Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Örökbefogadás-örökbeadás fórum

Örökbefogadás-örökbeadás (beszélgetős fórum)


125. Hoxa
2007. júl. 14. 18:57
Roxy, én megértem, hogy mennyire rossz lehet, hogy mindenki csak abból ítél, hogy lemondtál a gyermekedről. A körülmények biztosan csak keveseket érdekelnek a környezetedben, és sokan meg sem próbálnak megérteni téged az adott helyzetedben. Az örökbeadás is nehéz, legalább annyira, mint elfogadni, hogy nem lehet gyermeke valakinek.
124. dee (válaszként erre: 123. - Hoxa)
2007. júl. 14. 18:56
Megbeszéltük priviben.(azóta lehiggadtam)
123. Hoxa
2007. júl. 14. 18:55
Ne értsétek már félre! Ő csak azt szeretné, ha a másik oldalt sem ítélné el senki, nem azt, hogy az örökbefogadókat elítéljék!
122. dee (válaszként erre: 120. - Roxy20)
2007. júl. 14. 18:26

Roxy én nem vitázok,de............(itt elszámoltam 20-ig).

Kicsit bántó volt amit írtál.

121. Roxy20
2007. júl. 14. 18:24
Én a saját börömön tapasztalom nap mint nap, hogy aki tudja, hogy terhes voltam és nincs velem a baba mit mond rólam. Nekünk is megvan a saját kis szomorú történetünk amiért ezt a döntést hoztuk. Mindenki azt hiszi, hogy ez olyan könnyen megy. Pedig nekem nem telik el ugy nap, hogy ne gondolnék a gyerekemre. Mindenki lenézi és elitéli a tetünket, pedig nélkülünk ti nem lenétek az a boldog család akik most vagytok. Tisztel titeket pont ezért. De ahogy olvastam itt a sorokat a mi oldalunkat mindenki csak támadja.
120. Roxy20
2007. júl. 14. 18:19

nem mondtam, hogy titeket örökbefogadokat el kelene itélni

de ne itéljék szerintem el azt az anyát aki örökbe adta gyermekét

és ezáltal ti boldogabak vagytok

119. be52089f0e (válaszként erre: 118. - Dee)
2007. júl. 14. 18:06
Erre a válaszra én is nagyon kiváncsi vagyok. Nem hiszem, hogy egy örökbefogadó szülőt el kellene itélni. Sőt!!!
118. dee (válaszként erre: 117. - Roxy20)
2007. júl. 14. 17:59
Ne haragudj,de én örökbefogadó anyuka vagyok.Miért kellene elítélni engem?????????
117. Roxy20
2007. júl. 14. 17:41

Miért van az, hogy azta nőt senki nem itéli el aki örökbefogad, de azt aki kénytelen lemondani és örökbeadni a gyermekét azt mindenki elitéli?

Pedig ha ezek a nők nem lenének akor a másik fél nem kaphatná meg várva várt csemetéjüket.

2007. júl. 2. 10:21
Oda is írtam már, de sehonnan nem írnak vissza. Egyedül a Nők Lapjában jelent meg egy cikk, de arra nem jelentkezett senki. Ez van, igazságtalannak tartom, hogy olyanok, akik nem élik át ezt, azt mondják nem adunk segítséget. Még 49 év után sincs jogunk megtudni, hogy néz ki és ki is Apukám testvére. Ilyenkor mérges és szomorú vagyok nagyon.
115. steiff (válaszként erre: 114. - Uzsika30)
2007. júl. 1. 20:00
Uzsika! Valamelyik tv műsorral nem akarsz próbálkozni? RTL fókusz, vagy TV mokka esetleg?
2007. jún. 29. 10:08

Szia Steiff!

Minden médiába írtam már, e-mailt is küldtem nem is válaszolnak. Újságokhoz is írtam onnan sem reagáltak. Azért írok minden lehetséges fórumhoz, ami ezzel a témával foglalkozik. Dondaniel azt mondta utánanéz, de azóta sem jelentkezett, pedig nagyon szeretném, ha valaki végre tudna segíteni. Szia, Zsuzsa.

113. steiff (válaszként erre: 110. - Notredame)
2007. jún. 28. 21:00
Notredame! Nekem van nevelt, örökbefogadott és vérszerinti gyerekem is. Nem érzek különbséget köztük, és más családok akikkel beszéltem szintén így vannak vele.
112. steiff (válaszként erre: 111. - Uzsika30)
2007. jún. 28. 20:53
Uzsika! Még mindig semmi? Dondaniel nem tudott segíteni? Figyu ,a médiával nem akarsz próbálkozni? Szerintem egy ilyen témára biztos buknának! Hátha pont nézi apukád tesója is az adást, vagy valaki ,aki ismerheti...
2007. jún. 28. 20:41

Sziasztok.

Tudna valaki segíteni abban, hogy megtaláljam Apukám 49 éve nem látott húgát?

Gyerekkorukban kerültek intézetbe, onnan fogadták örökbe a húgát és azóta semmit nem tudunk róla. Rengeteg helyről kértem segítséget, de vagy nem válaszoltak, vagy azt mondják addig nem mondanak semmit míg ő nem keres minket. De ha nem is tudja hogy létezünk hogy keressen? Kérem, ha tud valaki segítsen. Köszönöm, Zsuzsa

2007. jún. 24. 01:16
van valakinek sajat s orokbefogadott gyermeke? Hogy oldottatok meg a "kulonbseget" kozottuk? Egyaltalan erezni lehet a kulonbseget?
109. dee (válaszként erre: 107. - Icus79)
2007. jún. 24. 00:47
Erre az érzésre nincs szó és nincs fogalom.
108. fcf0c655e6 (válaszként erre: 96. - Christiana)
2007. jún. 24. 00:40

Miert undorito az a vilag, ahol valaki nem ugy gondolkodik, mint Ti teszitek?

Kisse eros a szo ra, nem?

Ezt nevezem onbizalomnak!!!!

107. icus79
2007. jún. 8. 20:07

Sziasztok,


Nemreg csatlakoztam ehhez a forumhoz...egyelore csak erdeklodokent.

Teljesen megertem azokat akik orokbeadjak a babajukat ahelyet hogy ugy neveljek fel oket hogy nem tudnak megadni nekik olyan alapveto dolgokat amikre egy gyereknek szuksege van.

Azokat meg plane megertem akik orokbefogadnak, mert az egy csodalatos erzes lehet!

106. Cviki (válaszként erre: 95. - Birogaby)
2007. máj. 9. 20:45
Sokaáig azt gondoltam, ha gyermeket hordok a szívem alatt, azt senki, de senki nem veheti el tőlem. 4 évvel ezelőtt a családi körülményem terhességem idején annyira megváltozott, hogy tudtam, nincs lehetőségem a gyermekemet felnevelni. A Gólyahír egyesület segítségével boldog, kiegyensúlyozott családot találtam fiamnak. Le kellett mondanom róla. Tudom és biztos vagyok abban, hogy a gyermeknek nem tudtam megfelelő körülményeket biztosítani.
105. 5e67f791bc (válaszként erre: 104. - C6b27363e5)
2007. márc. 29. 14:31
Igen. Igy erzem en is. Bar nekem lehetne sajat (meg nem derult ki, hogy barmi problema lenne ezen a teren), ezert nem tudjak elfogadni a dontesemet. Ha nem lehetne, akkor ok is ugy allnanak hozza, mint a te csaladod.
104. c6b27363e5 (válaszként erre: 101. - 5e67f791bc)
2007. márc. 29. 09:43

ha holvastad az én történetem

én a férjemel igy döntötük s nem álhatot senki az utunkba

örökbe fogadni az életöl egy eséj neked mert lehet gyermeked .

gyermeknek pedig hogy lehet édeas anya s édes apja

nem ma beadod a papirokat holnap lesz is .lesz ideje a családnak feldolgozni.

be atuk a papirokat s utána montuk el a családnak 1-fél év kb volt idejuk fel dolgozni

ma a a család minden tagja imádja öket

az gondolom a te döntésed a fontos nem másoké

103. 5e67f791bc (válaszként erre: 102. - Andreamano)
2007. márc. 29. 08:15
Igen. Van valami oka...
2007. márc. 29. 08:13

Sziasztok!


Remélem Adry Neked segítettem,és ha valami alakul,akkor azért örülnék,ha jelentkeznél!


Klariten Én azt tanácsolom Neked,hogy senki mással ne foglalkozz,csak saját magaddal,mert olyan rövid ez az Élet,és ha mindig mással foglalkoznánk nem jutna idő saját magunkra!

De hogyhogy úgy érzed,hogy nem szeretnél szülni,van valami oka,ha szabad kérdezni?

2007. márc. 28. 21:34
Sziasztok! En egyre inkabb ugy erzem, nem szeretnek gyereket szulni, viszont szivesn orokbefogadnek egy testverpart. Vagy ket kisgyereket 2-3 eveseket. A csaladom es a baratom nem tudja sem megerteni, sem elfogadni. Nyilvan itt is bele fogok futni ebbe. De ezt erzem. Erzesekkel pedig nem lehet vitatkozni.
100. Adry***
2007. márc. 28. 11:11

Sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni!!! A testvérem és a vőlegénye nagyon szeretnének babát.Sajnos ez nem megvalósítható, mert a tesómnak gyerekkorában gerincműtéte volt, és az orvosok azt mondták neki, hogy nagyon kockázatos lenne babát vállalnia, mert ha baj lesz, akkor arra rámehet az egészsége.....most szegény tesóm nagyon ki van borulva, összetört. Szeretnék neki segíteni valahogy......ezért kérném a segítségeteket.....igazából az örökbefogadás érdekelne engem...vagyis a tesóm már gondolkogik az örökbefogadáson.....de még nem tudja biztosan hogy szeretné e. Azt mondta nekem, ha örökbe is fogadna, akkor mindenképp csecsemőt szeretne. Van valakinek hasonló tapasztalata??? Érdekelne, hogy hogyan sikerült az örökbefogadás, mit kell ilyenkor tenni.....stb! segítségeteket előre is köszönöm!

99. andreamano (válaszként erre: 98. - C6b27363e5)
2007. márc. 17. 22:25

Szia!


Nagyon gyönyörűek a gyermekeitek,gratulálok hozzájuk!

Nekünk is van egy 10 hónapos örökbefogadott kisfiúnk,egy angyalka,ha visszalapozól olvashatod a mi történetünket is!


Ha van kedved beszélgethetünk erről arról!


Andrea

2007. márc. 17. 20:41

sziasztok

olvastam miket irtatok itt

én elmondanám én a betegségemböl kifojolag nem lehet babánk

vagyis 90-10 százalékot adtak hogy egéséges lesz-e

hát nem kell mondanom hogy a tiz százalék az egéséges mérlegelni kellet hogy mi legyen az örökbe fogadás mellet döntötünk ma 2-éve lesz lasan hogy két tesvért örökbe fogatuk

nézétek meg öket a képeken láthaatjátok

ök boldogok

én azt mondom a fiaim és én eséjt kaptunk az életöl

mindjájan boldog vagyok

2007. márc. 17. 15:34
Soha nem tudnék lemondani a gyerekeimről hiszen értük élünk.Semmi értelme nem lenne az életemnek nélkülük.Persze ha úgy alakult volna ,hogy nem lehetnek gyermekeim örökbe fogadtam volna egy kis ártatlant.
96. Christiana (válaszként erre: 95. - Birogaby)
2007. márc. 13. 18:26
Gratulálok a kisbabádhoz. Sajnos undorító világban élünk, és nem mindenki gondolkodik úgy ahogy Te vagy én. Én ezt személyesen is átéltem, de szerencsére nem emlékszem rá, mert nagyon kicsi voltam. Ennek nagyon örülök, és összetehetem a két kezem azért amiért családban nőttem fel. A vér szerinti anyám lelécelt a kórházból, mikor megszülettem. Ugyanezt megtette a húgommal is. Én már nem csodálkoznék semmin, de nem tudom, hogy hány gyereke született a vér szerinti anyámnak. Ő persze azt állítja, hogy csak ketten vagyunk, de mint kiderült az elmúlt néhány év alatt amióta ismerjük egymást, sokmindenben nem mondott nekünk igazat. Én egyáltalán nem haragszom a vér szerinti anyámra, de valószínüleg ez csak annak köszönhető, hogy van családom, vannak szüleim, akik sajátjukként neveltek fel. Nekem az a nő az Édesanyám, aki felnevelt. A vér szerinti anyámmal is megvagyok, nincsen vele semmi problémám, de azt neki is elmondtam, hogy nekem az az Édesanyám, aki felnevelt. Tudomásul veszi ezt a vér szerinti anyám is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook