Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Örökbefogadás-örökbeadás fórum

Örökbefogadás-örökbeadás (beszélgetős fórum)


184. 0148b688d6 (válaszként erre: 183. - Bcicus)
2007. nov. 17. 22:04

Ne! attól te még ugyanolyan értékes nő vagy,sőt, én is megemelem a kalapom azok előtt - ismerelenül is - akik örökbe fogadnak. Gondolj bele: egy kicsi babának lehetőséget adsz arra, hogy jobb élete legyen, szerető családban nőjön fel. Arról nem beszélve, hogy mennyire szeretne téged!!

Aki meg azt mondja,hogy azért nem vagy nő,mert... elég buta. Ne hallgass rá, csak a saját érzéseidre.

183. Bcicus
2007. nov. 17. 21:57

Én nem tudnék örökbe fogadni gyereket, mindig azt juttatná eszembe, hogy nem vagyok nő, mert nekem nem lehet.

De nagyon tisztelem azt aki örökbe fogad. Egyik testvéreméknek is van egy örökbe fogadott fiuk.

182. ac1096844d (válaszként erre: 181. - 0148b688d6)
2007. nov. 17. 21:47
Hálás szívvel köszönjük a rengeteg támogató, bíztató üzenetet, hozzászólást!
181. 0148b688d6 (válaszként erre: 174. - Ac1096844d)
2007. nov. 17. 21:42
Drukkolok nektek!!
2007. nov. 17. 21:41
Igazad van mi vagyunk most a legbőldogabbak,fóleg,hogy a Szaffi most este elindult!!!!!!!!Bálintom nem akart iskolába menni szeptemberbe,mert babázni akart azt mondta ő tudja cumisüvegből itatni tisztába tenni,ha nincs kaki,úgy hogy ő akar gyesre menni,Ákos egyfolytába babázott volna nem engedte aludni nem fért el a gyerek a járókába Ákim telehordta mindemfélével nagy élmény volt rendesen résen voltunk.És rájöttem ezért kellett megszületnem,mert nem magamért élek.
2007. nov. 17. 21:41

Sziasztok!


de jó,hogy sikerült itt többeknek.!Nekem 2 édes (szó szerint és pej.értelemben is) fiacskám van, de a bráti körömben 3 pár is örökbe fogadott babát.

Az elsőnél már 24 éves, a másodiknál 32, most várja a saját babciját, a harmadiknál 7 éves.

Soha egyik sem bánta meg! Annyi boldogságot és örömet ad egy gyermek, teljesen mndegy, hogy saját-e vagy sem, hogy azt semmi sem pótolhatja.Látom rajtuk,a mai napig felhőtlenül boldogok!! Remélem így is marad.

2007. nov. 17. 21:30

Értelek.

De a végeredmény a lényeg nemde?

És hogy boldogok vagytok!

177. 4d9f8affae (válaszként erre: 176. - Ac1096844d)
2007. nov. 17. 21:28
Ez nem alapítvány,hanem egy gyámhivatal!Alapítványhoz mikor meg kérdeztem hogyan tudnánk bejütni azt a választ kaptam örüljek,hogy van 2 egészséges gyermekem.
176. ac1096844d (válaszként erre: 175. - 4d9f8affae)
2007. nov. 17. 21:16
És ez melyik alapítvány?
2007. nov. 17. 21:08

Szia!

Juli vagyok a harmadik babámat hoztam haza aug 17.-én letelt akötelező 30 nap aszakszolgállattól is voltak többször látogatni,Nekünk 9 éves kapcsolatunk van akkor hoztuk haza Bálintomat és az eggyetlen ember aki nem aktának kezelte a gyerekeimet!!!De amit most az utolsónál át éltem az nem értem hol védi a gyerek érdekeit.Vissza tartotta a papírjaink!Mindenki lemondott a fellebbezési jogáról,de nem kelletvolna mert nem küldte el a levelet nem tudok bele nyugodni.Most már vége,mert meg van az anyakönyvi kivonatunk is,de nagyon foglalkoztat,mit kéne tennem.

174. ac1096844d (válaszként erre: 170. - Andreamano)
2007. nov. 17. 21:03

Szia:)

Mi szeptember elején voltunk a személyes találkozón Budavári Zitánál, így gyakorlatilag az óta várakozunk nagy izgalommal:)

Persze, hogy minden fejleményről tájékoztatlak titeket!!!!!!

173. szika (válaszként erre: 172. - 4d9f8affae)
2007. nov. 17. 20:43
Persze, írj nyugodtan.
172. 4d9f8affae (válaszként erre: 171. - Szika)
2007. nov. 17. 10:50

Szia!

Írhatok privibe nem gond?juli

171. szika
2007. nov. 17. 08:58

Sziasztok!


Én jelenleg egy körzetközponti gyámhivatalban dolgozom jogászként. Nagyon örülök, hogy enniy sikeres örökbefogadást látok. Tudom, hogy nagyon macerás a jogi része is, és hosszú idő kivárni a babát...de épp múlt héten adtunk örökbe egy picikét..felejthetetlen élmény volt.


Ha valakinek a hivatalos részével, menetével kapcsolatban kérdése van,a kkor nagyon szívesen segítek. :)

2007. nov. 17. 08:44

Sziasztok!!!!


Nagyon örülök Nektek!!

Szrobcsek értetek izgulunk,hogy minnél előbb sikerüljön!!Várjuk ám az örömhíreket!Megkérdezhetem,hogy mióta várakoztok?

juli-karcsi Nektek meg szívből gratulálok,és kívánok nagyon sok boldogságot,mesélj még magatokról,hogy viszonyulnak a gyerekek az örökbefogadáshoz.

Nekünk 1 kisfiúnk van most 18 hónapos,kis eleven,de igen kedves,aranyos kisgyerek 5 napos volt amikor hazajöttünk a kórházból.

Jelenleg nagyon gondolkozunk egy kislányon is,de egy kicsit én szeretnék visszamenni dolgozni ,és majd akkor beadjuk a papírokat,így gondoltuk,deaztán addig még sok idő eltelik.

169. 4d9f8affae (válaszként erre: 165. - Steiff)
2007. nov. 16. 23:17

Bálintunk 5 hetes 2,76dkg ,Ákink 3 hetes 4kg

SZOFINK 11 hónapos 7,30dkg,de gyönyörűek.

2007. nov. 16. 21:33
Köszönjük!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
167. steiff (válaszként erre: 166. - Ac1096844d)
2007. nov. 16. 21:16
Szurkolunk, hogy minél előbb megérkezzen az a bizonyos telefonhívás... :-)
2007. nov. 16. 20:13

Sziasztok. Jaj énmár úgy várom, hogy hívjanak, de úgy!

Hátmég a nejecském.

Megkötötte élete első babaruciját:)

Nagyon ügyes:)

165. steiff (válaszként erre: 164. - 4d9f8affae)
2007. nov. 16. 20:12

Szióka! Üdv közöttünk! Szép nagy családod van! :-)

Mekkorák voltak a babók, mikor hozzátok kerültek?

164. 4d9f8affae (válaszként erre: 159. - Andreamano)
2007. nov. 16. 19:50

Sziasztok Juli vagyok és azt hiszem meg találtam a

klubbot ahol szívesen elidőzök és bárkinek válaszolok a kérdéseire.Nekem három örökbefogadott gyermekem van.Imádom őket!Bálintom 9 éves Ákosom 6 éves Szófiám 14 hónapos Ő augusztusba jött haza és nagyon jó kislány

163. lányom
2007. nov. 9. 00:21
Én nagyon szurkolok nektek!!!!!!!
162. dee
2007. nov. 9. 00:17

Hajrá örökbefogadók!Olyan jó olvasni,hogy ilyen sokan vagyunk!


Puszi mindenkinek és sok sikert a leendő szülőknek!

2007. nov. 8. 09:29

Sziasztok!


Örülök,hogy megtaláltam ezt a fórumot. Nekem 2 örökbefogadott gyermekem van. Egy kislány és egy kisfiú. Édestestvérek. 13 hónap van közöttük.


Mi is beadtuk a papírokat és mellette lombikoztunk. Érdemes elindítani mert nem kevés idő a várakozás.

160. pedit72 (válaszként erre: 159. - Andreamano)
2007. nov. 7. 21:05
Nyugodtan mesélj nekem most már sokkal jobb. :-) Köszönöm, mindenkinek a biztatást, sokat jelen t nekem.
2007. nov. 7. 08:45

Sziasztok!


Mi is úgy csináltuk a párom unszolására,hogy beadtuk a papírokat,és vártunk,mert ha telefonálnak,hogy van egy picike aki rátok vár,még akkor is lehet azt mondani,hogy köszönjük,de meggondoltuk.Majd abban a helyzetben ráértek gondolkodni,mi is úgy csináltuk,havonta beszéltünk róla,de mindig 1 mondatot,áááá még messze van,aztán egyszercsak jött a telefon,azt sem tudtuk örüljünk,vagy sírjunk,és minden gondolat megváltozott.Rengeteg kétségem volt,de belementem a papírok beadásába,úgy voltam ahogy Ti.Ha nem szeretnéd olvasni nem mesélek,hogy velünk mi történt,de azt nem tudom hogy bírtam ki,de kibírtam,és most van egy gyönyörű kisfiam,akit imádunk,és elmondhatatlan érzés amikor először a kezemben tartottam,igaz nem én szültem,de az elveszik a boldogság viharában.


Kívánom,hogy megtapasztald ezt az érzést,és tudod, ennek az útnak a végén vár rátok is egy pici baba,akit a szívedhez szoríthatsz.

158. addry
2007. nov. 7. 07:41
Szerintem kezdj bele az örökbefogadásba,az is legalább fél év mire minden hivatalos papír megvan.Lombik meg mehet mellette.Ha sikerül ,nagy öröm,(nagyon drukkolok hogy sikerüljön) ,de ha mégsem ,nem futsz ki az időből.Én legalábbis utólag így csinálnám.
157. pedit72
2007. nov. 7. 07:24
Még nem tudom, hogy mi lesz. Biztos visszamegyek a picikékért, csak az örökbefogadásra évekig várni kell lehet hogy el kellene indítani. Most csak őrlődöm pedig ez csak papír lenne -egyenlőre, aztán lehet hogy minden lenne az a papír-, csak most kicsit úgy érzem ezzel mintha feladnám hogy lehet saját gyerekünk. Ez persze hülyeség de tényleg nem tudom mit akarok. Illetve azt igen csak azt nem hogy milyen úton. Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy két közvetlen munkatársam van aki a két úton halad. Az egyiknek harmadik lombik: gyönyörű ikrek, egy évre rá spontán terhesség. A másik sokadik lombik után örökbefogadás: két gyönyörű újszülött egy év különbséggel. Mindkettőnél a legkisebbek egy évesek és tündérek :-)
156. addry (válaszként erre: 155. - Pedit72)
2007. nov. 7. 05:41

Megértem hogy még próbálkoztok .

Mostanában gondolkodom rajta,még egy próbát meg érne,de nagyon rosszakat hallok,hogy fél egy év a várakozásí idő,és nagyon drága lett.És a férjemet is puhítanom kellene,nem nagyon akar róla beszélni.

Bennem meg van egy olyan félelem ,ha sikerülne a babba,nem tennének e különbséget az emberek közöttük.

155. pedit72 (válaszként erre: 154. - Addry)
2007. nov. 6. 20:01
Tudom, ezen átmegyünk mindannyian akik itt kötünk ki. 4 lombikom volt, myomámat műtötték, PCOs vagyok. A petesejtek 8-ból általában 2 maradt 3-4 napra. Az utolsó áprilisba volt akkor 11 sejt, KILENCEN maradtak. Annyira boldog voltam és megint nem sikerült, aztán fagyibébik 3-ból három feléledt ez klassz, beültették és újra semmi. Túléltük és úgy volt hogy ősszel visszamegyek, ott várnak négyen, négy fagyibébi de most elfáradtam. Eddig annyira vigyáztam mit eszek, mit iszok meg ilyenek így értem el az utolsó petesejt dömpinget és embriókat. IGEN meg lehet csinálni, de a többihez túl fáradt vagyok. Majd összeszedem magam csak most nem tudom még hogyan folytatom tovább. Ez a mélypont?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook