyerekemet, ha már így adódott, hogy nem én szültem, legalább szeretném egészségben felnevelni. Persze garancia nincsen, de nem kell kísérteni a sorsunkat... Persze biztos sokakban ottmarad az érzés, de ezt szépen el kell tenni egy hátsó polcra, a többi megvalósulatlan álom közé, amiből mindenkinek van ezer... és tényleg az első és legfontosabb szempont, hogy végülis gyerekre vágytunk, a gyerek megvan, minket szólít anyának, minket szeret feltétel nélkül, és ő az aki az első kell legyen... az én vágyaim csak őutána következnek.

79. a0c1361e44 (válaszként erre: 77. - B8103f009a)
2012. szept. 25. 19:27

Nem, nem probléma, ha a megfelelő fórumon teszed. Érted?

Ha a babám-mamás fórumon írsz erről, akkor pont oda illik, de itt egy nőről van szó, aki ki sem tudja 1 percre sem próbálni ezt a csodát, mert ő nem tud teherbe esni. Érted?


Próbáljatok meg gondolkodni!

78. a0c1361e44 (válaszként erre: 74. - Csicsi25)
2012. szept. 25. 19:26

Nagyon nehezen értitek meg azt, amit írok?

Hány évesek vagytok?

És nektek van gyereketek?

Annyira szívtelen vagy te is!


Nem akar le maradni, de le fog, mert nem lehet gyereke! Érted? Azért fogadott örökbe, mert nem lehet neki sajátja, ezért nem ILLIK olyanról áradozni, hogy micsoda csoda ez, stb., akkor sem ha neked tényleg az volt. Abban kért segítséget, hogy ne foglalkozzon ezzel és nem abban kért megerősítést, hogy tényleg vacak érzés.


Gondolkozzatok már egy kicsit, akármilyen nehéz is!


Egyébként nem mondasz igaza vagy téged nem érdekel az, hogy mi történik veled. Nem élvezhetted minden pillanatát. Kell vajon fogyóznod így szülés után? Milyen a melled így terhesség, szülés, szoptatás után? Biztos nem olyan mint előtte.


Élvezted a fenéket, csak azért mondjátok ezt, mert ezt várják el.


Én a szülés előtt 2 nappal még suliba voltam, még csak meg sem szédültem sosem, semmim nem fájt, de akkor is azt mondom, hogy valamilyen szinten tönkre teszi a testünket. A csípőnk sosem lesz olyan, mint terhesség előtt, a mellünk szintén és még sorolhatnám.


Nem azt mondtam, hogy nem éri meg terhesnek lenni, hanem azt, hogy a gyerek az egyetlen csodája ennek az állapotnak és semmi mást.


Érted?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook